Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

e-grāmata

Katru nedēļu bibliotekāri iesaka kādu īpašu e-grāmatu, kas izraudzīta no kādas mūsu bibliotēkā pieejamās datubāzes.

Lai lasītu e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotekāram!

Vēl neesi kļuvis par mūsu lasītāju? Registrējies ŠEIT!

 

 

01.03.2021.

 

   

Elīna Zelčāne “Arī labas mammas drīkst kļūdīties jeb kāpēc teorija ne vienmēr strādā praksē”

Uzdrīksties būt pietiekami laba, nevis ideāla mamma! Autore secina, ka vidusmēra latvietes prasības pret sevi ir pārāk augstas, lai viņa sevi atzītu par labu mammu. Kur rodas supermammu stereotipi? Sievietes par sevi atklāj tikai to, ko vēlas, bet kopaina, ietver arī neveiksmes un dusmas, paliek aiz kadra. Un dzimst ilūzija par ideālo mammu, kas ar visu tiek galā. Kāda ir pietiekami laba mamma? Tāda, kura spēj radīt atbilstošu vidi bērna pamatvajadzību apmierināšanai. Apstākļi un iespējas katrai atšķiras, tomēr ikviena mamma spēj būt pietiekami laba pat tad, ja nevar sagādāt bērnam pilnīgi visu, ko gribētos, bet dod galveno – savu mīlestību.

Piekrītu šim autores apgalvojumam, un iesaku šo grāmatu izlasīt katrai mammai.


15.02.2021.

 

   

Čārlzs Mārtins “Kalns starp mums”

Slikto laika apstākļu dēļ atceltie lidojuma reisi lidostā saved kopā ārstu Benu un jaunu sievieti Ešliju. Steidzamo apstākļu dēļ viņi nolīgst privātu lidmašīnu, lai pēc iespējas ātrāk sasniegtu savu galamērķi.  Un tad notiek neparedzamais – lidmašīnas pilots piedzīvo sirdslēkmi, un mazais lidaparāts nokrīt Klinšu kalnos, nekurienes viducī…

Šis aizraujošais stāsts, kurš ir papildināts ar trillera cienīgiem sižeta pavērsieniem, ir kā himna jūtām, kura aizkustina un saviļņo, raisa dziļas pārdomas un ļauj ikvienam noticēt īstām jūtām.

 

11.01.2021.


   
Grāmata ir piemērota gan iesācējiem, gan pieredzējušiem māksliniekiem. Tajā soli pa solim aprakstīti aktu zīmēšanas pamati, paņēmieni un stratēģijas. Grāmatā dotas konkrētas, praktiskas norādes, aprakstot un parādot, kā zīmējamas dažādas cilvēka ķermeņa daļas, kā arī kustības, žesti u.tml.
Izdevums atrodams EBSCO Host datububāzē: https://ej.uz/8gqx ;;;;

04.01.2021.


   

Inguna Bauere “Mazā, klusā sirds : Dārta un Krišjānis pirms tautasdziesmas”

 

Kamēr pieejams Ingunas Baueres jaunais romāns “Marta, mana Andromeda”, e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/ klusi un nepacietīgi savus lasītājus gaida autores 2019. gadā izdotā grāmata “Mazā klusā sirds: Dārta un Krišjānis pirms tautasdziesmas”.  Ar grāmatas pirmo lappusi tu nokļūsi gandrīz 200 gadus senā Dārtas Rudzītes un Krišjāņa Barona dzimtas vēstures ceļojumā. Tu varēsi izstaigāt smago Latvijas zemnieku darba taku, tiekties uz izglītību, nokļūt līdz Jelgavai, doties tālāk un... atgriezties. Tu satiksi pat jaunlatviešus!  Un piedzīvosi gan prieku par izdošanos, gan pārdomas par cilvēku rīcību kontekstā ar valdošo iekārtu un izjutīsi laiku, kas rit mums katram sevī un blakus.   

Grāmata ekeltroniski lasāma šeit: https://3td.lv/lv/ebooks/505


28.12.2020.


   

Alise Brīnumzemē

 

Ja kopā ar bērniem cepot piparkūkas, rotājot eglīti, zīmējot apsveikumus, jums nav laika lasīt viņiem pasakas – ir risinājums – audiogrāmatas.

Un kāpēc, pie viena, nepamācīties arī angliski? 

Vieglā –  "vienzilbes vārdu " – angļu valodā bērnu literatūras klasikas pērle "Alise Brīnumzemē".

Audiogŗamata pieejama šeit:  https://librivox.org/alice-in-wonderland-retold-in-words-of-one-syllable-by-jc-gorham/

21.12.2020.


   

Jāņa Ziemeļnieka dzeja

Gadu maiņā

Kā nemierīgu straumju kritums
Caur naktīm un caur dienām dim
Pilns gaidu garais gadu ritums
Un sapņus nes uz debesīm.
Nu atkal gads ir ceļa jūtīs,
Un zemes ilgas sauļup slīd:
Ak, iededz gaismu mūsu krūtīs,
Kas dzīves vienmuļībā spīd!
Mīlestības dzejnieks Jānis Ziemeļnieks rakstījis šo dzejoli  pagājušajā gadsimtā. Gadu mijas sapņi, cerības un brīnuma ,tomēr esamības, sajūta, pārsteidzoši, bet nav pazudusi arī digitālajā laikmetā. Un palasot romantiķi Ziemeļnieku, saprotam, ka mīlestība cilvēkā nemainās laikmetu ietekmē. Mainās tikai valodas tēlainība. Mīlas lirikā  Ziemeļnieka dzeja ir latviešu valodas augstākais punkts.

E- grāmatu lasi šeit: https://www.letonika.lv/literatura/Section.aspx?f=1&id=2199490&r=168

07.12.2020.


   

Christa Schneider “Make It Yourself! Comics & Graphic Novels”

 

Rokasgrāmata komiksu veidošanā. Ilustrēta pamācība, kā organizēt  darba vidi  un noformēt komiksu attēlus. Radošuma nevar būt par daudz! Varbūt Ziemassvētkos vari draugiem uzdāvināt paša veidotu komiksu?

Grāmata atrodama EBSCO Host datubāzē:  https://ej.uz/komiksuveidosana

30.11.2020.


 

   

Vizma Belševica "Bille" 

 

Vizmas Belševicas triloģijas pirmo daļu tagad iespējams lasīt arī elektroniski. Šīs stāsts par jaunas meitenes tapšanu nevienu neatstās vienaldzīgu. Grāmata iekļauta Latvijas kultūras kanonā..

Iesakām noskatīties arī režisores Ināras Kolmanes filmu “Bille”.

Lasiet “Billi” un citas grāmatas 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā! Šī  e-grāmatu bibliotēka piedāvā jau 280 latviešu originālliteratūras darbu. Atliek vien piereģistrēties un sākt lasīt

https://3td.lv/lv/ebooks/22323.11.2020.

 

   

"Aiz durvīm" ir emocionāls stāsts par divām sievietēm psihoterapeita kabinetā. Un par to, kas notiek, katrai esot savā durvju pusē. Grāmata un vēstījums būvēti tā, lai lasītājs sev uzskatāmi atklātu patiesību par patiesības divējādo dabu. Autores stilu raksturo šarmanti savērpta stāsta intriga un rotaļīgs sižeta līnijas risinājums, kas tomēr aizved pie gana nopietnām atziņām par atbildību, pārsteidzīgiem secinājumiem, mīlestību, pieķeršanos un laimi.
Lasiet to 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā. https://www.3td.lv/lv/ebooks/497

16.11.2020.


   

B.A. Parisa. Aiz slēgtām durvīm


"Perfekta laulība? Vai tomēr perfekti meli? Ikviens pazīst kādu laulātu pāri, kuri ir līdzīgi Džekam un Greisai. Viņš ir tik izskatīgs un bagāts, viņai piemīt šarms un elegance. Viņš ir pieprasīts advokāts, kurš līdz šim vēl nav zaudējis nevienā tiesas prāvā, viņa ir lieliska mājasmāte, talantīga dārzkope un pavāre, turklāt rūpējas arī par slimo māsu. Ar savu saskanīgo šarmu un smalko vakariņu gaisotni viņi apbur ikvienu, kas viesojies viņu mājās. Un jūs labprāt iepazītos ar Greisu tuvāk. Tomēr tas praktiski nav iespējams, jo kļūst skaidrs, ka Džeks un Greisa ir nešķirami.
Kāds to varbūt sauks par patiesu mīlestību. Citi, iespējams, brīnīsies, kāpēc Greisa nekad neatbild uz telefona zvaniem. Vai arī kāpēc Greisai nekad nav laiks tikties, lai kopīgi iedzertu kafiju, – viņa taču nekur nestrādā! Un diez kāpēc viņai nekad nekā nav līdzi, kad viņa ir izgājusi no mājas? Pat ne pildspalvas. Un kāpēc pie visiem mājas pirmā stāva logiem ir tik sarežģīti metāla drošības slēģi?

Un kāds, iespējams, aizdomāsies par to, kas notiek šajā namā pēc tam, kad vakariņu viesi ir aizgājuši un ārdurvis – aizslēgtas..."

Lasiet to 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā: https://www.3td.lv/lv/ebooks/145

 

09.11.2020.

   

Elans Grīnmors raugās lejup no Eifeļa torņa, nolēmis vienreiz visam pielikt punktu. Te kāds līdzās viņam ieklepojas, iztraucējot no pārdomām. Tas ir Īvs Dibreijs, tumšā uzvalkā tērpies svešinieks, kurš izmainīs Elana turpmāko dzīvi. Dibreijs piedāvā Elanam noslēgt vienošanos. Viņš apsola Elanam atklāt laimes un veiksmes noslēpumu apmaiņā pret viņa dzīvību. Elans piekrīt un dodas pārsteidzošā pašatklāsmes ceļojumā. Viņš iemācās pārvarēt bailes un šaubas un pieņemt dzīves piedāvātās iespējas, ļaujas riskam un pamazām iemācās novērtēt savu dzīvi.
Romāns “Dievs vienmēr ceļo anonīmi” ir par dzīves trauslumu un iespējām, kas mums tiek piedāvātas visnegaidītākajā brīdī. Tas ir romāns par brīvību, romāns par pašu dzīvi!
Lasiet to 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā: https://www.3td.lv/lv/ebooks/503

02.11.2020.

