Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Darināsim paši

Atrast laiku tam, kas tev patīk, var vienmēr. Darināt kaut ko paša rokām ir tik skaisti un īpaši. Ir prieks par cilvēkiem, kam padodas praktiskie darbiņi. Bibliotēkā piedāvājam daudzveidīgu literatūru rokdarbu darinātājiem, nāc un izvēlies!

Grāmatu anotācijas no . www.jumava.lv,  ,www.zvaigzne.lv, www.janisroze.lv , www.tautasmaksla.lv  

 

Kalniņa L.

Rokdarbi

 

Darbojoties rokdarbu pasaulē, brīžiem šķiet, ka arvien uzrodas kādi jauni rokdarbu veidi, par kuriem maz ko esam dzirdējuši, taču, papētot dziļāk, uzzinām, ka lielākajai daļai šo

 “jauno”rokdarbu ir vairāku gadu simtu sena vēsture.Tā jau saka, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais.

Lai arī kurš no rokdarbu veidiem spēs Jūs uzrunāt, es ceru, ka šī grāmata būs palīgs Jūsu radošo izpausmju attīstībā un praktisko lietu veidošanas procesā.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

   
       
 

Bārndena B.

Izšuvumi

 

Grāmatā iekļauti vairāk nekā 200 dūrienu paraugu, sākot ar krustdūrieniem un ķēžu dūrieniem un beidzot ar interesantiem izšuvumiem un izvilkumiem. Dūrieni un izšuvumi attēloti krāsu fotogrāfijās un uzskatāmos zīmējumos. Izdevums noderēs gan iesācējām, kurām ir interese par aizraujošo izšūšanas mākslu, gan arī lietpratējām, kas vēlas izkopt savu prasmi.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Holtviks B., Fuksa M., Gerullisa R.

Grozu pīšana

 

Šī grāmata soli pa solim iemāca pašrocīgi izgatavot skaistas formas pinumus. Grozu pīšanas meistares iepazīstina ar pievilcīgākajām klasiskajām formām un izstāsta visu par grozu tapšanu — sākot no kārklu audzēšanas līdz gatava pinuma virsmas apstrādei.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Krankaliene N., Šomkiene L., Mihailenko N.

Mūsdienīgi rokdarbi

 

Saka, ka nepieciešams zināt visu par kaut ko un kaut ko par visu. Tāpat ir arī ar rokdarbiem – visbiežāk pārvaldām vienu rokdarbu tehniku. Parasti sākam no sākuma, iedziļināmies, priecājamies par atklājumiem, darba procesu un tā rezultātiem, bet par citiem rokdarbu veidiem zinām nedaudz un varbūt kādreiz esam kādā no tiem iemēģinājuši roku. Taču attīstībai robežu nav, tāpēc cilvēks pēc kāda laika atkal meklē ko jaunu, apvieno vairākas tehnikas, vēlas pamēģināt to, ko redzējis draudzenes vai kaimiņu mājās. Bet, kad rokdarbu veikalos tiek piedāvāti arvien jauni rokdarbu piederumi, tā vien kārojas ar tiem paspēlēties. (Autores)

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Sainio K.

100 tamborēti mežģīņu ziedi

 

Brīnišķīga dekoratīvu ziediņu un lapiņu kolekcija. Grāmatā apkopotie trauslo ziediņu un maigo lapiņu raksti ļaus uzburt krāšņu puķu dārzu. Mazie ziediņi ir ātri notamborējami, un tos var izmantot kā nelielu akcentu, rotājot aksesuārus. Grāmatas ievadā aplūkoti arī daži tamborēšanas pamatpaņēmieni 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Praktiski un grezni aksesuāri

  

Ja savu brīvo laiku labprātāk veltāt atpūtai adāmadatu un dzijas sabiedrībā, tad var uzmeistarot neatkārtojamus, tikai jūsu gaumei un stilam atbilstošus adītus un tamborētus darbus: matu sprādzes; auskarus; kaklarotas; cepures un beretes; lielas un mazas somiņas; šalles un apkakles - aksesuārus ikdienai un svētkiem, kas katrai sievietei liks justies pievilcīgai un neatvairāmai.

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Beridža L., Pekere Š.

