Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Ceļvedis pa bērnības zemi

Ko darīt, lai bērns augtu laimīgs un apmierināts? Kā pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku lai interesanti būtu gan bērnam, gan pieaugušajam? Ja trūkst ideju – nāc uz bibliotēku!

Grāmatu anotācijas no www.valtersunrapa.lv, www.janisroze.lv, www.zvaigzne.lv, www.lielsmazs.lv , www.gramata24.lv  

 

 

 

Vecgrāve A.

Ceļvedis pieaugušajiem pa bērnības zemi

 

Grāmatas pamattēma ir pieķeršanās teorija – bērna un vecāku mīlestības veidošanās vēsturiskie, bioloģiskie un sociālie aspekti. Te apkopoti speciālistu atzinumi par jaunākajām audzināšanas metodēm pēdējā desmitgadē, sniegti praktiski padomi vecākiem, kā pārvarēt grūtības bērnu audzināšanā. Grāmata paredzēta pedagoģijas un psiholoģijas studentiem, sociālajiem darbiniekiem, pirmsskolas skolotājiem, vecākiem un citiem interesentiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kā izaudzināt laimīgu mazuli

 

Apzinieties, cik ātri paiet bērniņa pirmie mēneši un gadi, un izbaudiet tos, cik vien varat. Priecājieties par visiem bērna sasniegumiem – sākot ar pirmo smaidu līdz pat pirmajam braucienam ar velosipēdu. Sviniet laiku, ko varat pavadīt kopā ar savu mazuli, jo jau pavisam drīz un nemanot viņš izaugs par pusaudzi, un jūs nevarēsiet vien nopriecāties, cik ātri mazais, neaizsargātais zīdainītis ir pārtapis par apburošu un patstāvīgu personību.(K.Langluā) 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kā izaudzināt brīnišķīgus bērnus

 

Kurš gan negribētu niķīga bērna vietā rātnu mazuli? Kā pareizi reaģēt, kad dēls ir pazaudējis sporta tērpu, bet meita paziņo, ka pievērsīsies veģetārismam? Ne vienmēr pareizāko atbildi varam sniegt no savas pieredzes. Šajā izdevumā ir plaša informācija, kas balstīta uz daudzu veselības aprūpes speciālistu, pedagogu un vecāku ikdienā gūto pieredzi un pētījumiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Lundberga S.

Soli priekšā

 

Šajā grāmatā ir apkopoti fakti par zīdaiņu un bērnu attīstību un ikdienu. Tā ir rakstīta bērna skatījumā. Grāmatā apkopoti padomi, starp kuriem jūs noteikti atradīsiet sev vispiemērotākos.

 

Atrašanās vieta

 

 

Drakermena P.

Bērnu audzināšana franču gaumē

 

Bruņojusies ar autiņbiksīšu somā paslēptu piezīmju blociņu, Drakermena dodas izzināt franču bērnu audzināšanas noslēpumus. Viņa uzzina, ka Francijā vecāki noteiktos jautājumos ir ārkārtīgi stingri, taču citos – pavisam pieļāvīgi. Un viņa saprot – lai kļūtu par citādiem vecākiem, nepietiek tikai ar citādu bērnu audzināšanas filozofiju. Ir nepieciešams pavisam jauns skatījums uz to, kas īsti ir bērns.

Izlasiet, lai uzzinātu, kā izaudzināt zinātkārus un pašapzinīgus bērnus ar francisku vieglumu! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Čua E.

Tīģermātes cīņas himna

 

Visi vecāki vēl saviem bērniem pašu labāko. Taču priekšstati par to, kas ir labākais, Austrumos un Rietumos atšķiras. Rietumu vecāki ciena savu bērnu individualitāti un mudina meklēt “patieso aicinājumu”. Ķīniešu vecāki uzskata, ka svarīgāk ir ieaudzināt bērnā mērķtiecību un prasmes, kas ļaus dzīvē gūt panākumus. Viņi arī uzskata, ka zina, kas bērnam ir vislabākais, tādēļ nereti ignorē atvases vēlmes un izvēles. Grāmatā “Tīģermātes cīņas himna” ķīniešu izcelsmes amerikāniete Emija Čua dokumentē savu apņēmību uzaudzināt abas meitas – Sofiju un Lulu – pēc ķīniešu metodēm un apraksta šī lēmuma fantastiskos rezultātus.

Viņa liek meitām tiekties uz izcilību un to pašu prasa no sevis. Emijas metodes var šķist pārlieku stingras un pat autoritāras, taču, kā uzsver autore, ar attieksmi “dari, ko vēlies, mīlulīt!” ir krietni par maz, lai bērns kādudien uzstātos Kārnegija zālē. Grāmatā viņa apraksta šīs audzināšanas apbrīnojamos rezultātus, bet neslēpj arī cenu, kas jāmaksā par sasniegto.

“Lai kaut ko labi prastu, ir jāstrādā. Bērni nekad negrib pūlēties, tādēļ viņu vēlmes bieži vien ir vienkārši jāignorē. Sākumā viņi pretojas, un tieši šajā posmā rietumnieku vecāki lielākoties padodas. Neatlaidīga vingrināšanās, vingrināšanās un vēlreiz vingrināšanās ir obligāta, ja vēlaties gūt panākumus.” 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Makgregora S.

