Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Grāmatas svelmainai vasarai

Vasaras vidus atnācis ar varenu karstumu. Termometra stabiņš pakāpies pāri 30 grādu atzīmei, gaiss virmo, ūdeņi aicināt aicina. Atpūšoties ēnā, pie ventilatora vai guļot pludmalē, neaizmirstiet paņemt labu lasāmvielu. Aicināt aicina jaunie J. Nesbē , A. Mariņinas un M. Grietēnas detektīvi, savus lasītājus gaida krāsainās un interesantās bērnu grāmatiņas, bet varbūt interesanti šķiet dažādi romāni krievu un angļu valodās. Piedāvājums dažādām gaumēm, atliek tikai izvēlēties!

Buklovskis, Georgijs. Transformācija. Uzņēmējdarbība. Menedžments. Personāla vadība.  [Rīga] : B4B Solutions, 2021.

Pieejams: JPB.

Ja esi uzņēmuma īpašnieks vai vadītājs, vai cilvēks no lēmumu pieņēmēju komandas, tad šī grāmata ir rakstīta tieši tev! Izdevumā stāstīts par biznesu, veiksmīgu biznesu, un arī par tādiem piemēriem, kurus nevar nosaukt par veiksmīgiem. Grāmatā atradīsi vienu no lielākajiem biznesa veiksmes noslēpumiem, par kuru eksistenci pat nenojauš absolūtais vairākums uzņēmēju un kuru dzīvē lieto liela daļa pašu veiksmīgāko!


 

Circene, Sintija. Taiko. Stāsti pirmskolas vecuma bērniem. [Priekuļu novads] : Sava grāmata, 2021. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Lai katram kāds brīnums dzīvē. Dažreiz jūtamies kā no mēness nokrituši, bet - ko darīt, ja mēness nokrīt pie jums? Taiko ir stāsts par draudzību, sapratni un palīdzību viens otram grūta brīdī. Draudzība var pastāvēt pat tad, ja draugs ir no citas planētas. 

 

 

Dreimane, Jana. Valsts bibliotēkas darbinieki, 1919-1944. Biogrāfiska vārdnīca. Rīga: Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2021.

Pieejams: JPB.

Latvijas Nacionālā bibliotēka ir dibināta 1919. gada 29. augustā un ir pārdzīvojusi dažādus laiku lokus. Vislielākie nopelni bibliotēkas veidošanā un saglabāšanā ir bibliotekāriem. Šī grāmata veltīta darbiniekiem, kas uzsāka darba gaitas Valsts bibliotēkā pirmajos divdesmit piecos tās pastāvēšanas gados un ir atstājuši vērā ņemamu ieguldījumu bibliotēkas attīstībā. 

 

 

 

Golubina, Velta. Koku un augu spēks tavai veselībai. Dziedniecība. Rīga: Sol Vita, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka.

Grāmatā autore dalās zināšanās par augu ezotēriskajām īpašībām, par koku biostrāvojuma spēku un iepazīstina ar veselības atjaunošanas iespējām. Viņa uzskata, ka veselības atjaunošana ar vienkāršajiem dabas līdzekļiem ir pieejama katram no mums.

 

 

 

Grietēna, Margarita. Ne viss ir zelts, kas spīd jeb kristāla galošas. Latviešu detektīvromāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Jā, tā nu viņš ir, Margarita beidzot apprecējusies ar Ivo Grīsli. Tiku aicināta kāzās, bet neaizgāju, jo nebiju tai laikā Latvijā. Žēl, būtu droši vien jautri. Toties uz Matīsiņa raudzībām aiznesu skaistu, aptamborētu grabulīti, ko var gan skandināt, gan bāzt mutē. Raugoties, cik sirsnīgi Margo ņemas ap savu dēliņu, atviegloti nopūtos: lai nu ko, bet krimiķus rakstīt gan viņai vairs laika nebūs! Un – rūgti vīlos. Veikli mainot zīdainim autiņbiksītes, draudzene pār plecu izmeta: “Sāku jaunu grāmatu! Par ziepju operām!” “Tur jau ar līķiem īpaši neaizraujas, vairāk ar mīlestību…” iebildu. “Būs arī mīlestība, taču – pati zini – pavisam bez kritušajiem nevar!” saņēmu viszinīgu atbildi. “Bet galvenais stāsts par to, kā jauna meitene sāk filmēties seriālā, vienā rāvienā kļūst slavena un…” “Un?...” “Nu, nevaru tak es tev tagad visu izstāstīt!” Margrieta paņēma Matīsiņu uz rokām un sāka ucināt. Mazais jautri smējās. “Pārbaude ar slavu?” mēģināju vēl kaut ko izspiest. “Ar slavu, ar pielūdzējiem, ar iespējām, ar izklaidēm… Ar visu ko,” jaunā māmiņa atbildēja ne visai pārliecinošā balsī. Visticamāk, viņai pašai tas vēl nav skaidrs… Sapratu, ka vairāk Margarita man neko neteiks, tāpēc pajautāju, vai zina, cik grāmatu pavisam iznākušas? Nezinot. Sākām skaitīt kopā, šī sanāca desmitā (ja neskaita atkārtotos izdevumus). Hm. “Vai tagad lietosi dubultuzvārdu? Tā jau tagad modē…” “Protams, es gribētu, bet vai tad izdevēji atļauj?!” Margarita paraustīja plecus. “Saka, lai neākstoties…”.


Hānbergs, Ēriks. Alfrēds Čepānis. Vaļsirdībās. Vēsturisks atmiņu tēlojums. Rīga: Latvijas Mediji, 2021. 

 Pieejams: JPB, Pārlielupes biblioteka.
Pirmā grāmata, kura stāsta par politiķa, 5. un 6. Saeimas deputāta, bijušā Saeimas priekšsēdētāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera Alfrēda Čepāņa dzīvi un politisko karjeru. Neatņemama sastāvdaļa ir abi lielie hobiji – medības un makšķerēšana, kas ne vien rada prieku par trofejām, bet paliek mednieku un makšķernieku stāstos, jokos un anekdotēs. Grāmatas nopietnība ir grāmatas varoņa un līdzgaitnieku stāstos par padomju laiku, ka Alfrēds Čepānis bijis dažādos amatos, kā arī vēlāko politisko karjeru. Alfrēds Čepānis ir viens no Augstākās padomes deputātiem, kuri 1990. gada 4.maijā balsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

 

Herisa, Sallija. Fēlikss un Baziliks. Jaunākā skolas vecuma bērniem. Rīga: Jumava, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Fēlikss Tveins izlaiž katru otro soli, kad kāpj pa kāpnēm, divreiz uzsit pa durvju rokturiem un priekšmetus novieto pāros. Problēma ir samilzusi, un Fēliksu grasās izslēgt no skolas. Direktores mērs ir pilns, jo vairs nespēj vadīt skolu, ievērojot viņa ļoti specifiskos noteikumus. Tad ierodas Čārlija Paja un apgriež viņa pasauli otrādi. Viņa ir izaugusi tikpat kā bez noteikumiem. Viņa pusdienās ēd brokastu pārslas, laivu sauc par mājām un ļoti brīvi valkā skolas formu. Pie katras iespējas viņa izaicina Fēliksu un viņa noteikumus. Vai Fēlikss kādreiz iemācīsies kļūdīties, lai arī ir tik ļoti apsēsts būt pareizs?

 

Jānsone, Tūve. Kas notika pēc tam: grāmata par Bumbulīti, trollīti Muminu un mazo Miju. Zviedru bērnu literatūra.  Rīga: Liels un mazs, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Grāmatā darbojas gandrīz visi mums labi pazīstamie Tūves Jānsones stāstu varoņi, un viņu bīstamos piedzīvojumus vainago trollīša Mumina laimīgā atgriešanās pie māmiņas. Lai gan Jānsones grāmatu tēli Latvijā jau sen ir ļoti iemīļoti, šī ir pirmā latviski izdotā Jānsones bilžu grāmata. 

