Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Datubāze Letonika – atbalsts izziņas procesā

Jelgavas Pilsētas bibliotēka un tās filiāles turpina saviem lasītājiem piedāvāt attālināto piekļuvi letonika.lv datubāzei.

Ar piekļuves datiem lietotāji var lasīt no uzticamiem avotiem apkopotu informāciju latviešu valodā par Latviju, tās vēsturi, valodu un kultūru. Ja Jums vēl nav letonika.lv lietotājvārda un paroles, aicinām tos jautāt bibliotēkās! 

 

Sevišķi noderīga datubāze var būt skolotājiem un skolēniem, jo tā piedāvā ne vien enciklopēdiskus resursus, vārdnīcas, attēlus un video, bet arī interaktīvus, mūsdienu izglītības prasībām atbilstošus mācību materiālus, kā arī virtuālos asistentus (Cibiņš, Zvejnieks vai Skroderiene) latviešu literatūras saistošākai apguvei.

 

Jelgavniekus varētu interesēt letonika.lv veidotā erudīcijas spēle “Jelgavas stāsti”, kas piedāvā datubāzē meklējamus novadpētnieciskus jautājumus, kas saistīti ar mūsu pilsētas vēsturi, vietām un personībām. Spēles uzdevumus pildot, var pilnveidot savas informācijas meklēšanas prasmes un uzzināt jaunus faktus par Jelgavu.

 

Letonika.lv piedāvā arī latviešu literatūras e-grāmatas un audiogrāmatas, taču jāatgādina, ka attālinātai lasīšanai diemžēl nav pieejami ar autortiesībām aizsargātie darbi.

 

Datubāze Letonika ik gadu veido kalendāru, iekļaujot tajā Latvijā un pasaulē pazīstamas personības, kam šogad svinamas jubilejas. Šoreiz kalendārs ir izdots elektroniskā versijā: https://www.letonika.lv/kalendars, un to var izmatot ikviens interesents. Tiek piedāvāti arī letonika.lv kalendāri katram gada mēnesim, šobrīd pieejami janvārafebruāra un marta kalendāri, pārējie taps gada gaitā.

 

Novēlam, lai 2023. gadā izdodas atrast meklēto drošticamos informācijas avotos, tostarp datubāzē Letonika!