 

   

Aizraujošs romāns par seniem ģimenes noslēpumiem un aizmirstiem pagātnes notikumiem.

Ir pagājuši jau trīsdesmit gadi, kopš Grēta aizbrauca no Mārčmontas muižas – lielā un skaistā nama Velsas laukos. Kad viņa atkal tur ierodas, atsaucoties senā drauga Deivida uzaicinājumam, lai kopīgi nosvinētu Ziemassvētkus, Grētai par šo namu nav nekādu pagātnes atmiņu – tās visas izdzēsis kāds traģisks negadījums.
Pastaigājoties pa piesnigušo apkārtni, viņa uzduras kapavietai, kuras padzisušais uzraksts vēsta, ka tur apglabāts mazs zēns. Tas Grētā atmodina kaut ko sen aizmirstu, un ar Deivida palīdzību viņa uzsāk ceļu, lai atgūtu zaudēto atmiņu. Fragmentu pēc fragmenta viņa vāc kopā ne vien savā dzīvē pieredzēto, bet arī to, kas noticis ar viņas meitu, kura, kā izrādās, nebija tāds eņģelis, par kādu tika uzskatīta...
Grāmatu var izlasīt šeit: https://www.3td.lv/lv/ebooks/491

26.10.2020.

 

   
Sešpadsmit gados tik daudz nezināmā, neapjaustā. Satiktie, iepazītie cilvēki mūs ietekmē, bet pa kādu ceļu Eleonoru aizvedīs draudzība ar noslēpumaino svešinieku?
Lasi grāmatu 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā šeit: https://www.3td.lv/lv/ebooks/328

19.10.2020.

   
Z. Zusta neuzkrītoši caur terapeitisko attiecību stāstu rāda dzīves realitāti. Saruna, kurā katrs vēlas būt uzklausīts, iedrošināts un saprasts. Bet kurš puzles kauliņš krāsojas tumšākās krāsās?
Lasiet grāmatu 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā: https://www.3td.lv/lv/ebooks/497

12.10.2020.

   
Laura Vinogradova jau kādu laiku ir pazīstama kā bērnu grāmatu autore, taču grāmata “Izelpas” ir autores debija pieaugušo daiļliteratūrā.
Īsi, koncentrēti stāsti, kas atjautīgā manierē pasaka būtiskāko. Apbrīnojama autores spēju tik mazā vārdu apjomā paust tik daudz un saglabāt stāsta sulīgumu, aromātu un garšu. Katram stāstam ir sava forma, katrs stāsts nes līdzi jaunu pārdzīvojumu un pārdomas.
Grāmata atrodama 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā šeit: https://3td.lv/lv/ebooks/7
Paroli jautā savam bibliotekāram!
Tā atrodama arī mūsu katalogā

05.10.2020.


   
Šie ir Andras Manfeldes pierakstīti 18 dažādi atmiņu stāsti par latviešu piedzīvoto Sibīrijā. Autore ir starpnieks starp stāstītāju un lasītāju, viņa ir uzņēmusies pienākumu noķert atmiņu mirkli tādu, kāds tas bijis, un pasniegt to viegli uztveramā valodā, bez pārspīlējumiem, epitetiem un salīdzinājumiem. Ir nāve, bads, taģēdijas. Kāpēc kaut ko tik smagu? Lai novērtētu to, kas mums ir, nevis raudātu par to, kā nav.
Grāmatu lasiet 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā šeit: https://www.3td.lv/lv/ebooks/405

28.09.2020.


   
Aicinām ielūkoties autores septītajā grāmatā par vegānisku dzīvesveidu un uzturu, par vegānu dzīvesveida pozitīvo ietekmi uz dzīves kvalitātes paaugstināšanos. Cilvēki nereti pārliecinās, cik garšīgs var būt vegānu uzturs, un eksperimentē ar augu valsts produktiem, atklājot jaunus ēdienus un garšu kombinācijas.
Vegānisma popularitātes pieaugums nav tikai moderna tendence, bet drīzāk apzināts cilvēku lēmums dzīvot veselīgāk. Amerikāņu rakstniece stāsta, ka, kļūstot par vegāniem, cilvēki mēdz justies neatbalstīti un nesaprasti. Viņa cenšas arī saprast, kāpēc cilvēki pārstāj būt par vegāniem…. Vegānisms ir polarizējošs temats, kas nereti savā starpā liedz saprasties cilvēkiem, kam citādi būtu daudz kā kopīga.
Grāmata angļu valodā atrodama EBSCO datubāzē ŠEIT.
Jautā paroli savam bibliotekāram!

21.09.2020.

 

 

   

Tassi Marguerite A. un López Mercè. Poetry for Kids: William Shakespeare

Ilustrētas, bērnu uztverei tekstuāli adaptētas Viljama Šekspīra vārsmas, poēmas un izteicieni. Grāmatā ir izskaidroti reti lietoti vārdi un dzejoļu saturs. Brīnišķīgs veids, kā parunāt ar bērniem par mīlestību, nodevību, greizsirdību un citām laiku laikos svarīgām lietām.

Grāmata ir arī poētisks angļu valodas apgūšanas veids. Tie, kuri izlasīs, kaut vienu dzejoli, varēs teikt, ka lasījuši Šekspīru oriģinālā.

Grāmata atrodama EBSCO Host e-grāmatu datubāzē. Paroli jautā savam bibliotekāram!

 

 


14.09.2020.

 

   

Sākoties jaunajam mācību gadam, īpaši augstskolās, bieži jāuzstājas publikas priekšā ar savām prezentācijām. Tāpēc tiem kuriem angļu valoda nav sveša iesakām e-grāmatu "Knockout Presentations" kurā Jūs uzzināsiet kā būt pārliecinošam savās prezentācijās, pārvarēt bailes un mācīties pareizi atbildēt uz jautājumiem.

Grāmata atrodama EBSCO Host datubāzē.

Paroli jautā savam bibliotekāram!

07.09.2020.

 

   
Šī grāmata iemācīs jaunos māksliniekus soli pa solim zīmēt visu pēc kārtas – no kosmonauta līdz zebrai, no robota līdz sporta automobilim, no fejas līdz dinozauram. Ideāli noderēs bērniem no 8 gadu vecuma.

Grāmata atrodama EBSCO Host datubāzē.

Jautā paroli savam bibliotekāram!

31.08.2020.

 

 

   
Bils Plotkins stāsta par nokāpšanu dvēseles dziļumos, kas viņa vadībā notiek ne tikai alegoriski, bet arī praktiski − viņš jau gandrīz 40 gadus vada ceļojumus uz neskartām vietām dabā, jo šeit visvieglāk piekļūt ikviena cilvēka dvēseles pirmatnējiem dziļumiem.

Grāmata sniedz daudz dažāda veida prakses, vingrinājumus, metodes cilvēka izaugsmei. Tā ir mainoša un aizvedoša pie lasītāja paša dziļākās būtības saknēm un avotiem, iepazīstināšana ar to, no kā visa Rietumu pasaule jau vairākus gadsimtus baidās – no sevis paša dzīlēm. Dzīļu psiholoģijas mērķis ir atsegt un analizēt tos procesus, struktūras un mehānismus, kas pastāv aiz apzinātības fasādes.
"Jūs esat kas vairāk nekā zināt par sevi pašlaik. Jūs esat patiesi noslēpumaina būtne un lielisks cilvēks. Jūs nesat sevī – slepenībā, droši noglabātu sirdī, – lielu dāvanu pasaulei". (B. Plotkins)

Informācija par Soulcraft Latvijā meklējama šeit https://www.soulcraft.eu

Grāmata atrodama 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā! https://3td.lv/lv/ebooks/474

Paroli jautā savam bibliotekāram!

Grāmata atrodama arī mūsu katalogā: https://ej.uz/556y

Angļu valodā e-grāmata pieejama šeit.


24.08.2020.


   
"Mums nevajag pamest meklējumus, sava ceļa beigās mēs nonāksim sākumpunktā un no jauna uzzināsim šo vietu, tā it kā esam šeit pirmo reizi". Pat, ja sākumā grāmata Jums liksies nesaprotama un garlaicīga, nesteidzieties to atlikt malā. Lasīšanas procesā no romāna vairs nevarēs atrauties. Mīlestība un Draudzība ir grāmatas pamats. Pārsteidzoši, cik stipra var būt Mīlestība un patiesa Draudzība!
Grāmatā pēc kārtas tiek izklāstītas divas sižeta līnijas. Rodas priekštats, ka tās nav saistītas, bet nobeigumā ir satriecošs atrisinājums. Intrigai var piebilst, ka ir arī daļiņa mistikas. Viegla valoda, labs tulkojums, personāži pozitīvi, jauki un valdzinoši. Romāns ir savdabīgs, interesants, pēc tā izlasīšanas rodas pārdomas par to, kas dzīvē ir svarīgs, ko vajag saudzēt un lolot un novērtēt!
Grāmata atrodama 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā! https://3td.lv/lv/ebooks/427

Paroli jautā savam bibliotekāram!
Grāmata atrodama arī mūsu katalogā.

17.08.2020.


   
Kino producentes, kā arī plānotāju zīmola "Dream Light Planner" autores un izdevējas, Leldes Kovaļovas otrais psiholoģiskais detektīvromāns.
Četri savstarpēji nepazīstami civēki brauc vienā vilciena vagonā, katrs izkāpj savā pieturā, bet viņi nezina, ka tos vieno trīs lietas: viņi ir sen kā miruši, kāds tos ir nogalinājis un viņi atgriezušies, lai noskaidrotu slepkavas vārdu.
Spraigi savīts, emocijām bagāts sižets, negaidīts noslēgums... Gribētos lasīt vēl un vēl, un autore sola, ka būs arī turpnājums. Gaidīsim!
Grāmata atrodama 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā! https://3td.lv/lv/ebooks/443

Paroli jautā savam bibliotekāram!
Grāmata atrodama arī mūsu katalogā.

10.08.2020.

   

 

Džeimss Ričs. Āboli: receptes no augļu dārza (James Rich. Apple : Recipes From the Orchard)

 

Kurš gan nemīl ābolus? Āboliem, kas audzēti, novākti un ēsti gadsimtiem ilgi, ir nozīmīga loma gandrīz ikviena ikdienas dzīvē un tos var baudīt ļoti dažādos veidos.

