Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

e-grāmata

Katru nedēļu bibliotekāri iesaka kādu īpašu e-grāmatu, kas izraudzīta no kādas mūsu bibliotēkā pieejamās datubāzes.

Lai lasītu e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotekāram!

Vēl neesi kļuvis par mūsu lasītāju? Registrējies ŠEIT!

 

 

25.05.2020

Paulis Rēvelis.  Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis. Mans kāpums

 

Pilsētas svētku nedēļā vēlamies jums piedāvāt ko interesantu no mūsu pašu novadpētniecības krājumiem. Ne pārāk sen dienas gaismu ieraudzīja lielisks P. Rēveļa materiāls par vienu no mūsu pilsētas lepnumiem - sv. Trīsvienības baznīcas torni. Pēc kara sagrauts, tas ilgus gadus pilsētas centrā slējās kā skumjš atgādinājums par pagātnes pāridarījumiem, taču jau 10 gadus tas atjaunots priecē pilsētniekus un tās viesus. Tā ceļš uz augšāmcelšanos bijis grūts, garš un gana interesants. Ieskatieties!

 

 

18.05.2020


Grāmatas autore Inese Dreimane ir profesionāla vēsturniece un strādā Okupācijas muzejā. “Vēstule ar pielikumu” ir viņas debija literatūrā.

Grāmata ir stāsts par jauniem, izglītotiem cilvēkiem, kuri dzīvo Rīgā, pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados un kuriem ir plāni par savu turpmāko dzīvi, bet to visu pārtrauc 1940. gada notikumi. Latvijā sāk darboties čeka un vardarbīgi tiek mainīti cilvēku likteņi.

Autore stāsta: “Romāna tēli – mīļotie, studiju biedri, draugi, kaimiņi, universitātes profesori un veikalnieki, diplomāti un sētnieki – kā nomoda murgā te parādās, te pazūd, it kā cilvēka dzīves vienīgais uzdevums būtu kļūt par ļaunas nejaušības upuri, necilu graudiņu lielajā dvēseļu maltuvē”.

Grāmatu var atrast 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://www.3td.lv/lv/ebooks/371 gan arī mūsu bibliotēkas plauktā.

11.05.2020

 

Maija Laukmane. Privātā telpa

 

Aicinām ieskatīties Maijas Laukmanes dzejas krājumā "Privātā telpa".

 

Kad sirdij un prātam nepieteik ar ikdienas virspusību, dzeja ir tā, kas atver vēl nenoformulētas atklāsmes. Es jūtu... Dzejniece to ietērpj vārdos... Dvēseles stīgas vienojas kopīgā, citiem neizprotamā melodijā... Sirds sāp, sirds plaukst.

 

Grāmatu var atrast 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā:

https://www.3td.lv/lv/ebooks/326


04.05.2020

Inguna Dimante. Detektīvromāns “Nāve Kraukļu ciemā”

 

Te nu ir viens labs latviešu detektīvromāns, kurš pieejams arī “3td e-GRĀMATU bibliotēkā”, kur ikvienam lasītājam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru un tulkotos darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē viedierīcē vai datorā, tikai ir jābūt kādas publiskās bibliotēkas lasītājam.

 

Tas ir romāns ar izklaides literatūrā tik iederīgajiem vizuāli skaistajiem, seksuāli pievilcīgajiem un ar zināšanām un prātu apveltītajiem galvenajiem varoņiem, kuru rosība, izmeklējot noziegumu un meklējot ceļu vienam pie otra, ir krietni vien saistošāka par romāna sižetu veidojošajiem noziedzīgajiem nodarījumiem. Spriedze varbūt nav nervus kutinoša, bet teksts ir iztēli rosinošs – laba lasāmviela, iesakām. Kā autore pati atzīstas, pēc romāna pabeigšanas, nevarējusi atlaist savus varoņus un ir tapis nākošais romāns “Skaistuma impērija”.

 

Saite uz grāmatu 3td e-grāmatu bibliotēkā: https://www.3td.lv/lv/ebooks/78

 


27.04.2020

 

Jana Vagnere. Vongezers

 

Nu re - te nu mēs esam... 

Nudien aizraujošs trilleris - grāmata tieši par mūsu šodienas dzīvi, kad cīnāmies ar briesmīgo vīrusu - šeit stāsts par jauna gripas paveida epidēmiju mūsdienās, Krievijā. Vienīgi, kad šī grāmata tapa, par to vēl neviens nezināja, ka tas var notikt realitātē. Tik meistarīgi izstāstīts, tik saprotami un cilvēcīgi. Viss sākas ar sastrēgumiem, karantīnām skolā. Tad jau slēdz metro. Maskavā karantīna. Satraucošas ziņas internetā. Tad pazūd sakari, elektrība utt.

Nekādu garantiju, nekādas aizsardzības...

Grāmata lasāma 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā šeit: https://www.3td.lv/lv/ebooks/263


20.04.2020

Mišela Geibla. Dzīvoklis Parīzē

 

Grāmata sastāv no divām daļām. Tā balstīta uz patiesām personām un notikumiem. Grāmatas sižets aizraujošs, līdz pat pēdējai lappusei grāmatas lasītāju nepamet spriedze un ziņkāre! Galvenās varones notikumus virza bēgšana no bērnības traumām.Šeit atspoguļojas laulības, darba un alkoholisma problēmas. Paralēli atspoguļota 19. gs. beigu Parīze. Izcila vēsturiska piesitiena grāmata, lai atpūtinātu prātu un vienlaikus gūtu pievienoto vērtību! Visdrīzāk Jums radīsies vēlēšanās sameklēt virtuālajā pasaulē gleznotāju Boldini un apskatīt viņa skaistās gleznas.

