Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Esi vesels – esi laimīgs

Veselība un laime – katra cilvēka lielākās vēlēšanās. Te daudz ko varam darīt paši - smelsimies prieku no visa, kas mums apkārt. Iedvesmai varam ielūkoties grāmatās.

 

 

Grāmatu anotācijas no www.gramata24.lv, www.jumava.lv, www.zvaigzne.lv,   www.lietusdarzs.lv, www.janisroze.lv

 

 

 

Danilāns A.

Vesels un laimīgs

 

Anatolijs Danilāns: "Savus gēnus mēs nevaram samainīt. Tas, ko varam ietekmēt, ir mūsu dzīvesveids. Elposim tīru gaisu, kustēsimies, baudīsim daudzveidīgu uzturu bez liekām pārmērībām, domāsim labas, patīkamas domas! Tas viss kopā ievērojami paildzinās mūžu pat tad, ja mūsos nav ilgdzīvotāju gēni." 

 

Atrašanās vieta

 

 

Mihaļevičš O.

Izvēlies veselību

 

Kā saglabāt veselību un nenovecot? Pavisam vienkārši! Lasi šo unikālo rokasgrāmatu ikvienam, kurš nolēmis dzīvot pilnvērtīgi un laimīgi, un ir gatavs atklāt, kā ar pavisam vienkāršiem paņēmieniem kvalitatīvi mainīt savu dzīvi. Oļegs Mihaļevičs – rakstnieks, publicists, izdevējs, vairāku grāmatu autors, aktīvs veselīga dzīvesveida propagandētājs, pārbaudījis teoriju praksē un veiksmīgi atbrīvojies no dažādām slimībām, dalās vērtīgā pieredzē un veselības filozofijā ar lasītāju. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Šahs N.

10 soļi stresa mazināšanai

 

Vai esat pārāk aizņemts, lai paspētu izdarīt visus darbus?

Vai naktīs nevarat aizmigt, raizējoties un baiļojoties?

Vai nespējat tikt galā ar savu drudžaino darba grafiku?

Lasiet grāmatu "10 soļi stresa mazināšanai" un noskaidrojiet, kā plānot savu laiku - gan darbā, gan mājās, atgūt dzīvē līdzsvaru un uzlabot noskaņojumu, stiprināt koncentrēšanās spējas un motivāciju, naktīs labi izgulēties un pārstāt raizēties. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Gritšneidere K. Ēdiet pareizi un ar baudu!

 

Sabalansēts uzturs ir veselīga dzīvesveida pamats. Šajā rokasgrāmatā apkopotas dažādas dzīves atziņas par veselīgu un pareizu uzturu un sniegti padomi, kā to ieviest ikdienā. Vienkāršas receptes atvieglos veselīgas dzīves uzsākšanu.

- Kā pareizi sastādīt ikdienas maltīšu plānu?

- Kādi produkti palīdzēs izvairīties no slimībām?

- Vai uzturs var būt arī dziedniecisks?

- Kādu uzturu lietot noteiktās dzīves situācijās?

Daudz dažādu padomu un noderīgas informācijas, kā arī īpaši pielikumi, piemēram, par augu izcelsmes uzturvielām, pareizu šķidruma apjomu vai grillēšanu ar baudu.

Veselīgi ēšanas paradumi

 

Atrašanās vieta

 

 

Ēd gudri, ēd vesels

 

Tematiskā avīze veltīta nevis diētām, bet gan tam, kā ēst, darot labu vai vismaz tīšuprāt nekaitējot savam organismam.

Kā ar ikdienas uzturu nodrošināt visu organismam nepieciešamo?

Kā labsajūtu un veselību ietekmē dažādu garšu harmonija uzturā, atšķirīgu krāsu dārzeņi, garšvielas un garšaugi?

Vai ieteicams ēdot uzdzert šķidrumu, un cik daudz dzert?

Vai cukurs un sāls organismam tiešām nodara ļaunu?

Vai tēja labāka par kafiju?

Vai uzturs spēj pasargāt no saslimšanas ar vēzi?

Ko ieteicams ēst tiem, kuri jau sirgst ar dažādām hroniskām kaitēm?

 

Atrašanās vieta

 

 

Margo S.

