Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Dabas veltes veselībai

Kāds spēks mazā bērzu pumpurā un sulas glāzē! Cik daudz laba slēpj čiekurs! Un ziedi, saknes, lapas! Smelies veselību no dabas – kā, par to grāmatās!

Grāmatu anotācijas no www.zvaigzne.lv, www.jumava.lv, www.janisroze.lv

 

 

 

Eniņa V.

Veselība pie mājas sliekšņa

 

Grāmatā apskatīti 100 Latvijā populārākie, pieejamākie ārstniecības augi un to praktiskās pielietošanas iespējas.

Lasītājs uzzinās

* ko, kad un kā vākt, žāvēt un uzglabāt;

* kāda ir katra auga iedarbība un ķīmiskais sastāvs;

* kā un kādu problēmu risināšanai lietot dažādas no augiem iegūtās drogas;

* cik droša ir katra auga izmantošana.

Augu apraksti un krāsainās fotogrāfijas atvieglos augu atpazīšanu un noteikšanu dabā. Papildinformācijā dots drogu iedalījums farmakoterapeitiskajās grupās, sniegta ikdienā lietojamo zāļu tēju receptūra, drogu vākšanas kalendārs un dati par drogu nožuvumu, uzglabāšanas ilgumu un dienas devu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Plaudis J.A.

Veselības zālītes

 

Visiem dārza un tīruma augiem tālie senči reiz dzinuši saknes savvaļā. Nonākuši cilvēku gādībā, kopti, baroti un aizsargāti, tie zaudējuši vitamīnus, aromātu un dzīvības spēku, bet kļuvuši bagātāki ar pārtikas kalorijām, modificētajiem gēniem un ‘E’ piemaisījumiem, kas vairo iekaisumus, alerģijas un vēzi. Pilnīgi aiziet no tiem mēs nevaram, bet mūsu spēkos ir attālināties, ejot laukos, mežos un upju ielejās ― pēc savvaļas augiem. Savvaļas augu kautrīgais krāšņums derīgs ne tikai ziedu vāzei vai izravēto nezāļu kaudzei, bet arī ievārījumiem, salātiem un zupu šķīvjiem ― gan ēdieniem, gan ēdienu piedevām. Tiem visiem ir nozīme arī ārstniecībā

 

Atrašanās vieta

 

 

 

400 veselības augi Latvijā

 

Plašākā, bagātīgākā un daudzpusīgākā grāmata par dažādu augu izmantošanu veselības stiprināšanā, profilaksē, skaistumkopšanā.

Grāmata gan iepazīstina ar augiem, gan izskaidro to plašo iedarbības spektru – organisma attīrīšanā un imunitātes stiprināšanā, visdažādāko slimību ārstēšanā, uztura sabalansēšanā, kosmētiskajā iedarbībā u. c. Aplūkoti ne tikai savvaļas augi, bet arī daudzi kultūraugi, garšaugi, dārzeņi, augļi, sēklas, zaļumi, kā arī telpaugi. Izdevums bagātīgi ilustrēts. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Marcinkeviča D.

Mājas aptieciņa

 

“Mājas aptieciņā” atrodami uzskatāmi, praktiski un noderīgi padomi, sagaidot pavasari un aizvadot vasaru, pārciešot rudeni un ziemu. Uzskatāmā informācija palīdzēs izvairīties no nepatīkamām situācijām un ļaus pareizi sagatavoties rudens un ziemas drēgnajiem mēnešiem.

Grāmatā uzzināsiet par:

raksturīgākajām veselības problēmām pavasarī un vasarā

organisma īpatnībām un dažādu līdzekļu lietošanu

ārstniecības augu izmantošanu ārstēšanai un profilaksei

produktiem imunitātes paaugstināšanai un veselības uzturēšanai

ārstniecības augu uzskaitījumu, sastāvu, pagatavošanu, lietošanu, iedarbību un uzglabāšanu, nozīmīgākajām minerālvielām, to funkcijām organismā un uztura avotiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Ripa A.

Ārstniecības augi

 

Ārstniecības augi tiek lietoti arvien biežāk. No ārstniecības augiem iegūst medicīniskos preparātus, tos lieto sirds slimību, kunģa un zarnu trakta, nervu slimību, aknu un nieru u.c. slimību ārstēšanai. Augu valsts preparāti ir vismazāk kaitīgie, tiem reti kad ir blaknes.

Grāmatā aprakstīti tādi augi kā baldriāns, klinģerīte, kumelīte, kailā lavanda, lapainā asinszāle, miega mātere, vairoga raudene, smaržīgā salvija, puskrūmu vērmeles un citi ārstniecības augi.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Hallkvists J.