Grāmata atrodama 3td e-grāmatu bibliotēkā: https://www.3td.lv/lv/ebooks/205


13.04.2020

 
Otrais pasaules karš tuvojas beigām, un tūkstošiem Austrumprūsijas bēgļu izmisīgi iet pretim brīvībai, turklāt daudziem no viņiem ir kas slēpjams. Bēgļu vidū ir arī Joana, Emīlija un Florians. Liktenis ir savedis viņus kopā šajā ceļā uz vienīgo cerību – kuģi “Vilhelms Gustlofs” –, un katrā noietajā šī ceļa posmā tiek pārbaudīts trijotnes spēks, drosme un savstarpējā uzticēšanās. Kad glābiņš jau šķiet tuvu, sākas traģēdija. Vairs nav svarīga ne dzimtene, ne kultūra, ne statuss, kad desmit tūkstoši kuģa pasažieru – viņu vidū arī bērni – ir spiesti cīnīties tikai par vienu: par savu dzīvību.

Šis romāns, kurā stāstījums risināts no dažādu cilvēku skatpunkta un kurš būs ideāla lasāmviela romānu “Starp pelēkiem toņiem” un “Mums neredzamā gaisma” cienītājiem, balstās uz faktiem par bēgļu evakuācijas kuģa “Vilhelms Gustlofs” bojāeju 1945. gada 30. janvārī – vēsturē lielāko kuģa katastrofu.

Līdzīgi kā romānā “Starp pelēkiem toņiem”, arī šeit Rūta Šepetis izgaismo maz zināmas briesmīgā kara detaļas un pierāda, ka cilvēcība un mīlestība var pastāvēt pat vistumšākajos vēstures brīžos. Rūta Šepetis, lietuviešu izcelsmes amerikāņu rakstniece, latviešu lasītājiem jau ir pazīstama ar romāniem “Starp pelēkiem toņiem” un “Papīra sapņi”.
Grāmatu var izlasīt 3td e-grāmatu bibliotēkā: https://www.3td.lv/lv/ebooks/143

06.04.2020

 


Dzintars Tilaks. "Oki doki! jeb Kad mēs augām"

 

Šī grāmata ir daudzu mūzu apveltītā radiožurnālista bērnības atmiņu grāmata. Taču tajā nav ne druskas no skumjām žēlabām par to, ka toreiz, autora bērnībā, zāle bija zaļāka... Kaut arī zāle toreiz tik tiešām bija zaļāka! To nevar noliegt neviens, kas kopā ar Dzintaru izbaudījis visus puiku stiķus. Taču pats galvenais – šī ir dzīvu, paša pieredzētu piedzīvojumu grāmata. Te ir reāli, nevis izdomāti piedzīvojumi, situācijas, sīkas gudrības un viltības.

 

Dzintars stāsta par savu supervienreizēji kolosālo bērnību, par piedzīvojumiem, kuri gadījās katru dienu. "Ja piedzīvojumi negadījās, mēs tos radījām no nekā. Gandrīz no nekā, jo vienmēr vajadzīgs pa rokai kaut kāds sīkums, lai kaut kas notiktu." Un lasītājs varēs uzzināt, kas ir kaķu Spoku istaba, kas viltus košļenes, kā visveiksmīgāk tīšuprāt apmaldīties un vai iespējams nelietīgus kaimiņus "apšaudīt" ar mīkstām bietēm. Un "Pirmais lidojums" – piedzīvojums, kuru cienījamais autors apraksta tik asprātīgi, ka redaktors, smieklu asaras valdīdams, nepamana kādu trūkstošu komatu! Grāmatu ilustrējis autors. Nu redz – daudzu mūzu apveltītais... "Kas ir viltotās košļenes, kādi ir vislabākie žurku slazdi un plūmju uzķeramie ķekši un kas ir "Spoku istaba" kaķiem... Tu to zini? Goč pendel - nezini! Man ir mani indiāņu stāsti, makšķernieka piedzīvojumi un ceļotāja dēkas. Es to visu esmu te izstāstījis un arī uzzīmējis. Pag, tu gribi zināt, kas ir oki doki? Mums oki doki nozīmēja viss kārtībā, labi, lai notiek, to pašu, ko tev nozīmē okey! Bet mūsu oki doki skanēja labāk, goč pendel (goda vārds) labāk, jo ...tas bija mūsu bērnībā. Šī grāmata lai ir veltījums maniem draugiem, ar kuriem kopā pavadīju savus bērnības gadus." Dzintars Tilaks23.03.2020

 

Jūlija Kristeva. Apburtais pulkstenis.

 

Bulgāru izcelsmes franču domātājas romāns pārsteidz lasītāju ar galvu reibinošu ceļojumu laikā – no astoņpadsmitā gadsimta Versaļas pils līdz pat mūsdienām. Karaļa Luija XV inženiera izgatavotais pulkstenis izsauc virkni notikumu, kas ietekmē vairākas paaudzes. Daudzšķautņainajā vēstījumā sapludināts vēsturiskais romāns, detektīvs un mīlas stāsts.

 

Romānu lasiet šeit.

 

Gadījumā, ja Jums neizdodas piekļūt ebsco e-grāmtu datubāzei, rakstiet  abo@biblioteka.jelgava.lv! Ja vēlaties kļūt par mūsu lasītāju un izmantot attālinātos pakalpojumus, piemēram, lasīt e-grāmatas, tad reģistrējieties šeit.


17.03.2020

 

 

16. martā, apritēja 155 gadi, kopš pasaulē nāca izcilā latviešu dzejniece, dramaturģe, tulkotāja un sabiedriskā darbiniece Aspazija (Johanna Emīlija Lizete Rozenberga, vēlāk Elza Pliekšāne 1865-1943).

Lai gan daudzi dzejniecei veltītie pasākumi tika atcelti sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatību, varam attālināti ieskatīties dzejnieces atstātajā mantojumā, piemēram, 3td e-GRĀMATU bibliotēkā izlasīt Aspazijas bērnības atmiņu diloģiju “Zila debess zelta mākoņos”.

 

Lai 3td e-grāmatu bibliotēkas paroli, jautā mūsu bibliotekāram!


09.03.2020

 

 

Paiperei un Pērsijam ir jauns mājas mīlulis – papagailis! Taču viņš ir pavisam kluss. Lai kā bērni censtos papagailim iemācīt runāt, viņš klusē... pat pankūkas nepalīdz... Līdz pienāk laiks klavierstundai. Izrādās – papagailim patīk mūzika!