Laba miega rokasgrāmata

 

Miegs nav luksusa prece, ko uzdāvināt sev vienīgi brīvdienās. Šī grāmata atklāj, kā savienot miegam atvēlētās sundas ar jebkādu dzīvesveidu, lai baudītu pilnvērtīgu un veselīgu dzīvi. Uzticoties tajā sniegtajiem praktiskajiem ieteikumiem, labs miegs un pamošanās, jūtot enerģijas pieplūdumu, vairs nebūs patīkams izņēmums, bet gan ikdiena. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Breitberga N.

Ceļš uz emocionālo veselību

 

Šajā grāmatā ir detalizēti aprakstīta viena no visefektīvākajām personiskās izaugsmes metodēm - Emotional Freedom Techniques (EFT). Tā ir uz darbu ar ķermeni orientēta tehnika, kurai ir dziļš psiholoģiskais efekts. EFT palīdz samērā ātri atbrīvoties no daudzām emocionālām un psiholoģiskām problēmām. Tā ir saudzīga, bet ar ilgtermiņa rezultātu. Ar EFT metodes palīdzību var tikt galā ar paaugstinātu trauksmi, fobijām, nomāktību, uzlabot attiecības, paaugstināt darba produktivitāti, uzlabot sasniegumus sportā, mācībās, mūzikā, biznesā, mākslā, pārstrādāt negatīvās pārliecības par sevi un pasauli un pat mazināt fiziskās sāpes. Šī metode ir sajūsminājusi daudzus psihologus un psihoterapeitus visā pasaulē. Ikviens cilvēks var apgūt šo metodi un lietot to kā lielisku pašpalīdzības līdzekli daudzās ikdienas stresa situācijās un personiskai izaugsmei. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Germers K.

Nepārmet sev!

 

Katru dienu saskaramies ar dažādiem pārdzīvojumiem. Varam bažīties par sasniegumiem darbā, attiecībām ar līdzcilvēkiem, pārdzīvot kādu traģēdiju, baiļoties pirms uzstāšanās auditorijas priekšā vai gluži vienkārši naktī cīnīties ar bezmiegu un domu, ka nākamajā rītā agri paredzēts kas svarīgs. Ikdienas norises un attiecības ar līdzcilvēkiem, arī bērniem, neizbēgami izraisa psiholoģiskas reakcijas. Diemžēl visbiežāk, kad jūtamies satraukti, noskumuši, dusmīgi, sāpināti vai vientuļi, prātā   sarosās paškritiskas un destruktīvas domas, kas ilgtermiņā postoši ietekmē ne vien garīgo un fizisko veselību, bet arī attiecības ar tuvajiem cilvēkiem. Grāmatā “Nepārmet sev!” Kristofers K. Germers soli pa solim māca, kā “apstrādāt” savas emocijas un reakcijas, nezāģējot zarā, uz kura paši sēžam.

 

Atrašanās vieta

 

 

Bebrišs V.

Esi pats un jūties labi!

 

Mana stāsta galvenā doma: cilvēkam jāapzinās, ko viņš panāk ar savu izvēli, nevis akli jāseko kaut kam iestāstītam vai vispārpieņemtam. Tas ir aicinājums būt pašam! (V.Bebrišs)

Šajā grāmatā lasiet:

kā kustēties, lai justos brīvi;

par skaņām un vibrācijām, kas maina pasauli;

par ēšanas baudu;

par alerģiju cēloņiem;

kā darbojas sajūtas un vēlmes;

kā domāt pozitīvi;

par piedošanas labajām īpašībām. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Bhagvata S.

Emocionālās brīvības tehnikas

 

Emocionālās brīvības tehnikas ir jauna, inovatīva metode dzīves kvalitātes uzlabošanai. Tas ir vienkārši – ar pirkstu galiem bungojot pa noteiktiem ķermeņa enerģijas punktiem un vienlaikus izsakot pozitīvus apgalvojumus, jūs varat atbrīvot savu iekšējo radošo spēku. Tas palīdzēs ievērojami uzlabot veselību un izkopt savas pozitīvās īpašības. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kudrjavcevs I.

Miera ārsta padomi

 

Veselība, enerģija, iekšējā harmonija – uz to dabiski tiecas ikviens dzīvs organisms, arī cilvēks. Diemžēl straujais mūsdienu dzīves ritms bieži aizved tālu no Miera ceļa. Kā zināms, vairums slimību cilvēkus piemeklē tieši stresa, satraukuma un bezmiega dēļ. Šajā grāmatā cigun skolotājs Dr. Igors Kudrjavcevs atklāj vienkāršus, bet efektīvus un ilggadējā praksē pārbaudītus paņēmienus, kā atjaunot dabisko enerģijas plūsmu, būt mierā ar sevi, panākt iekšējo rāmumu un atgūt domu un jūtu līdzsvaru. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Butkēviča A.