Īpašas dāvanas  

 

Grāmatas "Īpašas dāvanas" autores Lūsija Beridža un Šarlote Pekere atklāj jaunu, iztēles bagātu skatījumu uz dāvanu saiņošanas mākslu un sniedz simtiem ierosinājumu daudzveidīgiem dāvanu noformējumiem – no neatvairāmi glītiem līdz eleganti atturīgiem.

Šajā grāmatā:

* vērtīgi ieteikumi iesaiņojuma papīra izvēlei, kā arī – reizēm visai neierastu – rotājumu un dekoru izmantošanai;

* kā saiņot dažādu formu un izmēru dāvanas, tostarp neparastas formas priekšmetus;

* lieliskas idejas iesaiņojumie, kas piemēroti Ziemassvētkiem, Valentīndienai, Māmiņdienai un kāzām, kā arī īpašiem gadījumiem.

Grāmatas nobeigumā doti praktiski norādījumi par dāvanu saiņošanas tehniku. 

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Folka S.

29 idejas sirsnīgām dāvanām

 

Signes Folkas grāmatā sniegtas idejas, kā pagatavot vienkāršas, bet sirsnīgas dāvanas no lētiem un dažādiem materiāliem dārzniekiem, romantiķiem, kulinārijas mīļotājiem, modes dāmām, draugiem pilsētniekiem, stilīgiem pusaudžiem, studentiem un daudziem citiem, kā arī sniegti padomi, kā tikt galā ar tehniku "knifiem".

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Krāšņā ziedu pasaule

 

''Viena no skaistākajām dabas veltēm ir tikko plūkta zieda aromāts un burvība. Ziedu lielā krāsu bagātība, formu dazādība un to brīnišķīgais krāšņums piešķir tiem neparastu spēju pārveidot jebkuru vidi. Mākslinieki un amatnieki kopš seniem laikiem tiekušies notvert ziedu ātri zūdošo daiļumu un pasargāt to no laika ietekmes. Šajā grāmatā parādīti vairāki veidi un tehnikas, kā no dažādiem materiāliem izgatavot ziedus. Daži paraugi precīzi atdarina ziedu formas un krāsas, bet citi ir materiālu un dabas rosināti iztēles veidojumi. Lai kādi arī būtu cilvēka roku darinājumi, tie nav paredzēti īsto ziedu aizstāšanai, bet gan lai tos izmantotu radoši un ar iztēli.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

   
       

Šmēdiņa E.

Lelles

 

Šajā bagātīgi ilustrētajā izdevumā zīmējumos un fotoattēlos uzskatāmi parādīta leļļu veidošana. Darba gaitu papildina vienkārši un saprotami apraksti, bet piegrieztnes noderēs, lai uzšūtu lellei piemērotu apģērbu. Pēc leļļu izgatavošanas pamatprincipu apguves arī tev pa spēkam būs jebkuras lelles izveide.

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Sausiņa I.

Žabo. Sievišķīgs aksesuārs

 

Ikviens, kas skolā jau apguvis vai pašlaik apgūst šūšanas prasmi, stilīgo modes trendu – žabo var izgatavot pats. Šajā grāmatā piedāvāti gandrīz 20 dažādu veidu žabo modeļi, sniegts nepieciešamo materiālu uzskaitījums, kā arī secīgs piegriešanas un šūšanas apraksts. Žabo sakārtoti pēc to sarežģītības pakāpes – sākumā vienkāršākie, beigās – sarežģītākie. Seko instrukcijai un papildini savu garderobi ar šo eleganto un stilīgo aksesuāru!

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Papīra darbi

 

Grāmata, kurā secīgi soli pa solim atklāts darba process, būs noderīga gan bērniem, gan pieaugušajiem, turklāt, kopīgi darbojoties, palīdzēs sasniegt vēlamo rezultātu. Te lasītājs ne tikai uzzinās, kāda veida papīri ir pieejami un kādi piederumi nepieciešami, lai realizētu iecerēto projektu, bet arī mācīsies izgatavot brīnišķīgas apsveikuma kartītes un dāvanu kārbiņas, papīra izgriezumus un dekorus telpu rotāšanai, skrapbukinga tehnikā veidotus atmiņu albumus, burvīgus reālistiskus un stilizētus ziedus, apgūs kvilingu un origami, kā arī daudz ko citu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Rotaslietas

 

Vēlies rotāties tā kā neviens? Pagatavo rotas pats! Grāmata ir lielisks padomdevējs gan tiem, kas vēlas apgūt rotaslietu izgatavošanas prasmi, gan tiem, kuri to jau apguvuši un vēlas izmēģināt jaunas interesantas tehnikas. Soli pa solim ilustrētās pamācības palīdzēs apgūt gandrīz 20 rotu pagatavošanas veidus, kuru rezultātā pagatavosiet rotas, par kurām iepriekš bijāt tikai sapņojuši.