Aicinām kopā ar pašiem mazākajiem mūsu e–grāmatu bibliotēkā lasīt krāsaino un sirsnīgo grāmatiņu angļu valodā "Klusais papagailis".

 

Lai lasītu šo grāmatu EBSCO datubāzē, jautā paroli bibliotekāram!


02.03.2020

 

 

Visiem, kas alkst kļūt mazliet vieglāki, kā arī visiem tiem, kam reizēm patīk nedaudz pajokot, iesakām izlasīt Baibas Zīles asprātīgo grāmatu “Rausītis un karma : manas divpadsmit dienu tievēšanas stāsts”.

Vēderu pildot ar veselīgām vielām, var nonākt līdz spožām atziņām, piemēram, svara pieaugumu ietekmē nagu garums un biezums, tā ka, dāmas, uzmanīgi ar manikīru!

Grāmata pieejama elektroniski ŠEIT. Nav paroles? Jautā mūsu bibliotekāram!


06.01.2020

 

 

Kaņepēs esošo vielu izmantošana suņu ārstēšanā? Jā, arī par tādiem nepierastiem jautājumiem varat lasīt mūsu bibliotēkas abonētajā EBSCO e-grāmatu bibliotēkā, līdzās apmēram 40 000 grāmatu par citām, visdažādākajām tēmām!

2018. gadā izdotajā grāmatā „Marihuāna suņiem” jautrā, bet populārzinātniskā veidā diskutēts par marihuānas preparātu iespējamo terapeitisko efektu veterinārmedicīnā, kā arī to izmantošanas tiesiskajiem aspektiem.

Lasiet mūsu e-grāmatas, un Jums nekad nekļūs garlaicīgi!

 

 

 

Lietuviešu izcelsmes autore pēta savas ģimenes izsūtījuma pieredzi, uzklausot stāstus, lasot vēstules un gremdējoties rūpīgā dokumentu izpētē. Autores atklājumi pārsteidz ne tikai viņu pašu, bet uzrunā neskaitāmus cilvēkus visā pasaulē. Grāmatai piešķirti vairāki apbalvojumi, tā atklāj patiesu, dzīvu un neizskaistinātu vēsturi.

 

Grāmata pieejama šeit http://ejuz.lv/u8k 

 

 

 

17.06.2019

 

Vācu autores Sāras Larkas romānu cienītāji zina, ka autores romānos aizkustinoši mīlasstāsti atklāti uz dramatisku vēstures notikumu fona. Šis romāns nav izņēmums. Lasot romānu, iepazīsiet maoru kultūru un izbaudīsiet krāšņus Jaunzēlandes dabas tēlojumus: https://www.3td.lv/lv/ebooks/157

10.06.2019

 

Toma Kreicberga grāmatā “Lopu ekspresis” satiekas divas šķietami nesavienojamas pasaules– Sibīrija un Volstrīta.

Pirmās sižeta līnijas galvenais varonis ir Pēteris — latvietis, kurš laužas Volstrītas džungļos finanšu krīzes laikā. Otrā līnija — viņa vecmāmiņas Lauras gaitas Sibīrijas izsūtījumā. Kā šie atšķirīgie likteņi stāstā savīsies? Lasiet un uzziniet: https://www.3td.lv/lv/ebooks/33

03.06.2019

 

Augstu novērtētais argentīniešu romāns “Visas manas atvadas” vēsta par jaunas sievietes ceļojumu un no vienas vietas uz citu, par nemitīgu attiecību maiņu, par bēgšanu pašai no sevis. Sieviete piedzīvo identitātes krīzi un ir iestigusi psiholoģiski smagā, grūti atrisināmā situācijā.  Romanā vēstīts arī par kādu nežēlīgu slepkavību. Vai galvenā varone ir ar to saistīta?

 

Romāns pieejams šeit: http://web.b.ebscohost.com/ehost/detail/detail?vid=2&sid=5879b18b-e90a-4cdd-9aaf-ef5e8e5d1176%40sessionmgr103&bdata=JnNpdGU9ZWhvc3QtbGl2ZQ%3d%3d#AN=1585076&db=e700xww

27.05.2019


 

Zanes Zustas un Diānas Zandes kopdarbs “Tarakāni manā galvā”  izpelnījies daudzu lasītāju interesi un atzinību. Stāstos atmaskotas visdaudzveidīgākās sieviešu domāšanas kļūdas – tarakāni. Zanes Zustas stāsti palīdz tarakānus pamanīt, bet psihoterapeites Diānas Zandes vēstules – uzsākt cīņu ar tiem. Daudzas sievietes izlasīs grāmatā ko pazīstamu, personīgi piedzīvotu un izjustu. Grāmata liek spert pirmo soli, lai savaldītu tarakānus, kas ieperinājušies prātā un nereti valda pār to. Grāmata pieejama šeit: https://www.3td.lv/lv/ebooks/192.

20.05.2019

 

 

Ebsco e-grāmatu kolekcijā atrodamas daudzas iedvesmojošas idejas aktīviem ceļotājiem. Šī grāmata piedāvā vairākus pārgājienu maršrutus, kas ļauj izpētīt ASV pilsētu Sietlu. Pilsēta ir  piemērota pastaigām. Ceļotājus vilina skaistās ainavas,  arhitektūras pērles un Sieltas vēstures noslēpumi. Dodoties ceļā ar kājām, var niansēti izzināt pilsētas vēstures slāņus un pārmaiņas cauri laikiem, kā arī pamanīt dabas neiztrūkstošo klātbūtni arī šķietami urbanizētā vidē.  

 

Arī Latvijā ir gana daudz aizraujošu pārgājienu taku, taču, ja pēc krietnas pastaigas jūtams nogurums, ir vērts paceļot plašajā e-grāmatu pasaulē: http://web.a.ebscohost.com/ehost/search/basic?sid=602c9802-d758-4592-8e40-a3721f3b14e4@sessionmgr4007&vid=6&tid=2003EB

13.05.2019


 

Dženifera Nivena, Mūsu spožās dienas: stāsts par puisi, vārdā Finčs, un meiteni, vārdā Violeta.