Ārstniecības augi mājas aptieciņā

 

Grāmatā Rietumu fitoterapija tiek pielīdzināta ājūrvēdai, indiešu dziedināšanas mākslai. Ājūrvēdā liela uzmanība tiek pievērsta tam, kas katram cilvēkam ir vispiemērotākais. Tieši šādu individuālu fitoterapiju Janne Halkvists pamatīgi izskaidro šajā rokasgrāmatā. Tā sniedz padziļinātu ieskatu fitoterapijā un daudz praktisku padomu. Kādam nolūkam domāti ārstniecības augi, kā tos lietot un kuri ārstniecības augi ir vislabākie dažādu veselības traucējumu novēršanai? Kad jāizvēlas svīšanu izraisoši un kad žultsdzenoši ārstniecības augi? Kā izveidot ārstniecības augu tēju maisījumu sev vai vislabākajam draugam? 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Zaļā aptieka

 

Zaļā aptieka - tā ir grāmata, kurai jābūt ikvienā ģimenē, lai mācētu novērtēt un izmantot tās dabas veltes, kas aug pļavā, mežā un dārzā.

Zāļu tējas, sulas, salāti, veģetārās zupas, uzlējumi un novārījumi, tinktūras un ekstrakti palīdz ikdienā uzturēt mundrumu un cīnīties ar dažādām kaitēm. Kosmetoloģijā, aromaterapijā, kā arī pirts procedūrām un inhalācijām izmanto augu dziednieciskās īpašības. Grāmatā aplūkota arī ārstniecības augu drogu sagāde, sagatavošana un uzglabāšana. Pielikumā ievietots lietošanai ieteikto augu uzskaitījums un medicīniskai lietošanai atļauto ārstniecības augu drogu saraksts. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Rožkalne R.

Augu dziedinošais spēks

 

Grāmata, kas vajadzīga katrā dzīvoklī, mājā un sētā, ikvienam pieejamā formā sniedz atbildes uz jautājumiem: *kā ievākt augus un kā pagatavot ārstniecības augu preparātus, *kādas bioloģiski aktīvās vielas ietilpst augu sastāvā, *kādas ārstnieciskās īpašības piemīt augiem, *kā slimību profilaksē un ārstēšanā lietot augus, *kā augus izmantot kosmētikā, kulinārijā un citur. 35 augu fotogrāfijas palīdzēs tos pazīt dabā. Grāmatā atradīsiet padomus, kā slimību profilaksei un ārstēšanai izmantot dažādus mājās atrodamus līdzekļus, piemēram, vārāmo sāli, pārtikas sodu, garšvielas. Jūsu interesi saistīs arī veselības horoskops. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Tautas un dabas līdzekļi bērna veselībai

 

Kad slimība pārsteidz negaidot un mazais lolojums saslimst, šķiet, visa pasaule sagriežas kājām gaisā. Ne vienmēr vecāki spēj adekvāti novērtēt situāciju un pieņemt lēmumu tālākai rīcībai. Tāpēc jāatceras, ka liela nozīme ir bērna pašdziedināšanas spēkam un imunitātes stiprināšanai, par ko gādā dabiskie līdzekļi. Grāmatā aprakstītie ārstēšanās paņēmieni ņemti no dabas un tautas medicīnas pūra un papildināti ar uztura un cita veida ieteikumiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Vigmora A.

Kviešu zelmenis uzturā

 

Kviešu zelmenis lieliski attīra asinis, orgānus un gremošanas traktu no piesārņojuma. Tas stimulē metabolismu un enzīmu darbību, jo bagātina asinis. Šis zaļais augs ir viens no vispilnīgākajiem pārtikas produktiem, jo tā sastāvā ir 98 no 102 uz zemes sastopamiem elementiem. Tā brīnumainais sastāvs palīdz samazināt asinsspiedienu, jo paplašina asinsvadus, normalizē vairogdziedzera darbību un ķermeņa svaru, uzlabo gremošanas darbību. Zelmeņa lietošana uzturā aizsargā no toksīnu un kancerogēno vielu kaitīgās iedarbības, uzlabo aknu darbību un cīnās ar audzējiem.

Šīs brīnumainās pārtikas piedevas audzēšana mājas apstākļos ir lēta un vienkārša, un ieguvums no kviešu zelmeņa lietošanas jūsu veselībai ir nenovērtējams. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Popila A.