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Pētersone K.

Filcētas figūras

 

Lieliskā grāmata par filcēšanu:  Grāmata palīdzēs jums iemācīties darboties ar tādu siltu un draudzīgu materiālu kā filcs un pagatavot gan interesantas, oriģinālas rotaļlietas, gan, piemēram, cepuri pirtī iešanai.

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Rēere G.

Tekstilmozaīka

 

No krāsu un raksta ziņā dažādiem, glīti sakārtotiem auduma gabaliem, tos sašujot citu ar citu, var iegūt gan vertīgus ikdienā lietojamus darinājumus, gan skaistus rotājumus. Pirmās iemaņas tekstilmozaīku darināšanā var kļūt par sākuma jaunam interesantam vaļaspriekam. 

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Līča P.

Gumijas riņķīšu rotas

 

Ja meklē idejas vienkāršām un jautrām radošām nodarbēm vai pašgatavotām dāvanām, tad gumijas riņķīšu aproces ir domātas Tev! Veidojot šīs aproces, droši iesaisti arī bērnus - aproces veidot ir ļoti vienkārši un ātri redzams rezultāts! Gumijas riņķīšu aproces ir populāras skolas vecuma bērnu vidū – tās ir lieliska alternatīva pītajām draudzības rokassprādzēm, tās ir krāsainas un jautras, izskatās lieliski gan nēsājot pa vienai, gan kopā vairākas. Labākais ir tas, ka šādu aproču pagatavošanai nevajag īpašus piederumus un instrumentus, aproci var izveidot izmantojot tikai gumijas riņķīšus un pirkstus!

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Sausiņa I.

Dekoratīvi auduma ziedi

 

Šajā bagātīgi ilustrētajā grāmatā detalizētos aprakstos un krāsainos fotoattēlos atspoguļots 17 dekoratīvu auduma ziedu izgatavošanas process soli pa solim – sākot ar auduma piegriešanu un beidzot ar zieda vidusdaļas rotāšanu. Seko instrukcijai un papildini savu garderobi ar elegantu, košu un stilīgu puķi!

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Prīberga D.

Mežģīņu mantojums Latvijā

 

Grāmata sniedz kultūrvēsturisku pārskatu par mežģīņu nozari Latvijā. Tajā aprakstīta mežģīņu prasmju daudzveidība, pievienots metodiskais materiāls un darināšanas tehniskie risinājumi. Grāmata "Mežģīņu mantojums Latvijā" ir autores Dagmāras Prībergas ieguldījums tradicionālo prasmju un zināšanu pārmantojamības nodrošināšanā, īpaši nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas aspektā.

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Nikitenko S.

Jostas

 

Droši vien jūs jau zināt, ka atraktīva josta, ja to izmanto kā vienīgo akcentu, spēj ne tikai atsvaidzināt, bet arī pilnībā izmainīt jūsu radīto koptēlu. Sanita Nikitenko savā jaunajā grāmatiņā “Jostas”, kas iznāk sērijā "Rokdarbi", iedrošina lasītājas: "Ja veikalos piedāvātās jostas šķiet vienveidīgas, nebaidieties eksperimentēt un stilīgas jostas izgatavojiet pati! Te piedāvātās idejas būs pa spēkam gan iesācējai, gan rokdarbniecei ar šūšanas praksi. Lai jums izdodas!"

 

Atrašanās vieta

 

 

   

Nikitenko S.

Piespraudes

 

Autore piedāvā viegli izgatavojamas interesantas, netradicionālas un atraktīvas piespraudes.
Zināms, ka tērpam glītu akcentu vienmēr piešķirs oriģināla piespraude. Realizējiet savas unikālās ieceres un pārliecinieties, ka ieguldītās pūles nav veltas! Jūsu meistardarbu noteikti pamanīs un novērtēs arī citi!

 

Atrašanās vieta