Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Centrā – sieviete

Sieviete ir tā, uz kuras pleciem balstās daļa pasaules. Bez sievietes veikuma vīriešu pasaule būtu bāla un neizteiksmīga. Par mums – tik dažādajām, lasiet bibliotēkas grāmatās.

 Grāmatu anotācijas no www.gramata24.lv, www.janisroze.lv, www.jumava.lv,

 

 

 

Sieviete Latvijas vēsturē

 

Krājumā “Sieviete Latvijas vēsturē” apkopoti 13 vēsturnieku darbi, kurus konsolidē jēdziens “sieviete”. Publikācijas hronoloģiski aptver laiku no 18.gadsimta līdz mūsdienām. Mēģinot iezīmēt sieviešu klātesamību mūsu pagātnē, tās atsedz līdz šim mazāk zināmus, vai pat nezināmus faktus. 

 

Atrašanās vieta

 

 

100 Latvijas sievietes kultūrā un politikā

 

Enciklopēdiskais izdevums, kurā portretētas 100 ievērojamākās sievietes laika posmā no 18. līdz 21. gadsimtam. Tas ir veidots kā skatījums uz Latvijas vēsturi un mūsdienām caur personības radošajām biogrāfijām. Šķirkļi izkārtoti alfabētiskā secībā, un katrs no tiem ietver oficiālu portretu, citas ilustrācijas, dzīves datus, darbības sfēru un raksturojumu, dzīves aprakstu, izlasi u.c. ziņas. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Zelče V.

Nezināmā

 

Šīs grāmatas pamatdimensija ir Latvijas sievietes dzīve hronoloģiski šaurā vēstures posmā – 19.gs. otrajā pusē. Tiešī šie piecdesmit gadi bija vēl līdz tam nebijušu sociālo, saimniecisko un kultūras transformāciju laiks, kurā izveidojās jaunlaiku sabiedrības modeļa pamats. Grāmatā atsegtas Latvijas sieviešu dzīvē notiekošās pārmaiņas, viņu dzīvesdarbība modernās sabiedrības tapšanas laikposmā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Reinsone S.

Meža meitas

 

Otrā pasaules kara beigas Latvijā mieru neatnesa - gluži pretēji, te sākās jauns karš, kas dramatiski pārmainīja dzīvi daudziem cilvēkiem un viņu ikdienā ienesa teroru un bailes. Meži un purvi kļuva par militārās pretošanās vietu un reizē pajumti tūkstošiem cilvēku. Mežs kļuva par politisku jēdzienu, nepakļaušanās un pretstāves apzīmējumu. Sieviešu piedzīvotais mežos un purvos nacionālo partizānu kara laikā līdz šim ir bijusi neizzināta Latvijas

 

pārdzīvoto uzklausījusi un grāmatā apkopojusi LU LFMI pētniece Sanita Reinsone. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Blūma L.

Latvietes karma

 

Šī grāmata ir par mums. Par sievišķību, sievišķo enerģiju, mūsu enerģētiku, sievišķā spēka avotiem, partnerattiecībām, seksualitāti, par attiecībām ar vecākiem un bērniem, par sievietes būtību un sūtību, kura var atklāties vien tikai iepazīstot sevi ārpus materiāli fiziskās pasaules robežām. Kas tad tieši ir mūsu, Latvijas sieviešu, lielākie klupšanas akmeņi, mācībstundas un pēc kā alkst Latvijas sievietes Dvēsele. Kur mēs dodamies? Kāda ir mūsu misija globālā līmenī? Mēģinot izprast karmiskās situācijas, pagātnes vēstījumu un mūsu enerģētisko raksturojumu, mēs visas kopā varam sākt apjaust un nedaudz ielūkoties Lielajā Plānā. Grāmatā apkopota mana personīgā un daudzu citu Latvijas sieviešu pieredze izejot transformācijas ceļu, dziedinot sevi, atgūstot savu sievišķības spēku, atverot savu sirdi un sākot dzīvot savu patieso dzīvi. Visi grāmatā skartie jautājumi tiek apskatīti no garīgās psiholoģijas, jeb Dvēseles uzdevumu un mērķu viedokļa, kas ļauj ieraudzīt pasauli no taureņa nevis kāpura skatupunkta. Lai iedvesma doties pa Sirds ceļu un spert pēdējo soli, pirms pacelties spārnos! (Autore.) 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Pinkola E.K.

