Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Cepu, cepu...

Kā gribas kaut ko garšīgu... Varbūt saldu cepumiņu, vai kūciņu? Bet varbūt sāļo torti...? Nedomā gari, izcep, uzvāri smaržīgu zāļu tēju vai kafiju un aicini draugus.

Receptes atradīsi bibliotēkas krājumos.

 

Grāmatu anotācijas no www.jr.lv, www.zvaigzne.lv,  

 

 

 

 

Cepam maizi

 

Maizes cepšana sniedz milzīgu gandarījumu, mazina stresu, neprasa lielus materiālos ieguldījumus, turklāt tas ir vienkāršāk, nekā jums šķiet. Modernie raugi paātrina šo procesu un garantē labus rezultātus. Grāmatā apkopotās receptes ir lieliska izlase, sākot ar visparastāko baltmaizes klaipiņu un beidzot ar dažādām eksotiskām maizēm no visas pasaules. Atsevišķas nodaļas veltītas sātīgām uzkodām un saldajām maizēm, arī bezglutēna maizei. Atliek izraudzīties recepti, ķerties pie darba un māju drīz piepildīs vilinoša svaigi ceptas maizes smarža... 100 kārdinošas receptes, pārskatāms un skaidrs izklāsts un skaisti, iedvesmojoši attēli - tas viss šajā nelielajā, bet parocīgajā grāmatā.

 

Atrašanās vieta

 

 

Mājās cepta maize un ēdieni no maizes

 

Rudzu maize un dažādas variācijas par rudzu maizi – ar speķi, ar ķimenēm u.c., saldskābmaize un baltmaize – katra saimniece var izvēlēties sev tīkamāko maizes recepti. Līdzās senajām maizes receptēm grāmatā ievietotas dažas mazāk zināmas maizes mīklas receptes un ēdieni gan no rudzu miltiem, gan no jau izceptas maizes – ķīseļi, zupas, salāti, sacepumi, kārtojumi. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kēniga I.

Saldas un sāļas plātsmaizes

 

Grāmatā atradīsiet 40 gardas plātsmaižu receptes jebkurai gaumei un jebkuram gadījumam. Lieliski piemērotas lielākam cilvēku skaitam: plātsmaize ar zemenēm, siera krēmu vai šokolādi, ātrā saldā krējuma plātsmaize steidzīgiem cepējiem, jaunas un iecienītās klasiskās plātsmaizes - „Donavas viļņi”, „Bites dzēliens”, sviesta vai magoņu plātsmaize. Vēlaties izcept kaut ko sātīgu? Nobaudījuši sulīgu sīpolu plātsmaizi, sātīgu siera plātsmaizi vai arī pikantu kartupeļu plātsmaizi, izsalkušie viesi jutīsies paēduši un apmierināti. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Grinigera U.

Kūkas

 

Bērnībā torte ir notikums, kas saistās ar dzimšanas dienu un svecītēm. Jaunībā vienmēr gribas, la svecīšu tortē ir vairāk, nekā togad tur reāli atrodas. Vēlāk svecīšu loma kļūst mazāka, bet svētku centrā vienmēr paliek torte. Paša gatavota torte ir arī jūtu apliecinājums sev mīļajiem cilvēkiem. Tādos brīžos laimīgs ir gan cepējs, gan tortes baudītāji.(J.Jonaitis) 

 

Atrašanās vieta

 

 

Mehere B.

Kūkas

 

Grāmatā dotas dažādas kūku receptes, to pagatavošanas veidi, lasītājs tiek iepazīstināts ar darbarīkiem, kas būs nepieciešami cepšanai. Tāpat arī grāmatā ir nodaļa par rotājumu veidošanu, lai kūka iznāktu sevišķi skaista. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Saldās un sālās tortes latvieša galdā

 

Torti godiem, radu cienāšanai vai kārumam var iegādāties veikalā, vai pasūtīt pie tortu meistariem. Veikalā nopirkt torti ir ātrāk, lētāk, vienkāršāk. Taču torti var cept arī mājās. Ap mājās ceptu torti ir mīlestības aura. un ģimenes spēks. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Cepumi

 

Cepumu receptes - rozītes, žagariņi, dāmu pirkstiņi, sēnītes, sālsstandziņas, siera cepumi, majonēzes cepumi u.c.

