Iemīļotai bērnu rakstniecei M.Stārastei – 100

Par godu izcilas daudzu bērnu grāmatu rakstnieces un mākslinieces 100.gadu jubilejai februāris pasludināts par Margaritas Stārastes mēnesi. Jelgavas bērnu bibliotēkā "Zinītī" būs iespēja balsot par savu mīļāko M.Stārastes radīto pasaku tēlu, kā arī varēs apskatīt košu literatūras izstādi "Mūžs kā pasaka" ar mākslinieces pasakām un ilustrācijām.

Autorei un māksliniecei Margaritai Stārastei 2.februārī aprit 100 gadi. Pasakas viņa rakstījusi un pati arī ilustrējusi, radot tēlus, kas bērniem iespiedušies atmiņā uz mūžu. Pasaka ir arī mākslinieces dzīvesstāsts.

Pirmās Margaritas Stārastes grāmatas pie lasītājiem nonāca 1942.gadā. Kopumā māksliniece ir ilustrējusi ap 100 grāmatu – gan pašas, gan citu autoru sacerētas. Margaritas Stārastes ilustrāciju stils ir atpazīstams uzreiz: tajās dominē košas krāsas un apaļas formas un visa pasaule ir dzīva – ne tikai cilvēki, zvēri, putni un kukaiņi, bet arī koki, augi, sniegavīri, saule un mēness.

Mākslinieces panākumu atslēga ir zīmējumu visaptverošs mīļums, kas liek arī pieaugušiem lasītājiem ar prieku skatīties viņas grāmatas, atsaucot atmiņā visiem pazīstamus pasaku varoņus. Brīnišķīgie zīmējumi palīdz bērniem atklāt pasauli, dabas daudzveidību un burvību.

"Man šķiet, ka bieži vien mākslinieki, strādājot pie bērnu grāmatas ilustrēšanas, iet nepareizu ceļu, par varu gribēdami parādīt īpatnēju stilu, grūti izprotamu izteiksmei veidu, simboliku vai ko citu sarežģītu, pavisam aizmirstot adresātu - mazo skatītāju," reiz atzina M.Stāraste.

Nāc uz pilsētas bibliotēkām un uzzini vēl vairāk informācijas M.Stārastes darbiem un biogrāfiju literatūras izstādēs, bet 2.februārī iesakām noskatīties divas filmiņas pēc rakstnieces stāstu motīviem kanālā LTV1 plkst. 9:35.

Foto ieskats literatūrā

M.Stārastes audio pasakas

"Mūžs kā pasaka: Margarita Stāraste: apcerējums, vēstules, fotoattēli, bibliogrāfija"

2013.gada "Zelta pasaku" grāmata