Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

e-grāmata

Katru nedēļu bibliotekāri iesaka kādu īpašu e-grāmatu, kas izraudzīta no kādas mūsu bibliotēkā pieejamās datubāzes.

Lai lasītu e-grāmatas mājās, piekļuves datus jautājiet bibliotekāram!

Vēl neesi kļuvis par mūsu lasītāju? Reģistrējies ŠEIT!

 

24.01.2022.

 

„Tu aiziesi divreiz septiņus gadus par ātru” (izcilais diplomāts gāja bojā tieši četrpadsmit gadus pirms Baltijas valstu neatkarībai liktenīgā Molotova–Ribentropa pakta noslēgšanas). Sagadīšanās? Pavedienus meklējiet Jāņa Ūdra grāmatā “Zigfrīda Meierovica trīs Annas.” Grāmata par izcilo Latvijas diplomātu, patriotu un vienu no nozīmīgākajām personībām, kas veidoja mūsu valsts pamatus. Romāna autors restaurējis talantīgā politiķa mūža pēdējo dienu, kad Z. A. Meierovics, automašīnā devās uz laukiem apciemot šķirto sievu un bērnus. Ceļā romāna varonis atceras savu dzīvi. Bet grāmata ir par mīlestību. Uz māti, sievu un bērniem. Uz mīļāko. Tomēr pāri visam - mīlestību uz Latviju.
E-grāmatu var lasīt 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā  https://3td.lv/lv/ebooks/190

 

17.01.2022.

 

Aleksandram Čakam 120.
Aleksandrs Čaks īstā vārdā Aleksandrs Čadarainis. Latviešu urbāniskais dzejnieks, pilsētas apdziedātājs un strēlnieku poetizētājs.
Biogrāfiskais romāns "Čaks" ir aizrautīgs, noslēpumiem pārpilns dzejnieka dzīvesstāsts, kurā radošie un intīmie piedzīvojumi grodi savērpti ar plašu kultūrvēsturisko un politisko notikumu zemslāni, kur unikāli, līdz šim nezināmi vēsturiskie dokumenti vienojas ar autoru ēverģēlīgo fantāziju.
Grāmatas autori atzīst, ka rakstīt īpaši pamudinājuši Prāgas profesora Radegasta Paroleka vārdi: "Čaks ir liela latviešu literatūras velte visas pasaules literatūrai."
Laiks arī mums šo velti iepazīt.
E-grāmatu var lasīt 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā  https://3td.lv/lv/ebooks/499

 

10.01.2022.

 


Ludis Šteinbergs jeb Štenka ir atvaļināts armijas virsniekvietnieks, kas 1939. gada pavasarī ierodas Pilsētiņā, lai strādātu par sporta un militārās mācības skolotāju. Vīrietis ir aizrautīgs savas lietas darītājs, kaut arī mazliet par daudz taisnpierīgs. Viss būtu labi, ja vien Štenkas stingri vienkārši reglamentētajā dzīvē neiejauktos divas liktenīgas dāmas – mīlestība un vēsture. Un kas tik vien negadās, ja mīla pielādē prātu un uzvelk sirdi, bet politiskā iekārta nostata mērķus. Nejaušības, sakritības, likumsakarības vai kas cits? Spriediet paši!
E-grāmatu var lasīt 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā  https://3td.lv/lv/ebooks/109

 

03.01.2022.

Inguna Bauere "Palieku tev uzticams. Juris Neikens"

 

Kāpēc mums jāzina, kas bija Juris Neikens?

 Mācītājs, kurš rakstīja pamācošus stāstiņus un mācīja pazemību, tēvs, kura bērni neko no latviskā negribēja zināt? Un tomēr viņa vārds Latvijā tiks daudzināts tik ilgi, kamēr latvieši pulcēsies Dziesmu svētkos. Tieši Juris Neikens ir latviešu Dziesmu svētku tēvs, jo viņa vadībā tika sarīkoti pirmie apkārtnes koru dziedāšanas svētki Dikļos 1864. gadā.

I.Baueres grāmatā “Palieku tev uzticams. Juris Neikens” atklāts latviešu mācītāja ceļš laikos, kad ne visi priecājās par latviešu augošo pašapziņu vai vēlmi izglītot un izglītoties. Kā sadalīties starp mīlestību, pienākumu un sirdsdarbu? Par mācītāju Juri Neikenu un viņa laikabiedriem.

E-grāmatu var lasīt 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/77

 

 

27.12.2021.

Martina Hāge "Uz mūžu. Līdz sestdienai" 


Grāmatas autore ir zviedru aktrise un rakstniece Martina Hāge. Grāmata būs viegla lasāmviela ziemīgai pēcpusdienai ar siltām zeķēm kājās un tējas krūzi rokā. Nedaudz skaudrs un emocionāli piesātināts šķiršanās stāsts, kas papildināts ar smalkjūtīgu humora devu. 