Stēvija Latvijā

 

Šī grāmata ir tapusi, ņemot vērā pēdējā laikā arvien pieaugošo interesi par šo augu kā dabisku saldinātāju. Lai kliedētu mītu, ka stēvija ir kaprīzs augs un nav piemērots Latvijas apstākļiem, šeit apkopota stēvijas audzēšanas pieredze, kas iegūta, audzējot augu Latvijas apstākļos vairāku gadu garumā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kalanhoja

 

Grāmata atklāj un sniedz daudz praktisku padomu par to, kā mājas apstākļos izaudzēt dziedinošus augus, kādas ir šo augu ārstnieciskās īpašības, kā pagatavot dažādus ārstnieciskos līdzekļus (eļļas, ziedes, izvilkumus, novārījumus u.c.) un kā šos līdzekļus pareizi izmantot vieglāku un smagāku slimību ārstēšanai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kumelītes

 

Jau Avicenna ir rakstījis, ka "kumelītes ir visnoderīgākās zāles pret nespēku un pagurumu". Viņš ieteica kumelīšu preparātus lietot aknu un nieru slimību, acu slimību, galvassāpju ārstēšanai.

Mūsdienās kumelītes plaši izmanto gan zinātniskajā, gan tautas medicīnā, kā arī kosmetoloģijā. Tiek izgatavots ļoti daudz ārstniecisku preparātu, kuru sastāvā ietilpst kumelīšu ziedi. Kumelīšu novārījumā izmazgāti mati iegūst skaistu zeltainu nokrāsu un spīdumu, bet sejas āda, ja regulāri mazgājas ar stipru kumelīšu novārījumu, kļūst maiga, gluda un samtaina.

Šīs sērijas grāmatas atklāj, ka pat nelielā piemājas dārziņā katrs var izaudzēt kādu ārstniecisku kultūraugu, un sniedz praktiskus padomus par to, kādas ir šo augu ārstnieciskās īpašības, kā pareizi pagatavot un lietot veselīgas tējas un citus ārstniecības līdzekļus un daudz ko citu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Ķiploki

 

Mūsdienās ķiploks ir plaši pazīstams diētisks un ārstniecības līdzeklis. Tautas medicīnas krājumos ir simtiem dažādu ārstniecisku vielu maisījumu ar ķiplokiem. To lietošana ne tikai sekmē atveseļošanos, bet arī pasargā no saslimšanas.

Šīs sērijas grāmatiņas atklāj, ka pat nelielā piemājas dārziņā katrs var izaudzēt kādu ārstniecisku kultūraugu, un sniedz praktiskus padomus par to. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Rožkalne R.

Koki - veselības un enerģijas avots

 

Grāmata Koki - veselības un enerģijas avots paver ieskatu līdz šim mazāk zināmā jomā, stāstot: kādi priekšstati par kokiem cilvēkiem ir kopš seniem laikiem; kāda ir koku un cilvēku enerģētiskā saistība; kādas ķīmiskās vielas satur koki un to sastāvdaļas; kā iespējams izmantot koku enerģiju un to dažādas sastāvdaļas slimību profilaksē un ārstēšanā; kādi neparsti koki aug uz zemeslodes; kas ir koku horoskops. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Tievē ar tautas līdzekļiem

 

Tautas medicīna piedāvā daudz dažādu novājēšanas līdzekļu un metožu. Jāatzīst, ka ar šīm metodēm novājēt izdodas ātrāk, nekā pakļaujot sevi apgrūtinošām diētām. Atbrīvoties no liekajiem kilogramiem ir viegli, turklāt pazūd ne tikai liekie tauki, bet arī uzlabojas vielmaiņa. Tā ir garantija, ka zaudētie kilogrami neatgriezīsies arī tad, kad būsiet pabeiguši kādu no vājēšanas kursiem. Tautas receptēs izmantoti tikai dabiski produkti.

Šajā grāmatā

* produkti, kurus vēlams lietot uzturā;

* efektīvi apetīti mazinoši tautas līdzekļi;

* atslodzes dienu receptes;

* uzlējumi, novārījumi, tējas un sulas;

* ārstnieciskās vannas. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Dabiski līdzekļi tavai veselībai

 

Kā mazināt sāpes, nelietojot medikamentus? Kādus pārtikas produktus izvēlēties, lai pazeminātu organismā holesterīna līmeni? Kāds ir labākais līdzeklis pret bezmiegu? Šī grāmata sniedz uzticamus un viegli izmantojamus ieteikumus, lai uzveiktu šīs un daudzas citas kaites. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Veselīga uztura rokasgrāmata

 

Šī grāmata uzlabos izpratni par uzturu, un arvien vairāk iemācoties par uzturu un tā nozīmi, mēs varam atbrīvoties no pretrunīgām teorijām un apjukuma par dažādām diētām un izprast, cik labs un viegli sasniedzams var būt veselīga uztura lietošanas ieradums. /Dr.R.Stentone/

 

Atrašanās vieta

 

 

Balode G., Kārkliņš Z.

Dziedinošā pirts

 

Ja pirts un rutku nebūtu, tad visi dakteri ar zelta vāģiem brauktu. /Latviešu sakāmvārds/

 

Atrašanās vieta