Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

E–prasmes darbam un ikdienai

E-prasmju nedēļa pilsētā piedāvā dažādus pasākumus, katrs var izvēlēties sev saistošu nodarbību. Iepazīt datoru pasauli un pilnveidot savas prasmes – to varat arī pie mums – bibliotēkā.

Grāmatu anotācijas no www.drossinternets.lv, www.zvaigzne.lv, www.valtersunrapa.lv, www.jumava.lv

 

 

 

Klieders J.

Datorzinības

 

Mācību līdzeklis veidots kā metodiskais materiāls studentiem, taču to var lietot arī vidējo izglītības iestāžu audzēkņi. Šo grāmatu droši var izmantot arī iesācēji, jo te ir pastāvīgi izpildāmi vingrinājumi ar skaidrojumiem. Grāmatā sīki aplūkots darbs ar Microsoft Office 2013 programmām – Word, Excel, Powerpoint un Outlook. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Rikure T., Jurenoks A.

Teksta redaktors Microsoft Word

 

Grāmata domāta kā palīglīdzeklis senioriem datorzinību apgūšanai. Jūs uzzināsiet, ka Microsoft Word ir teksta apstrādes programma, kas sniedz iespēju ātri un kvalitatīvi veidot dokumentus, ievadīt, sakārtot un glīti noformēt tekstu, ievietot attēlus, tabulas un diagrammas, pārbaudīt pareizrakstību un labot tekstu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Vaivade V., Valdmane L.

Vaifija skola

 

Lasāmgrāmata par internetu piecus līdz septiņus gadus veciem bērniem "Vaifija skola" ir pirmais "Net-Safe Latvia" izstrādātais izglītojošais materiāls pašiem mazākajiem, lai palīdzētu spert pirmos soļus tehnoloģiju un interneta pasaulē, kopā ar pedagogiem un vecākiem. Ar interneta pasauli bērnus iepazīstinās Vaifijs, kurš pastāstīs gan par to, kas ir internets un ko var darīt internetā, gan arī par to, kādas iespējas un riski sastopami interneta pasaulē. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Voless M., Vingeita F.

Ievads e-pasta lietotājiem

 

Grāmatā tiek precīzi izskaidrots, kā darbojas e-pasts. Jūs noskaidrosiet, kādas ierīces jJums ir vajadzīgas, kā nosūtīt un saņemt e-pastu un kā ziņojumus sakārtot un pielāgot savām vajadzībām. Visas šīs darbības ir izskaidrotas soli pa solimun tik saprotami, ka jūs vienkārši nevarēsiet kļūdīties! 

 

Atrašanās vieta 

 

 

Drošība internetā

 

Izlasot šo grāmatiņu, uzzināt vēl nezināmo vai atkārtot jau zināmo var ne tikai skolēns, bet arī viņa skolotājs un vecāki – visi, kuri vēlas būt informēti par drošību internetā, kā arī pārzināt ar internetu saistītos riskus. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Drošība internetā. Rokasgrāmata skolotājiem

 

Rokasgrāmatā ir apskatīti svarīgākie jautājumi par drošību internetā. Piedāvāti praktiski uzdevumi un situāciju analīzes piemēri, kas ļaus izprast risku būtību, kā arī sniegti padomi, ko darīt, lai internets būtu drošāks bērniem. Rokasgrāmatā iekļautās tēmas ļaus skolotājiem iemācīt bērniem būt atbildīgiem un gudriem interneta lietotājiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kimeiša L.

Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām

 

Grāmata vienkāršā un saistošā veidā stāsta par mājaslapas vai interneta veikala nozīmi uzņēmējdarbībā, sniedz praktiskus piemērus un ieteikumus satura izveidē. Šī grāmata ir unikāla, jo tajā iekļauti piemēri, kas atspoguļo gan Latvijas uzņēmumu praksi, gan pasaules tendences. Grāmatā atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem. - Kā veidot pārdotspējīgu mājaslapas vai interneta veikala saturu? - Kā saturs var palīdzēt pārdot vairāk? - Kā saturs var palīdzēt uzlabot uzņēmuma tēlu? - Kā saturs var palīdzēt sasniegt augstākas pozīcijas meklētājprogrammu rezultātu sarakstos? - Kas ir aktuāli un kas ir vecmodīgi interneta satura stilā? Šī grāmata palīdzēs jums saskatīt jaunas iespējas, ģenerēt idejas un apjaust, cik plašs ir jūsu uzņēmuma interneta komunikācijas neizmantotais potenciāls. Izlasot grāmatu, gūsiet ierosmi, kā būtiski palielināt uzņēmuma pārdošanas rezultātus, uzlabot tēlu un veicināt popularitāti. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Kērkpatriks D.

