Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Dzejas dienas 2021

Jau tradicionāli septembrī, kad gaisā viegli jūtama rudens elpa un dabā krāsojās lapu zelts, ar plašu un vērienīgu programmu Jelgavas bibliotēka aicina uz Dzejas dienām. Šogad Dzejas dienas ienāks pilsētā ar vadmotīvu “Dzejas vilnī” un norisināsies 16. septembrī.

Jau sesto gadu Dzejas dienas ieskandinās "Dzejritenis” – kopīgs velobrauciens, veicot pieturas pie četrām pilsētas bibliotēkām, lai vērotu radošus priekšnesumus un klausītos dzejas lasījumos. 

 

Ņem savu riteni, pasauc draugus, radus vai kaimiņus un pievienojies: 

11.00 pie Jelgavas bibliotēkas, Akadēmijas ielā 26;

12.20 pie Miezītes bibliotēkas, Dobeles šosejā 100;

13.40 pie Pārlielupes bibliotēkas, Loka maģistrālē 17;

14.40 pie Bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis”, Zemgales prospektā 7.

 

Savukārt Dzejas vilņa kulminācija tiks aizvadīta Pasta salā pie Tējas namiņa “Silva”:

16.00 Dzejas slams – Jauno dzejnieku sacensība, kurā dzejnieki izpilda savus oriģināldarbus un žūrijas un skatītāju balsojumā tiek noteikts uzvarētājs. Galvenās balva – 100 EUR no Jelgavas bibliotēkas. Dzejas slamu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska. Konkursa nolikums skatāms šeit

17.30 Dzejnieku Ivara Šteinberga, Lotes Vilmas Vītiņas, Marijas Luīzes Meļķes un Eduarda Aivara dzejas lasījumi.

18.30 Koncertuzvedums “Ūdens malas ritmi” – piedalās Zane Jančevska, Jēkabs Jančevskis, Lauma Bērza, Ansis Jansons un sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa ar perkusijām.

 

Nāc, ieplūsti “Dzejas vilnī” un paver jaunu skatu uz dzeju!

 

Ieeja: bez maksas
Publicitātes vajadzībām pasākumu laikā var tikt filmēts un fotografēts.

! Ieeja noslēguma pasākumos Pasta salā uzrādot personu apliecinošu dokumentu un derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai tā pārslimošanu, vai ar negatīvu testa rezultātu.

! Vēršam uzmanību, ka ierodoties uz pasākumu, tiks apkopota informācija par apmeklētāja vārdu, uzvārdu, kontakttālruni un konkrēto sēdvietu pasākumā. Informācija tiks glabāta līdz vienam mēnesim.

! Mainoties epidemioloģiskajai situācijai valstī pasākuma plānā iespējamas izmaiņas