Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Dārza un telpu augi

Vai var būt kas labāks par pastaigu ziedošā dārzā?  Un acis priecājas, redzot puķu pilnus balkonus! Un istabas palodzes – vai tur neaug brīnumaini augi? Kā un ko pareizi darīt – par to grāmatās!

 Grāmatu anotācijas no www.zvaigzne.lv, www.jumava.lv, www.la.lv, www.janisroze.lv, www.gramata24.lv, www.valtersunrapa.lv,

 

 

Saltā I.

Dārzs uz balkona

 

Vai tā nav lieliska ideja, ko varētu īstenot – ierīkot dārzu uz balkona. Grāmata palīdzēs iekārtot vietu, izvēlēties tai piemērotus augus un traukus – kastes, grozus, podus. Arī daudzus dekoratīvus priekšmetus.

Šeit atradīsiet vēl augu kopšanas ABC un vairākas interesantas idejas. Kaut vai, piemēram, nelielam garšaugu dārziņam vai meža ainavai, kas sagādās patīkamus atpūtas brīžus un iepriecinās viesus. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Fasmane N., Kratca M.

Dārzs uz balkona

 

Puķu, augu un garšvielu pārpilnība uz Tava balkona!

Grāmatā atrodama informācija par iecienītākajiem balkona ziediem, dārzeņu, garšaugu un augļu audzēšanas specifiku, augu izvēli un kopšanu, augu aizsardzību bez ķīmijas, laistīšanu un pārziemošanu.

Baudi savu brīvo laiku uz skaisti kopta un krāsaina balkona! 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Nisena D.

Mājas augi

 

Izmantojot šo vispusīgo rokasgrāmatu, kurā apskatīti jaunākie un pievilcīgākie telpaugi, savās mājās var iekārtot brīnišķīgu dārza stūrīti.

Grāmatā ir raksturots plašs augu spektrs, arī krāsām bagātās pelargonijas un cinerārijas, eksotiskās papardes un palmas, orhidejas un kaktusi. Tajā var atrast paskaidrojumus par katra auga īpatnībām un prasībām.

Rokasgrāmatā izklāstīti telpaugu sekmīgas audzēšanas noslēpumi. Doti praktiski padomi, kā radīt augiem optimālus apstākļus – par novietošanu, mēslošanu, laistīšanu, lai jūsu māja pārvērstos ziedošā Ēdenē. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Viljamss P.

Augi telpās

 

Grāmatā apkopoti praktiski padomi un ieteikumi, kas noder, lai audzētu, koptu un izvietotu jebkuru telpaugu – gan vīteņaugu, gan kaktusu.

Nodaļa Augu izvēle palīdzēs izvēlēties efektīgus augus, kurus var iegādāties puķu veikalos un dārzu centros. Novērtējiet, kādi jūsu mājā ir apstākļi augu augšanai un kuri augi ir piemēroti šiem apstākļiem. Nodaļā No A līdz Z atradīsiet īsus aprakstus aptuveni par 150 augiem (sakārtoti alfabēta secībā pēc to latīniskajiem nosaukumiem). Te ir arī īsas ziņas par apgaismojumu, temperatūru un novietojumu, kāds nepieciešams augiem. Nodaļā Augu kopšana var atrast praktiskus ieteikumus, kā kopt augus, lai tie būtu skaisti un veselīgi.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Nereta I., Kraukle I., Svilāns A.

Latvisks dārzs

 

Tradicionāls latvisks dārzs vienmēr bijis tuvs dabai – mainīgs un skaists. Tajā audzētie koki, košumkrūmi un puķes jau izsenis latvietim simbolizēja sociālo neatkarību un patstāvību. Latvisks dārzs, šķiet, ir “vecmāmiņas dārzs” – ar flokšiem, kāršrozēm, miķelīšiem, lauztajām sirdīm, jasmīnnkrūmu aiz loga, jāņogulājiem un māju, uz kuru ved skaista un smaržīga liepu aleja. Šī grāmata dos ierosmes un idejas tiem, kas vēlas saglabāt vai iekopt latvisku un mūsdienīgu vidi ap sevi. Tā būs vērtīgs palīgs un praktiska rokasgrāmata gan lauku sētas saimniekam, gan pilsētniekam – mājas īpašniekam. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Rukšāne G.