 

 

 

Kalniņa, Mērija Elizabete.  Sapnis par viņu un mūziklu. Latviešu romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Mūsu sapņi ir perfektas ilūzijas. Jo kvēlāk mēs ticam un ceram, jo grūtāk ir samierināties ar realitāti. Laura Rietuma ierodas Parīzē, lai piepildītu savu sapni – iegūtu galveno lomu mūziklā “Tristans un Izolde”. Jau piecus gadus viņa ilgojas ne vien kļūt par Izoldi, bet arī iekarot sava elka un mūža mīlestības – mūzikla zvaigznes Džuliana Barē – simpātijas. Pēc laulības šķiršanas Džulians Barē necer atgūt to, ko izlaidis no rokām. Zaudējis sievas mīlestību, viņš vairs sievietēm nedod neiespējamus solījumus un nelolo veltas cerības, saistoties ar vienu vienīgu noteikumu: “Viena lieliska nakts, un nākamās reizes nebūs.” Dodot Džulianam iespēju, Laura ir pārliecināta, ka saņēmusi sava sapņa piepildījumu… līdz brīdim, kad viņas ilūziju tornis bīstami sašķiebjas un nevainojami izsapņotā dzīve tiek apgriezta kājām gaisā. Ja nu vīrietis, kuru Laura vēlas, patiesībā nav tas, kurš viņai vajadzīgs? Ja nu dzīšanās pēc iedomu tēla ir vien izmisīgi centieni noliegt realitāti… realitāti, kas piepeši šķiet vilinošāka par kvēlākajiem sapņiem?

 

Kaltiņa, Velta. Kodols. Latviešu dzeja. Rīga: Pētergailis, 2021.

Pieejams:  JPB, Miezītes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Veltas Kaltiņas jaunākā krājuma "Kodols" manuskripts nezinātājam neļauj nojaust autores vecumu - tas ir izteiksmē svaigs un tiešs. Šī dzeja sasaucas ar pagājušā gadsimta 60.- 80. gadu femīnās dzejas tembru, taču "iet pati ar savu vēju", glabājot īpatnu, itin kā zem pavarda pelnu sūbējuma apslēptu ogļu mirdzumu. "Vārdi Veltas dzejā cieši aptver izjūtas kodolu. To pinums ir grods, neizļurkājoties kaprīzās metaforu mežģīnēs vai nesastingstot intelektuālās konstrukcijās. Jo pinumam jānotur būtiskākais - cilvēka mīlestība pret cilvēku, vēstures nepanesamais vieglums, dabas un tautasdziesmas elpa. Tā ir jauneklīga dzeja ar nodzīvota mūža redzīgumu".


Kaminska, Rūta. Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums vēsturiskajos Balvu un Ludzas rajonos.  Rīga: Neputns, 2021. 

Pieejams: JPB.

Grāmata ir vienpadsmitais sējums 2006. gadā sāktajā kultūras mantojumam veltītajā sērijā "Mākslas pieminekļi Latvijā", un ar to noslēdzas Latgales kultūrvēsturiskā novada dievnamu apskats. Grāmatā aplūkots Ziemeļlatgales sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums sākot no senākajiem pieejamajiem objektiem no 17. gadsimta beigām, līdz pat 20. gadsimta vidum. Kopumā 66 sakrālās celtnes - baznīcas, lūgšanu nami, kapelas, sinagogas. 

 

 

Kunanbajevs, Abajs. Ērgļa acis. Kazahu dzeja. Rīga: Media Pro 1, 2020. 

Pieejams: JPB.

2020. gadā tika atzīmēta ievērojamā kazahu domātāja un rakstnieka Abaja Kunanbajeva 175. dzimšanas diena. Par godu šai jubilejai atkārtoti tiek izdots Abaja dzejas krājums "Ērgļa acis". Pie tā radīšanas strādāja pazīstami Latvijas rakstnieki un tulkotāji, kuriem izdevās nodot lasītājam ne tikai tulkojuma precizitāti, bet arī ļaut smalki izjust visu Abaja darba dziļumu un oriģinalitāti, viņa humānistisko un filozofisko pasaules uzskatu. Krājumā lasāmi slavenākie Abaja poētiskie darbi, kurus dzejnieks radījis savos radošo ziedu laikos.

 

Laaksonen, Heli. Paņēmi manu sirdi no plaukta. Somu dzeja. [izdošanas vieta nav zināma]: Kynālā, 2021.

Pieejams: JPB, BJB "Zinītis".
Paņēmi manu sirdi no plaukta ir nebijis un negaidīts dialogs dzejā. Heli Lāksonena somu literārajā valodā ir atdzejojusi iemīļotā latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka (1901-1950) piecpadsmit dzejoļus un pati uzrakstījusi viņam piecpadsmit atbildes dzejoļus savā dienvidrietumu dialektā. Šajos dzejoļos sarokojas gadsimti, un lasītājs nonāk divu dvēseļu radniecīgā iztēles braucienā. Tēmas ir nozīmīgas un mūžīgas: mīlestība, draudzība, dzīvesprieks un bēdas, došanās pasaulē, dabas brīnums un cilvēka labdabīgs trakums. Dzejoļos humors mijas ar iemīlēšanās burvību un apnikumu, tirgus kņada ar ilgām pēc mirušās mātes. Dzejoļi ir savdabīgi un viegli uztverami.

 

Lamsters, Kristaps. Mūsdienu ledāji. Glacioloģija. Rīga: LU Akadēmiskais apgāds, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Grāmatas autors ir LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes asociētais profesors K. Lamsters, kurš no 2014. gada kopā ar kolēģiem īsteno ekspedīcijas uz mūsdienu ledājiem un veic to pētījumus. Monogrāfijā apskatīti mūsdienu ledāju attīstības, izplatības un dinamikas nozīmīgākie aspekti. Detalizēti raksturoti polārie reģioni - Arktika un Antarktika, kur atrodas vienīgie mūsdienu ledus vairogi, kā arī apskatīti citi mūsdienu ledāju reģioni pasaulē. Atsevišķa daļa veltīta arī ledus veidojumiem un ledājiem ārpus Zemes. Grāmatas nobeigumā raksturotas ģeologu polārās ekspedīcijas un to zinātniskie rezultāti. - Teksts latviešu valodā, kopsavilkums arī angļu valodā.
        1. Ieskats ledāju attīstībā, uzbūvē un dinamikā; 2. Ledāji pagātnē un to veidošanās cēloņi; 3. Mūsdienu ledāju raksturojums; 4. Mūsdienu ledus vairogu raksturojums; 5. Ledāji ārpus Zemes; 6. Nozīmīgākie mūsdienu ledus vairogu atklājēji un pētnieki; 7. Latvijas zinātnieku mūsdienu ledāju pētījumi.

 

Latvijas Zinātņu akadēmija. Gadagrāmata 2021. Rīga: Zinātne, 2021.

Pieejams: JPB.

Klajā nākusi Latvijas Zinātņu akadēmijas Gadagrāmata 2021 - pārskats par akadēmijas darbību gada laikā, aptverot laiku no 2020. gada marta līdz 2021. gada martam.

 

 

Loiteršteine-Saveļjeva, Ērika. Приключения трактора Эрни. Stāsti pirmskolas vecuma bērniem.  Рига: Jumava, 2021.

Pieejams: JPB.
Эрни – веселый, молодой, любознательный трактор. Отправляйся вместе с ним в путь полный приключений, познакомься с его друзьями, узнай о его увлекательной жизни на ферме. Эрни на своем примере покажет, как важна взаимовыручка, расскажет о своих мечтах и докажет, как важно прислушиваться к зову сердца, понимать свои желания и воплощать их в жизнь!

 

Mana Madona. Novadpētniecība. Rīga: Jumava, 2021.

Pieejams: JPB.