Grāmatas galvenajai varonei Petrai ir šķietami viss  – izskatīgas vīrs, divi bērni, karjera. Bet kā jau tas dzīvē bieži notiek, tā ir tikai pašas Petras uzburta realitāte. Patiesība atnāk negaidot, un Petrai ir jātiek galā ar realitāti. 
E-grāmatu var lasīt 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/418.

 

20.12.2021.

 


Grāmata lasāma 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/434

 

13.12.2021.

 

Šis ir ļoti personisks pieaugšanas stāsts. Divu zēnu draudzība, vēlāk pieaugot – divu vīru draudzība, stāsts par uzticību un savas vietas atrašanu apkārtējā pasaulē. Pjetro ir pilsētas bērns. Pavadot vasaru Monterozas piekājē, Pjetro iepazīstas ar savu vienaudzi Bruno, kurš šos kalnus pazīst ļoti labi. Daudzas turpmākās vasaras abi pavada, kopīgi izpētot kalnus, pļavas un pamestas mājas un aprodot ar atšķirīgo viens otra dzīvē. Zēni pamazām saprot patiesas draudzības un biedriskuma nozīmi, un šī saikne saglabājas arī pēc tam, kad viņu dzīves ceļi pašķiras, jo Bruno tas aizved kalnos, bet Pjetro – tālu pasaulē. 

E-grāmatu var lasīt 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/319.

 

06.12.2021.

 


Šis ir Melānijas Goldingas debijas romāns. Pēc romāna motīviem ir uzņemta arī kinofilma. Grāmata ir psiholoģisks trilleris ar sižeta līnijā ievītiem diezgan biedējošiem folkloras motīviem. Šis ir romāns, kas liek iet apraudzīt bērnus bezmiega naktī. 
Palikusi slimnīcas palātā viena ar saviem jaundzimušajiem dvīņiem, Lorēna piedzīvo ko tādu, kas satricina līdz sirds dziļumiem, un labi, ka viņa paspēj izsaukt policiju. Lietas izmeklēšanā iesaistās policijas seržante Džoanna Hārpere, kuras pagātnē arī atrodams kāds skumjš noslēpums. Varbūt tieši tāpēc izmeklētāja ir gatava nopietnāk ieklausīties jaunās mātes bažās, nevis piedāvāt ārstēšanos no pēcdzemdību depresijas.
Grāmata pieejama 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/585.

 

29.11.2021

Dace Vīgante "Bumbulītis: stāsti" 

 

Lasītāju iemīļotās un literatūrkritiķu novērtētās latviešu prozistes Daces Vīgantes (1970) trešais stāstu krājums “Bumbulītis” ir īsti vijīgas valodas un jutekliskas tēlainības svētki. Autore joprojām pievēršas smalkai un niansētai cilvēku, dzīves, pasaules uztverei un atveidei, caur mazo – dažviet ar humoristisku un ironisku vērojumu – rādot arī grūto un nopietno, kas šajā grāmatā iegūst ne tikai lielumu un vieglumu, bet teju vai ekstravagantu negaidīti ieraudzīta gaisa balona grandiozitāti. Krājuma trīspadsmit stāstu uzmanības centrā joprojām ir sieviete – viņas jūtas, domas, pieredze, viņas seksualitāte, pagātne un nākotnes nojausmas. Gluži kā mākslinieces Gundegas Dūdumas gleznā “Pliante dance” attēlotā dejotāja, Daces Vīgantes iztēles varones kādā brīdī sastingst grūti iedomājamā pozā. Vai viņas redz nomoda sapņus? Vai viņām ir grūti vai viegli? Cik ilgi viņas tā spēs?

Grāmata lasāma 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/617.

 

22.11.2021.

Ilze Lāce "Baloži uz Žozetes jumta"


Šis ir smalku noskaņu stāstu krājums. Tas uzrakstīts nesteidzīgā, brīnišķīgā valodā ar neuzkrītošu ironiju un atturīgām skumjām par aizejošo laiku, kurā pamazām izgaist viss, sākot ar bērnības atmiņām un beidzot ar kādreiz kvēlu mīlestību, no kuras paliek pāri vien e-pastā nosūtīts teikums. Nepiepildītas ilgas, izbalējuši sapņi, pamestas ambīcijas un fonā neizbēgama novecošana, ko pavada rūgta samierināšanās ar dzīvi, kāda nu tā katram ir, – reizēm skumja, reizēm nejēdzīga vai traģiska un tomēr, neskatoties ne uz ko, arī skaista.” Rakstnieks Vladis Spāre Ilze Lāce (Verhaeghe) strādājusi par juristi lingvisti Eiropas Savienības Padomē, tulkojusi vairāk nekā 50 angļu un amerikāņu autoru darbus. Stāstu rakstīšanai pievērsusies 2014. gadā. Šobrīd dzīvo Vācijā. Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Grāmata pieejama 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/613.

