Darbs mums ziedēt ļauj

Jelgavas pilsētas bibliotēkas darbinieki prot iedvesmot. Sniedzot kvalitatīvus bibliotekāros pakalpojumus, nopietni strādājot novadpētniecības laukā, nepārtraukti attīstot un pilnveidojot kopkataloga kvalitāti, esot nozīmīgs spēlētājs pilsētas kultūras un izglītības dzīvē.

Mēs tiecamies uz izcilību. To apliecina kaut vai tas, ka 2017. gadā mēs kopumā esam rakstījuši un realizējuši 13 dažādus projektus. Mūsu profesionālais pienesums ir bijis jūtams arī valsts mērogā. Piemēram, kopā ar partneriem  realizējot projektu “Andragoģija: virtuālā tālmācības sistēma bibliotekāriem”, kā arī IFLA ģenerālkonferencē “Libraries. Solidarity. Society” Polijā piedaloties plakātu sesijā ar stenda referātu “4D bibliotēka – apzinātība un klātbūtne”.

Priecājamies, ka tieši Latvijas simtgades gadā esam saņēmuši Latvijas Bibliotekāru biedrības  gada balvu “Gada bibliotēka 2017”. Tas ir Latvijas bibliotekārās sabiedrības augsts novērtējums, un mēs esam lepni un pacilāti par to, ka mūsu darbu novērtē.

Šā gada 29. jūlijā mēs visi, Jelgavas pilsētas bibliotēkas, Pārlielupes, Miezītes un bērnu bibliotēkas Zinītis kolēģi, godam nopelnījuši vienu skaistu un piepildītu dienu, devāmies nelielā braucienā pa Jelgavas novada skaistākajām vietām. Baudījām dabas melodijas, stāstus, Sandras cepto, skaistāko un garšīgāko jebkad ēsto kūku. Paldies, Sandra!

Un te nu ir kārta visiem lielajiem un sisrsnīgajiem paldies:

Paldies Latvijas Bibliotekāru biedrībai par atzinību un naudas balvu, kas sedza mūsu piedzīvojuma transporta izdevumus! Paldies mūsu brīnišķīgajam šoferītim!

Paldies Jelgavas novada pašvaldībai par iespēju apmeklēt vairākas skaistas vietas: izstaigāt Lielvircavas muižu kopā ar brīnišķīgo gidi un fantastisko pavadoni, stāstnieci Zandu Zariņu. Uzzinājām par muižu, sajutām modes garšu. Zandas tērps – 19.gadsimta turnīrs –  ļāva pasapņot par skaistu balli krāšņā muižā.

Un, Māra, Tava pašceptā kūka skaistā, mazā lauku bibliotēkā bija pārsteidzoša! Tava sirsnība, radošums un atvērtība ir ļoti liela vērtība! Paldies!

Ak, un vēl viens pārsteigums! Pie Elejas tējas namiņa mūs sagaidīja ļoti skaista dāma baltā mežģīņu tērpā ar baltu saulessargu un, gluži kā izkāpusi no senseniem laikiem, izstāstīja stāstu par Elejas muižas parku un 19. gs. sākumā klasicisma stilā pēc grāfa Kristofa Johana Frīdriha (Žanno) Mēdema pasūtījuma celto tējas namiņu.

Savukārt Elejas pagasta bibliotēkā ēdām pasaulē garšīgāko kūku, sveicām mūsu brīnišķīgās kolēģes Vivitu un Baibu  ar bakalaura un maģistra grāda iegūšanu. Paldies, Dace, par sirsnīgo sagaidīšanu!

Mēs apciemojām arī Lielplatones muižu un tās gleznaino un teiksmām apvīto parku. Šī ir vieta, kur noteikti gribēsies atgriezties: ļauties iztēles lidojumam un  nonākt atpakaļ laikā. Laikā, kad pats Barons Hāns staigāja pa mīlestības aleju un vešeriene senajā vešūzī steidza mazgāt baroneses balles tērpu.

Un dodoties mājup, viļņojošu labības lauku vidū, nonācām pasaku namiņā Vardīšu māja pie Ainas Lasmanes kundzes! Paldies par pozitīvismu un jautrības ienešanu šajā skaistajā dienā!

Un palikuši vēl vairāki paldies!

Sirsnīgs paldies mūsu atbalstītājiem: Rīgas Miesnieks un Jelgavas Tipogrāfija.

Sirsnīgs paldies kolēģiem par skaisto kopā pavadīto dienu un esam gatavi jauniem izaicinājumiem!