Dārza maģija

 

Zaļā pasaule var plaukt jebkur – lauku sētā, privātmājas ierobežotajā platībā vai balkona puķu kastē. Tai nepieciešami vien augus mīloši cilvēki, nedaudz zemes, papilnam gaismas, un pretim Jūs saņemsit veselību un neviltotu zieda smaidu. Par to tad arī ir šī grāmata. Lai mums kopā izdodas! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Dārzs pie mājas

 

Mazs zemes gabals dārza ierīkošanai nav nekāds trūkums. Viss ir atkarīgs no tā, kā mēs uz to skatāmies un cik optimāli izmantojam tās iespējas, ko zemes gabals piedāvā. To, ka tas ir iespējams, pierāda tūkstošiem minidārzu, kas sagādā prieku gan īpašniekiem, gan ciemiņiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Rozenfelds R.

Dārzs vaļaspriekam

 

Dārzs vaļaspriekam - īss ilustrēts ceļvedis dārza labiekārtošanā. Praktiski ieteikumi: kā ierīkot regulāru dārzu; kādus augus stādīt jauktās apmalēs; kā veidot Vidusjūras stila stādījumus; kā augi pareizi jāuzglabā un jākaltē; kā garšaugus izmantot kulinārijā un augus audzēt traukos. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Matsone P.

Sapņu dārzs

 

Gandrīz ikvienam no mums ir savs sapņu dārzs. Grāmata piedāvā atšķirīgus modeļus, lai bagātinātu iztēli un rosinātu aktīvāk darboties savā dārzā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Lasis A.

No zāliena līdz daiļdārzam

 

Kā iekārtot dārzā dekoratīvo un saimniecības zonu?

Kā pareizi veidot žogus, kāpnes, putnu būrīšus un ugunskura vietas?

Kādus kokaugus izvēlēties savam dārzam?

Kuri ir piemērotākie ziedi apstādījumiem?

Uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem atbildes atradīsiet Latvijā pazīstamā daiļdārznieka Aivara Laša grāmatā. Autors sniedz praktiskus ieteikumus un padomus, lai dārzu padarītu ne tikai vizuāli skaistu, bet arī drošu, praktiski lietojamu un labvēlīgu augiem. Grāmatā ievietotās ilustrācijas no Latvijas skaistākajiem dārziem, skaidrojošās tabulas un augu tuvplāni palīdzēs ikvienam savu dārzu izveidot gluži kā daiļdārzu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Balode A.

Puķkopība. Dārza puķes

 

Grāmatā ir raksturota puķkopības nozare, tās vēsturiskā attīstība Latvijā un puķu klasifikācija. Aprakstītas viengadīgo un divgadīgo puķu, ziemciešu, sīpolpuķu, bumbuļsīpolpuķu un gumpuķu morfoloģiskās īpašības un audzēšanai nepieciešamie ekoloģiskie faktori - substrāti un minerālā barošanās, ūdens īpašības, fizioloģiski aktīvu vielu izmantošana puķu augšanā un attīstībā, pavairošanas metodes. Grāmatā ir iekļautas tēmas par atklātā lauka rozēm: to iedalījums grupās un šķirņu raksturojums; vietas izvēle; audzēšana un ieziemošana. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kortjē Dž.

Dārzs ikvienam

 

Kā panākt, lai puķu kaste uz palodzes, iekšējais pagalms, balkons vai jumts pārvērstos par krāšņu un smaržojošu vietu?

Plānojiet, projektējiet, veidojiet dēstīšanas plānus!

Uzziniet visu par augiem, augsni, darbarīkiem, augu kaitēkļiem un slimībām.

Izvēlieties augus īpašām vietām: skuju kokus traukos, izturīgus zemsedzes augus, smaržīgas puķes vai visu gadu dekoratīvas lapas. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Latvijas selekcionāru ziedi

 

Daudzkrāsainās tulpes un narcises, vasaras ziedi – īrisi, rododendri, lilijas, krāšņās gladiolas un krizantēmas, kā arī citi krāšņumaugi, kas priecē ne tikai selekcionārus, vienkopus skatāmi šajā grāmatā. Izdevums “Latvijas selekcionāru ziedi” ir ieskats kultūraugu selekcijas vēsturē un šodienā. Grāmata palīdzēs izvēlēties skaistākos ziedus arī jūsu dārzam. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Rukšāne G.