Ceļā uz smaidu

 

Kur slēpjas patiesība un kur sākas mīti mūsu vispārējos priekšstatos par zobārstniecību?

Dr. Alēnas Butkēvičas grāmata jūs iepazīstinās ar stomatoloģijas pasauli pavisam atklāti un vienkārši.

Šajā grāmatā apkopotas zināšanas un pieredze, kas iegūta divdesmit gadu laikā,praktiski darbojoties visaugstākajā līmenī. Grāmatu ar interesi varēs lasīt ikviens,kas vēlas izzināt un izprast modernās zobārstniecības noslēpumus.

Tiek sniegti daudzi padomi un ieteikumi, kā saglabāt savus zobus skaistus un veselus visa mūža garumā.Un, ja kādi ir zaudēti gadu gaitā, tad tos var atjaunot ilgai un estētiskai kalpošanai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Sarno Dž.E.

Muguras sāpju ārstēšana

 

Autors, medicīnas doktors un pasaulē pazīstama autoritāte hronisku sāpju terapijā, atklāj, kā apspiestas emocijas ietekmē veselību un bieži izraisa stipras sāpes. Gan tiem, kurus moka muguras sāpes, gan mediķiem, kuri cenšas tās novērst vai mazināt, šis darbs liek risināt problēmu netradicionālā veidā. 

 

Atrašanās vieta

 

Satklifa Dž.

Muguras bībele

 

Grāmata ir katram noderīga rokasgrāmata, kas satur praksē pārbaudītus padomus un paņēmienus, kā rūpēties par muguras veselību. Grāmatā ir pilnīgs to problēmu apskats, kuras var skart jūsu muguru, kaklu un plecus. Desmitiem pašpalīdzības veidu - vingrojumi, stājas korekcija, siltuma un aukstuma terapija, kā arī daudzi paņēmieni, kā novērst muguras sāpes, torstarp jaunākie pretsāpju medikamenti. Tradicionālā medicīniskā aprūpe, diagnostika, medikamentozā terapija, operācijas, fizikālā terapija, kā arī norādes par papildu ārstēšanas veidiem un netradicionāliem paņēmieniem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Volmeše S.

Kustībās slēptā gudrība

 

Kustībās slēptā gudrība jeb kā kļūt fiziski un garīgi līdzsvarotam. Šajā grāmatā uzzināsiet, kā kustības var uzlabot visa jaunā apguvi, palielināt radošumu, samazināt stresu, uzlabot koordināciju un pašsajūtu. Tā stāsta arī par to, kā kustības rada līdzsvaru tavā iekšējā vidē. Izlasiet grāmatu un uzlabojiet savu saziņas prasmi un koncentrēšanās spēju! Šī grāmata noderēs, ja vēlaties savā ikdienā radīt fizisku un garīgu līdzsvaru, strādājat ar cilvēkiem un darbā pielietojat kustības, ticat, ka kustības ir svarīgas jaunā apguvei, jums interesē pedagoģija, jūs darbojaties izglītības jomā: esat treneris, instruktors vai skolotājs. Kustības un nodarbes, kas saskaņo abu smadzeņu pusložu darbību: krusteniskās kustības, pastaigas, ātras-lēnas darbības, taiči, cjigun, joga, vingrošana, smadzeņu vingrināšana, dejošana, mūzikas instrumentu spēlēšana, dziedāšana, rotaļas un sportošana. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Deilija D.

Vingrojumi veselības uzlabošanai

 

Cilvēka organisms ir paredzēts kustībai. Fiziskās aktivitātes rada labsajūtu, kas mazina stresu un trauksmi, un nostiprina organisma imūnsistēmu. Regulāras fiziskās aktivitātes uzlabo pašsajūtu un pagarina mūžu. Turklāt iespējams izvēlēties vingrojumus, kas vērsti pret noteiktām veselības problēmām. Grāmatā skaidrots, kāpēc fiziskās aktivitātes uzlabo veselību dažādu slimību gadījumā, kādi vingrojumi ir vispiemērotākie noteiktām problēmām un cik daudz laika ieteicams veltīt fiziskajām aktivitātēm, lai ne tikai cīnītos ar veselības kaitēm, bet arī preventīvi uzlabotu savu veselību un nodrošinātu kvalitatīvu ikdienas dzīvi. Ieteikumi ietver gan aerobo slodzi un muskuļus stiprinošus vingrojumus, gan arī lokanības, stiepšanās un līdzsvara vingrojumus – svarīga ir daudzveidība. Galu galā – nekas tā nevairo dzīvesprieku, kā elastīgs prāts vingrā ķermenī. Ceļvedī grāmatas beigās atradīsiet tekstā ieteikto fizisko aktivitāšu sarakstu, kā arī to raksturojumu un iespējamo variantu uzskaitījumu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Lorenca T.