 

Grāmatas autors Džeimss Ričs nāk no ābolu valsts Somersetā, Anglijā, kur viņa ģimenei pieder ferma. Āboli, varētu teikt, ir viņa lielākā aizraušanās, šajā kolekcijā ir vairāk nekā 90 viņa iecienītāko recepšu.

 

Tuvojoties ābolu ražas novākšanas laikam Latvijā, ir vērts ielūkoties šajā e-grāmatā un atrast jaunas, radošas idejas gardā augļa realizācijai ne tikai saldajos ēdienos, bet arī dažādos salātos, gaļas ēdienos un citos gardos pamatēdienos.

 

 

03.08.2020.

   

StoryMaking : The Maker Movement Approach to Literacy for Early Learners (autori: Michelle Kay Compton un Robin Thompson)

 

Izpētot pašreizējos pētījumus par lasītprasmes apguvi maziem bērniem, tika izveidota StoryMaking kustība. Ar lieliem panākumiem kustības veidotāji ieviesa to savā daudzveidīgajā un lielajā valsts skolu sistēmā.

 

StoryMaking dalās ar procesiem, pirmajiem soļiem, nākamajiem soļiem, materiālu izmantošanu un gūtajām atziņām, lai skolotāji klasēs varētu ieviest savas versijas. Grāmatā ir dalīti praktiski ieteikumi, studentu paraugi, fotogrāfijas, enkura shēmas un cita veida dokumentācija.

 

Grāmata atrodama EBSCO Host datubāzē. Jautā paroli savam bibliotekāram!

 

 

 

27.07.2020.


   

 

Mother Earth News Guide to Vegetable Gardening : Building & Maintaining Healthy Soil, Wise Watering, Pest Control Strategies, Home Composting, Dozens of Growing Guides for Fruits & Vegetables (News, Mother Earth)

 

Dārzkopjiem, kuriem nav sveša angļu valoda, iesakām ielūkoties e-grāmatā "Mother Earth News Guide to Vegetable Gardening : Building & Maintaining Healthy Soil, Wise Watering, Pest Control Strategies, Home Composting, Dozens of Growing Guides for Fruits & Vegetables".

 

Šis ir vērtīgs ceļvedis dārza darbos, kurā var smelties idejas veselīgas augsnes veidošanai un uzturēšanai, kā laistīsim savus dārzus. Ceļvedī apkopotas dažādas kaitēkļu apkarošanas stratēģijas un daudzi citi ar dārzkopību saistīti jautājumi. Interesanta nodaļa ir par kompostēšanu un parastajām kļūdām, ko pieļauj dārzkopji.


Grāmatā uzzināsiet, kā audzēt zemenes, avenes, sparģeļus, kartupeļus, salātus, redīsus, kāpostus, dažādus zaļumus, kā arī, kas ir svarīgi veidojot dobes.

 

Grāmata atrodama EBSCO Host e-grāmatu datubāzē. Jautājiet paroli savam bibliotekāram!

 

 

20.07.2020.

   

Spacecraft: 100 Iconic Rockets, Shuttles, and Satellites That Put Us Into Space. Michael H. Gorn, Giuseppe De Chiara

 

Laikā, kad Latvijā un pasaulē pie debesīm spoži uzmirdzējusi komēta Neowise, radot patīkamu satraukumu kosmosa pētnieku, astronomijas entuziastu un ikviena debesu vērotāja sirdī, aicinām ielūkoties EBSCO Host e-grāmatu datubāzē, kurā ir ne mazums grāmatu par kosmosa tēmu. 

Grāmata “Spacecraft: 100 Iconic Rockets, Shuttles, and Satellites That Put Us Into Space”(autori Michael H. Gorn un Giuseppe De Chiara) piedāvā ieskatīties kosmosa iekarošanas vēsturē, sākot no tālā 1957. gada līdz 2017. gadam. 

Detalizētie raķešu, kosmosa kuģu, satelītu un teleskopu zīmējumi, šķērsgriezuma attēli, fotogrāfijas un darbības principu apraksti varētu patikt tiem, kas interesējas par kosmosa iekarošanas vēsturi un kosmosa tehniku. Lielisks materiāls arī jauniešiem, kas aizraujas ar dažādu lidaparātu un transportlīdzekļu zīmēšanu, jo šī grāmata piedāvā attēlus ar lielisku detalizācijas pakāpi. 

Grāmata angļu valodā bez maksas pieejama EBSCO Host datubāzē. Jautājiet paroli savam bibliotekāram!

 


13.07.2020.

 

   

Imants Ziedonis. Visādas pasakas

 

Vai esi kādreiz redzējis pasauli pavisam baltu? Varbūt melnu, dzeltenu vai zilu?
Vai zini, ka pasaulē mīt Ogu Lācis, Mušu Lācis un Medus Lācis?
Vai vari iztēloties, kā Uzpurnis pats dodas meklēt purnu? Un kāpēc Kroko Dilam garšo kodes? Un kurš baravikas nokrāso brūnas?

 

Lieliskas pasakas bērniem pirms miedziņa, garlaikojoties rindā, sastrēgumā vai karstā vasaras dienā, kad iestājies nogurums no princesēm, ķepu patruļām un superlidmašīnām. Klasika, kas nenoveco. Un tagad arī telefonā vai planšetē, kas ir sevišķi lieliski mirkļos, kad jāņem talkā pasaka, bet fiziska grāmata nav pa rokai.

 

https://www.3td.lv/lv/ebooks/434

 

Paroli jautā savasm bibliotekāram!

 


06.07.2020.

   

The Rustic Wedding Handbook. Megija Lorda (Maggie Lord)


Jauka e-grāmata par gatavošanos kāzām, kā tās plānot. Nav īsti piemērota pandēmijas laikam, bet gan jau drīz varēsim dzīvot parastu, normālu dzīvi un svinēt to. Grāmata tiešām veidota kā rokasgrāmata un palīdzēs atbildēt uz jautājumiem KAD, KUR un KAS. Vissvarīgākais ir plānošana, vai svētku organizatoriem ir svarīgas detaļas, vai nē, vai vēlamies lielas vai mazas kāzas tikai tuvāko draugu lokā, utt. Grāmata noteikti atbildēs uz jautājumiem ar ko sākt un iedrošinās pieņemt pareizos lēmumus. Lai mūža skaistākajā dienā piepildās izsapņotās vīzijas!


Grāmata pieejama EBSCO datubāzē šeit: https://ej.uz/itct

 

Paroli jautā savam bibliotekāram!

29.06.2020.

   

Paolo Konjeti. Astoņi kalni

 

Pjetro ir vientuļš pilsētas bērns, kura vecāki ar katru dienu šķietami vairāk attālinās viens no otra, tomēr ģimenei ir kopīga mīlestība pret kalniem. Pavadot vasaru Monterozas piekājē, Pjetro iepazīstas ar savu vienaudzi Bruno, kurš šos kalnus pazīst ļoti labi. Daudzas turpmākās vasaras abi pavada, kopīgi izpētot kalnus, pļavas un pamestas mājas un aprodot ar atšķirīgo viens otra dzīvē. Zēni pamazām saprot patiesas draudzības un biedriskuma nozīmi, un šī saikne saglabājas arī pēc tam, kad viņu dzīves ceļi pašķiras, jo Bruno tas aizved kalnos, bet Pjetro – tālu pasaulē.


“Astoņi kalni” ir mūsdienu itāļu literatūras pērle, lirisks pieaugšanas stāsts, kurā atainotas trīs desmitgades divu vīriešu dzīvē. Tas ir stāsts par vīriešu draudzību un vienlaikus meditācija par savstarpējo uzticību, par apkārtējās dabas lomu un savas vietas atrašanu šajā pasaulē.

Grāmatu var atrast 3td.LV e-grāmatu bibliotēkā šeit: https://www.3td.lv/lv/ebooks/319

 

Jautā paroli savam bibliotekāram!

 

 

22.06.2020.


   

Biruta Eglīte. Zvēri un cilvēki

 

Grāmatai ir daudzi sākumi: par lāčiem, par pašu Velgu, par stirnām, rubeņiem, aļņiem, zaķiem, vilkiem, lūšiem, jo katrs sākums nozīmē atkal nākamo sākumu. Un grāmatai nav beigu, jo nekas nav beidzies: pelēcībai joprojām krīt uz nerviem talants, cilvēki joprojām meklē pareizo saskari ar dabu, bet ne vienmēr prot to atrast, cits iedomājas sevi par radības kroni un, par postu sev un apkārtējiem, cenšas arī valdīt.

 

Lasiet šo ļoti sirsnīgo grāmatu 3td.LV e-grāmatu bibliotēkā: https://www.3td.lv/lv/ebooks/419

15.06.2020.

   

Pauls Masons. 25 jautras nodarbes brīvā dabā

 

Vasarai un pasaules šābrīža situācijai aktuāla grāmata "25 fun things to do outside" bērniem un jauniešiem stāsta par dažādām spēlēm, aktivitātēm un nodarbēm brīvā dabā, svaigā gaisā, par rokdarbiem, hobijiem u.c.

 

Autors aicina bērnus doties ārā – pļavā, mežā, pie ūdeņiem un stāsta, kā tur veicamas 25 interesantas lietas, kā pavadīt brīvo laiku, kā padarboties praktiski.

 

Rakstnieks vienkārši un saprotami pamāca, kā pareizi iekurt ugunskuru, kā sagatavoties pārgājienam, kā zvaigžņotās debesīs atrast Orionu, kas vajadzīgs, lai izveidotu apmetni mežā.

 

Kādai izklaidējošai nodarbei varētu noderēt padoms, kā iemācīties nospēlēt vienkāršu dziesmiņu uz ukuleles vai iemācīties zīmēt kā Džeksons Polloks (pazīstams mākslinieks).

 

Ja kādam patīk pagatavot kaut ko paša rokām, tas grāmatā atradīs padomu, kā izveidot interesantu putnu barotavu vai pagatavot kartupeļus ugunskurā.