 

Aizkustinošs mīlasstāsts par jauniešiem, kas atšķirīgā veidā meklē savu vietu dzīvē, bet atrod viens otru, stāvot uz bezdibeņa malas. Vai lieliski kopā pavadītais laiks spēs mainīt Finča drūmo pasaules uztveri? Iesakām izlasīt jaunajā e-grāmatu bibliotēkā www.3td.lv:   https://www.3td.lv/lv/ebooks/185

15.04.2019


 

Vilhelms Šmids. Rimtums

 

Vācu filozofa Vilhelma Šmida grāmata vēsta par tiem ieguvumiem, ko var piedzīvot, cilvēkam novecojot. Laikmetā, kad nozīmīgs kļuvis mūžīgās jaunības kults, šķiet būtiski paskatīties uz vecumu, gados uzkrāto dzīves gudrību kā uz vērtību. Grāmatas autors norāda, ka nereti gados veci cilvēki iemieso sevī rimtumu – spēju mierīgi pakļauties dzīves plūdumam, ko modernās pasaules saraustītajā dzīves ritmā var atļauties retais. Turklāt seniori var novērtēt priecīgos brīžus savā dzīvē, sajust mīlestību un izbaudīt draudzību.

 

Aicinām lasīt šo un citas e-grāmatas jaunajā vietnē 3td.lv: https://www.3td.lv/lv/ebooks/163

08.04.2019

 

 

 

Ebsco e-grāmatu kolekcijā var izlasīt daudzas veselīgam uzturam un dzīvesveidam veltītas grāmatas. Šajā Integrālā uztura institūta dibinātāja Džošua Rozentāla grāmatā atradīsiet padomus, kā atpazīt un izprast savas alkas pēc dažādiem neveselīgiem našķiem un soli pa solim mainīt dzīvesveidu. Grāmatā var lasīt par emocionālo ēšanu, kā arī gūt praktiskus ieteikumus, kā saplānot nelielas, veselīgas un garšīgas maltītes visas dienas garumā.

 

Grāmata pieejama šeit: http://ejuz.lv/oaz

01.04.2019

 

 

 

Daces Vīgantes stāstu krājums "Ledus apelsīns" iekļuvis vietnes 3td.lv lasītāju visaugstāk novērtēto grāmatu vidū. Stāsti psiholoģiski trāpīgi vēsta par cilvēku emociju slēptākajām niansēm un par spēju pielāgoties dažādajiem 20. gadsimta vēstures līkločiem. Stāsti atklāj nepateikto, skaļi neizsacīto. Stāstu krājums nominēts Latvijas Literatūras gada balvai par debiju (2017).

 

Stāstu grāmata pieejama lasīšanai šeit: https://3td.lv/lv/ebooks/29

18.03.2019

 

Barbara Teilora Bredforda. Kavendonas sāga.

 

Krāšņa ģimenes sāga televīzijas seriāla “Dauntaunas abatija” cienītājiem – tā šis romānu cikls tiek pieteikts izdevniecības Zvaigzne ABC anotācijā.

3td bibliotēkā pieejami trīs angļu rakstnieces Barbaras Teiloras Bredfordas (1933)
romāni, kas stāsta par  divu Anglijas dzimtu likteņiem, sākot no 1913. gada. Kā jau dzīvē mēdz notikt, arī majestātiskā  aristokrātu nama iemītnieku un viņu piederīgo smalkajā dzīvē risinās dažādi neparedzami notikumi, neiztiekot bez traģēdijām, kas izmaina daudzas dzīves. Tomēr cilvēki drosmīgi cīnās ar grūtībām, un īpašu cieņu pelna skaistās un gudrās Kavendonas sievietes, kurām veltīts viens no romānu cikla izdevumiem.

Jaunākā grāmata e-bibliotēkā, kuru bez maksas var izmantot ikviens bibliotēkas lietotājs, ir Kavendonas veiksme. Ieskaties: https://www.3td.lv/lv/ebooks/153

11.03.2019

 

Dženija Rūnija. Sarkanā Džoana

 


Cilvēka daba ir neizprotama. Kas liek Lielbritānijas pilsonei Džoanai turpināt atombumbas izstrādes procesa spiegošanu un datu kopiju piegādi Padomju savienībai pat pēc tam, kad viņas mūža mīlestība un cīņu biedrs Leo ir izsaukts uz semināru Maskavā un tur brutāli nogalināts? Kā cilvēks spēj nodzīvot līdz sirmam vecumam, ik dienu apzinoties, ka kuru katru brīdi kāds viņam “atnāks pakaļ”? Vairāk: https://3td.lv/lv/ebooks/140

04.03.2019

 

 

Volta Disneja veidotās animācijas filmas pazīst un skatās neskaitāmi cilvēki visā pasulē, tādēļ aizraujoši šķiet pietuvoties V. Disneja fenomenam – kas bija tas īpašais vēstījums, kas nelielu ASV animācijas studiju pārvērta par pasaules mediju gigantu? Lai arī V. Disneja skatījumā bērnība ir nevainības un vienkāršības valstība, tomēr Disneja kompānijas multfilmas vēsta par morāles normām un tādiem nopietniem jautājumiem kā melanholija, zaudējums, vardarbība un nāve. Šajā grāmatā izlasīsiet par tiem V. Disneja uzskatiem un vērtībām, kas ietekmēja iepriekšējās paaudzes un aizvien neatstāj vienaldzīgus arī mūsdienu bērnus.

25.02.2019

 

Slavomirs Ravičs. Ilgais gājiens.

