Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Gads olimpiskajā zīmē

Nav ilgi līdz brīdim, kad tiks atklātas XXII ziemas olimpiskās spēles Sočos. Turēsim īkšķus par savējiem, elpu aizturējuši gaidīsim, ka mūsējie, labākie, vislabākie, izcīnīs medaļas. Ticēsim, ka mums ir ar ko lepoties!

 

 

Grāmatu anotācijas no www.jr.lv, www.valtersunrapa.lv

 

 

 

 

 

 

 

Džifords K.

Olimpiskās spēles

 

Lielisks ceļvedis pa lielākajām sporta sacensībām pasaulē.Šajā grāmatā aplūkoti dažādi olimpiskie sporta veidi. Grāmata veltīta vasaras olimpiskajām spēlēm.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Hūnolds T.

Olimpiskās spēles

 

Visas spēles no senākajiem laikiem līdz mūsdienām. Uzvaras, traģēdijas, rekordi. Visas vasaras un ziemas olimpiskās spēles. Spēļu aizkulises. Slavenākie medaļu ieguvēji. Vērtīga informācija un kuriozi. Pasaules karte ar visām spēļu vietām. SOK valstu nosaukumu saīsinājumi.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Elpo brīvi. Latvijas I ziemas olimpiāde

 

Bija sals, sniegs un prieks. Bija cīņas un uzvaras. Latvijas olimpiādē izšķīrās olimpiskie likteņi, kurus bija sākuši veidot simtiem citu notikumu jau pirms daudziem gadu desmitiem. Arī pirmās ziemas olimpiādes sacensības  tagad jau ir pagātne mūsu nemitīgajā ceļā uz nākotni. Daži no šīs olimpiādes dalībniekiem startēs arī Sočos, un, iespējams, pārvedīs Latvijai zeltu.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Latvija Turīnā

 

Sniegotas Alpu virsotnes, varena un grezna pilsēta, sportiskās emocijas, veiksmju un neveiksmju asaras, daudzu tautu karogi un himnas. To visu izdevās piedzīvot, sekojot līdzi XX ziemas olimpiskajām spēlēm Turīnā. Tur startēja arī 58 mūsējie. Startēja godam.Slava Mārtiņam Rubenim par neatkarīgās Latvijas pirmo medaļu ziemas olimpiskajās spēlēs. Astoņas vietas pirmajā desmitā – vēl nebijis gadījums Latvijas ziemas sporta vēsturē.(A.Vrubļevskis)

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Latvija Vankūverā

 

Grāmata "Latvija Vankūverā" veltīta 58 Latvijas olimpiešiem, kuri šā gada februārī pārstāvēja mūsu valsti XXI ziemas Olimpiskajās spēlēs. Grāmatas 240 lapaspuses ir bagātīgi ilustrētas, tās latviešu un angļu valodā stāsta ne tikai par notikumiem olimpiskajās sacensībās, bet arī raksturo situāciju, kādā Latvijas ziemas sports atradās 2010. gada sākumā, kā deviņos sporta veidos mūsu atlēti nonāca līdz olimpiskajiem startiem, kādi sasniegumi šajos sporta veidos gūti iepriekšējās spēlēs.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Latvijas olimpiskā vēsture

 

Sports latviešiem bijis uzticams ceļa biedrs cauri gadsimtiem. Kā īstens draugs tas bieži līdzējis dzīves likstās, kā gudrs skolotājs tas mūs veidojis. Olimpiskā kustība ir kā humāns ietvars cilvēka spēka un enerģijas nevaldāmajai straumei. Apzināmies to vai ne, bet sports un olimpiskā kustība ir veidojusi un stiprinājusi mūsu garu, darījusi to cildenāku (V.Baltiņš)

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Latvijas sporta leģendas

 

Latvijas sporta vēstures – un ne tikai – lielākā bagātība ir 18 olimpisko spēļu čempioni, vairāk nekā simts pasaules un Eiropas čempioni, kā arī neuzskaitāmi dažāda mēroga starptautisko sacensību uzvarētāji. Viņi visi ir izcili, tomēr viņu vidū ir arī visizcilākie – tie, kuru pienesumu nevar izmērīt tikai medaļās, kausos un punktos. Latvijas sporta leģendas.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Mežavilks Z.