Pārcilājot vēstures liecības un senas fotogrāfijas, meklējot interesantus faktus un uzklausot stāstus pa mūsdienās paveikto, vēlējāmies parādīt, cik ļoti ir izaugusi Madona un tās apkaime vairāk nekā simts gados, kopš te uzcelta dzelzceļa stacija un sākusi veidoties apdzīvota vieta. Visos laikos cilvēki ir gribējuši dzīvot labāk, un to vēlas arī 21. gadsimta madonieši – veidot savu pilsētu par labāko dzīves un darba vietu sev un nākamajām paaudzēm.

 

 

Mariņina, Aleksandra. Cita patiesība. Krievu detektīvromāns. [Rīga]: NT Klasika, 2021. 1. sējums.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Pirms divdesmit gadiem Maskavas komunālā dzīvoklī tikusi izdarīta trīskārš nežēlīga slepkavība, nogalināti abi vecāki un bērns. Aizdomās turamais pats ieradies atzīties. Viņš aizturēts, notikusi izmeklēšana un tiesa.
     

 

 


Mazurs, Nikolajs. Pašizaugsmes basketbola dienasgrāmata. [Rīga]: [Nikolajs Mazurs], 2020.

Pieejams: JPB.

BK "Ogre" galvenais treneris Nikolajs Mazurs startējis jaunā lauciņā, izveidojot darba dienasgrāmatu jaunajiem basketbolistiem. Izdevumā apkopota Latvijas basketbola zvaigžņu Jāņa Strēlnieka, Daira Bertāna, Anžeja Pasečnika, Rodiona Kuruca, Rolanda Šmita, Riharda Lomaža, Kristapa Dārgā un Eiropas top tiesneša Oļega Latiševa pieredzes stāsti, kā arī milzum daudz praktisku padomu, kas var palīdzēt jaunajiem basketbolistiem piepildīt sapņus un sasniegt mērķus. Grāmata par to, kā uzstādīt un sasniegt mērķus, kā pieiet treniņu procesam, kā uzturēt labu sportisko formu, kā sagatavot sevi treniņiem un spēlēm, kā analizēt padarīto darbu, kā disciplinēt sevi un apgūt jaunas iemaņas. 

 

Mertena, Rita. Dīvaiņu ģimenīte. Stāsti bērniem. [Rīga]: Iedvesmas grāmata, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Stāstu krājums par dīvainu ģimenīti un tās attieksmi pret pārdabiskām būtnēm un paralēlo pasauli. Vienmēr jābūt piesardzīgam ar tiem, kurus satiec. It sevišķi sapņos. Esi vienmēr gatavībā, jo nekad nevar zināt, vai nesatiksi mošķi, bet varbūt būs jāiet pie drauga uz tēju. Turi citus medniekus sev tuvu, bet mošķus - acu priekšā. Lasot stāstu, varēsi sekot spraigam sižetam un dažādiem tēliem. 

 

 

 

Migla-Streiča, Maija. Nenopietni nopietnie TV aizkadri. Atmiņu tēlojums. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Paaudze, kas savos labākajos gados vēl nepazina ne datorus, ne viedtālruņus, vakarus bieži pavadīja televīzijas sabiedrībā. Cilvēkus, kas tajā strādāja un bija sastopami ekrānā, katru vakaru kā mīļus viesus gaidīja ne vienā vien dzīvoklī un mājā. Viņi bija pazīstami, populāri, par viņiem interesējās, dažkārt baumoja (nu gluži kā mūsdienās). Daudzi televīzijas darbinieki strādā aizkadrā – tā dēvē vietu, kurā darbojošos skatītāji neredz. Tie ir operatori, režisori, redaktori un daudzi citi. Maija Migla-Streiča savos četrdesmit televīzijas darba gados bieži bija kadrā. Un šajos gados piedzīvots daudz – gan nopietnu, gan amizantu gadījumu. Un arī tos skatītāji visbiežāk neredzēja.Tāpēc autore pastāstiņus par amizantajiem gadījumiem nosauc par aizkadriem

 

Nesbē, Jū.  Karaļvalsts. Norvēģu detektīvromāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Divi brāļi. Neliels kalnu ciems. Tumšu noslēpumu caurausti likteņi. Rojam, kurš veiksmīgi vada benzīna uzpildes staciju mazā kalnu ciemā Norvēģijā, dzīve rit mierīgi un vienkārši. Negaidīti pēc daudziem ārzemēs pavadītiem gadiem mājās atgriežas viņa jaunākais brālis Kārls ar savu jauno sievu Šenonu un grandiozajiem plāniem dzimtajā pusē uzcelt spa viesnīcu. Un ilgi nav jāgaida – sāk uzpeldēt tumši noslēpumi no abu zēnu bērnības. Savulaik Rojs aizstāvēja brāli no pāridarītājiem un baumām, taču tagad brāļu lojalitāte piedzīvo pārbaudījumu, un Kārla plāniem ceļā stājas alkatība un nodevība. Kad ciema lensmanis no jauna sāk uzdot jautājumus par abu brāļu pagātni, Rojam jāpieņem lēmums, cik tālu viņš ir gatavs iet, lai aizstāvētu brāli.

 

Ogas. Kūkas, deserti, ievārījumi, mērces ziemai. Tematisks žurnāls Nr. 7. Rīga: Latvijas Mediji, 2021. 

Pieejams: JPB.

Vasaras vidus košo krāsu un garšu buķeti neapšaubāmi rada ne tikai ziedošie dārzi un pļavas, bet arī ogas! Un jūlijā tās baidām un ne tikai dabā un dārzā, bet arī #padomsrokā žurnālā OGAS! Tajā uztura speciālistes Alise Kindzule un Eva Kataja stāsta gan par to, kas labs ogās un kā tās izmantot veselības un skaistuma kopšanā. Gan arī - kā vērtīgās dabas veltes celt gadā kā svaigā vai gardi pagatavotā veidā. Žurnālā ir recepetes ziemas krājumiem, spirdzinošiem dzērieniem un skaidrojumi par pamata gudrībām konservētājiem. Un, protams, receptes ogu gardai apēšanai tagad un tūlīt! Tematika Ogas uzturā: cik daudz nav par daudz apēst; kā sabalansēt diētu un kāpēc neaizrauties ar ogu kūrēm; cik daudz cukura ir ogās; ogu laika etiķete. Krājumu gatavošanas padomi: kad lasīt ogas – no rīta vai vakarā; kas ir pektīns; C vitamīna taupīšanas ieteikumi; gatavojam ogas konservos veselas vai izšķīdušas (tehnoloģijas padomi); burku sagatavošana; ievārījuma gatavošanas ABC; ogu saldēšana, fasēšanas knifiņi; kuras ogas kā labāk saldēt. Receptes šādām ogām ziemai un gardumiem: Avenes Brūklenes Dzērvenes Ērkšogas Jāņogas Ķirši Kazenes Mellenes Krūmmellenes Pīlādži Upenes Zemenes Reibinošās un spirdzinošās ogas – vēl dažas labas receptes ar stiprumiņu, tostarp sangrija un ruma pudiņš. 

 

Plūdons, Vilis. Eža kažociņš. Dzeja bērniem. Rīga: Apgāds Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Pasakas pirmizdevums ir 1921. gadā, un tā stāsta par drosmīgo un atjautīgo ezīti, kurš dabūja princesi par sievu un pārvērtās par staltu ķēniņa dēlu.

 

 

 

 

Pussars, Romāns. Zemgale, kur tavi varoņi? Latviešu dzeja. [Rīga]: NT Klasika, 2020. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Poēmā autors godina senos zemgaļus: valdniekus, karavīrus, zemniekus un viņu sievas, kuri sīvi cīnījās pret zemgaļiem svešās kristīgās ticības varmācīgo uzspiešanai tautai. Autors dzejas valodā apcer senos 13. gadsimta notikumus Zemgalē, kas balstīti vēstures faktos un aicina mūsdienu sabiedrību sekot šim varonīgajam piemēram sentēvu kultūras un pasaules uzskata saglabāšanā un aktualizēšanā. 