Grāmatas autors ir jauns cilvēks, poļu armijas virsnieks, kurš aprakstījis savu moku ceļu izsūtījumā Sibīrijā un brīnumaino izglābšanos, bēgot no tā. Apbrīnojams, pārsteidzošs un neticams šķiet Cilvēka un cilvēcības spēks, kurš pārvar nepatieso apsūdzību, sāpīgo pazemojumu, spīdzināšanu, šaušalīgo dzīves apstākļu smagumu badā un aukstumā un atrod izeju. Izeju, lai "atkal varētu dzīvot".
Šī grāmata ir viens no pēdējiem jaunumiem 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā, kuru bez maksas var izmantot ikviens mūsu lasītājs. Ieskaties, ielasies! nevienu tā neatstās vienaldzīgu: https://3td.lv/lv/preview/146/

11.02.2019

 

Grāmata par pasaulslaveno krievu hokejistu Aleksandru Ovečkinu ļaus jauniešiem noticēt savām spējām un iedrošinās rūpīgi trenēties, lai sasniegtu savus mērķus. Aleksandru jau agrā bērnībā ļoti saistījis hokejs, bet to spēlēt talantīgais hokejists sācis vien septiņu gadu vecumā. Lielākā daļa komandas biedru hokeju bija spēlējuši jau vairākus gadus, tomēr Aleksandra degsme un pašatdeve palīdzēja viņam kļūt par vienu no spožākajiem savas paaudzes hokejistiem.

 

E-grāmata pieejama šeit: http://ejuz.lv/nkk

04.02.2019

 

 

 

Ziemīgais februāris, iespējams, ir piemērotākais laiks, lai baudītu kādu mīlestības stāstu. E-grāmatu bibliotēkā var lasīt vācu autores Anjas Jonuleitas romānu “Ābolu smarža”. Grāmatā sena vēstuļu sarakste atklāj īpašu mīlestību, sulīgu un smaržas pilnu kā tiko nogatavojies ābols.

Aicinām lasīt šo un citas e-grāmatas interneta vietnē www.3td.lv!

28.01.2019

 

Pamazam es dzīvoju,
Pamazam Dievs palīdz;
Pamazam bite nesa
Pa vienam ziediņam.

 

Šonedēļ iesakām mūsu e-grāmatu plauktā paņemt grāmatu “Bišu izzušana: Zinātne, politika un bišu veselība” un ļauties argumentētam un uz pārdomām rosinošam ceļojumam pa mūsu planētu – kurā it viss ir savstarpēji saistīts. Un kurā ikviens ir atbildīgs.

 

Kamēr vien bites ir tepat, mums līdzās, tikmēr esam arī mēs. Tās ir planētas ekosistēmas veselības indikators. Ja kaut kas sāk notikt ar bitēm – tas ietekmē ikvienu no mums. Tā nav tikai bitenieku vai lauksaimnieku problēma, tā nav abstrakta pasaule, kas interesē tikai jukušus kukaiņu pētniekus.

21.01.2019

 

Jaunajā latviski izdoto e-grāmatu bibliotēkā pieejama starptautiski atzītā ģimenes terapeita Jespera Jūla grāmata “Būt vadošajiem vilkiem: mīlestības pilna vadība ģimenē”. Pētījums vēsta par vecāku nepieciešamību uzņemties vadību pār savu bērnu dzīvi un par mātes un tēva atšķirīgajām lomām bērnu audzināšanā. Autors par būtiskākajām ģimenes vērtībām uzskata cieņu, personisko robežu ievērošanu, kā arī prasmi būt patiesiem un atbildīgiem. J.Jūls noraida perfekto vecāku jēdzienu, apgalvojot, ka “labākie vecāki, kādi vien var būt bērnam, ir tie, kas apzinās savas kļūdas un uzņemas par tām atbildību”. Lasiet šo un citas e-grāmatas interneta vietnē www.3td.lv!

 

14.01.2019

 

Ebsco e-grāmatu kolekcijā atrodamas daudzas mājas interjeram veltītas grāmatas. Te viena no tām: ar krāšņiem attēliem, interjera piemēriem, kas dod tūlītēju siltuma sajūtu, māju tīrības smaržu, komfortu. Var  sajust autora īpašo mīlestību pret mājām. Visiem klientiem ir viena kopīga vēlme: labsajūta patīkami estētiskā vidē. Autors saka, ka viņa uzdevums ir attiecību veidošana starp klientu un viņa māju, un māju sajūtu.

Autors dalās māju iekārtošanas noslēpumos, lai ikviens savas mājas piepildītu ar siltumu, atmiņām un mīlestību. Vislielākais mūsu aicinājums un nepieciešamība ir “ligzdot” un radīt mājas, kur mēs paši esam laimīgi. Durvis ir atvērtas!  

 

7.01.2019

 

Plašajā EBSCO e-grāmatu kolekcijā pieejami arī komiksi! Šis aizraujošais, elementārdaļiņu fizikai veltītais komikss piedāvā pievienoties brālēna Nika un māsīcas Sofijas ceļojumam uz pašu Eiropas Kodolpētījumu organizāciju, lai izpētītu vēl neizzinātus jautājumus par Visuma veidošanos. Grāmatā ietvertos kosmosa noslēmumus var atšķetināt gan fizikas lietpratēji, gan arī jaunieši, kam fizika ne visi labi padodas. Turklāt grāmata piedāvā iepazīt pasaulslavenus zinātniekus, elementārdaļiņu fizikas pārstāvjus.

17.12.2018.

 

 

 

Pagatavot mīļas dāvaniņas pašu rokām un izveidot skaistus, bet gana vienkāršus svētku rotājumus Jums var palīdzēt šī EBSCO e-grāmata. Grāmatā iekļautas ne tikai idejas Ziemassvētku noskaņas radīšanai, bet arī padomi dzimšanas dienas ballītēm, kāzām u.c. īpašiem brīžiem. Izveidot jauku cūciņu gaidāmajam Cūkas gadam, sašūt  piparkūku vīriņu no filca auduma vai izgatavot gaumīgas galda kartes – to visu ļaus apgūt EBSCO e-grāmatā iekļautās ilustrācijas un procesa apraksti. Vēlam Jums priekpilnu šo svētku notikumiem, krāsām  un smaržām bagāto decembri!

10.12.2018.


 

Ebsco e-grāmatu kataloga ceļojumu sadaļā atrodama 2017.gada grāmata „Jūtas dižākie brīnumi: Fotogrāfisks ceļojums cauri pieciem Nacionālajiem dabas parkiem”. Šie dabas brīnumi apskatāmi ASV Jūtas štatā dažādos dabas parkos.