 

Grāmatas autors Pauls Masons ir pazīstams bērnu grāmatu rakstnieks. Viņa darbi stāsta par aktuālām un sasāpējušām tēmām par dabas aizsardzību, planētas glābšanu, par sliktiem paradumiem, kas nodara ļaunumu cilvēka veselībai. Rakstnieks bieži min pat satraucošus un šokējošus faktus.

 

Grāmatu var lasīt bibliotēkas abonētajā EBSCO e-grāmatu bibliotēkā šeit: https://ej.uz/ocss

 

Paroli jautā savam bibliotekāram! 

 

 

08.06.2020.

   

Lelde Kovaļova. Bezvēsts pazudušās

 

Jaunā rakstniece Lelde Kovaļova ir laidusi klajā savu pirmo romānu “Bezvēsts pazudušās”. Darbs ir aizraujošs un piesaistījis jau daudz lasītāju.

 

Tas ir stāsts par talantīgo Sanktpēterburgas kriminālpolicijas izmeklētāju Konstantīnu Aņisimovu, kas savas prakses laikā nav spējis atrisināt tikai vienu lietu – savas sievas Annas Aņisimovas mistisko pazušanu pirms diviem gadiem.

 

Konstantīna sieva kādā ikdienišķā rītā iziet no mājas un vairs nekad neatgriežas. Nav ne liecību, ne pavedienu vai atrasto mantu. Izmeklētājs negaidīti saņem informāciju par kādu krimināllietu Latvijā, kad ļoti līdzīgos apstākļos pazudusi vietējā miljonāra sieva. Turklāt atklājas, ka nepazīstamā sieviete no citas valsts bijusi Annas vizuāla kopija. Meklējumi Aņisimovu aizved uz nomaļu Latvijas mazpilsētu, kuras iedzīvotāji glabā šaušalīgu pagātnes noslēpumu. Tā atrisināšana sniegtu atbildes uz daudziem jautājumiem.

 

Grāmatu var atrast 3td.LV e-grāmatu bibliotēkā: https://3td.lv/lv/ebooks/373

 

 

01.06.2020.

   

Dzintars Titaks. Labo blēņu vasara

 

Sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, aicinām izlasīt Dzintara Titaka „Labo blēņu vasaru”.

Tas ir aizraujošu piedzīvojumu pilns stāsts par mūsdienu tīņiem. Kad pilsētnieks Aivis nonāk laukos un sadraudzējas ar lauku puisi Renāru, brīvā laika pavadīšanai rodas gan prātīgas, gan neprātīgas idejas, kas ne vienmēr īstenojas, kā iecerēts. Zēni nav nekādi mazie bērni, tādēļ arī piedzīvojumi viņiem gadās visai nopietni, pārgalvīgi un pat bīstami. Puišiem pievienojas arī veiklā un simpātiskā meitene Edīte un rodas vēl drosmīgāki plāni. Bet gadās, ka viens otrs labi domāts plāns netīšām pārvēršas blēņās. Jā, kam gan negadās… Īpaši jau tādā vecumā, kad enerģija kūsā pāri malām un nosēdēt, neko nedarot, nav iespējams.

 

Grāmata atrodama 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā: https://www.3td.lv/lv/ebooks/415

 

 

 

 

25.05.2020

   

Paulis Rēvelis.  Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis. Mans kāpums

 

Pilsētas svētku nedēļā vēlamies jums piedāvāt ko interesantu no mūsu pašu novadpētniecības krājumiem. Ne pārāk sen dienas gaismu ieraudzīja lielisks P. Rēveļa materiāls par vienu no mūsu pilsētas lepnumiem - sv. Trīsvienības baznīcas torni. Pēc kara sagrauts, tas ilgus gadus pilsētas centrā slējās kā skumjš atgādinājums par pagātnes pāridarījumiem, taču jau 10 gadus tas atjaunots priecē pilsētniekus un tās viesus. Tā ceļš uz augšāmcelšanos bijis grūts, garš un gana interesants. Ieskatieties!

 

 

18.05.2020

   

Grāmatas autore Inese Dreimane ir profesionāla vēsturniece un strādā Okupācijas muzejā. “Vēstule ar pielikumu” ir viņas debija literatūrā.

Grāmata ir stāsts par jauniem, izglītotiem cilvēkiem, kuri dzīvo Rīgā, pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados un kuriem ir plāni par savu turpmāko dzīvi, bet to visu pārtrauc 1940. gada notikumi. Latvijā sāk darboties čeka un vardarbīgi tiek mainīti cilvēku likteņi.

Autore stāsta: “Romāna tēli – mīļotie, studiju biedri, draugi, kaimiņi, universitātes profesori un veikalnieki, diplomāti un sētnieki – kā nomoda murgā te parādās, te pazūd, it kā cilvēka dzīves vienīgais uzdevums būtu kļūt par ļaunas nejaušības upuri, necilu graudiņu lielajā dvēseļu maltuvē”.

Grāmatu var atrast 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://www.3td.lv/lv/ebooks/371 gan arī mūsu bibliotēkas plauktā.

11.05.2020

 

   

Maija Laukmane. Privātā telpa

 

Aicinām ieskatīties Maijas Laukmanes dzejas krājumā "Privātā telpa".

 

Kad sirdij un prātam nepieteik ar ikdienas virspusību, dzeja ir tā, kas atver vēl nenoformulētas atklāsmes. Es jūtu... Dzejniece to ietērpj vārdos... Dvēseles stīgas vienojas kopīgā, citiem neizprotamā melodijā... Sirds sāp, sirds plaukst.

 

Grāmatu var atrast 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā:

https://www.3td.lv/lv/ebooks/326


04.05.2020

   

Inguna Dimante. Detektīvromāns “Nāve Kraukļu ciemā”

 

Te nu ir viens labs latviešu detektīvromāns, kurš pieejams arī “3td e-GRĀMATU bibliotēkā”, kur ikvienam lasītājam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru un tulkotos darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē viedierīcē vai datorā, tikai ir jābūt kādas publiskās bibliotēkas lasītājam.

 

Tas ir romāns ar izklaides literatūrā tik iederīgajiem vizuāli skaistajiem, seksuāli pievilcīgajiem un ar zināšanām un prātu apveltītajiem galvenajiem varoņiem, kuru rosība, izmeklējot noziegumu un meklējot ceļu vienam pie otra, ir krietni vien saistošāka par romāna sižetu veidojošajiem noziedzīgajiem nodarījumiem. Spriedze varbūt nav nervus kutinoša, bet teksts ir iztēli rosinošs – laba lasāmviela, iesakām. Kā autore pati atzīstas, pēc romāna pabeigšanas, nevarējusi atlaist savus varoņus un ir tapis nākošais romāns “Skaistuma impērija”.

 

Saite uz grāmatu 3td e-grāmatu bibliotēkā: https://www.3td.lv/lv/ebooks/78

 


27.04.2020

 

   

Jana Vagnere. Vongezers

 

Nu re - te nu mēs esam... 

Nudien aizraujošs trilleris - grāmata tieši par mūsu šodienas dzīvi, kad cīnāmies ar briesmīgo vīrusu - šeit stāsts par jauna gripas paveida epidēmiju mūsdienās, Krievijā. Vienīgi, kad šī grāmata tapa, par to vēl neviens nezināja, ka tas var notikt realitātē. Tik meistarīgi izstāstīts, tik saprotami un cilvēcīgi. Viss sākas ar sastrēgumiem, karantīnām skolā. Tad jau slēdz metro. Maskavā karantīna. Satraucošas ziņas internetā. Tad pazūd sakari, elektrība utt.

Nekādu garantiju, nekādas aizsardzības...

Grāmata lasāma 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā šeit: https://www.3td.lv/lv/ebooks/263


20.04.2020

   

Mišela Geibla. Dzīvoklis Parīzē

 

Grāmata sastāv no divām daļām. Tā balstīta uz patiesām personām un notikumiem. Grāmatas sižets aizraujošs, līdz pat pēdējai lappusei grāmatas lasītāju nepamet spriedze un ziņkāre! Galvenās varones notikumus virza bēgšana no bērnības traumām.Šeit atspoguļojas laulības, darba un alkoholisma problēmas. Paralēli atspoguļota 19. gs. beigu Parīze. Izcila vēsturiska piesitiena grāmata, lai atpūtinātu prātu un vienlaikus gūtu pievienoto vērtību! Visdrīzāk Jums radīsies vēlēšanās sameklēt virtuālajā pasaulē gleznotāju Boldini un apskatīt viņa skaistās gleznas.

Grāmata atrodama 3td e-grāmatu bibliotēkā: https://www.3td.lv/lv/ebooks/205


13.04.2020

 


   


Otrais pasaules karš tuvojas beigām, un tūkstošiem Austrumprūsijas bēgļu izmisīgi iet pretim brīvībai, turklāt daudziem no viņiem ir kas slēpjams. Bēgļu vidū ir arī Joana, Emīlija un Florians. Liktenis ir savedis viņus kopā šajā ceļā uz vienīgo cerību – kuģi “Vilhelms Gustlofs” –, un katrā noietajā šī ceļa posmā tiek pārbaudīts trijotnes spēks, drosme un savstarpējā uzticēšanās. Kad glābiņš jau šķiet tuvu, sākas traģēdija. Vairs nav svarīga ne dzimtene, ne kultūra, ne statuss, kad desmit tūkstoši kuģa pasažieru – viņu vidū arī bērni – ir spiesti cīnīties tikai par vienu: par savu dzīvību.

Šis romāns, kurā stāstījums risināts no dažādu cilvēku skatpunkta un kurš būs ideāla lasāmviela romānu “Starp pelēkiem toņiem” un “Mums neredzamā gaisma” cienītājiem, balstās uz faktiem par bēgļu evakuācijas kuģa “Vilhelms Gustlofs” bojāeju 1945. gada 30. janvārī – vēsturē lielāko kuģa katastrofu.

