Grāmatu izstādes

Lasītava

2.stāvā

Uzdošanas galvā ko rēķināt

Oktobrī Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītavā ikvienam interesentam piedāvājam seno mācību grāmatu izstādi „Uzdošanas galvā ko rēķināt” – 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma Latvijā izmantotas mācību grāmatas dažādu mācību priekšmetu apguvei – valodas mācība, mūzika, ģeogrāfija, matemātika, vēsture...

Izstādi veido bibliofila Jāņa Vilka seno mācību grāmatu kolekcija, kurā ir vairāk nekā 50 dažādu izdevumu, kā arī brīvpieejā apskatāmas dažādas senas un mūsdienu mācību grāmatas no bibliotēkas krājuma.

(1.10.2019 - 31.10.2019)

Nozaru abonements

2.stāvā

Ceturtdiena - zivju diena

Ikviens uztura speciālists pateiks, ka vismaz reizi nedēļā ir jāēd zivis. Vienalga, vai to izlemts darīt pirmdienā, trešdienā vai ceturtdienā, galvenais, kas motivē ēdienkartē ieviest, ir kāda garda recepte.

Kāpēc zivju dienas ir tieši ceturtdienas? Šis princips iesakņojies no padomju laikiem, kad 1976. gadā ar likumu tika noteikts, ka jāievieš obligātā zivju diena. Kā jau tas mēdza būt, zivju dienas lēmums tika pamatots ar nepieciešamību attīstīt zivju produkcijas ražošanu. Protams, šobrīd ir citi laiki, tomēr zivju ēšana vismaz reizi nedēļā it nemaz nav peļama! Tāpēc piedāvājam saviem lasītājiem gardas zivju ēdienu receptes no bibliotēkas krājuma.

(2.10.2019 - 31.10.2019.)

Vai Tu zini, ka šomēnes...?

Literatūras izstādē apkopoti interesanti notikumi un fakti, kas norisinājušies pasaulē oktobrī. Izzināsim pasauli kopā!

Laiks dvēselei

Tuvojoties rudenim, kad dienas kļūst īsākas un saule tik bieži nelutina, gribas ietīties siltākā sedziņā un pavadīt dienas vērojot, kā rudens lapas griežas vēja virpuļos. Dzīves ritms kļūst mazliet lēnāks, enerģija dažbrīd grib iekūņoties kā lācis ziemas migā, tāpēc šis laiks ir tā vērts, lai to veltītu sev ar uzmundrinošu literatūru, pārdomām par izlasīto, lai krātu jaunus spēkus savai dvēselei.

Daiļliteratūras abonements

1.stāvā

Norai Ikstenai - 50

Latviešu rakstnieces Noras Ikstenas jubilejai veltīta darbu izstāde.