 

 

 

Rasela, Reičela Renē. Nikijas dienasgrāmata. Amerikāņu proza jauniešiem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 14. grāmata. Ne gluži labākās draudzenes uz mūžu stāsti.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Šī ir jau četrpadsmitā Nikijas Maksvelas dienasgrāmata un jauna nodaļa pārpratumiem un neveiksmēm pilnajā Nikijas dzīvē. Nikiju un viņas grupas biedrus gaida fantastiska vasara, jo viņi ir uzaicināti būt par pasaulslavenās grupas “Sliktie puiši” iesildītājiem un kopā ar to doties četras nedēļas ilgā koncerttūrē. Tomēr jau atkal Nikijai raizes sagādā viņas ļaunākā ienaidniece Makenzija Holistere, kurai ir izdevies kļūt par “Slikto puišu” sociālo tīklu aģenti, un nu visu tūres laiku Nikijai nāksies pieciest Makenziju kā istabas biedreni. Vai Nikijai izdosies izbaudīt savu sapņu tūri vai arī tā no aizraujoša piedzīvojuma izvērtīsies par ļaunu murgu?

 

Rikāra, Anuka.  Anna un Froga. Franču komiksi bērniem.  Rīga: Liels un mazs, 2021.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

"Anna un Froga" vienos vākos apvieno franču komiksu autores Anukas Rikāras četras komiksu grāmatas par meitenīti Annu, vardi Frogu, slieku Kristofu, kaķi Renē un suni Bibī. Īsajos komiksu stāstiņos, kas zīmēti košā un ar nodomu "bērnišķīgi naivā" stilistikā, parastas ikdienišķas situācijas, piemēram, frī kartupeļu pārēšanās, sniegavīru velšana, dāvanu pirkšana vai desiņu cepšana atklāj īstas draudzības dažādās šķautnes. Draugu mazās dīvainības un vājības kļūst par ēsmu sirsnīgai vienam otra izjokošanai. Taču ķildas un sāncensība vienmēr beidzas labi - visi "baltie meli" tiek atklāti un aizvainojumi pārvarēti bez didaktikas un moralizēšanas.


Rusanovs, Egons. Versija par profesora Paula Minca dzīvi un viņa ekstraordināro krimināljustīciju. Krimināltiesības. Juristu biogrāfijas. Rīga: Zvērinātu advokātu birojs "Rusanovs & Partneri", 2021.

Pieejams: JPB.

Grāmata ir trīs atsevišķu publikāciju kopums. Ievadā autors Egons Rusanovs rosina diskusiju par mūsdienu Latvijas kriminālprocesuālajām novitātēm aktuālo notikumu un Paula Minca uzskatu kontekstā. Turpinājumā lasītājiem tiek piedāvāta versija par Paula Minca biogrāfijas nozīmīgākajiem faktiem. Visbeidzot − vairāk nekā pirms simts gadiem Rīgā iespiestās Paula Minca grāmatas "Extraordinäre Strafjustiz: rechtsgeschichtlichen Studien" (Ekstraordinārā krimināljustīcija: tiesību vēstures studijas) sešu nodaļu tulkojums no vācu valodas, kas dizainiski uztverama kā atsevišķa grāmata. - Pamatteksts latviešu valodā, tulkotais teksts paralēli vācu un latviešu valodā. - Abpusēji lasāms izdevums, atsevišķas titullapas, dalīta paginācija.

 

Soloveja, Kellija. Jogas anatomija. Krāsojamā grāmata. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, BJB "Zinītis".
Interesanta un radoša pieeja anatomijas apgūšanai! “Jogas anatomija. Krāsojamā grāmata” ir pirmā šāda veida grāmata – noderīga kā jogas praktizētājiem, tā ikvienam, kurš vēlas vieglāk un efektīvāk apgūt anatomiju. Lasītāju gaida izklaidējošs un izzinošs ceļojums pa cilvēka ķermeni, kura laikā var viegli iemācīties svarīgāko par galvenajiem jogas pozu veikšanā iesaistītajiem kauliem, locītavām un muskuļiem. Anatomisko ilustrāciju izkrāsošana nostiprinās apgūtās zināšanas, palīdzot atcerēties muskuļu un kaulu nosaukumus, atrašanās vietas un funkcijas. Jauniegūtās anatomiskās zināšanas ievērojami uzlabos kustību kvalitāti un atklās dziļāku jēgu ķermeņa novietojumam jogas praktizēšanas laikā. * Vairāk nekā 60 izkrāsojamas ilustrācijas * Izkrāsojami kaulu un muskuļu nosaukumi, kas lieliski palīdz anatomijas apguves procesā * Svarīgākie anatomiskie termini un ķermeņa pamatsistēmas * Interesanti fakti un ieteikumi jogas praksei * Ilustrētas mācību kartītes, ar kuru palīdzību anatomijas zināšanas var apgūt un nostiprināt jebkurā vietā “Jogas anatomija. Krāsojamā grāmata” ir aizraujošs un vērtīgs ceļvedis jogas praktizētājiem, studentiem, instruktoriem, topošajiem skolotājiem un ikvienam, kurš vēlas gūt dziļāku izpratni par pārsteidzošo cilvēka ķermeni.

 

Ziediņa, Ieva. Ole Bole. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Kurš bijis pirmais - vista vai ola? It kā to kāds nezinātu! Protams, Ole Bole - mazā meitene ar lielajām, apaļajām acīm! Pirmā bija Ole Bole, un pēc tam nāca gan vistas, gan olas. Jo vistas un olas ir mazākas par Oli Boli. Viņa spēj paņemt klēpī gan vistu, gan arī olas. Viņa spēj viena izcept pankūkas, uzcelt meža zvēriem sniegavīrus, noķert vitamīnus, nebaidīties no pērkona un sagaidīt dāvanas. Ole Bole prot spēlēties ar kaķēnu, uzveikt garlaicību un aizskriet gandrīz līdz pašai varavīksnei. Jā, Ole Bole ir pirmā! 

 

Zīgners, Ingo. Mazais pūķis Kokosrieksts meklē Atlantīdu. Stāsti bērniem. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Kopš mazais pūķis Kokosrieksts uzzinājis par nogrimušo zemūdens valstību Atlantīdu, viņam miera vairs nav. Viņš grib kļūt par jūras pētnieku un sameklēt noslēpumaino pilsētu. Šī ideja šķiet aizraujoša arī Oskaram un Matildei. Draugi atrod piemērotu zemūdeni un dodas ceļā, taču jūras vidū viņu braucamrīks piepeši apstājas...
Vai viņiem maz izdosies atrast leģendām apvīto Atlantīdu? 

 

 

Zusta, Zane. Es esmu Boss.  Stāsti bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
"Esmu bezgala priecīgs, ka Latvijā izdota pirmā bērniem un viņu vecākiem domātā grāmata par OKT, kas labi saprotamā veidā palīdz izskaidrot viņu grūtības un sniedz praktiskus instrumentus to veiksmīgai risināšanai. Esmu pārliecināts, ka šī grāmata var kļūt par būtisku atbalstu cīņā ar OKT, kā arī palīdzēt daudz plašākam lasītāju lokam labāk tikt galā ar bailēm." 

 

 

 

Backman, Fredrik. Anxious People. Zviedru fantastiskā proza. UK: Michael Joseph; Penguin Random House, 2020. 

Pieejams: JPB.

In a small town in Sweden it appears to be an ordinary day. But look more closely, and you'll see a mysterious masked figure approaching a bank... Two hours later, chaos has descended. A bungled attempted robbery has developed into a hostage situation - and the offender is refusing to communicate their demands to the police. Within the building, fear quickly turns to irritation for the seven strangers trapped inside. If this is to be their last day on earth, shouldn't it be a bit more dramatic But as the minutes tick by, they begin to suspect that the criminal mastermind holding them hostage might be more in need of rescuing than they are... 

 

Doshi, Avni. Burnt sugar. Amerikāņu romāns. [London]: Hamish Hamilton, an imprint of Penguin Books, 2020.

Pieejams: JPB.