Sievietes, kuras skrien ar vilkiem

 

Stipra sieviete daudzējādā ziņā līdzinās veselīgai vilcenei: viņai piemīt nekļūdīgs instinkts, mūžīga gudrība un apbrīnojama drosme – īpašības, ko dāvājusi Pirmatnējā Sieviete. Diemžēl aplamas kultūras normas un vērtību sistēmas šo pirmatnējo spēku ir apspiedušas un nicinājušas tik ilgi, ka mūsdienu modernā sieviete biežāk jūtas pazudusi, apdraudēta un vāja, nevis iekšējas pārliecības un drosmes iedvesmota. Kā atjaunot saikni ar dabisko būtību? Lasot ceļa zīmes, kas ieaustas sensenās pasakās, mītos un teiksmās. Atkodētas un izskaidrotas, tās atklās jums Pirmatnējās Sievietes pēdu nospiedumus. Sekojiet tiem! Vienalga, vai esat veiksmīga vai neveiksmīga sieviete, mājsaimniece, māksliniece vai uzņēmēja, – šī grāmata ir jūsu atslēga uz īsto dzīvi, uz zinīgas, spēcīgas un savvaļīgas sievietes pasauli.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Meļņiks J.

Sievietes laimes enciklopēdija

 

Šīs grāmatas divpadsmit nodaļās sniegti vairāk nekā trīssimt padomu, atrodami testi, dzīvesstāsti un komentāri. Grāmata palīdzēs attīstīt pašcieņu un personisko brīvību, pārvarēt bailes un pieradināt vienatni, tikt galā ar sadzīves un finanšu problēmām, pilnveidot sekss-un-attiecibas ar mīļoto cilvēku vai dzīvesbiedru, ar tuviniekiem, draudzenēm un, pats svarīgākais, kļūt par sava likteņa saimnieci.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Trobiša I.

Prieks būt sievietei

 

Šī grāmata, kas sarakstīta nu jau pirms vairāk nekā četrdesmit gadiem, arī šodien pārsteidz gan ar savu drosmi, gan ar tēmas aktualitāti - tā runā par sievietes seksualitāti un par auglību, par fiziskajām attiecībām laulāto mīlestībā un par mīlestību pret Dievu, mūsu dvēseles un arī miesas Radītāju. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Osho

Grāmata par sievieti

 

Ošo: - Kādēļ allaž vilkt robežu starp vīrieti un sievieti? Patiesībā ikvienā vīrietī ir daļa sievietes un ikvienā sievietē ir daļa vīrieša. No tā nevar izvairīties, jo tevi ir radījuši vīrietis un sieviete. Katrs no viņiem tev ir devis tieši pusi. Tevī vienlaikus mīt gan tēvs, gan māte, atšķirība ir tikai, kura monētas puse ir redzama, bet kura - slēpta. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Bolena Dž.Š.

Katrā sievietē ir dieviete

 

Ikvienā sievietē ir dieviete! Vai tā ir Atēna, Hēra vai varbūt skaistā Afrodīte? Kāpēc viena sieviete par vērtību uzskata laulību un bērnus, bet citai pirmajā vietā ir neatkarība un sasniegumi? Kā tas iespējams, ka dažreiz sieviete ir ļoti loģiska un profesionāla, bet citkārt ļaujas emocijām vai noslēdzas sevī? Jo sarežģītāka sieviete, uzsver Dr. Bolena, jo vairāk iespējams, ka viņā aktīvas ir daudzas dievietes. Svarīgākais ir izlemt, kuru attīstīt un kuru izskaust. Grāmata Katrā sievietē ir dieviete rāda, kā to izdarīt, tā ļauj iepazīt sevi un uzzināt savas stiprās puses.

 

Atrašanās vieta

 

 

Imlere V., Šteinheizere A.

Viss, kas jāzina sievietei

 

Asprātīgs ceļvedis cauri modernās dzīves džungļiem. Grāmatā apkopoti ne tikai interesanti dati, vērtīgi fakti un noderīga informācija tādās dzīves jomās kā psihologija-un-pedagogija, mode un kultūra, bet arī doti padomi, par ko tērzēt pie kafijas tases un kā apgūt "vīriešu darbu" veikšanai nepieciešamās prasmes. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Lorenca T.

Skaistuma anatomija

 

Grāmata paredzēta dažāda vecuma sievietēm - arī tām, kuras domā, ka viņām nekādi padomi nav vajadzīgi - jaunām un veiksmīgām, kam šķiet - to sejas nekad neapvītīs, jo āda vienmēr būs gluda. Grāmatā doti padomi, kā izmantot tautas līdzekļus kosmētikā mājas apstākļos. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kukaine J.

Daiļās mātes

 

Mākslas kritiķe, feministe Jana Kukaine grāmatā pēta to, kā mūsdienu sabiedrībā tiek konstruēts mātišķības un sievietes jēdziens.