Līdzīgi kā romānā “Starp pelēkiem toņiem”, arī šeit Rūta Šepetis izgaismo maz zināmas briesmīgā kara detaļas un pierāda, ka cilvēcība un mīlestība var pastāvēt pat vistumšākajos vēstures brīžos. Rūta Šepetis, lietuviešu izcelsmes amerikāņu rakstniece, latviešu lasītājiem jau ir pazīstama ar romāniem “Starp pelēkiem toņiem” un “Papīra sapņi”.
Grāmatu var izlasīt 3td e-grāmatu bibliotēkā: https://www.3td.lv/lv/ebooks/143

06.04.2020

 


   

Dzintars Tilaks. "Oki doki! jeb Kad mēs augām"

 

Šī grāmata ir daudzu mūzu apveltītā radiožurnālista bērnības atmiņu grāmata. Taču tajā nav ne druskas no skumjām žēlabām par to, ka toreiz, autora bērnībā, zāle bija zaļāka... Kaut arī zāle toreiz tik tiešām bija zaļāka! To nevar noliegt neviens, kas kopā ar Dzintaru izbaudījis visus puiku stiķus. Taču pats galvenais – šī ir dzīvu, paša pieredzētu piedzīvojumu grāmata. Te ir reāli, nevis izdomāti piedzīvojumi, situācijas, sīkas gudrības un viltības.

 

Dzintars stāsta par savu supervienreizēji kolosālo bērnību, par piedzīvojumiem, kuri gadījās katru dienu. "Ja piedzīvojumi negadījās, mēs tos radījām no nekā. Gandrīz no nekā, jo vienmēr vajadzīgs pa rokai kaut kāds sīkums, lai kaut kas notiktu." Un lasītājs varēs uzzināt, kas ir kaķu Spoku istaba, kas viltus košļenes, kā visveiksmīgāk tīšuprāt apmaldīties un vai iespējams nelietīgus kaimiņus "apšaudīt" ar mīkstām bietēm. Un "Pirmais lidojums" – piedzīvojums, kuru cienījamais autors apraksta tik asprātīgi, ka redaktors, smieklu asaras valdīdams, nepamana kādu trūkstošu komatu! Grāmatu ilustrējis autors. Nu redz – daudzu mūzu apveltītais... "Kas ir viltotās košļenes, kādi ir vislabākie žurku slazdi un plūmju uzķeramie ķekši un kas ir "Spoku istaba" kaķiem... Tu to zini? Goč pendel - nezini! Man ir mani indiāņu stāsti, makšķernieka piedzīvojumi un ceļotāja dēkas. Es to visu esmu te izstāstījis un arī uzzīmējis. Pag, tu gribi zināt, kas ir oki doki? Mums oki doki nozīmēja viss kārtībā, labi, lai notiek, to pašu, ko tev nozīmē okey! Bet mūsu oki doki skanēja labāk, goč pendel (goda vārds) labāk, jo ...tas bija mūsu bērnībā. Šī grāmata lai ir veltījums maniem draugiem, ar kuriem kopā pavadīju savus bērnības gadus." Dzintars Tilaks23.03.2020

 

   

Jūlija Kristeva. Apburtais pulkstenis.

 

Bulgāru izcelsmes franču domātājas romāns pārsteidz lasītāju ar galvu reibinošu ceļojumu laikā – no astoņpadsmitā gadsimta Versaļas pils līdz pat mūsdienām. Karaļa Luija XV inženiera izgatavotais pulkstenis izsauc virkni notikumu, kas ietekmē vairākas paaudzes. Daudzšķautņainajā vēstījumā sapludināts vēsturiskais romāns, detektīvs un mīlas stāsts.

 

Romānu lasiet šeit.

 

Gadījumā, ja Jums neizdodas piekļūt ebsco e-grāmtu datubāzei, rakstiet  abo@biblioteka.jelgava.lv! Ja vēlaties kļūt par mūsu lasītāju un izmantot attālinātos pakalpojumus, piemēram, lasīt e-grāmatas, tad reģistrējieties šeit.


17.03.2020

   

 

 

16. martā, apritēja 155 gadi, kopš pasaulē nāca izcilā latviešu dzejniece, dramaturģe, tulkotāja un sabiedriskā darbiniece Aspazija (Johanna Emīlija Lizete Rozenberga, vēlāk Elza Pliekšāne 1865-1943).

Lai gan daudzi dzejniecei veltītie pasākumi tika atcelti sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatību, varam attālināti ieskatīties dzejnieces atstātajā mantojumā, piemēram, 3td e-GRĀMATU bibliotēkā izlasīt Aspazijas bērnības atmiņu diloģiju “Zila debess zelta mākoņos”.

 

Lai 3td e-grāmatu bibliotēkas paroli, jautā mūsu bibliotekāram!


09.03.2020

   

 

 

Paiperei un Pērsijam ir jauns mājas mīlulis – papagailis! Taču viņš ir pavisam kluss. Lai kā bērni censtos papagailim iemācīt runāt, viņš klusē... pat pankūkas nepalīdz... Līdz pienāk laiks klavierstundai. Izrādās – papagailim patīk mūzika!

Aicinām kopā ar pašiem mazākajiem mūsu e–grāmatu bibliotēkā lasīt krāsaino un sirsnīgo grāmatiņu angļu valodā "Klusais papagailis".

 

Lai lasītu šo grāmatu EBSCO datubāzē, jautā paroli bibliotekāram!


02.03.2020

   

 

 

Visiem, kas alkst kļūt mazliet vieglāki, kā arī visiem tiem, kam reizēm patīk nedaudz pajokot, iesakām izlasīt Baibas Zīles asprātīgo grāmatu “Rausītis un karma : manas divpadsmit dienu tievēšanas stāsts”.

Vēderu pildot ar veselīgām vielām, var nonākt līdz spožām atziņām, piemēram, svara pieaugumu ietekmē nagu garums un biezums, tā ka, dāmas, uzmanīgi ar manikīru!

Grāmata pieejama elektroniski ŠEIT. Nav paroles? Jautā mūsu bibliotekāram!


06.01.2020

   

 

 

Kaņepēs esošo vielu izmantošana suņu ārstēšanā? Jā, arī par tādiem nepierastiem jautājumiem varat lasīt mūsu bibliotēkas abonētajā EBSCO e-grāmatu bibliotēkā, līdzās apmēram 40 000 grāmatu par citām, visdažādākajām tēmām!

2018. gadā izdotajā grāmatā „Marihuāna suņiem” jautrā, bet populārzinātniskā veidā diskutēts par marihuānas preparātu iespējamo terapeitisko efektu veterinārmedicīnā, kā arī to izmantošanas tiesiskajiem aspektiem.

Lasiet mūsu e-grāmatas, un Jums nekad nekļūs garlaicīgi!

 

   

 

 

Lietuviešu izcelsmes autore pēta savas ģimenes izsūtījuma pieredzi, uzklausot stāstus, lasot vēstules un gremdējoties rūpīgā dokumentu izpētē. Autores atklājumi pārsteidz ne tikai viņu pašu, bet uzrunā neskaitāmus cilvēkus visā pasaulē. Grāmatai piešķirti vairāki apbalvojumi, tā atklāj patiesu, dzīvu un neizskaistinātu vēsturi.

 

Grāmata pieejama šeit http://ejuz.lv/u8k 

 

 

 

17.06.2019

   

 

Vācu autores Sāras Larkas romānu cienītāji zina, ka autores romānos aizkustinoši mīlasstāsti atklāti uz dramatisku vēstures notikumu fona. Šis romāns nav izņēmums. Lasot romānu, iepazīsiet maoru kultūru un izbaudīsiet krāšņus Jaunzēlandes dabas tēlojumus: https://www.3td.lv/lv/ebooks/157

10.06.2019

   

 

Toma Kreicberga grāmatā “Lopu ekspresis” satiekas divas šķietami nesavienojamas pasaules– Sibīrija un Volstrīta.

Pirmās sižeta līnijas galvenais varonis ir Pēteris — latvietis, kurš laužas Volstrītas džungļos finanšu krīzes laikā. Otrā līnija — viņa vecmāmiņas Lauras gaitas Sibīrijas izsūtījumā. Kā šie atšķirīgie likteņi stāstā savīsies? Lasiet un uzziniet: https://www.3td.lv/lv/ebooks/33

03.06.2019

   

 

Augstu novērtētais argentīniešu romāns “Visas manas atvadas” vēsta par jaunas sievietes ceļojumu un no vienas vietas uz citu, par nemitīgu attiecību maiņu, par bēgšanu pašai no sevis. Sieviete piedzīvo identitātes krīzi un ir iestigusi psiholoģiski smagā, grūti atrisināmā situācijā.  Romanā vēstīts arī par kādu nežēlīgu slepkavību. Vai galvenā varone ir ar to saistīta?

 

Romāns pieejams šeit: http://web.b.ebscohost.com/ehost/detail/detail?vid=2&sid=5879b18b-e90a-4cdd-9aaf-ef5e8e5d1176%40sessionmgr103&bdata=JnNpdGU9ZWhvc3QtbGl2ZQ%3d%3d#AN=1585076&db=e700xww

27.05.2019


   

 

Zanes Zustas un Diānas Zandes kopdarbs “Tarakāni manā galvā”  izpelnījies daudzu lasītāju interesi un atzinību. Stāstos atmaskotas visdaudzveidīgākās sieviešu domāšanas kļūdas – tarakāni. Zanes Zustas stāsti palīdz tarakānus pamanīt, bet psihoterapeites Diānas Zandes vēstules – uzsākt cīņu ar tiem. Daudzas sievietes izlasīs grāmatā ko pazīstamu, personīgi piedzīvotu un izjustu. Grāmata liek spert pirmo soli, lai savaldītu tarakānus, kas ieperinājušies prātā un nereti valda pār to. Grāmata pieejama šeit: https://www.3td.lv/lv/ebooks/192.

20.05.2019

   

 

 

Ebsco e-grāmatu kolekcijā atrodamas daudzas iedvesmojošas idejas aktīviem ceļotājiem. Šī grāmata piedāvā vairākus pārgājienu maršrutus, kas ļauj izpētīt ASV pilsētu Sietlu. Pilsēta ir  piemērota pastaigām. Ceļotājus vilina skaistās ainavas,  arhitektūras pērles un Sieltas vēstures noslēpumi. Dodoties ceļā ar kājām, var niansēti izzināt pilsētas vēstures slāņus un pārmaiņas cauri laikiem, kā arī pamanīt dabas neiztrūkstošo klātbūtni arī šķietami urbanizētā vidē.  

