Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

e-grāmata

Katru nedēļu bibliotekāri iesaka kādu īpašu e-grāmatu, kas izraudzīta no kādas mūsu bibliotēkā pieejamās datubāzes.

Lai lasītu e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotekāram!

Vēl neesi kļuvis par mūsu lasītāju? Reģistrējies ŠEIT!

 

31.10.2022. 

Andra Kalnača, Ilze Lokmane “Latvian Grammar”

 

Tiem kam latviešu valoda nav dzimtā – latviešiem, ukraiņiem, krieviem un arī kam dzimtā. Latviešu valodas gramatikas mācību grāmata angļu valodā – “Latvian Grammar”.

Grāmata jebkuram ir  brīvi pieejama tiešsaistē https://ej.uz/lvgramata16.

 

 

 

 

 

 


24.10.2022. 

Jana Vagnere "Dzīvi cilvēki"

 

Cilvēks cilvēkam – glābējs vai vilks? Noslēgtā telpā skaņas kļūst spalgākas, krāsas košākas un emocijas saasinās līdz galējībai.

Greizsirdība, bailes, niknums pāraug paši sevi. Vai mīlestībai, maigumam, pateicībai vispār ir vēl kādas izredzes? Anna ir vienā būrī ar tiem, kuri viņai dārgāki par visu uz pasaules, tomēr arī tie, no kuriem viņa reiz ir visiem spēkiem vairījusies, tagad ir viņai blakus. Un tā jau ir viņas personiskā apokalipse. “Annas apokalipse”...

Grāmata pieejama 3td e-grāmatu  bibliotēkā  https://3td.lv/lv/ebooks/714

 

 

 

17.10.2022. 

Ilze Lāce "Baloži uz Žozetes jumta"


“Šis ir smalku noskaņu stāstu krājums. Tas uzrakstīts nesteidzīgā, brīnišķīgā valodā ar neuzkrītošu ironiju un atturīgām skumjām par aizejošo laiku, kurā pamazām izgaist viss, sākot ar bērnības atmiņām un beidzot ar kādreiz kvēlu mīlestību, no kuras paliek pāri vien e-pastā nosūtīts teikums. Nepiepildītas ilgas, izbalējuši sapņi, pamestas ambīcijas un fonā neizbēgama novecošana, ko pavada rūgta samierināšanās ar dzīvi, kāda nu tā katram ir, – reizēm skumja, reizēm nejēdzīga vai traģiska un tomēr, neskatoties ne uz ko, arī skaista.” 
Grāmata pieejama 3td e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/613

 

 

10.10.2022. 

Vakaros, kad ir laiks ierušināties blakus savam bērnam gultiņā un izvēlēties pasaku, ko lasīt, nereti jau atkal sastopamies ar to, ka jālasa viena un tā pati apnikusī grāmata jau desmito reizi. Tādās reizēs noder būt mazliet viltīgam un piedāvāt savam mazajam pasaku izlasīt telefonā! Izklaide, no kā būs grūti atteikties! Ieejam 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā un izvēlamies, piemēram, "Latviešu tautas pasakas par dzīvniekiem"!
"...Reiz dzīvoja viens vecs vīriņš, abru taisītājs. Viņam pietrūka maizes, ka jau daždiem veciem, kas pelnīt daudz nespēj. Bet kaimiņu saimnieks sacīja: "Uztaisi man jaunu abru, tad maizi iedošu!...[fragments no pasakas "Zvēri un abru taisītājs]" Kas tā tāda - abra? - droši vien jautās mazais. Un tad jau varēs arī pastāstīt par veciem laikiem un to, cik atšķirīgi cilvēki kādreiz dzīvoja. Lai jauks pasaku vakars!
Grāmata elektroniski pieejama 3td e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/131

 

 

ARHĪVS