Atsedzot mātišķības ideoloģijas formas, esmu meklējusi nevis iedomāto vai leģitīmo, bet reālo mātišķības pieredzi, lai cik daudzpusīga un pretrunīga tā būtu. “Daiļajās mātēs” es oponēju klasiskās Rietumu filozofijas subjekta koncepcijai, kas par cilvēka “es” runā galvenokārt kā par kaut ko garīgu un nemateriālu. Esmu pārliecināta, ka ķermeņa pieredze ir neatņemama subjektivitātes daļa, tāpēc mātišķību skatu kā ne tikai garīgu, bet arī ķermenisku praksi. Mani darba instrumenti ir feministiskā teorija un mūsdienu (galvenokārt Latvijas) laikmetīgā māksla, kas savā māksliniecisko pētījumu lokā ietver ar mātišķību saistītus jautājumus. Visbeidzot, jāatzīst, ka nozīmīgu artavu grāmatas sarakstīšanai sniegusi arī mana personīgā pieredze un Latvijas sabiedrības vērojumi. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Kurpatovs A.

Skaistule un briesmonis

 

“Ko tur splēpt, mūsu visslēptākā vēlēšanās ir – atrasts tuvu cilvēku, to, kuram var uzticēties pilnībā, kura dēļ gribētos dzīvot. Tas ir dabiski, jo tas ir ceļš no vientulības uz laimi. Tomēr kā lai aļaujas uz cilvēku, kuru tu nesaporti? Kā lai uzticas tam, kurš, liekas, pilnīgi nav spējīgs saprast tevi?

Vīrieša un sievietes attiecības laikam gan ir pati sarežģītākā cilvēku psiholoģijas puse. Mūsu centieni iegūt pretmīlestību regulāri pārtop par vilšanos, aizvainojumiem un atsvešināšanos. Tad nu mēģināsim saprast mūsu “starpdzimumu” konfliktu raksturu, lai spētu veidot savu personisko laimi ar četrām rokām!” tā autors Andrejs Kurpatovs. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Norvuda R.

Sievietes, kas mīl par daudz

 

Grāmatā apkopoti psiholoģes padomi, kā rīkoties sievietēm, kas attiecībās ar vīriešiem zaudējušas savu “es” un vēlas atbrīvoties no šīs atkarības. Vairākās nodaļās ir apkopotas biežāk sastopamās situācijas – pārlieku lielas mīlestības modeļi. Autore ar saviem skaidrojumiem un risinājumiem palīdz pārvarēt šo kaitīgā ieraduma formu, kas dažreiz var būt tik pat bīstama un degradējoša kā alkohols.

Robina Norvuda ir licencēta laulību un ģimenes konsultante. Ārste – specializējusies neveiksmīgu attiecību, atkarību, līdzatkarību un arī depresijas ārstēšanā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Vulfs V., Čebotara S.

Liktenīgās sievietes

 

La Femme Fatale – Liktenīgās sievietes... Viņu neaizmirstamie vārdi kļuvuši leģendāri. Viņas salauza sirdis un lika vīriešiem zaudēt prātu. Viņu dēļ notika dueļi un pieteica karu. Viņām par godu sacerēti šedevri un mainīta vēstures gaita. Viņu dēļ gāzti kalni un iets nāvē.  No Daiļās Helēnas līdz Matai Hari un no Kleopatras līdz Merilinai Monro – šeit apkopotas visiekārojamāko un bīstamāko La Femme Fatale biogrāfijas, un ikvienu no tām var lasīt kā saistošu romānu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Meijers – Stablē B.

12 modistes, kas izmainīja vēsturi

 

Šajā grāmatā parādītas divpadsmit apdāvinātas modistes, kas kļuvušas par stila emblēmām. Katra savā veidā atrada īsto ceļu, iezīmējot to adatas dūrieniem un izdzīvojot savu likteni. Kā viņas tika līdz virsotnei? Kāds bija viņu ceļš? Kuri bija viņu veiksmīgākie modeļi, kādas tehnikas, kur — iedvesmas avoti? Šis darbs ir kaleidoskopisks ieskats lielajos sieviešu modes namos pie stilistēm, kuras ietekmējušas vēsturi.

 

Atrašanās vieta

 

 

Čeinija L

Koko Šanele

Viņa nepakļāvās konvencijām un izveidoja jaunu priekšstatu par to, kas ir valdzinošs. "Liecība par šīs pretrunīgās sievietes valdzinājumu... Bārene, šuvēja, sieviete, kuru uztur mīļākais, miljonāre, moderniste, sieviešu tērpu modelētāja, kolaboracioniste un visbeidzot - firmas zīme. Šanelei piemita Marijas Antuanetes ietekmīgums un Pikaso ilgmūžīgais radošums. Viņa bija tābrīžaa galvenā notikuma - modernās sievietes piedzimšanas - iedzīvinātāja, tās karsti pukstošā sirds."

 

Atrašanās vieta

 

 

Naika A.

Beibes rokasgrāmata

 

Pašpalīdzība un labākā sirdsdraudzene vienā grāmatā.

Padoms ir iespēja iegūt noderīgu informāciju, kā padarīt dzīvi vieglāku. Un nav svarīgi, vai tu jautā žurnāla padomu slejai, uzplijies svešiniekam bārā vai arī uztici savas problēmas draugiem. Šajā grāmatā tu atradīsi atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem. 

 

Atrašanās vieta