Facebook efekts

 

Facebook, radies salīdzinoši nesen – 2004. gadā – Hārvarda Universitātes kopmītņu istabiņā, kļuvis par uzņēmumu, kura lietotāju skaits strauji pietuvojas miljardam un kurš izmainījis veidu, kā tveram pasauli internetā. Tā ir viena no straujāk augošajām kompānijām pasaules vēsturē. Facebook sociālās vietnes globālajai izplatībai ir nozīmīgas ietekmes sekas sabiedrībā, reklāmas tirgū un pat politikā ne tikai tā oficiālajā dzimtenē ASV, bet arī tālu aiz tās robežām no Kolumbijas līdz pat Irānai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ķinis U.

Kibernoziedzība, kibernoziegumi un jurisdikcija

 

Grāmatā pārrunātas kibernoziedzības attīstības tendences, un tiek izskatīti jautājumi, kas saistīti ar kibernoziedzību un tās veidiem, kā arī Krimināllikumā ietverto kibernoziegumu un ar automatizētu datu apstrādes sistēmu saistīto noziedzīgo nodarījumu krimināltiesisko analīzi. Autors cita starpā no juridiskā viedokļa pārrunā arī Latvijā labi zināmos gadījumus ar Denisu Čalovski un Neo. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Lešinskis A.

Apple noslēpumi

 

Adama Lešinska grāmata "Apple noslēpumi" atklāj noslēpumainās taktikas, sistēmas un līderu stratēģijas, kas ļāva Stīvam Džobsam un viņa uzņēmumam gūt vienu komerciālu uzvaru pēc otras un radīt milzīgu Apple sekotāju pulku.

 

Atrašanās vieta

 

 

Batels Dž.

Meklēšana

 

“Meklēšana’ piedāvā daudz ko vairāk nekā tikai ieskatu stāstā par Google triumfu. Tas ir plašs pārskats par meklēšanas tehnoloģijas pagātni, tagadni un nākotni un meklēšanas turpmāko milzīgo ietekmi uz tirgzinību, plašsaziņas līdzekļiem, popkultūru, randiņu norunāšanu, darba meklēšanustarptautisko likumdošanu, personas brīvību un gandrīz visām pārējām cilvēkus interesējošām jomām. Tas ir pirmšķirīgs stāsts, labi uzrakstīts un kaismīgi izpētīts. Vienalga, vai esat students, datoriķis, uzņēmuma galva, biznesa gaišreģis vai pokultūras fans, šo grāmatu jūs nedrīkstat palaist garām. /Usa today/ 

 

Atrašanās vieta

 

 

Bīms Dž.

Es, Stīvs Džobss

“Jūsu laiks ir ierobežots, tāpēc nedzīvojiet kāda cita dzīvi! Neļaujiet apkārtējo viedokļu troksnim noslāpēt jūsu pašu iekšējo balsi. Un vissvarīgākais, saņemiet drosmi, lai paklausītu savai sirdij un intuīcijai. Tie kaut kādā veidā jau zin, par ko gribat kļūt.”

Tā uzrunā Stenfordas studentiem sacīja Stīvs Džobss – datortehnoloģiju kompānijas Apple dibinātājs un virzītājspēks, cilvēks kuram pasaule ir pateicību parādā par Macintosh datoriem, mūzikas atskaņotājiem iPod, viedtelefoniem iPhone, planšetdatoriem iPad un izcilām Pixar animācijas filmām. Džobsa ģenialitāti atzina ikviens – pat valstu vadītāji un konkurenti. Šobrīd pēc Džobsa nāves interese par šo ģeniālo personību ir pieaugusi vēl vairāk. 

 

Atrašanās vieta

 

Darba vides riska faktori un strādājošo veselības aizsardzība

 

Tāpat, kā jebkurā darbā, arī strādājot ar datoriem, jāievēro darba drošība un jādomā par veselību – gan acis, gan sēdēšanas poza, arī roku locītavas var tikt bojātas, ja nepadomāsim kā pareizi visu darīt. Šajā grāmatā 6.12. nodaļa ir veltīta darbam ar datoriem (458.lpp) 

 

Atrašanās vieta