Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Foto un video materiāli par Jelgavu Latvijas Nacionālā arhīva digitālajā krātuvē “Redzi, dzirdi Latviju!”

Nu jau apritējuši vairāk nekā četri gadi, kopš Latvijas Nacionālā arhīva struktūrvienība Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs piedāvā tīmekļvietni www.redzidzirdilatviju.lv. Šo gadu laikā ir audzis ne tikai pieejamās informācijas klāsts, kas sākumā bija tikai arhīva glabātās kinohronikas un dokumentālie filmējumi, bet arī uzlabotas informācijas meklēšanas funkcijas.

Ikviens interesents var meklēt, lasīt, skatīties un klausīties arhīva uzkrātos skaņas, video, foto dokumentus par Latviju no 19. gadsimta 50. gadiem līdz mūsdienām. Ērtākai dokumentu atlasei izveidota tematiskā meklēšana, lai katrs atrastu sev interesējošo laiku, vietu, notikumu, personu gandrīz 70 tūkst. vēstures liecībās. Šajā krājumā vairāk nekā 1000 foto un videoierakstu ir arī par Jelgavu un tās apkārtni!

 

Par Jelgavu un apkārtni pieejamā fotogrāfiju kolekcija ŠEIT, kinohronikas un dokumentālie filmējumi ŠEIT.

 

Fotogrāfijās atspoguļota Jelgavas pilsētvide, ļaujot iepazīt mūsu pilsētas ielas, parkus, tiltus, laukumus, ēkas, pieminekļus. Ir atsevišķu personu un personu grupu fotogrāfijas. Pieejami arī attēli par Jelgavas un Ozolnieku novada apdzīvotām vietām, notikumiem, personām.

 

Videodokumentos skatāmi gan nozīmīgi notikumi Jelgavā un tās apkārtnē piemēram, pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem "Lāčplēsis un Melnais bruņinieks" atklāšana 1932. gada 22. jūnijā ŠEIT, gan iemūžinātas pilsētas ēkas, piemēram, Pirmajā pasaules karā nopostītā Jelgavas pils ŠEIT un Jelgavas pils atjaunošanas svinības ŠEIT, gan arī sniegts ieskats pilsētas saimnieciskajā darbībā, piemēram, Jelgavas mikroautobusu rūpnīcas būvdarbi ŠEIT, kolhozs “Nākotne” ŠEIT u.c. materiāli.

 

Kopā skatāmi vairāk nekā 200 videoierakstu par mūsu pilsētu un apkārtni. Tie ļauj ieraudzīt un sajust seno dienu stāstu, paša acīm skatīt kara postu un pilsētas sagraušanu, kā arī redzēt pilsētas atdzimšanu jaunā, nu jau mums tik pierastajā veidolā.