"In her youth, Tara was wild. She abandoned her loveless marriage to join an ashram, endured a brief stint as a beggar (mostly to spite her affluent parents), and spent years chasing after a dishevelled, homeless 'artist' - all with her young child in tow. Now she is forgetting things, mixing up her maid's wages and leaving the gas on all night, and her grown-up daughter is faced with the task of caring for a woman who never cared for her. This is a love story and a story about betrayal. But not between lovers - between mother and daughter. Sharp as a blade and laced with caustic wit, Burnt Sugar unpicks the slippery, choking cord of memory and myth that binds two women together, making and unmaking them endlessly." 

 

Grisham, John. Sooley. Amerikāņu piedzīvojumu romāns. New York : Doubleday, [2021].

Pieejams: JPB.

This time. John Grisham takes you to a different kind of court. In the summer of his seventeenth year, Samuel Sooleymon gets the chance of a lifetime: a trip to the United States with his South Sudanese teammates to play in a showcase basketball tournament. He has never been away from home, nor has he ever been on a airplane. The opportunity to be scouted by dozens of college coaches is a dream come true. Samuel is an amazing athlete, with speed, quickness, and an astonishing vertical leap. The rest of his game, though, needs work, and the American coaches are less than impressed. During the tournament, Samuel receives devastating news from home: A civil war is raging across South Sudan, and rebel troops have ransacked his village. His father is dead, his sister is missing, and his mother and two younger brothers are in a refugee camp. Samuel desperately wants to go home, but it's just not possible. Partly out of sympathy, the coach of North Carolina Central offers him a scholarship. There is plenty of more mature talent and he isn't immediately needed. But Samuel has something no other player has: a fierce determination to succeed so he can bring his family to America. He works tirelessly on his game, shooting baskets every morning at dawn by himself in the gym, and soon he's dominating everyone in practice. With the Central team losing and suffering injury after injury, Sooley, as he is nicknamed, is called off the bench. And the legend begins. But how far can Sooley take his team? And will success allow him to save his family? Gripping and moving, Sooley showcases John Grisham's unparalleled storytelling powers in a whole new light. This is Grisham at the top of his game. 

 

Itami, Emily. Fault lines. Japāņu romāns. London: [Great Britain], 2021.

Pieejams: JPB.

A brilliant modern love story. I found it atmospheric and transporting but also wise, clever and universal in its exploration of love, family and identity. I loved it' Cathy Rentzenbrink Mizuki is a Japanese housewife. She has a hardworking husband, two adorable children and a beautiful Tokyo apartment. It's everything a woman could want, yet sometimes she wonders whether it would be more fun to throw herself off the high-rise balcony than spend another evening not talking to her husband or hanging up laundry. Then, one rainy night, she meets Kiyoshi, a successful restaurateur. In him, she rediscovers freedom, friendship, a voice, and the neon, electric pulse of the city she has always loved. But the further she falls into their relationship, the clearer it becomes that she is living two lives - and in the end, we can choose only one. Alluring, compelling, startlingly honest and darkly funny, Fault Lines is a bittersweet love story and a daring exploration of modern relationships from a writer to watch.  

 

Leilani, Raven. Luster. London: Picador, 2020.

Pieejams: JPB.

Leilani's story of Edie, a broke 23-year-old black woman who gets involved with a wealthy older white couple, cuts to the quick of the often grim realities of being young and black in the US today. But it's wincingly funny, too... Leilani's prose mesmerises; you go with her, wherever she decides to take you...
     

 

  

Алгер, Кристина. Жена банкира. Amerikāņu detektīvromāns. Харьков: Клуб семейного досуга, 2019. 

 Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Муж Аннабель Мэтью погиб в авиакатастрофе. После него у нее не осталось ничего, кроме вороха тайн. Мэтью был сотрудником "Свисс Юнайтед" - мощного офшорного банка. И постепенно Аннабель выясняет, что его смерть была не случайной. Она была кому-то выгодна. Амбициозная журналистка Марина Турно решает больше не писать о семьях влиятельных богачей, потому что сама скоро станет одной из них, выйдя замуж за Гранта. Она соглашается провести еще одно, последнее журналистское расследование, связанное со "Свисс Юнайтед". Информация, которая к ней попадает, может помочь Аннабель. И уничтожить жизнь Марины.

 

Александрова, Наталья.  Очи наяды. Krievu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
Давным-давно жрец бога морей похитил из храма два священных камня, которые были вставлены в глазницы статуи нимфы, одной из дочерей Посейдона. Оскорбленный бог проклял вора, а заодно и похищенные камни и постановил, что всякий, кто будет ими владеть, вскоре погибнет страшной смертью. Текст проклятия навеки был запечатлен внутри камней, и никто не мог прочитать его, ибо не знал того языка, на котором он был написан.Питерской домохозяйке Надежде Лебедевой эта история показалась бы надуманной и годной лишь для бульварного романа, если бы к ней в руки не попала сломанная серьга с одним из священных камней. С этого момента неприятности вокруг Надежды стали следовать одна за другой. Что это – вмешательство неведомых сил или банальная охота за драгоценностями? Надежда полна решимости разгадать очередную загадку, которую ей подбросила судьба.
     

Арсеньева, Елена. Любовь как смерть. Krievu vēsturiskā proza. Москва: Эксмо, 2021.

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Вот-вот станет зятем императора князь Александр Меншиков – скоро свадьба его дочери Марии и Петра II. Но Князья Долгоруковы подчинили себе юного царя – и помолвка расторгается. Но никто не знает, что для Марии это счастье, ведь она тайно обвенчана с сыном врага отца – Федором Долгоруковым. Опальную семью везут в Сибирь. А что же Федор? Станет ли он спасать свою супругу? Ведь на молодом князе лежит страшный грех: он принимал участие в отравлении Меншикова....

Бардуго, Ли. Тень и кость. Amerikāņu fantastiskā proza. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.

Окруженная врагами, некогда великая страна Равка разделена Тенистым Каньоном - полосой непроницаемой темноты, кишащей монстрами, которые жаждут человеческой плоти. И теперь судьба нации в руках одинокой девушки Алины Старковой. Алина не ждала слишком многого от жизни. Оставшись сиротой в результате приграничной войны, она уверена только в одном человеке - своем лучшем друге по имени Мал...
 

 


Бродер, Эдриенн. Дикая игра. Моя мать, и любовник и я. Amerikāņu autobiogrāfiskā proza.  Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Жаркой июльской ночью мать разбудила Эдриенн пятью простыми словами: "Бен Саутер только что поцеловал меня!"Дочь мгновенно стала сообщницей своей матери: помогала ей обманывать мужа, лгала, чтобы у нее была возможность тайно встречаться с любовником. Этот роман имел катастрофические последствия для всех вовлеченных в него людей..."Дикая игра" - это блестящие мемуары о том, как близкие люди могут разбить наше сердце просто потому, что имеют к нему доступ, о лжи, в которую мы погружаемся с головой, чтобы оправдать своих любимых и себя. Это история медленной и мучительной потери матери, напоминание о том, что у каждого ребенка должно быть детство, мы не обязаны повторять ошибки наших родителей, и имеем все для того, чтобы построить счастливую жизнь по собственному сценарию.

 

Бушков, Александр. Крым и крымчане. Vēsture. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.

Автор отнюдь не пытается навязать читателям однозначный ответ на вопрос: "Чей Крым ". С присущим ему юмором, легкой иронией, иногда сарказмом он расписывает тысячелетнюю историю Крыма, полную загадок, неизвестных фактов и ошеломительных подробностей, о которых мало кто знает. Эта книга для всех, кто любит Крым независимо от того, чьим его признает. Для кого полуостров – сказочный, мифический, земной рай, где крики чаек над голубой водой, где безбашенная молодость, любовь и романтика, где портвейн, палаточные городки и нудисты, где величественный Роман-Кош, неповторимое Ласточкино Гнездо и седая Генуэзская крепость... Для тех, кто хочет узнать о древней Тавриде больше, больше и больше, и уж потом ответить на вопрос: "Так чей же все-таки он, очаровательный Крым?". 

        

Бюленс, Стефани. Неудобная женщина. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: Эксмо; Inspiria, 2021.