Pirmie latvieši pasaules sporta virsotnēs

 

Pazīstamā sporta žurnālista Zigurda Mežavilka grāmatā lasītāji uzzinās, ka pirmais latvietis, kurš kļuva par pasaules čempionu, bija šāvējs Kārlis Kļava. Viņš 1937.gadā Helsinkos uzvarēja ātršaušanā ar pistoli. Savukārt pirmā latviešu sportiste, kas saņēma pasaules čempiones zelta medaļu, bija volejboliste Minjona Sakse 1952.gadā. Grāmatā pastāstīts arī par to, kā Inese Jaunzeme Latvijai izcīnīja pirmo olimpisko zelta medaļu un kā latviešu basketbolisti 1935.gadā kļuva par pirmajiem Eiropas čempioniem. Šī grāmata ir ļoti bagātīgi ilustrēta un noteikti ieinteresēs visus sporta draugus.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Olimpiskā ābece

 

"Olimpiskā Ābece" pie lasītājiem atgriežas papildinātā un uzlabotā versijā. Tā ir kā dāvana Latvijas sportam, atzīmējot arī divdesmito gadskārtu, kopš atjaunota Latvijas Olimpiskās komitejas darbība Latvijā. Lasot "Olimpisko Ābeci", jums pavērsies jaunas iespējas izzināt olimpisko simbolu un ceremoniju noslēpumus un iepazīt olimpiskos notikumus pasaulē un Latvijā

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Ošiņš I.

Latvijas olimpiskais zelts, sudrabs, bronza

 

Grāmata par Latvijas visu laiku veiksmīgākajiem olimpiešiem. Jāņa Daliņa soļi, Ineses Jaunzemes un Jāņa Lūša šķēpa raidījumi, Jāņa Krūmiņa, Maigoņa Valdmaņa, Valda Muižnieka basketbola prasme, Jāņa Ķipura boba ātrums, Uļjanas Semjonovas "I love this game" mūs dara tuvus sporta draugu miljardiem visās zemeslodes malās.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Rekordu grāmata

 

No garākā lēciena līdz lielākajam hettriku skaitam FIFA Pasaules kausā - sporta pasaule ir pilna pārsteidzošu rekordu! Kurš šobrīd ir ātrākais cilvēks pasaulē un kurš izpildījis ātrāko jebkad reģistrēto tenisa servi - atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem par sportu saņemsiet faktiem un attēliem bagātajā rekordu grāmatā.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Puče A.

Ozo. Cilvēks uz ledus

 

Cilvēks uz ledus. Tur viņš jūtas vislabāk. Ledus ir balts...Ledus ir auksts...Ledusir slidens...Ledus kūst...Viss kā dzīvē. Sandim Ozoliņam ledus nozīmē dzīvi. Bet tur ir gan krāsas, gan sajūtas, gan domas, gan sirds. Mana sirds būs uz ledus. Tā viņš teica, uzrunājot savus  līdzjutējus. Dzīve ir locījusi un pārbaudījusi viņa pierakstus, viņš noteikti vairāk ir ņēmis nekā devis. bet viņš negrib palikt parādā... Varbūt tāpēc, viņš ir uz ledus. Jo tur viņš ir cilvēks.(A.Puče)

 

Atrašanās vieta

 

 

 

37 stāsti par Kārli

 

37 stāsti par Kārli ir piemineklis latviešu puisim, kurš agri atrada savu aicinājumu, spēja sasniegt savu mērķi un atstāja par sevi tik daudz labu atmiņu. Grāmatā ir daudz cilvēcīgu stāstu, kas būs interesanti gan katram kārtīgam hokeja fanam, gan arī tiem, kuri par Skrastiņu dzirdēja ziņu pārraidēs.

 

Atrašanās vieta