Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Dzejas dienas Jelgavā

Šogad Dzejas dienas Jelgavā tiks svinētas 12. septembrī. Ikviens dzejas mīļotājs tiek aicināts visas dienas garumā ļauties "Kārdinājumam ar dzeju"!

Čūska kārdina Ievu, ābols kārdina Ādamu, brīvība kārdina …Dievu?
Neizprotamais kārdina dzeju…
Kārdinājums ar dzeju – atpazīt, noķert, atpogāt, piesaukt, piekliegt, pieklusēt, atdarīt…Dzejniekam, Dievam, Ādamam, Ievai, Čūskai…Sev

 

 

Sākot no 10.30 Dzejas busiņš – viesosies visās Jelgavas skolās

 

Plkst. 17.00 Pasta salā Pie Tējas namiņa - Dzejas slams - Tā ir dzejnieku sacensība, kurā ikviens, kurš raksta dzeju var piedalīties un izpildīt savus oriģināldarbus auditorijas priekšā. Žūrijas un skatītāju balsojumā tiek noteikts šīs sacensības uzvarētājs!

Aicinam interesentus pieteikties elektroniski, sūtot vēstuli dzejasslams@gmail.com

Konkursa nolikums pieejams šeit

 

 

Turpat Pasta salā pie Tējas namiņa no plkst. 19.00Kārdinājums ar Jūru. Savā jaunajā koncertprogrammā “JŪRAS STĀSTI” dziedātāja Anta Eņģele kopā ar savu šarmanto skatuves draugu, virtuozo bajāna meistaru Marko Ojalu aicinās klausītājus sev līdzi pāri laikiem – gremdēties senos jūrnieku stāstos un klausīties smeldzīgās jūrnieku dziesmās....

 

Plkst. 20.30 – Kārdinājums ar dzeju. Dzejas performance. Dzejas, mūzikas un laikmetīgās dejas saspēle.

Dzejnieki: Rūta Štelmahere, Jānis Tomašs, Jānis Vādons, Eduards Aivars

Dejas teātra kompānija “Zvaigžņu aka”

 

 

 

Māksliniece un dzejniece Ruta Štelmahere

Dzimusi un uzaugusi Jelgavā. Šobrīd Jēkabpiliete.

Dzejoļus publicē kopš 1983. gada. Izdoti dzejoļu krājumi "Ieskaties sēklai acīs" (1998), "Klēpis" (2011, autores ilustrācijas) un "Krekls" (2016). Krājumam "Klēpis" piešķirta Literatūras gada balva dzejā.

“Krekls” ir Rutas Štelmaheres trešais dzejoļu krājums.

Krājumā „ Krekls”, kas tapis pēdējo četru gadu laikā, ir daudz ūdeņu un audeklu. Šķietami rāmā ikdiena, nedaudz sirreālas sadzīves ainiņas, dienu mežģīnes un mierīgā upe plaisā no gaisā jaušamā sprieguma. Sieviete manā krājumā vienlaikus tamborē mežģīnes, auž kāzu kleitu un bruņukreklu savam mīļotajam, meklējot patvērumu sev un ievainotajai pasaulei.

 

Dzejnieks Jānis Tomašs

Pagājušā gada nogalē jaunākais latviešu dzejas tīrradnis Jānis Tomašs izdeva savu pirmo dzejas krājumu "Melnie darba cimdi".

Latvijas Literatūras gada balva kategorijā „Spilgtākā debija literatūrā”

Latvijas Literatūras gada balva — Portāla „Delfi” lasītāju balva

Jānis Tomašs (1984) nāk no Vecpiebalgas, ir beidzis Smiltenes Valsts tehnikumu. Šobrīd ir Rīgas pašvaldības policists, piedalās MTB maratonā.

Dzeju sācis rakstīt agri, pats saka – uz to mudinājusi vientulīgā bērnība, dzīvojot Latgales laukos pie vecmammas, impulsus devis arī agrīnais latviešu reps.

 

Dzejnieks Jānis Vādons

Jānis Vādons (1979) jau iedzīvojies Rīgā, lai gan kurzemnieciskas saknes. Tulkotājs, studējis valodniecības doktorantūrā. Sakaros ar dzīvi, sapņiem un vīzijām. Publicējas kopš 2007. gada, bet pirms tam piedalījies gan Jauno autoru seminārā (2002), gan Amandas Aizpurietes vadītajā Dzejas meistardarbnīcā (2005), kas devuši būtiskus impulsus ceļā uz 2011. gadā izdevniecībā “Pētergailis” iznākušo pirmo dzejas krājumu “Virve” (nominēts “Literatūras gada balvai 2011” kā spilgtākā debija). Iznācis otrais dzejas krājums “Pagaidām iesāpas elpa”.

 

Dzejnieks Eduards Aivars

Eduards Aivars regulāri publicē literārus darbus kopš 1985. gada. Laureāts a/s Preses nams, Kultūras fonda un Rakstnieku savienības rīkotajā konkursā – dzejā par krājumu Es pagāju (2001). Saņēmis Dzejas dienu balvu par labāko gada dzejas grāmatu – par krājumu Es pagāju (2002). Krājums “Sakvojāžs” (Neputns, 2011) tika nominēts Latvijas literatūras gada balvai un ieguva Ventspils Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas balvu Sudraba tintnīca. Aivars Eipurs sastādījis dzejoļu antoloģiju “Viens dzejolis”. 2013 (Mansards, 2013).

Eduarda Aivara dzejoļu krājums “Parādības”,( Neputns, 2016) ir dzejnieka devītais krājums, kurā apkopoti un sakārtoti pēdējo piecu gadu laikā tapušie dzejoļi. 

 

Dejas teātra kompānija “Zvaigžņu aka”

Starptautiski atpazīstama laikmetīgās dejas kopmānija, vadītāja, horeogrāfe, režisore Lilija Lipora. Starptautiska laikmetīgās dejas festivāla "VIDES DEJA" organizatori..