Flokši

 

Aprakstīta šīs ģints augu atklāšanas vēsture un ieviešana dārzu kultūrā, selekcijas attīstība un nozīmīgākie selekcionāri gan pasaulē – tostarp mūsu kaimiņvalstīs –, gan Latvijā. Uzmanība pievērsta arī selekcijas paņēmieniem un jauniegūto hibrīdu novērtēšanai. Atsevišķas sadaļas veltītas populārākajai flokšu sugai – skarainajam floksim –, kā arī citu nozīmīgāko sugu pārstāvjiem; katrā grupā minētas labāk pazīstamās šķirnes. Stāstīts arī par flokšu audzēšanas un pavairošanas galvenajiem aspektiem, par svarīgākajām flokšu slimībām un kaitēkļiem un to, kā ar tiem cīnīties.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Nereta I.

Rozes

 

Bagātīgi ilustrētajā izdevumā ir plaša, profesionāli uzticama un praktiski lietojama informācija katram, kuram jau ir savas rozes vai kurš vēl tikai gribētu tās iestādīt. 300 skaistākās, smaržīgākās un izturīgākās šķirnes rožu cienītājiem Latvijā. Audzēšanas padomi un profesionāļu pārbaudīti "knifi", autores personīgā pieredze un novērojumi rožu audzēšanā. Bagātīgi ilustrēta grāmata. Lai varētu lepoties ar skaistu rožu dārzu, jāzina: - kā izaudzēt skaistu, veselīgu un bagāti ziedošu rožu krūmu; - kur iekārtot rožu dobi; - kā izvēlēties kvalitatīvu dēstu; - kā rozi kopt, barot un sargāt no aukstuma, sausuma, slimībām. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Kulmans F.

Orhidejas

 

Grāmatas mērķis ir palīdzēt ikvienam orhideju audzētājam, lai viņš varētu ilgāk priecāties par šiem eksotiskajiem krāšņumaugiem.

Pats nepieciešamākais: ātras un precīzas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Vienā acu uzmetienā: ātri iegūstama informācija par visu, kas jāzina – bez ilgas meklēšanas, šķirstīšanas un lasīšanas.

Palīdzība SOS situācijās: kā ātri noskaidrot problēmu cēloņus un veikt pretpasākumus.

Praktiski un uzskatāmi: paskaidrojumi un padomi “ar veiksmes garantiju”, kā arī viegli uztverami attēli, kuros “soli pa solim” redzams, ko un kā darīt. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Irbe A.

Puķu draugi

 

Puķu draugi - tie esam mēs visi, kuri vissīkākajā ziedā redzam savas Zemes skaistumu un Saules siltumu. Mūsu lielākā vērtība un bagātība ir sakopti lauki, meži, ūdeņi un māju pagalmi un dārzi. Katru vasaru, tiekoties kādā no mūsu novadiem, mēs pieliekma klāt savam izziņas pūram un prasmei jaunu niansi, jaunus stādus un jaunus draugus.

 

Atrašanās vieta

 

 

Palmšēna I.

Koki & krūmi

 

Jo vairāk augu, jo zaļāks un pievilcīgāks dārzs. Augi labi jūtas bariņā, reizē tie rada arī svešiem skatieniem aizsegtu dārza telpu. Izvēloties spēcīgus un izturīgus augus, kombinējot augstus un zemus kokus un krūmus, dārzs kļūs par zaļojošu oāzi. Koki un krūmi ir kā dārza mēbeles. Tiem jādzīvo ilgi un jākalpo labi, tādēļ augu izvēlei jāpievērš īpaša uzmanība.Šeit ir aprakstīti gan pierastie, gan retāk sastopamie koki un krūmi. Grāmatu papildina skaisti attēli. Tās beigu daļā atrodamas nepieciešamās ziņas par atsevišķu augu sugu prasībām attiecībā uz augšanas apstākļiem, kā arī augu saraksts, kuriem nepieciešami īpaši apstākļi.

 

Atrašanās vieta