Pieejams: JPB
Клэр знает – это Саймон, бывший муж, убил их дочь. И способен снова убить. Когда жизнь Саймона приходит в норму после развода, он заводит семью, и Клэр начинает бояться за жизнь его новоиспеченной падчерицы – так похожей на их погибшую девочку. В попытках предупредить невесту Саймона о его истинной натуре Клэр переходит все границы: угрожает, преследует и вызывает неподдельный страх. Слоан Уилсон, уволившись из полиции, привыкла работать с такими людьми. Но, приглядевшись, она видит больше, чем одержимую бывшим психопатку. И возможности отличить болезненный вымысел от разрушающей правды не остается. Но одно Слоан знает наверняка: иногда единственный способ предотвратить преступление – это совершить его.

 

Валиуллин, Ринат. Не хочу. Stāstu krājums. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
"Не хочу" - это третья часть трилогии "Не", в которую вошли книги "Не складывается - вычитай" и "Не дура". Книга "Не хочу" - простые, понятные истории о том, как в трудные волнительные моменты жизни найти в себе силы, собрать себя из того, что есть, чтобы поднять голову, пересечь черную полосу, бросив все свои страдания и переживания, идти дальше... Как важно научиться любить себя, не подстраиваться под обстоятельства, не терпеть насилия, научиться произносить НЕ ХОЧУ! НЕ ХОЧУ - два коротких слова, но как трудно порой их выговорить, а все потому, что за ними настоящие чувства и одна единственная жизнь без иллюзий. За ними то, что вы действительно хотите....

 

Война и мир в отдельно взятой школе. Krievu autoru romāni. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēkā.
Перед вами игра, эксперимент, литературное хулиганство, из которого получился актуальный роман о сегодняшней России на 24 писательских голоса. Авторы — известные и начинающие, мастера разных жанров и направлений, разных поколений и убеждений — написали роман-буриме. Денис Драгунский запустил интригу, другие развивали сюжет, а Дмитрий Быков в эпилоге подвел итоги — и все перевернул с ног на голову. Начинаясь как роман «young adult» с героями-десятиклассниками, история превращается в фантасмагорию, абсурд, кривое, не по-детски страшное зеркало нашей реальности.

 

Воронова, Мария.  Женский приговор. Krievu romāns. Москва : Эксмо, 2021.

Pieejams: JPB.
Первая книга об Ирине Поляковой. Молодой судье впервые приходится судить и приговорить к высшей мере наказания убийцу-маньяка, подпольного рок-музыканта Мостового. Она готова исполнить свой долг, но чем дальше слушается дело, тем больше сомнений возникает у нее в виновности подсудимого. Установить истину судье помогают народные заседатели, директор школы Надежда Георгиевна и аспирантка Наташа.
       


Джейн, Анна. За руку с ветром. Мой идеальный смерч. Krievu romāns. Москва: АСТ, 2021.

Pieejams; Pārlielupes bibliotēka.
Маша и Дэн притворялись парой и даже не думали, что между ними вспыхнут чувства.На смену дружбе пришла любовь. А за ней — желание защитить того, кто дорог, невзирая на цену. Ведь нет смысла любить, если не имеешь намерения сделать эту любовь вечной...Судьба дала им второй шанс. Найдет ли в себе силы Дэн встретиться лицом к лицу с прошлым? Сумеет ли Маша погасить огонь своих обид? И смогут ли они убежать от опасности, которая вот-вот настигнет обоих?.

 

Донохью, Эмма. Притяжение звезд. Īru romāns. Москва: Эксмо; Inspiria, 2021.

Pieejams: JPB.
В Ирландии, обескровленной войной, эпидемия "испанки" не сбавляет оборотов – в госпитале в центре Дублина не хватает докторов и сестер, а больные все прибывают. Под удар попадают и те, кому вынести его сложнее других – будущие матери на поздних сроках беременности. Медсестра Пауэр делает все, что в ее силах, чтобы спасти рожениц и помочь появиться новой жизни. В канун Дня Всех Святых в ее маленькое царство вступают еще две необыкновенные женщины – молоденькая волонтерка Брэйди Суини и доктор Кейтлин Линн, суфражистка, которая, по слухам скрывается от полиции из-за участия в восстании. За три дня их судьбы сплетутся невероятно крепко, соединенные любовью, смертью и надеждой, которая продолжает сиять даже в кромешной тьме.

 

Исигуро, Кадзуо. Клара и солнце. Angļu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes biblioteka.
Клара совсем новая. С заразительным любопытством из-за широкого окна витрины она впитывает в себя окружающий мир – случайных прохожих, проезжающие машины и, конечно, живительное Солнце. Клара хочет узнать и запомнить как можно больше – так она сможет стать лучшей Искусственной Подругой своему будущему подростку От того, кто выберет Клару, будет зависеть ее судьба. Чистый, отчасти наивный взгляд на реальность, лишь слегка отличающуюся от нашей собственной, – вот, что дарит новый роман Кадзуо Исигуро. Каково это – любить? И можно ли быть человеком, если ты не совсем человек? Это история, рассказанная с обескураживающей искренностью, заставит вас по-новому ответить на эти вопросы.

 

Коэльо, Пауло.  Лучник. Brazīliešu romāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
Путь стрелка — это путь радости и воодушевления, совершенствования и заблуждений, техники и наития. Но всему этому ты научишься, только если будешь неустанно посылать стрелы. Собственная жизнь по-прежнему служит Пауло Коэльо основным источником вдохновения. Он заигрывал со смертью, избежал безумия, баловался наркотиками, перенес пытки, увлекался магией и алхимией, изучал философию и религию, был и остается неуемным книгочеем, терял и вновь обретал веру, испытал боль и наслаждение, даруемые любовью. Отыскивая свое место в мире, он нашел ответы на вызовы, которые жизнь бросает каждому из нас. Он верит, что мы в самих себе обретаем силы для того, чтобы определить собственную судьбу.
     

Крамер, Марина. Терапия памяти. Krievu detektīvromāns.  Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Что общего у известной актрисы Регины Шелест, успешной в прошлом спортсменки Ульяны Ненашевой и хирурга Аделины Драгун? Клиника. Клиника, в которой две из них работают, а одна – проходит курс восстановления после травмы лица.Аделина ищет нового хирурга, и Ульяна кажется ей вполне перспективной – но слишком много странностей в ее поведении замечает психолог.Регина – выгодный клиент, не интересующийся стоимостью лечения, - но и с ней не все в порядке. В стенах клиники становится слишком много тайн и непонятных ситуаций, которые в один момент выходят из-под контроля.

 

Леонтьев, Антон.  Флакон смерти №5. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021.

Pieejams: JPB.
Смерть одного за другим отнимает у Зои любимых людей: ее мать утонула, жених погиб в аварии, отец тяжело заболел и покончил с собой. Жизнь, словно в попытке компенсировать утраты, дарит ей удивительную способность ощущать и узнавать запахи всех человеческих болезней. Уникальный и пугающий дар Зое приходится скрывать, однако не пользоваться им она не может, ведь вовремя поставленный правильный диагноз – это спасенная жизнь. Но пока Зоя вырывает людей из лап смерти, неуловимый маньяк совершает убийства, и только она, девушка с редким чутьем, способна его найти и остановить….
       

Лукьяненко, Сергей. Предел. Krievu fantastiskā proza. Москва: АСТ, 2021. Книга 2.

Pieejams: Miezītes bibliotēka.
Вырвавшись из альтернативной реальности, исследовательский звездолет «Твен» пытается предотвратить гибель обитаемой планеты. Но ставки куда выше – в опасности все обитаемые миры. И первый из них – мир загадочной цивилизации Ракс....