Grāmatas autors (Cogley, Christopher) ir aizrautīgs dabas pētnieks un aizstāvis, un ar savām publikācijām vēlas iedvesmot arvien vairāk cilvēku, lai saglabātu un aizsargātu pirmatnējos dabas brīnumus un ļautu tos atklāt arvien jaunām paaudzēm.

 Grāmatu bagātina piedzīvojumu meklētāja un fotogrāfa (Briggs, Rich) košie attēli, kas rosina jautāt: „Kā Daba ir paveikusi to, ko zinātne nespēj izskaidrot?”.

Pārlapojot grāmatu, iespējams apskatīt šādus nacionālos parkus: „Arku Nacionālais parks”, „Braisa kanjona Nacionālais parks”, „Kanjonu zemes Nacionālais parks”,  „Kapitolija rifu Nacionālais parks” un „Cionas Nacionālais parks”.

03.12.2018.

 

 

 

Žana Andersona stāstu grāmata ved lasītāju uz noslēpumaino Amerikas Savienoto Valstu Aļaskas štatu. Grāmata ieskatās Aļaskas iedzīvotāju visslēptākajos dvēseles nostūros, atklājot spožus triumfus un sāpīgas neveiksmes. Stāsti vēsta nevis par aizraujošiem piedzīvojumiem, bet gan par klusām un jaudīgām iekšējām drāmām. Autors prasmīgi vēstījumā savijis lirisko un moderno, atklājot Aļaskas ļaužu sāpes un priekus, kvēlāko sapņu piepildījumu un mīlestības neparedzamos ceļus. 

E-grāmata pieejama šeit: http://ejuz.lv/mi0

26.11.2018.


 

Tuvojoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, iesakām kliedēt tumšos vakarus,  radot kopā ar bērniem dažādas vienkāršas, bet skaistas svētku dekorācijas. Iedvesmu var smelties EBSCO e-grāmatā par Ziemassvētku rotājumiem, kurus bērni spēj izveidot pašu spēkiem.

Soli pa solim grāmatā sniegtas vienkāršas, saprotamas un ilustratīvas instrukcijas 29 Ziemassvētku rotājumiem. Šķirstot grāmatu, varēsiet apgūt, piemēram, Advetes vainaga darināšanu no kaklasaites, ziemeļbrieža rotājuma veidošanu no rokas kontūras aplikācijas, mirdzoša zvaniņa veidošanu no matadatas un daudzas citas idejas.

E- grāmata pieejama šeit. Ja vēlaties piekļuves datus EBSCO e-grāmatu  plašajai kolekcijai, jautājiet tos bibliotēkās!

Arī bibliotēkas plauktos meklējamas daudzas radošas idejas, kā uzburt savā mājoklī Ziemassvētku noskaņu!

12.11.2018.

 

 

 

No plašās EBSCO e-grāmatu kolekcijas iesakām izlasīt latviešu trimdas autores Agates Nesaules romānu  "Mīlot Jerži Kosinski". Romāns vēsta par latvieti Annu Dūju, kas jau agrā bērnībā bijusi spiesta pamest Latviju un devusies bēgļu gaitās uz ASV. Jauno sievieti apbur amerikāņu poļu rakstnieks Jeržijs Kosinskis, kurš savu traumatisku personisko pieredzi ir pratis pārvērst spēcīgā literatūrā un veiksmīgā dzīvē. Romāns apliecina latviešu sievietēm tik raksturīgo spēku, drosmi un spēju tikt pāri grūtībām, mainot savu dzīvi soli pa solim. Romāns angļu valodā izlasāms šeit: http://ejuz.lv/m5b.

Latvijā vispazīstamākā ir autores memuāru grāmata "Sieviete dzintarā".  Ja vēlies izlasīt kādu A.Nesaules grāmatu, pasūti to šeit: http://ejuz.lv/m59.  

05.11.2018.

 

Šonedēļ iesakām ieskatīties pusaudžiem domātajā grāmatā “Mana ievainotā sala”. Grāmatā ar aizkustinoša stāsta palīdzību vēstīts par klimata pārmaiņu jautājumiem. Kāda meitene ar savu ģimeni spiesta pamest savas mājas un doties uz salas vidieni. Tā kā ūdens līmenis jūrā aizvien turpina pieaugt, meitene un viņas vectētiņš ir patiesi satraukti, ka līdz ar salas iedzīvotāju pārvākšanos uz kontinentu izzudīs vesela kultūra. Grāmatu rotā skaistas ilustrācijas, tā ir ātri lasāma un liek aizdomāties par mūsu katra atbildību, lai saglabātu planētas īpašās vietas neappludinātas.

Saite uz e-grāmatu: http://ejuz.lv/lzp

Ja vēlies iegūt pieejas datus EBSCO e-grāmatu kolekcijai – jautā jebkurā Jelgavas pilsētas bibliotēkā!

22.10.2018.

 

Vai Jums ir dārzs, varbūt palodze ar puķu kastēm, vai garšaugu stādu podiņš virtuvē? Jūs varētu interesēt grāmata par augu un puķu sēklu ievākšanu, glabāšanu, sagatavošanu sējai. Praktizējošs selekcionārs raksta par sēklu veidiem un to īpatnībām. Par savvaļas  augu sēklu „pieradināšanu”, sēklu selekciju un iespēju katru gadu pašiem sagatavot sēklu materiālu nākamajam gadam.

Jelgavas pilsētas bibliotēkā drīz atvērs sēklu apmaiņas punktu – Sēklutēku. Varēsim dalīties ar pieredzi un sasniegumiem dārzkopībā.

Saite uz e-grāmatu: http://ejuz.lv/lpr

Ja gribat izlasīt šo grāmatu mājās, piekļuves datus EBSCO datubāzei  jautājiet bibliotēkā!

15.10.2018.


 

Saule  šobrīd rotājas rudens krāsainībā, un Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina – ja vien ir brīvs brīdis – dodieties ārā ieelpot rudens lapu dzelteno smaržu!