 

15.11.2021.

Pēteris Strubergs "Anatolijs Danilāns. Dakteris ar atvērtu sirdi" 


Profesors Anatolijs Danilāns uzskata, ka profesionālajā jomā svarīgākais ir tas, lai ikviens cilvēks sajustu, ka ārsts no sirds vēlas viņam palīdzēt. Šī pārliecība profesoram ir palīdzējusi sasniegt to, ar ko viņš, būdams izcils speciālists gastroenteroloģijā, šobrīd var lepoties. Apbrīnojami darbīga mūža laikā Anatolija Danilāna sirds dāsnums un plašās zināšanas ir palīdzējušas ļoti daudziem cilvēkiem. Jo īpaši plaši viņš ir pazīstams kā tautā mīlēts veselīga dzīvesveida popularizētājs, kurš, daloties ar savu personīgo pieredzi, vienkāršā un saprotamā valodā stāsta par to, kas nepieciešams, lai cilvēki dzīvotu ilgi, laimīgi un veseli. Grāmata lasāma 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/614.

08.11.2021.

Lolita Neimane "Lolitas labākās receptes"

 

Grāmatas autore Lolita Neimane atskatās uz to, kā mainījušies mūsu priekšstati par veselīgu uzturu un kas pēdējās desmitgadēs mainījies uzturzinātnē kopumā. Tajā koncentrētas arī galvenās atziņas un svarīgākie pieturpunkti par to, kā orientēties dažādajos pareiza uztura konceptos un atrast savu ceļu uz veselīgu uzturu, kas ne vien sniedz visu organismam nepieciešamo, bet arī palīdz saglabāt optimālas ķermeņa formas.

Grāmata pieejama 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/609.

 

01.11.2021.

Māra Svīre "Bailes no dziļuma"

 

Laiva bez airiem Daugavā, Pļaviņu ūdenskrātuvē pusotru diennakti nes Alīnu pretim nezināmajam. Neparastās un bīstamās situācijas laikā Alīnā pakāpeniski mainās izjūtu gamma – cerības uz drīzu izglābšanu nomaina arvien augoša bezpalīdzība, briesmu apjausma un nāves bailes, ko veicina garāmbraucošo peldlīdzekļu pasažieru vienaldzība. Alīnai ir bailes no dziļuma, tāpēc viņa nespēj mesties peldus, kā varbūt viņas vietā darītu kāds cits. Tomēr īstais sievietes eksistenci apdraudošais dziļums izrādās kāds cits, – un Alīnai jāsaņem drosme, lai šajā tik biedējošajā, pārdomām atvēlētajā laikā spētu ieskatīties viņas un vīra Niklāva attiecību dziļumā. Izrādās, ka baisāko noslēpumu glabā ne jau upes dzīles, bet gan attiecības.

Šo e-grāmatu lasi 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/615


 

25.10.2021.

Aleksandra Čaka vārds un dzeja komentārus neprasa. 27. oktobrī dzejniekam ir 120 dzimšanas diena. Aleksandra Čaka grāmata "Es un šis laiks" ir pamatskolu programmā. Kamēr bibliotēkas apmeklētājiem ir slēgtas, var izmantot Latvijas Nacionālās bibliotēkas grāmatu portālu, lai izlasītu 1928. gadā izdoto dzejoļu krājumu http://gramatas.lndb.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#issue:658476

 

 

18.10.2021.

Jessica Prescott "Vegan One-Pot Wonders : Easy, Delicious, Plant-based Meals for the Modern Home Cook"


Ja vēlaties pagatavot veselīgu ēdienu - šīs ir receptes tieši Jums! 2020. gadā Londonā izdotā Džesikas Preskotas grāmata "Vegāniski brīnumi vienā katlā" pamācīs, kā no svaigiem veģetāriem produktiem pareizi un ātri pagatavot garšīgas maltītes. Grāmatu angļu valodā lasiet EBSCO e-grāmatu kolekcijā.

 

11.10.2021.

Anšlavs Eglītis "Pansija pilī" 

 

14. oktobrī latviešu rakstniekam, žurnālistam, māksliniekam, kritiķim Anšlavam Eglītim 115 gadu jubileja. Tiem, kuri nav lasījuši autora atmiņu romānu "Pansija pilī", iesakām Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas grāmatu kolekcijā izlasīt digitalizēto 1962. gada oriģinālizdevumu ar autora ilustrācijām. Grāmatu A. Eglītis sarakstījis pusmūžā, tā ir par viņa atmiņām, domām un izjūtām.   

 

ARHĪVS