 

Atrašanās vieta

 

 

Mafini. Kēksi un maizītes

 

Šī grāmatiņa atklāj, ka mājās ceptais var būt garšīgāks nekā pirktais, ka tas spēj iepriecināt un vienot ģimenes locekļus, turklāt, prasmīgās rokās tapis, ļaus arī ietaupīt. Ja izmantosiet šo ātri un viegli cepamo kūciņu recepte, darbs veiksies un sagādās prieku. Jūs atklāsiet, cik gandarīts jūtas cilvēks, kura sagatavotos kārumus gaida un slavē ģimene un draugi. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Mājas tortes un cepumi

 

Pareizi cept – tā nav nekāda burvju māksla. Labi, svaigi produkti, precīzs to daudzums attiecīgās mīklas jaukšanai ir pirmais noteikums. Stingra pārējo recepšu norādījumu ievērošana, viens otrs neatlaidīgs mēģinājums, sākumā ar kādu vieglāk pagatavojamu cepumu, un, gluži nemanot, pareizas cepšanas māksla būs rokā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Mājas cepumi

 

Grāmatā apkopotas 145 saldo un sāļo konditorejas izstrādājumu – cepumu, kēksu, kūku un plātsmaižu receptes, kuru pagatavošana neprasa daudz pūļu. Jums atliek vien izvēlēties, ar ko šodien panašķēties un pacienāt savus viesus – ar riekstu cepumiem, rauga kliņģerīšiem, sālsstandziņām, ābolu žagariņiem, šokolādes ķiršu kūku, biezpiena kēksu ar mandarīniem, siera kūku vai kādu citu kārumu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Bērtiņa V.

Mājas cepumi

 

Grāmatā sakopotas receptes no mūsu vecmāmiņu krājumiem, jo pirmoreiz šī grāmata izdota 1939. gadā. Te atrodamas gan maizes receptes, gan smalkmaizīšu un kūciņu, arī dažādu cepumu un kafijas receptes. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Cepsim paši

 

Nav jāgaida svētki, lai savus mīļos iepriecinātu ar kārdinoši smaržojošu pašceptu kārumu. Grāmatā sniegti padomi un receptes, kā no dažādām mīklām izcept gardas smalkmaizītes, plātsmaizes, pīrādziņus, cepumus un tortes, - atliek vien ļauties mirkļa vilinājumam.

 

Atrašanās vieta

 

 

Sacepumi

 

Vairāk nekā 50 lielisku cepeškrāsnī gatavotu ēdienu. Receptes grāmatā iedalītas vairākās nodaļās. Grāmatā atradīsiet zivju, makaronu, kartupeļu un pat saldos sacepumus. Varbūt šīs receptes rosinās jūs izdomāt arī pašiem savu sacepumu variantu!

 

Atrašanās vieta

 

 

Viļķina L.

Konditora mākas noslēpumi

 

Pašcepta kūka no laika gala ir bijusi mājīguma un sirsnīgas viesmīlības izpausme. Kādu gan labsajūtu spēj sniegt kūpoša kafijas tase un sulīga kūka – aizvēsturiskā plāceņa izsmalcinātā pēctece! Turpināsim cept savam un savu mīļo priekam. 

 

Atrašanās vieta

 

Konditors. Meistars. Cukurbeķeris

 

Lielisks meistars, - slavēja tie, kuri, savulaik reiz vēruši Rīgas populārākās konditorejas Daile durvis, turp gājuši atkal un atkal. Viņi joprojām atceras, kāds saldu garšu un smaržu vilnis plūdis pretī... Kā acis uzreiz liptin pielipušas cepumu pogām un pusmēnešiem, kliņģeru astoņniekiem, miniatūrajām kūciņām un lepnajām tortēm... Kā garšojusi Jubilejas smalkmaizīte, kūka Daile vai torte Latvija. Bet izcilais konditors Aleksandrs Dabre sevi sauca par cukurbeķeri un pelnīti lepojās arī ar Meistara vārdu, jo ne mazums jauno izskolots, nododot tālāk tās zināšanas, ko pats sakrājis jau kopš mācekļa gadiem slavenajā Otto Švarca kafejnīcā. Šis ir stāsts par kafejnīcu un restorānu apmeklētājiem neredzamo pasauli un cilvēkiem tajā. Turklāt, rakstot par Aleksandru Dabri, reizē tiek uzcelts piemineklis visiem Meistariem, tālaika lieciniekus aizvedot atmiņu ceļos, bet citiem paverot interesantas Latvijas konditorejas vēstures lappuses. 

 

Atrašanās vieta