Dzejas dienas Jelgavā – „Dzejolēnu pilna Jelgava”

Šogad Dzejas dienu svinēšana Jelgavā notiks 12.septembrī, kafejnīcas „Silva” vasaras terasē. Mazā Driksas gājēju ieliņa pārtaps dzejas pasaulē – uz ielas būs lasāmi dzejoļi, tos varēs uzzīmēt, izdziedāt, izrunāt. Dzejas dienas šogad runās gan bērnu balsīs, spēlēs, zīmējumos, gan dažādos mūsu skaistās valodas dialektos.

Dzejas dienas iesāksies ar grāmatu tirdzniecību no plkst.14:00.

Turpinājumā sākuma cēliens no plkst.16:00 būs veltīts bērnu dzejniekiem un dzejoļiem, pie mums viesosies dzejniece Sandra Vensko un stāstnieks Ēriks Kūlis. Dzejolēnus skandēs un mūzikā ietvers bērnu ansamblis Ŗotiņa un Jelgavas mūzikas vidusskolas audzēkņi, kā arī audzēkņi no Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas. Šeit aicinām dažāda vecuma bērnus klausīties, dziedāt kopā un uzzīmēt savu dzejolēnu — to mums palīdzēs gleznošanas studija „Mansards”.

Svētku turpinājumā no plkst.18:00 sapulcēsies tie dzejnieki, kas raksta latviešu valodas dialektos.

Eduards Aivars – ar dzejas lasījumiem lībiskajā un vidusdialektā, kā arī performēs Guntara Godiņa lieliski iztulkotās somu dzejnieces Heli Laksonenas dzejoļus no dzeju krājuma „Kad gos smej”.

Sandra Vensko, Ēriks Kūlis – dzejas lasījumi Piemares „valodā”
Valentīns Lukaševics – dzejas lasījumi augšzemnieku dialektā
Aktrise Velta Skurstene – dzejas lasījumi ventiņu mēlē
Muzikālo noskaņu radīs postfolkloristi Julgī Stalta un Ernests Medeni

Vairāk informācijas skatīt pasākuma programmā.

Dzejas dienās nāc ieklausies, kāda ir šobrīd Latvijas dvēsele, kā tā skan, kā jūtas, kādus vārdus runā. Cik tā ir spirgta un dzīva, un mīlama!

Pasākumu organizē: Jelgavas Zinātniskā bibliotēka

Pasākuma ieceres autore, režisore un vadītāja: Elīna Apsīte