 

Arī Latvijā ir gana daudz aizraujošu pārgājienu taku, taču, ja pēc krietnas pastaigas jūtams nogurums, ir vērts paceļot plašajā e-grāmatu pasaulē: http://web.a.ebscohost.com/ehost/search/basic?sid=602c9802-d758-4592-8e40-a3721f3b14e4@sessionmgr4007&vid=6&tid=2003EB

13.05.2019


   

 

Dženifera Nivena, Mūsu spožās dienas: stāsts par puisi, vārdā Finčs, un meiteni, vārdā Violeta.

 

Aizkustinošs mīlasstāsts par jauniešiem, kas atšķirīgā veidā meklē savu vietu dzīvē, bet atrod viens otru, stāvot uz bezdibeņa malas. Vai lieliski kopā pavadītais laiks spēs mainīt Finča drūmo pasaules uztveri? Iesakām izlasīt jaunajā e-grāmatu bibliotēkā www.3td.lv:   https://www.3td.lv/lv/ebooks/185

15.04.2019


   

 

Vilhelms Šmids. Rimtums

 

Vācu filozofa Vilhelma Šmida grāmata vēsta par tiem ieguvumiem, ko var piedzīvot, cilvēkam novecojot. Laikmetā, kad nozīmīgs kļuvis mūžīgās jaunības kults, šķiet būtiski paskatīties uz vecumu, gados uzkrāto dzīves gudrību kā uz vērtību. Grāmatas autors norāda, ka nereti gados veci cilvēki iemieso sevī rimtumu – spēju mierīgi pakļauties dzīves plūdumam, ko modernās pasaules saraustītajā dzīves ritmā var atļauties retais. Turklāt seniori var novērtēt priecīgos brīžus savā dzīvē, sajust mīlestību un izbaudīt draudzību.

 

Aicinām lasīt šo un citas e-grāmatas jaunajā vietnē 3td.lv: https://www.3td.lv/lv/ebooks/163

08.04.2019

   

 

 

 

Ebsco e-grāmatu kolekcijā var izlasīt daudzas veselīgam uzturam un dzīvesveidam veltītas grāmatas. Šajā Integrālā uztura institūta dibinātāja Džošua Rozentāla grāmatā atradīsiet padomus, kā atpazīt un izprast savas alkas pēc dažādiem neveselīgiem našķiem un soli pa solim mainīt dzīvesveidu. Grāmatā var lasīt par emocionālo ēšanu, kā arī gūt praktiskus ieteikumus, kā saplānot nelielas, veselīgas un garšīgas maltītes visas dienas garumā.

 

Grāmata pieejama šeit: http://ejuz.lv/oaz

01.04.2019

   

 

 

 

Daces Vīgantes stāstu krājums "Ledus apelsīns" iekļuvis vietnes 3td.lv lasītāju visaugstāk novērtēto grāmatu vidū. Stāsti psiholoģiski trāpīgi vēsta par cilvēku emociju slēptākajām niansēm un par spēju pielāgoties dažādajiem 20. gadsimta vēstures līkločiem. Stāsti atklāj nepateikto, skaļi neizsacīto. Stāstu krājums nominēts Latvijas Literatūras gada balvai par debiju (2017).

 

Stāstu grāmata pieejama lasīšanai šeit: https://3td.lv/lv/ebooks/29

18.03.2019

   

 

Barbara Teilora Bredforda. Kavendonas sāga.

 

Krāšņa ģimenes sāga televīzijas seriāla “Dauntaunas abatija” cienītājiem – tā šis romānu cikls tiek pieteikts izdevniecības Zvaigzne ABC anotācijā.

3td bibliotēkā pieejami trīs angļu rakstnieces Barbaras Teiloras Bredfordas (1933)
romāni, kas stāsta par  divu Anglijas dzimtu likteņiem, sākot no 1913. gada. Kā jau dzīvē mēdz notikt, arī majestātiskā  aristokrātu nama iemītnieku un viņu piederīgo smalkajā dzīvē risinās dažādi neparedzami notikumi, neiztiekot bez traģēdijām, kas izmaina daudzas dzīves. Tomēr cilvēki drosmīgi cīnās ar grūtībām, un īpašu cieņu pelna skaistās un gudrās Kavendonas sievietes, kurām veltīts viens no romānu cikla izdevumiem.

Jaunākā grāmata e-bibliotēkā, kuru bez maksas var izmantot ikviens bibliotēkas lietotājs, ir Kavendonas veiksme. Ieskaties: https://www.3td.lv/lv/ebooks/153

11.03.2019

   

 

Dženija Rūnija. Sarkanā Džoana

 


Cilvēka daba ir neizprotama. Kas liek Lielbritānijas pilsonei Džoanai turpināt atombumbas izstrādes procesa spiegošanu un datu kopiju piegādi Padomju savienībai pat pēc tam, kad viņas mūža mīlestība un cīņu biedrs Leo ir izsaukts uz semināru Maskavā un tur brutāli nogalināts? Kā cilvēks spēj nodzīvot līdz sirmam vecumam, ik dienu apzinoties, ka kuru katru brīdi kāds viņam “atnāks pakaļ”? Vairāk: https://3td.lv/lv/ebooks/140

04.03.2019

   

 

 

Volta Disneja veidotās animācijas filmas pazīst un skatās neskaitāmi cilvēki visā pasulē, tādēļ aizraujoši šķiet pietuvoties V. Disneja fenomenam – kas bija tas īpašais vēstījums, kas nelielu ASV animācijas studiju pārvērta par pasaules mediju gigantu? Lai arī V. Disneja skatījumā bērnība ir nevainības un vienkāršības valstība, tomēr Disneja kompānijas multfilmas vēsta par morāles normām un tādiem nopietniem jautājumiem kā melanholija, zaudējums, vardarbība un nāve. Šajā grāmatā izlasīsiet par tiem V. Disneja uzskatiem un vērtībām, kas ietekmēja iepriekšējās paaudzes un aizvien neatstāj vienaldzīgus arī mūsdienu bērnus.

25.02.2019

   

 

Slavomirs Ravičs. Ilgais gājiens.

Grāmatas autors ir jauns cilvēks, poļu armijas virsnieks, kurš aprakstījis savu moku ceļu izsūtījumā Sibīrijā un brīnumaino izglābšanos, bēgot no tā. Apbrīnojams, pārsteidzošs un neticams šķiet Cilvēka un cilvēcības spēks, kurš pārvar nepatieso apsūdzību, sāpīgo pazemojumu, spīdzināšanu, šaušalīgo dzīves apstākļu smagumu badā un aukstumā un atrod izeju. Izeju, lai "atkal varētu dzīvot".
Šī grāmata ir viens no pēdējiem jaunumiem 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā, kuru bez maksas var izmantot ikviens mūsu lasītājs. Ieskaties, ielasies! nevienu tā neatstās vienaldzīgu: https://3td.lv/lv/preview/146/

11.02.2019

     

Grāmata par pasaulslaveno krievu hokejistu Aleksandru Ovečkinu ļaus jauniešiem noticēt savām spējām un iedrošinās rūpīgi trenēties, lai sasniegtu savus mērķus. Aleksandru jau agrā bērnībā ļoti saistījis hokejs, bet to spēlēt talantīgais hokejists sācis vien septiņu gadu vecumā. Lielākā daļa komandas biedru hokeju bija spēlējuši jau vairākus gadus, tomēr Aleksandra degsme un pašatdeve palīdzēja viņam kļūt par vienu no spožākajiem savas paaudzes hokejistiem.

 

E-grāmata pieejama šeit: http://ejuz.lv/nkk

04.02.2019

   

 

 

 

Ziemīgais februāris, iespējams, ir piemērotākais laiks, lai baudītu kādu mīlestības stāstu. E-grāmatu bibliotēkā var lasīt vācu autores Anjas Jonuleitas romānu “Ābolu smarža”. Grāmatā sena vēstuļu sarakste atklāj īpašu mīlestību, sulīgu un smaržas pilnu kā tiko nogatavojies ābols.

Aicinām lasīt šo un citas e-grāmatas interneta vietnē www.3td.lv!

28.01.2019

   

 

Pamazam es dzīvoju,
Pamazam Dievs palīdz;
Pamazam bite nesa
Pa vienam ziediņam.

 

Šonedēļ iesakām mūsu e-grāmatu plauktā paņemt grāmatu “Bišu izzušana: Zinātne, politika un bišu veselība” un ļauties argumentētam un uz pārdomām rosinošam ceļojumam pa mūsu planētu – kurā it viss ir savstarpēji saistīts. Un kurā ikviens ir atbildīgs.

 

Kamēr vien bites ir tepat, mums līdzās, tikmēr esam arī mēs. Tās ir planētas ekosistēmas veselības indikators. Ja kaut kas sāk notikt ar bitēm – tas ietekmē ikvienu no mums. Tā nav tikai bitenieku vai lauksaimnieku problēma, tā nav abstrakta pasaule, kas interesē tikai jukušus kukaiņu pētniekus.

21.01.2019

   

 

Jaunajā latviski izdoto e-grāmatu bibliotēkā pieejama starptautiski atzītā ģimenes terapeita Jespera Jūla grāmata “Būt vadošajiem vilkiem: mīlestības pilna vadība ģimenē”. Pētījums vēsta par vecāku nepieciešamību uzņemties vadību pār savu bērnu dzīvi un par mātes un tēva atšķirīgajām lomām bērnu audzināšanā. Autors par būtiskākajām ģimenes vērtībām uzskata cieņu, personisko robežu ievērošanu, kā arī prasmi būt patiesiem un atbildīgiem. J.Jūls noraida perfekto vecāku jēdzienu, apgalvojot, ka “labākie vecāki, kādi vien var būt bērnam, ir tie, kas apzinās savas kļūdas un uzņemas par tām atbildību”. Lasiet šo un citas e-grāmatas interneta vietnē www.3td.lv!

 

14.01.2019

   

 

Ebsco e-grāmatu kolekcijā atrodamas daudzas mājas interjeram veltītas grāmatas. Te viena no tām: ar krāšņiem attēliem, interjera piemēriem, kas dod tūlītēju siltuma sajūtu, māju tīrības smaržu, komfortu. Var  sajust autora īpašo mīlestību pret mājām. Visiem klientiem ir viena kopīga vēlme: labsajūta patīkami estētiskā vidē. Autors saka, ka viņa uzdevums ir attiecību veidošana starp klientu un viņa māju, un māju sajūtu.