Labsajūtas anatomija

 

Ja mēģināsim cīnīties pret stresu ar stresu, kā tagad nereti sanāk, labsajūtas nebūs. Bet - mūsu rīcībā ir daba, pašu rokas un galva, iekšējā balss - noteikti visgudrākais padomdevējs, zināšanas, kā viss jādara un kāpēc - tad, kad ārstus parasti vairāk uztrauc cilvēka fiziskais, nevis garīgais stāvoklis. Jūs varat darīt to, kas jums šķiet nepieciešams, un varat nepūlēties, ja nevēlaties. Tieši tur ir tas jaukums, ka izraugāmies mēs paši. Grāmata - šoreiz veltīta labsajūtai, dažādu kaišu profilaksei un dabas vielu pielietošanai, lai nebūtu vajadzības ārstēties slimnīcās un poliklīnikās. Mums ir palīgi, tikai jāpaveras apkārt. Ir arī iespējas - un ne vienmēr par dārgu naudu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Rūbina G.

Laimes projekts

 

Grēthena bija laimīga un priecājās par mīļu ģimeni, skaistu māju un veiksmīgu karjeru. Tomēr šķita, ka laime varētu būt vēl pilnīgāka, ja vien viņa...

... iemācītos būt pateicīgāka par pelēko ikdienu,

... izmestu no galvas sīkas raizes un aizkaitinājumu,

... iegūtu gaišāku skatu uz dzīvi un

... koncenrētos uz patiesi svarīgo.

Un Grēthena izlēma veselu gadu veltīt laimes izpētei un laimīguma kultivēšanai sevī.

Izstudējusi dažādus laimei veltītus pētījumus, viņa izveidoja plānu ar konkrētiem mērķiem un laimes vairošanas paņēmieniem. LAIMES PROJEKTĀ Grēthena dalās ar oriģinālām un praktiskām idejām, kas palīdzējušas uzlabot dzīves kvalitāti viņai un palīdzēs arī jums! 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Meļņiks J.

Sievietes laimes enciklopēdija

 

Grāmatā meklējiet atbildes uz jautājumiem:

- Kas veido sievietes laimi?

- Kā iemācīties sevi nekritizēt, saglabāt savaldību stresa situācijās, kļūt finansiāli neatkarīgai un iemācīties pateikt “nē”?

- Kādas sešas galvenās vīriešu vājības sieviete var viegli izmantot savā labā?

- Vai vīrs spēj aizstāt labāko draudzeni un vai vienmēr vainīga vīra interese par citām sievietēm?

- Kuram vedeklas tipam jūs piederat un kā uzlabot attiecības ar vīramāti?

- Ko var uzzināt par cilvēku no tā, ko viņš ēd un kā ēd?

- Ko mums vēsta ķermenis?

- Un visbeidzot — kādi pieci svarīgākie soļi man jāveic, ja vēlos būt laimīga? 

 

Atrašanās vieta

 

 

Spensere E.

Skats no gaišās puses

 

Nav jāpārorganizē visa dzīve, lai atrastu laimi. Atliek vien uz visu palūkoties no gaišās puses!

Šajā stāstu krājumā uzzināsi, kā mainīt attieksmi, ja nevari mainīt apstākļus, un novērtēt to, kas tev ir jau šobrīd. Kā mīļš un sirdsgudrs draugs šķietami vienkāršā rokasgrāmata tev dāvās prieku, dzīvinošu optimismu un viedus padomus. Tu iemācīsies:

* stūrēt dzīvi kā motociklu

* aprunāties ar simtgadīgo sevi

* nebaidīties, kad ir bail

* pasmieties par nepatīkamiem notikumiem

* kļūt par miera ostu.

Iedvesmojies no šīs grāmatas! Ja iemācīsies saskatīt saules stariņu pat pelēkā ikdienā, drīz spoži starosi arī pats.

 

Atrašanās vieta