 

 

 

Лэндиш, Лорен. Брось мне вызов. Amerikāņu romāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Подруга бросила мне вызов, от которого стоило бы отказаться. Но я зависима от адреналина, поэтому я здесь, пытаюсь очаровать Колтона Вулфа – своего грозного и невероятно сексуального босса. Знаю, звучит безумно, но я зашла слишком далеко, чтобы привлечь его внимание. И он стоит того: высокий, смуглый, с манящим британским акцентом, этот парень – просто идеал. Не считая одного: его совершенно не интересует то, что происходит вокруг. Его не интересую я. Этот спор будет сложно выиграть. Но тем больше азарт: я должна заставить Колтона Вулфа в меня влюбиться.

 

Макгоуэн, Клер. Меня зовут Шон. Angļu romāns. Санкт-Петербург: Аркадия, 2021. 

Pieejams: JPB.
Элли проводит дни за бутылкой вина, изо всех сил поддерживая видимость счастливой семейной жизни. Самый большой ее страх - что однажды муж не вернется домой. Сьюзи, беременную, напуганную до смерти, запертую мужем в доме посреди леса, недавно оставил возлюбленный - просто исчез. Нора, суровая немолодая женщина, потеряла мужа, а с ним и всё свое состояние. Она селится в непригодной для жизни развалюхе. Ее цель - наблюдать за соседкой. Юная Мэдди встречается с мужчиной гораздо старше себя. Но однажды он перестает отвечать на ее звонки. Зато к ней приходит его жена...Что сплетает воедино судьбы этих женщин? Любовь или похоть? Искренность или бесконечная ложь?.


Макинтош, Клэр. После финала.  Angļu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
Жизнь счастливых супругов разбита: их сынишка, двухлетний Дилан, тяжело болен. Врачи считают, что помочь малышу невозможно. Убитая горем мать, Пипа Адамс, внутренне смирилась с неизбежностью страшной утраты. Однако отец, Макс, готов на всё, чтобы спасти ребенка — или хотя бы продлить его жизнь. Узнав о новом экспериментальном лечении в США, он намерен везти Дилана за океан... чему яростно противится Пипа, считающая, что это принесет сыну лишь новые страдания. Любящие супруги превращаются в непримиримых противников, каждый из которых уверен в собственной правоте. Начинается громкий судебный процесс. Неистовствуют соцсети. Что же будет с Диланом и его родителями дальше, после финала?.

 

Малявин, Максим. Палата на солнечной стороне. Krievu autoru stāsti. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Это книга рассказов из психиатрической практики. Настоящих, без купюр и врачебного канцелярита. Можете не волноваться о сохранности врачебной тайны: в приведенных ниже историях изменены имена и ряд деталей, поэтому они никого не выдадут. Зато приоткроют завесу тайны, которой укрыта наша профессия. Вот увидите: к концу повествования психиатрия станет вам ближе и роднее.

 

Махлина, Анна. Ань, чего молчишь? Krievu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
История молодой девушки, актрисы, жены и мамы. О поиске себя, о любви, о принятых судьбоносных решениях, разочарованиях и победах. Аня — обычная московская девчонка, мечтавшая стать актрисой, застенчивая и скромная. Ей сложно выстраивать отношения с людьми, сложно вливаться в новый коллектив. Несмотря на трудности, она становится студенткой легендарной Щепки, влюбляется... И хотя на страницах книги — лишь образы прошедших дней, история попадает в самое сердце.

 

Миронов, Иван. Высшая каста. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Российские ученые нашли в ДНК «нить времени», на которую, как на камеру, записана жизнь человека. Научное открытие превращается в развлечение – «дримтриппинг», позволяющее любому желающему пожить жизнью приглянувшегося исторического персонажа, растворившись в его сознании и теле. Генерал ФСБ Виктор Красноперов предлагает своим влиятельным друзьям испытать на себе этот «аттракцион» и сам выбирает для себя маршала Жукова. Его невеста Виктория становится машинисткой легендарного военачальника. «Решальщик» Мозгалевский – Берией, а олигарх Блудов – Сталиным. И-и-и.... поехали по замшелым тропинкам истории! Но что же это? История глазами и в потаенных мыслях великих правителей и военачальников выглядит совсем по-другому: другие акценты, другие оттенки, другие смыслы поступков и решений! А чего стоит ощутить на себе изнанку личной жизни бонз! Но самое страшное начинается в тот момент, когда граница между воображением и явью вдруг начинает стираться....

 

Михайлова, Евгения. Вместо громких слов. Krievu detektīvstāsti. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.

Евгения Михайлова так мастерски рассказывает истории своих героев с их трагедиями и триумфами, разочарованиями и восторгами, что полностью захватывает внимание читателя, отпуская его лишь на последнем слове. Так что смело открывайте книгу и приготовьтесь получить удовольствие от прочтения достойного произведения, написанного глубоким красивым русским языком. 

 

 

Мруз, Ремигиуш.  Безмолвная. Poļu detektīvromāns. Москва: Эксмо; Inspiria, 2021. 

Pieejams: JPB.
Спустя десять лет после трагического исчезновения невесты Дамиан Вернер уверен, что больше никогда ее не увидит. Но вот однажды кто-то разместил на одном из интернет-порталов по поиску пропавших людей фото девушки, очень похожей на Еву. Что это – не более, чем случайное сходство? Но неизвестный почти сразу загружает в интернет второй снимок. Фотографию Евы, которую сам Вернер сделал за несколько дней до ее исчезновения – и с тех пор никому не показывал. Кто, кроме него, ищет Еву? После стольких лет все, в том числе и полиция, думали, что ее уже нет в живых… Дамиан знал свою невесту с детства; они были неразлучны. Однако в поисках ответов на свои вопросы он выясняет, что ему было известно о ней далеко не все….     

 

Некрасов, Анатолий. Исцеление женственности. Возвращение в любовь. Krievu psiholoģiskais romāns. Москва: Центрполиграф, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Захватывающий роман читается на одном дыхании! Страница за страницей не отпускают нас живые и правдивые истории героинь этой удивительной книги. Мы как в зеркале узнаём в них себя, сопереживаем, негодуем, учимся на их ошибках, а ненавязчивые мудрые советы автора подсказывают женской душе путь к перерождению. Да, да! Советы! В художественном произведении! Потому что Анатолий Некрасов в первую очередь признанный Мастер психологии, а потом уже писатель, и благодаря этим двум талантам ему удалось дать жизнь такому произведению, после прочтения и осмысления которого всколыхнётся в каждой читательнице спящая женственность.

 

Островская, Екатерина.  Любовь во время пандемии. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Известный писатель Виктор Малеев убит точно так же, как один из персонажей его романа. В отличие от следователей, частный детектив Вера Бережная не считает это случайностью и ищет корни преступления в прошлом. Оно у популярного писателя оказывается темным: и «работа» каталой, и приятельство с вором в законе, и громадные карточные долги. А еще выясняется, что романы Малеева написаны совсем другим человеком. Так не он ли автор и этого убийства? В новом детективном романе Екатерины Островской «Любовь во время пандемии» следствие вновь ведет блистательная и неповторимая Вера Бережная, хозяйка розыскного агентства «Вера». Параллельно с официальным следствием она пытается установить, кто убил известного писателя Виктора Малеева.

 

Радзинский, Эдвард. Я стою у ресторана : замуж поздно, сдохнуть рано. Krievu vēsturiskā proza. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Женившись - не забудьте развестись; Все на продажу (Монолог о браке); Я стою у ресторана: замуж поздно, сдохнуть рано; Приятная женщина с цветком и окнами на север; О том, как любовь убила Дон Жуана; Она в отсутствии любви и смерти.

 

 

 

 

Робертс, Нора. Остров спокойствия. Amerikāņu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Это был обычный вечер в торговом центре на окраине Портленда. Трое подростков ждали начала фильма. Парень флиртовал с продавщицей солнцезащитных очков. Менеджер магазина видеоигр любезничал с покупателями. А потом появились стрелки. Кровавая бойня длилась восемь минут, которые для многих превратились в вечность. Следующие несколько лет пострадавшие и очевидцы будут учиться жить заново, обращаясь к ужасным воспоминаниям прошлого. Но как найти свой личный островок спокойствия, если человек из прошлого хочет мести?