Taču brīžos, kad līst, vai tumšos vakaros, vai vēl labāk – garos braucienos vilcienā, autobusā vai lidmašīnā – ielādējiet kādu aizraujošu stāstu no mūsu abonētās EBSCO e-grāmatu kolekcijas un ļaujieties piedzīvojumiem!

Šonedēļ īpaši iesakām e-grāmatu „Rudens stāsti” (Tales From Grace Chapel Inn: Autumn Tales) – tajos atklāsiet, ka rudens ir neiedomājamu pārsteigumu gadalaiks.

Dosimies pastaigās pa skaisto, rudenīgo Latviju, kā arī ceļosim bezgalīgajā grāmatu pasaulē!

Saite uz e-grāmatu: https://ej.uz/3fbr

Ja Tev vēl nav pieejas datu EBSCO e-grāmatu kolekcijai – jautā jebkurā Jelgavas pilsētas bibliotēkā!

08.10.2018.

 

Šonedēļ īpaši iesakām mūsu EBSCO e-grāmatu bibliotēkā lejuplādēt stāstu par Martīnu Heidegeru – vienu no 20. gadsimta ievērojamākajiem vācu filosofiem. Viņa nozīmīgākais apcerējums ir „Esamība un laiks”, taču dzīves laikā Heidegers aizrāvies arī ar nacisma idejām. Tieši šīs neviennozīmīgās attiecības starp Heidegera filosofiju un nacismu joprojām ir aktuāls diskusiju temats, un grāmatā „Heidegers: viņa dzīve un filosofija” runāts arī par to.

Saite uz e-grāmatu: https://ej.uz/wo62

Ja Tev vēl nav pieejas datu EBSCO e-grāmatu kolekcijai – jautā jebkurā Jelgavas pilsētas bibliotēkā!

 

P.S. Neaizmirsti, ka svētdien, 14. oktobrī, plkst. 14.00, bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē iespēja tikties ar latviešu filosofu, publicistu Ilmāru Šlāpinu.

01.10.2018


 

 

 

 

 

Mūsdienu sievietei jāsaskaras ar neskaitāmiem padomiem, kā kļūt vēl skaistākai vai veiksmīgākai profesionālajā un ģimenes dzīvē. Šī grāmata ironizē par perfektās sievietes tēlu. Vai patiešām ne tik slaids siluets vai jocīga paskata kāju pirksti sievietēm spēj sabojāt pašsajūtu? Grāmata ar humora palīdzību māca sievietēm sevi pieņemt un iemēlēt tieši tādas, kādas mēs esam.

18.06.2018

 

 

 

Šajā bērniem un jauniešiem domātajā grāmatā par jūras bruņurupučiem var gūt priekšstatu par bruņurupuču fiziskajām īpašībām, uzvedību, dzīves ciklu, apdraudējumu dabā un citiem jautājumiem. Grāmata rakstīta vienkārši uztveramā angļu valodā, informāciju papildina attēli. Kādēļ gan lai daļu no brīvlaika vai atvaļinājuma laika neveltītu dzīvo radību izzināšanai ģimenes lokā?

Lai lasītu EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā!

04.06.2018


 

 

 

Šo attēliem bagāto, bērniem saprotamo grāmatu sēriju par cilvēka ķermeni veidojusi ASV medicīnas profesore. Grāmatā par ādu, matiem un nagiem iekļauti nozīmīgākie jautājumi, kas bērnam jāzina, kā arī aizraujoši eksperimenti, piemēram, saules aizsargkrēma pārbaude vai detektīvspēle “Atrodi savus pirkstu nospiedumus!”

Ar grāmatas palīdzību bērni aizraujošā veidā var iepazīties ar savu ķermeni un apgūt bioloģijas jautājumus. Grāmata veidota, lai bērnus rosinātu izzināt dabaszinātnes ar prieku. Izbaudiet šīs sērijas grāmatiņas kopā ar saviem mazajiem, zinātkārajiem pētniekiem!

28.05.2018

 

Klāt vasara, kad liela daļa cilvēku dodas ceļojumos. Varbūt vēl ir laiks ieplānot savu sapņu ceļojumu? Talkā var nākt ceļvedis pa Oahu salu, Honolulu un Vaikiki. Tas ir klasisks ceļvedis, bet aizvedīs Jūs fantastiskā, eksotiskā pasaulē. Havaju salas tiek dēvētas par paradīzi zemes virsū. Oahu ir trešā lielākā no Havaju salām Klusajā okeānā, galvaspilsēta Honolulu atrodas Oahu dienvidaustrumu piekrastē. Tā ir mājvieta aptuveni divām trešdaļām no ASV Havaju štata iedzīvotāju skaita. Ceļvedis piedāvā iespēju vērot brīnišķīgus dabas skatus – okeānu ar baltām smilšu pludmalēm, iepēju snorkelēt, peldēt ar delfīniem un haizivīm, redzēt milzīgos jūras bruņrupučus. Salā tūristiem ir visas iespējas doties pārgājienos pa daudzajām takām - gan uz vulkāniem, gan ūdenskritumiem, pētīt mežu krāšņumu vai jūsmot par palmām pludmalē. Tāpat kā mēs fanojam par basketbolu vai hokeju, havajieši un milzums citu no visas pasaules pulcējas šeit, lai sērfotu, piedalītos sacensībās. Varēsiet vērot nepārspējamos saullēktus un saulrietus, baudot vietējo virtuvi, mūziku un hulas dejotāju sniegumu. Aloha!

Ja ir interese lasīt EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā! 

21.05.2018

 

Mūsdienās aizvien populārākas kļūst lupatu lelles. Grāmatas lapās top daudzas primitīvas un stilizētas lelles. Mākslinieks dod padomus, kā darināt unikālu lelli, detalizētus norādījumus un fotoattēlus katram procesa posmam. Varbūt tās ne vienmēr ir mākslinieciski augstvērtīgas, bet tajās ir roku mīļums. Grāmatā var apskatīt autorleļļu galeriju un atrast lieliskas idejas dāvanām svētkos, mājas dekoram.

 

Ja ir interese lasīt EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā!