Autors dalās māju iekārtošanas noslēpumos, lai ikviens savas mājas piepildītu ar siltumu, atmiņām un mīlestību. Vislielākais mūsu aicinājums un nepieciešamība ir “ligzdot” un radīt mājas, kur mēs paši esam laimīgi. Durvis ir atvērtas!  

 

7.01.2019

   

 

Plašajā EBSCO e-grāmatu kolekcijā pieejami arī komiksi! Šis aizraujošais, elementārdaļiņu fizikai veltītais komikss piedāvā pievienoties brālēna Nika un māsīcas Sofijas ceļojumam uz pašu Eiropas Kodolpētījumu organizāciju, lai izpētītu vēl neizzinātus jautājumus par Visuma veidošanos. Grāmatā ietvertos kosmosa noslēmumus var atšķetināt gan fizikas lietpratēji, gan arī jaunieši, kam fizika ne visi labi padodas. Turklāt grāmata piedāvā iepazīt pasaulslavenus zinātniekus, elementārdaļiņu fizikas pārstāvjus.

17.12.2018.

   

 

 

 

Pagatavot mīļas dāvaniņas pašu rokām un izveidot skaistus, bet gana vienkāršus svētku rotājumus Jums var palīdzēt šī EBSCO e-grāmata. Grāmatā iekļautas ne tikai idejas Ziemassvētku noskaņas radīšanai, bet arī padomi dzimšanas dienas ballītēm, kāzām u.c. īpašiem brīžiem. Izveidot jauku cūciņu gaidāmajam Cūkas gadam, sašūt  piparkūku vīriņu no filca auduma vai izgatavot gaumīgas galda kartes – to visu ļaus apgūt EBSCO e-grāmatā iekļautās ilustrācijas un procesa apraksti. Vēlam Jums priekpilnu šo svētku notikumiem, krāsām  un smaržām bagāto decembri!

10.12.2018.


   

 

Ebsco e-grāmatu kataloga ceļojumu sadaļā atrodama 2017.gada grāmata „Jūtas dižākie brīnumi: Fotogrāfisks ceļojums cauri pieciem Nacionālajiem dabas parkiem”. Šie dabas brīnumi apskatāmi ASV Jūtas štatā dažādos dabas parkos.

Grāmatas autors (Cogley, Christopher) ir aizrautīgs dabas pētnieks un aizstāvis, un ar savām publikācijām vēlas iedvesmot arvien vairāk cilvēku, lai saglabātu un aizsargātu pirmatnējos dabas brīnumus un ļautu tos atklāt arvien jaunām paaudzēm.

 Grāmatu bagātina piedzīvojumu meklētāja un fotogrāfa (Briggs, Rich) košie attēli, kas rosina jautāt: „Kā Daba ir paveikusi to, ko zinātne nespēj izskaidrot?”.

Pārlapojot grāmatu, iespējams apskatīt šādus nacionālos parkus: „Arku Nacionālais parks”, „Braisa kanjona Nacionālais parks”, „Kanjonu zemes Nacionālais parks”,  „Kapitolija rifu Nacionālais parks” un „Cionas Nacionālais parks”.

03.12.2018.

   

 

 

 

Žana Andersona stāstu grāmata ved lasītāju uz noslēpumaino Amerikas Savienoto Valstu Aļaskas štatu. Grāmata ieskatās Aļaskas iedzīvotāju visslēptākajos dvēseles nostūros, atklājot spožus triumfus un sāpīgas neveiksmes. Stāsti vēsta nevis par aizraujošiem piedzīvojumiem, bet gan par klusām un jaudīgām iekšējām drāmām. Autors prasmīgi vēstījumā savijis lirisko un moderno, atklājot Aļaskas ļaužu sāpes un priekus, kvēlāko sapņu piepildījumu un mīlestības neparedzamos ceļus. 

E-grāmata pieejama šeit: http://ejuz.lv/mi0

26.11.2018.


   

 

Tuvojoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, iesakām kliedēt tumšos vakarus,  radot kopā ar bērniem dažādas vienkāršas, bet skaistas svētku dekorācijas. Iedvesmu var smelties EBSCO e-grāmatā par Ziemassvētku rotājumiem, kurus bērni spēj izveidot pašu spēkiem.

Soli pa solim grāmatā sniegtas vienkāršas, saprotamas un ilustratīvas instrukcijas 29 Ziemassvētku rotājumiem. Šķirstot grāmatu, varēsiet apgūt, piemēram, Advetes vainaga darināšanu no kaklasaites, ziemeļbrieža rotājuma veidošanu no rokas kontūras aplikācijas, mirdzoša zvaniņa veidošanu no matadatas un daudzas citas idejas.

E- grāmata pieejama šeit. Ja vēlaties piekļuves datus EBSCO e-grāmatu  plašajai kolekcijai, jautājiet tos bibliotēkās!

Arī bibliotēkas plauktos meklējamas daudzas radošas idejas, kā uzburt savā mājoklī Ziemassvētku noskaņu!

12.11.2018.

   

 

 

 

No plašās EBSCO e-grāmatu kolekcijas iesakām izlasīt latviešu trimdas autores Agates Nesaules romānu  "Mīlot Jerži Kosinski". Romāns vēsta par latvieti Annu Dūju, kas jau agrā bērnībā bijusi spiesta pamest Latviju un devusies bēgļu gaitās uz ASV. Jauno sievieti apbur amerikāņu poļu rakstnieks Jeržijs Kosinskis, kurš savu traumatisku personisko pieredzi ir pratis pārvērst spēcīgā literatūrā un veiksmīgā dzīvē. Romāns apliecina latviešu sievietēm tik raksturīgo spēku, drosmi un spēju tikt pāri grūtībām, mainot savu dzīvi soli pa solim. Romāns angļu valodā izlasāms šeit: http://ejuz.lv/m5b.

Latvijā vispazīstamākā ir autores memuāru grāmata "Sieviete dzintarā".  Ja vēlies izlasīt kādu A.Nesaules grāmatu, pasūti to šeit: http://ejuz.lv/m59.  

05.11.2018.

   

 

Šonedēļ iesakām ieskatīties pusaudžiem domātajā grāmatā “Mana ievainotā sala”. Grāmatā ar aizkustinoša stāsta palīdzību vēstīts par klimata pārmaiņu jautājumiem. Kāda meitene ar savu ģimeni spiesta pamest savas mājas un doties uz salas vidieni. Tā kā ūdens līmenis jūrā aizvien turpina pieaugt, meitene un viņas vectētiņš ir patiesi satraukti, ka līdz ar salas iedzīvotāju pārvākšanos uz kontinentu izzudīs vesela kultūra. Grāmatu rotā skaistas ilustrācijas, tā ir ātri lasāma un liek aizdomāties par mūsu katra atbildību, lai saglabātu planētas īpašās vietas neappludinātas.

Saite uz e-grāmatu: http://ejuz.lv/lzp

Ja vēlies iegūt pieejas datus EBSCO e-grāmatu kolekcijai – jautā jebkurā Jelgavas pilsētas bibliotēkā!

22.10.2018.

   

 

Vai Jums ir dārzs, varbūt palodze ar puķu kastēm, vai garšaugu stādu podiņš virtuvē? Jūs varētu interesēt grāmata par augu un puķu sēklu ievākšanu, glabāšanu, sagatavošanu sējai. Praktizējošs selekcionārs raksta par sēklu veidiem un to īpatnībām. Par savvaļas  augu sēklu „pieradināšanu”, sēklu selekciju un iespēju katru gadu pašiem sagatavot sēklu materiālu nākamajam gadam.

Jelgavas pilsētas bibliotēkā drīz atvērs sēklu apmaiņas punktu – Sēklutēku. Varēsim dalīties ar pieredzi un sasniegumiem dārzkopībā.

Saite uz e-grāmatu: http://ejuz.lv/lpr

Ja gribat izlasīt šo grāmatu mājās, piekļuves datus EBSCO datubāzei  jautājiet bibliotēkā!

15.10.2018.


   

 

Saule  šobrīd rotājas rudens krāsainībā, un Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina – ja vien ir brīvs brīdis – dodieties ārā ieelpot rudens lapu dzelteno smaržu!

Taču brīžos, kad līst, vai tumšos vakaros, vai vēl labāk – garos braucienos vilcienā, autobusā vai lidmašīnā – ielādējiet kādu aizraujošu stāstu no mūsu abonētās EBSCO e-grāmatu kolekcijas un ļaujieties piedzīvojumiem!

Šonedēļ īpaši iesakām e-grāmatu „Rudens stāsti” (Tales From Grace Chapel Inn: Autumn Tales) – tajos atklāsiet, ka rudens ir neiedomājamu pārsteigumu gadalaiks.

Dosimies pastaigās pa skaisto, rudenīgo Latviju, kā arī ceļosim bezgalīgajā grāmatu pasaulē!

Saite uz e-grāmatu: https://ej.uz/3fbr

Ja Tev vēl nav pieejas datu EBSCO e-grāmatu kolekcijai – jautā jebkurā Jelgavas pilsētas bibliotēkā!

08.10.2018.

   

 

Šonedēļ īpaši iesakām mūsu EBSCO e-grāmatu bibliotēkā lejuplādēt stāstu par Martīnu Heidegeru – vienu no 20. gadsimta ievērojamākajiem vācu filosofiem. Viņa nozīmīgākais apcerējums ir „Esamība un laiks”, taču dzīves laikā Heidegers aizrāvies arī ar nacisma idejām. Tieši šīs neviennozīmīgās attiecības starp Heidegera filosofiju un nacismu joprojām ir aktuāls diskusiju temats, un grāmatā „Heidegers: viņa dzīve un filosofija” runāts arī par to.

Saite uz e-grāmatu: https://ej.uz/wo62

Ja Tev vēl nav pieejas datu EBSCO e-grāmatu kolekcijai – jautā jebkurā Jelgavas pilsētas bibliotēkā!

 

P.S. Neaizmirsti, ka svētdien, 14. oktobrī, plkst. 14.00, bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē iespēja tikties ar latviešu filosofu, publicistu Ilmāru Šlāpinu.