 

Рубина, Дина.  Липовая жена. Krievu proza. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Семьи, которые изображает Дина Рубина, далеки от идеала. Всё как у всех. Одинокая мать, воспитывающая сына; "выходной" папа; брат и сестра, отец которых покидает дом в надежде на новую любовь… Кругом "ухабы характера", всюду "щипки, тычки и щекотания", "грызня грызнёй"… Не случайно мальчик, персонаж рассказа "Терновник", заявляет вечно занятой матери: "Я найду себе другую женщину!" А подросток, которого растят двое отцов, из рассказа "Двойная фамилия", произносит: "Никогда не женюсь, правда-правда!" Но при этом Дина Рубина – исключительный мастер в изображении семейной любви, ее созидательной силы. Любовь родителей способна растворять камни, топить лед, согревать с того света.
        

Савельева, Ольга. Проживая. Krievu stāsti. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
В мотивационных историях часто фигурируют эдакие "железные люди": которые про "встань и иди", которых раз за разом щелкали по носу, унижали, которых сталкивали нос к носу с душевной болью, а они... вставали и шли дальше. Однако в большинстве случаев такие истории либо раздражают, либо погружают в уныние: почему они смогли, а ты – нет?.Новая книга писателя и автора нескольких бестселлеров Ольги Савельевой о том, что мы в большинстве своем вовсе не "железные человеки", а самые обычные люди, сотканные из плоти, крови, смеха слез, гнева, любви, боли, радости. И о том, как важно вовремя подключать осознанность и проживать то, что подкинула тебе жизнь – как плохое, так и хорошее. Ведь в конце концов, не зря же в глаголе "прожить" кроется тот самый сокровенный смысл, который про "жить"?.

 

Свешникова, Мария. Квартира 41. Krievu romāns. Москва: АСТ, 2021.

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Судьбы нескольких человек пересекаются в квартире в старинном доме на Сретенском бульваре. Скрывающаяся под саркофагом обид циничная Надя, поклонник странных учений Игорь, любящий женщин постарше юнец - Коля, загадочная писательница Вера с двумя мужьями и еще несколько удивительных персонажей, которые дополнят мозаику своим появлением... Связанные не только одной квартирой, но и судьбами, они развернут жизни друг друга в неизведанные стороны, где каждый обнаружит о себе что-то очень важное. Эта философская история о любви и бессмысленности странным образом переворачивает представления о жизни всех, кто ее читает. Как будто спадает шелуха, все становится простым и понятным... и душевная боль утихает.

 

Слаповский, Алексей. Недо. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
«Недо» — роман-столкновение. В устоявшуюся жизнь литератора Грошева, сменившего несколько работ, жен и квартир, врывается Юна, саратовская девчонка из новейшего поколения — стиль унисекс и полное отсутствие авторитетов. Она уже не смотрела мультик про 38 попугаев, «что-то слышала» про штурм Белого дома, но судит обо всем абсолютно уверенно. Устами этой «младеницы», возможно, и глаголет истина, но еще Юна отлично умеет воровать, драться, пить и задавать неудобные вопросы. Недооценил ее сначала Грошев. Недопонял. Да и себя, оказывается, тоже. Сплошное «недо» — как всегда.

 

Суонсон, Синтия.  Стеклянный лес. Amerikāņu psiholoģiskais detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021.

Pieejams: JPB.
Что произошло в ультрасовременном стеклянном особняке, стоящем в загородной глуши? Куда исчезла хозяйка этого дома Силья? Как погиб ее муж Генри Гласс? Почему их дочь, старшеклассница Руби, явно что-то недоговаривает? Какие секреты семейства Гласс известны их соседям и знакомым из ближайшего маленького городка? Полицейское расследование забуксовало. И тогда Энджи, жена брата погибшего, Пола Гласса, начинает собственное расследование. Начинает, еще не подозревая, какие мерзкие скелеты обнаружит в весьма респектабельных шкафах, какие ужасные и трагические тайны прошлого и настоящего вольно или невольно узнает… и какой опасности подвергнет в поисках истины собственную жизнь….
        

Терентьева, Наталия. Сибирский папа. Krievu romāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Что такое любовь – не знает никто. То огромное, горячее, мучительное и прекрасное, что наполняет твою душу, – это что? То, что заставляет лететь друг к другу через континенты, то, что дает силы, то, без чего мир пуст и холоден? Это самая большая тайна нашего мира, и пусть она навсегда останется неразгаданной. Мы будем долго идти до ответа, почти доходить и... останавливаться перед последней дверью. Эта тайна и есть то, ради чего мы живем. А дверь просто нарисована на стене, чтобы самые неспокойные пытались ее открыть.

 

Уорен, Хелен.  Она должна была стать идеальной женой. Angļu detektīvromāns. Санкт-Петербург: Аркадия, 2021. 

Pieejams: JPB.
Бен - хороший парень, хоть и немного наивный увалень. Он не может поверить своему счастью: в баре он встретил девушку такой красоты, что у него захватило дух. Бен влюбился сразу, безоговорочно, и Она отвечает ему взаимностью! Месяц бурной любви и...

 

 

 

Уэббер, Хэзер. Полночь в кафе "Черный Дрозд". Amerikāņu romāns. Москва: Эксмо; Inspiria, 2021.

Pieejams: JPB.
Анна-Кейт приезжает из Бостона в уютный южный городок, расположенный у горного хребта, чтобы разобраться с наследством. Когда-то ее мать буквально сбежала из этого места. Анна-Кейт тоже не собиралась здесь задерживаться, но отныне ей принадлежит семейное кафе «Черный дрозд», с которым связано слишком много загадок и местного фольклора, и она понимает, что не сможет закрыть его одним днем – местных жителей это очень расстроит. Тем более, по преданию только Анна-Кейт, наследница, может правильно приготовить знаменитые «пироги с дроздами», блюдо, что наделяют здесь мистическими свойствами.

 

Шэн, Л. Дж. Похититель поцелуев. Amerikāņu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Говорят, свой первый поцелуй нужно заслужить. Мой был украден демоном в маске под черным небом Чикаго. Говорят, клятвы, которые мы даем, священны. Мои были нарушены, едва часы пробили полночь. Говорят, мы отдаем сердце только одному человеку. Мое раскололось надвое. Мечты о счастливом будущем рядом с любимым, еще в детстве ставшим лучшим другом, разбились на миллион осколков. И теперь рядом со мной тот, кого я вижу в ночных кошмарах. Говорят, у каждой истории должен быть счастливый конец? Как бы не так. Один поцелуй. Два сердца. Три жизни. Одна судьба.

 

Эванс, Кэти. Любовный нокаут. Раунд 1. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Забудьте все, что знали о страсти. Представляю вам лучшего из лучших, единственного и неповторимого, Ремингтона Тейта! Накачанное тело, стальной удар, пищащие фанатки – все без ума от Реми."Ничего личного, просто бизнес" - думала Брук, когда получила работу мечты. Она не первый день в спорте, и ей предстоит сделать Ремингтона лучше.Лучше? Но ведь он идеален, Брук! А ты забываешь обо всем, когда он рядом.Пять, четыре, три, два, один... нокаут.

 

 

Эдвардссон, Маттиас.  Не самые хорошие соседи. Zviedru detektīvromāns. Санкт-Петербург: Азбука, 2021.

 Pieejams: JPB.
Бьянка и Микаэль переезжают из Стокгольма в небольшой шведский городок, чтобы с чистого листа начать новую жизнь в доме своей мечты. Тихое уединенное место, чудесный сад, в котором играют их дети, уютный дворик… Но довольно скоро идиллическая картина счастливой семейной жизни покрывается паутиной трещин и затем рушится в одночасье, а жизнь семьи раскалывается на две части: до катастрофы и после… «Не самые хорошие соседи» – психологический триллер о тонкой грани между добром и злом, в котором Эдвардссон, как и в романе «Почти нормальная семья», вновь ставит вопросы, на которые нет однозначного ответа. Насколько вы честны с теми, кто вас окружает? Хорошо ли вы знаете друг друга? И насколько вы можете друг другу доверять?