 

14.05.2018

 

 

 

 

Laikā, kad Latvijā daudzi iekopj mazdārziņus un cenšas izaudzēt dārzeņus un garšaugus ģimenes vajadzībām, iespējams, vērts palasīt grāmatu par veselīgas pārtikas audzēšanu. Grāmatā apkopoti pieredzējušas dārzkopes padomi, kā audzēt zaļumus, dārzeņus, ogas un citus labumus, padarot dārzu vizuāli pievilcīgu un nepārpūloties. 

Ja ir interese lasīt EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā! 

07.05.2018

 

 

 

 

Grāmatas autors Kens Behrens Madagaskaras salu raksturo kā astoto pasaules kontinentu, jo tā ir tik atšķirīga no citiem kontinentiem tik un savdabīga savā būtībā. Pētot dzīvniekus, augus un kokus un dzīvi savvaļā, ir tapušas brīnišķīgas fotogrāfijas, kas apkopotas šajā grāmatā. Grāmatu šķirstīt un pētīt patiks ikvienam, jo grāmatas fotogrāfijās iespējams aplūkot Vēdeķļpalmu un brīnumaino Baobabu koku , desmitiem kukaiņu, putnu, rāpuļu un citi dzīvnieku, kas noteikti pārsteigs lasītāju!

Ja ir interese lasīt EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā!

16.04.2018

 

Bērni un veselīgs uzturs? Allaž aktuāls jautājums, vai ne? Šajā bērniem domātajā e-grāmatā tiek ēsti saujām dārzeņu un augļu, pie tam bērni to dara ar prieku, jo paši no krāsainajiem labumiem var veidot dažādas sejiņas. Bērnu iztēle ir apbrīnas vērta. Lūk, viens no veidiem, kā piedāvāt dārzeņus bērniem, – pieberot šķipsniņu izdomas!

Lai lasītu šo vai kādu citu  EBSCO e-grāmatu mājās, nepieciešami piekļuves dati. Jautājiet tos bibliotēkās!

26.03.2018

  

 

 

 

 

Kā ieaudzināt bērnos disciplīnu? Jautājums, kas  interesē visus vecākus.

Šajā grāmatā par būtiskiem elementiem, lai bērni varētu pilnvērtīgi attīstīties, kā arī par sarežģītām emocijām – piedošanu un līdzcietību. Grāmatas autori ir bērnu psiholoģijas eksperte un pediatrs, kuri grāmatā cenšas apvienot senu gudrību un mūsdienu pieredzi.

Ja ir interese lasīt EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā!

 

19.03.2018

 

 

Paula Smita grāmata iepazīstinās lasītājus ar dažādiem stāstiem no dzīves, kā bērnos veidot izpratni par savstarpējām attiecībām ģimenē un sabiedrībā kopumā. Pirmā grāmatas daļa palīdzēs izprast, kāda ir tava personība un uz ko esi spējīgs. Tās ievadā ir Mikelandželo citāts: „Lielākās briesmas nav tās, ka mūsu mērķi ir pārāk augsti un mēs tos nevaram sasniegt, bet gan tās, ja tie ir pārāk zemi un mēs tos sasniedzam.” Iedvesmojošu citātu šajā grāmatā ir ļoti daudz!

Grāmatas otrajā nodaļā apskatītas cilvēku īpašības, kas jāiemāca bērniem, lai dzīvotu mijiedarbībā ar citiem – laipnība, pacietība, taisnīgums, pazemība, respekts, draudzība, līdzcietība, pateicība un piedošana.

Grāmatas noslēgumā ir aicinājums vecākiem ikdienā pielietot grāmatā izlasītās atziņas, jo mūsu mērķis nav veidot labāku pasauli mūsu bērniem, bet gan audzināt labākus bērnus, kas veidos labāku pasauli!

Par iespēju lasīt šo un citas iedvesmojošās EBSCO e-grāmatas mājās jautā bibliotekāram!

 

12.03.2018.

   

 

 

 

Jelgavas pilsētas bibliotēkas projektu vadītāja Klinta iesaka izlasīt iedvesmojošo e-grāmatu “Vēstules Momo: izcils stāsts par spēku pārvarēt grūtības”. Grāmatā apkopotas vēstules, kuras grāmatas autors Alejandro ik dienu sūtījis savam brālēnam un tuvākajam draugam ģimenē – Momo, kamēr tas atradies ieslodzījumā. Viena diena – viena vēstule, kā beznosacījuma solījums starp šiem diviem cilvēkiem, lai palīdzētu un vairotu Momo izturību pielāgoties smagajam dzīves posmam. Šīs vēstules ir iedvesmojošs atgādinājums par to, kā konfrontēt un pārvarēt fiziskos un psiholoģiskos cietumus, atrast nozīmi un sasniegt personīgo izaugsmi un atbrīvošanu jebkurā situācijā.

Ja ir interese lasīt EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā!

05.03.2018.


 

 

 

Miezītes bibliotēkas kolēģes iesaka e-grāmatu, kas palīdzēs pat bērniem iemācīties adīt. Grāmatā apkopota plaša un noderīga informācija par dažādiem adīšanas knifiņiem, adāmadatu un dzijas veidiem. Izdevums bagātināts ar daudzām krāsainām ilustrācijām, kā arī musturiem un modeļu paraugiem. Agrāk nebija tādas iespējas – apsēsties pie datora un  mācīties adīt. Pamēģiniet, iespējams sanāks! Bez tam – grāmata ir noderīga ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem.

27.02.2018.

 

Sieviete – ģimene – karjera. Šīs trīsvienības tēma mūsdienu pasaulē, vismaz Rietumu pasaulē, ir ļoti aktuāla. Grāmatas “Beyond Happy: Women, Work, and Well-Being” autore, psiholoģijas doktore Beta Kabrera (Beth Cabrera) veikusi pētījumus, desmit gadu garumā aptaujājot vairāk nekā tūkstoti sieviešu. Grāmatā ir daudz piemēru, reālu situāciju aprakstu, kas padara to viegli lasāmu un uztveramu. Visu pagūt un justies labi? Tas ir iespējams, apgalvo autore. Lasiet grāmatu, aizgūstiet labu pieredzi, ieklausieties padomos, un – lai veicas!