01.10.2018


   

 

 

 

 

 

Mūsdienu sievietei jāsaskaras ar neskaitāmiem padomiem, kā kļūt vēl skaistākai vai veiksmīgākai profesionālajā un ģimenes dzīvē. Šī grāmata ironizē par perfektās sievietes tēlu. Vai patiešām ne tik slaids siluets vai jocīga paskata kāju pirksti sievietēm spēj sabojāt pašsajūtu? Grāmata ar humora palīdzību māca sievietēm sevi pieņemt un iemēlēt tieši tādas, kādas mēs esam.

18.06.2018

   

 

 

 

Šajā bērniem un jauniešiem domātajā grāmatā par jūras bruņurupučiem var gūt priekšstatu par bruņurupuču fiziskajām īpašībām, uzvedību, dzīves ciklu, apdraudējumu dabā un citiem jautājumiem. Grāmata rakstīta vienkārši uztveramā angļu valodā, informāciju papildina attēli. Kādēļ gan lai daļu no brīvlaika vai atvaļinājuma laika neveltītu dzīvo radību izzināšanai ģimenes lokā?

Lai lasītu EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā!

04.06.2018


   

 

 

 

Šo attēliem bagāto, bērniem saprotamo grāmatu sēriju par cilvēka ķermeni veidojusi ASV medicīnas profesore. Grāmatā par ādu, matiem un nagiem iekļauti nozīmīgākie jautājumi, kas bērnam jāzina, kā arī aizraujoši eksperimenti, piemēram, saules aizsargkrēma pārbaude vai detektīvspēle “Atrodi savus pirkstu nospiedumus!”

Ar grāmatas palīdzību bērni aizraujošā veidā var iepazīties ar savu ķermeni un apgūt bioloģijas jautājumus. Grāmata veidota, lai bērnus rosinātu izzināt dabaszinātnes ar prieku. Izbaudiet šīs sērijas grāmatiņas kopā ar saviem mazajiem, zinātkārajiem pētniekiem!

28.05.2018

   

 

Klāt vasara, kad liela daļa cilvēku dodas ceļojumos. Varbūt vēl ir laiks ieplānot savu sapņu ceļojumu? Talkā var nākt ceļvedis pa Oahu salu, Honolulu un Vaikiki. Tas ir klasisks ceļvedis, bet aizvedīs Jūs fantastiskā, eksotiskā pasaulē. Havaju salas tiek dēvētas par paradīzi zemes virsū. Oahu ir trešā lielākā no Havaju salām Klusajā okeānā, galvaspilsēta Honolulu atrodas Oahu dienvidaustrumu piekrastē. Tā ir mājvieta aptuveni divām trešdaļām no ASV Havaju štata iedzīvotāju skaita. Ceļvedis piedāvā iespēju vērot brīnišķīgus dabas skatus – okeānu ar baltām smilšu pludmalēm, iepēju snorkelēt, peldēt ar delfīniem un haizivīm, redzēt milzīgos jūras bruņrupučus. Salā tūristiem ir visas iespējas doties pārgājienos pa daudzajām takām - gan uz vulkāniem, gan ūdenskritumiem, pētīt mežu krāšņumu vai jūsmot par palmām pludmalē. Tāpat kā mēs fanojam par basketbolu vai hokeju, havajieši un milzums citu no visas pasaules pulcējas šeit, lai sērfotu, piedalītos sacensībās. Varēsiet vērot nepārspējamos saullēktus un saulrietus, baudot vietējo virtuvi, mūziku un hulas dejotāju sniegumu. Aloha!

Ja ir interese lasīt EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā! 

21.05.2018

   

 

Mūsdienās aizvien populārākas kļūst lupatu lelles. Grāmatas lapās top daudzas primitīvas un stilizētas lelles. Mākslinieks dod padomus, kā darināt unikālu lelli, detalizētus norādījumus un fotoattēlus katram procesa posmam. Varbūt tās ne vienmēr ir mākslinieciski augstvērtīgas, bet tajās ir roku mīļums. Grāmatā var apskatīt autorleļļu galeriju un atrast lieliskas idejas dāvanām svētkos, mājas dekoram.

 

Ja ir interese lasīt EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā!

 

14.05.2018

   

 

 

 

 

Laikā, kad Latvijā daudzi iekopj mazdārziņus un cenšas izaudzēt dārzeņus un garšaugus ģimenes vajadzībām, iespējams, vērts palasīt grāmatu par veselīgas pārtikas audzēšanu. Grāmatā apkopoti pieredzējušas dārzkopes padomi, kā audzēt zaļumus, dārzeņus, ogas un citus labumus, padarot dārzu vizuāli pievilcīgu un nepārpūloties. 

Ja ir interese lasīt EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā! 

07.05.2018

   

 

 

 

 

Grāmatas autors Kens Behrens Madagaskaras salu raksturo kā astoto pasaules kontinentu, jo tā ir tik atšķirīga no citiem kontinentiem tik un savdabīga savā būtībā. Pētot dzīvniekus, augus un kokus un dzīvi savvaļā, ir tapušas brīnišķīgas fotogrāfijas, kas apkopotas šajā grāmatā. Grāmatu šķirstīt un pētīt patiks ikvienam, jo grāmatas fotogrāfijās iespējams aplūkot Vēdeķļpalmu un brīnumaino Baobabu koku , desmitiem kukaiņu, putnu, rāpuļu un citi dzīvnieku, kas noteikti pārsteigs lasītāju!

Ja ir interese lasīt EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā!

16.04.2018

   

 

Bērni un veselīgs uzturs? Allaž aktuāls jautājums, vai ne? Šajā bērniem domātajā e-grāmatā tiek ēsti saujām dārzeņu un augļu, pie tam bērni to dara ar prieku, jo paši no krāsainajiem labumiem var veidot dažādas sejiņas. Bērnu iztēle ir apbrīnas vērta. Lūk, viens no veidiem, kā piedāvāt dārzeņus bērniem, – pieberot šķipsniņu izdomas!

Lai lasītu šo vai kādu citu  EBSCO e-grāmatu mājās, nepieciešami piekļuves dati. Jautājiet tos bibliotēkās!

26.03.2018

  

   

 

 

 

 

Kā ieaudzināt bērnos disciplīnu? Jautājums, kas  interesē visus vecākus.

Šajā grāmatā par būtiskiem elementiem, lai bērni varētu pilnvērtīgi attīstīties, kā arī par sarežģītām emocijām – piedošanu un līdzcietību. Grāmatas autori ir bērnu psiholoģijas eksperte un pediatrs, kuri grāmatā cenšas apvienot senu gudrību un mūsdienu pieredzi.

Ja ir interese lasīt EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā!

 

19.03.2018

   

 

 

Paula Smita grāmata iepazīstinās lasītājus ar dažādiem stāstiem no dzīves, kā bērnos veidot izpratni par savstarpējām attiecībām ģimenē un sabiedrībā kopumā. Pirmā grāmatas daļa palīdzēs izprast, kāda ir tava personība un uz ko esi spējīgs. Tās ievadā ir Mikelandželo citāts: „Lielākās briesmas nav tās, ka mūsu mērķi ir pārāk augsti un mēs tos nevaram sasniegt, bet gan tās, ja tie ir pārāk zemi un mēs tos sasniedzam.” Iedvesmojošu citātu šajā grāmatā ir ļoti daudz!

Grāmatas otrajā nodaļā apskatītas cilvēku īpašības, kas jāiemāca bērniem, lai dzīvotu mijiedarbībā ar citiem – laipnība, pacietība, taisnīgums, pazemība, respekts, draudzība, līdzcietība, pateicība un piedošana.

Grāmatas noslēgumā ir aicinājums vecākiem ikdienā pielietot grāmatā izlasītās atziņas, jo mūsu mērķis nav veidot labāku pasauli mūsu bērniem, bet gan audzināt labākus bērnus, kas veidos labāku pasauli!

Par iespēju lasīt šo un citas iedvesmojošās EBSCO e-grāmatas mājās jautā bibliotekāram!

 

12.03.2018.

   

   

 

 

 

Jelgavas pilsētas bibliotēkas projektu vadītāja Klinta iesaka izlasīt iedvesmojošo e-grāmatu “Vēstules Momo: izcils stāsts par spēku pārvarēt grūtības”. Grāmatā apkopotas vēstules, kuras grāmatas autors Alejandro ik dienu sūtījis savam brālēnam un tuvākajam draugam ģimenē – Momo, kamēr tas atradies ieslodzījumā. Viena diena – viena vēstule, kā beznosacījuma solījums starp šiem diviem cilvēkiem, lai palīdzētu un vairotu Momo izturību pielāgoties smagajam dzīves posmam. Šīs vēstules ir iedvesmojošs atgādinājums par to, kā konfrontēt un pārvarēt fiziskos un psiholoģiskos cietumus, atrast nozīmi un sasniegt personīgo izaugsmi un atbrīvošanu jebkurā situācijā.

Ja ir interese lasīt EBSCO e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotēkā!

05.03.2018.


   

 

 

 

Miezītes bibliotēkas kolēģes iesaka e-grāmatu, kas palīdzēs pat bērniem iemācīties adīt. Grāmatā apkopota plaša un noderīga informācija par dažādiem adīšanas knifiņiem, adāmadatu un dzijas veidiem. Izdevums bagātināts ar daudzām krāsainām ilustrācijām, kā arī musturiem un modeļu paraugiem. Agrāk nebija tādas iespējas – apsēsties pie datora un  mācīties adīt. Pamēģiniet, iespējams sanāks! Bez tam – grāmata ir noderīga ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem.

27.02.2018.    

 

Sieviete – ģimene – karjera. Šīs trīsvienības tēma mūsdienu pasaulē, vismaz Rietumu pasaulē, ir ļoti aktuāla. Grāmatas “Beyond Happy: Women, Work, and Well-Being” autore, psiholoģijas doktore Beta Kabrera (Beth Cabrera) veikusi pētījumus, desmit gadu garumā aptaujājot vairāk nekā tūkstoti sieviešu. Grāmatā ir daudz piemēru, reālu situāciju aprakstu, kas padara to viegli lasāmu un uztveramu. Visu pagūt un justies labi? Tas ir iespējams, apgalvo autore. Lasiet grāmatu, aizgūstiet labu pieredzi, ieklausieties padomos, un – lai veicas!