365 nodarbības ar bērniem

 

Ko dara Jūsu bērns, tiklīdz atgriežas no skolas? Ja Jūs teiksiet, ka tūlīt sāk mācīties, Jūsu bērns, bez šaubām, pelna cieņu, iespējams, viņš ir nākamais ģēnijs. Bet, ja bērns nosēžas pie televizora, tad gan viņam, gan jums domāta šī grāmata. Tajā atradīsiet rotaļas un nodarbības, kas Jūsu bērnam brīvajā laikā sagādās prieku un jautrību. Tās būs gan mierīgas, gan aktīvas nodarbības, kas paredzētas kā telpās, tā arī brīvā dabā, ar māksliniecisku vai sportisku ievirzi, vienam pašam un kopā ar draugiem, ar vecākiem vai bez viņiem, vārdu sakot, tās noderēs ikvienam bērnam jebkurā noskaņojumā, dažādās situācijās – katrai dienai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Punktiņš, punktiņš, komatiņš...

 

Grāmatā apkopotas vairāk nekā 100 jautras un aizraujošas spēles pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, kas palīdz attīstīt uzmanības un domāšanas prasmi, komunikācijas un koncentrēšanās spējas, rosina iztēli un trenē atmiņu. Jūsu mazulis ir sasniedzis trīs gadu vecumu. Viņa dzīvē ir sācies jauns — pats interesantākais, piesātinātākais dzīves posms. Šis ir ļoti straujas attīstības laiks. Spēlējoties bērns izzina apkārtējo pasauli. Vecāki ir tie, kas palīdz bērnam augt, veidoties par vispusīgi attīstītu personību. Vecākiem jāatceras: spēlējoties bērns mācās — īpaši tad, ja vecāki aktīvi iesaistās šajās spēlēs; tieši vecāki ir labākie sava bērna skolotāji. Viņu spēkos ir pārvērst bērna apmācību par aizraujošu piedzīvojumu. Šī grāmata ir domāta rosīgiem prātiem un vingriem ķermeņiem. Tā visiem sniegs daudz prieka, smieklu un jautrības, kā arī iemācīs daudz jauna gan bērniem, gan pieaugušajiem! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ripolls O.

Spēlēsim! 100 spēles no visas pasaules

 

Pasaulē dzīvo ļoti daudz meiteņu un zēnu, kas aizrautīgi spēlē spēles un iet rotaļās. Izvēlies kādu spēli, vienalga, no kura kontinenta, un spēlē to. Tādā veidā tu apgūsi jaunas, jautras spēles un uzzināsi, kā savu brīvo laiku pavada bērni, kas dzīvo tūkstošiem kilometru attālumā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kincela K.

Māmiņas un meitas grāmata

 

Supermamma nav tikai mamma vien. Viņa ir radoša māksliniece, izveicīga amatniece, izcila pavāre un prasmīga dārzniece. Reizēm viņa ir tik komiska, bet, būdama piedzīvojumu meklētāja, palīdz savai meitai un atstāj uz viņu iespaidu, iejūtoties sportistes lomā. Īsts multitalants!

No kurienes gan rodas idejas, lai to paveiktu? Šī grāmata piedāvā aizraujošu un neparastu nodarbošanos ieteikumus māmiņas un meitas kopīgā laika pavadīšanai.

Gatavojiet rotas no makaroniem, cepiet feju mafinus, veidojiet skaistuma dobi un garlaicīgi jums nebūs nekad! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Dibala U.

Māmiņas un dēla grāmata

 

Supermamma nav tikai mamma vien. Viņa ir radoša māksliniece, prot dažādus amatnieku darbus, garšīgi gatavo ēst un ir prasmīga dārzniece. Viņa ir īsta jokdare un visos piedzīvojumos ir kopā ar savu dēlu, turklāt viņas sasniegumi sportā arī ir ievērības cienīgi!

Kur mamma smeļas visas šīs ierosmes? Šī grāmata piedāvā lieliskas un neparastas idejas, kas noderēs, plānojot mammas un dēla kopā pavadītos brīvos brīžus.Veidojiet saules pulksteni, cepiet torti futbolistu godināšanai vai būvējiet īstu indiāņu apmetni –, darbojoties kopā, jums nekad nekļūs garlaicīgi! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Dibala U.

Tēva un dēla grāmata

 

Supertētis nav parasts tētis. Viņam piemīt daudz talantu. Viņš ir radošs mākslinieks, pavārs un amatnieks, kā arī pieprot dažādus dārza darbus. Tētis ir liels nebēdnis, dēla pavadonis piedzīvojumu meklējumos un paraugs sportā.

Kur smelties idejas? Šajā grāmatā, kura piedāvā tēviem aizraujošus un neparastus veidus kopīgai brīvā laika pavadīšanai ar dēlu.

Uztaisiet bumerangu, piedalieties olimpiskajās spēlēs mežā vai pagatavojiet šaušalīgo boli - un jums nekad nebūs garlaicīgi! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kincela K.

Tēva un meitas grāmata

 

Supertētis nav parasts tētis. Viņam piemīt daudz talantu. Viņš ir radošs mākslinieks, pavārs un amatnieks, kā arī pieprot dažādus dārza darbus. Tētis ir liels nebēdnis, meitas pavadonis piedzīvojumu meklejumos un paraugs sportā.

Kur smelties idejas? Šajā grāmatā, kura tēvam piedāvā aizraujošus un neparastus veidus kopīgai brīvā laika pavadīšanai ar meitu.

Radiet pudeļu mūziku, ierīkojiet krāšņi ziedošu pļavu taureņiem vai būvējiet leļļu namiņu - un jums nekad nebūs garlaicīgi! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Martins S.

Piedzīvojumu grāmata zēnam

 

Vienalga, vai esi zinātkārs zēns vai pieaudzis puika, kas mēģina atcerēties bērnības piedzīvojumus, tu esi paņēmis rokā īsto grāmatu. Var jau būt, ka aizmirsto jautrības un dēku pasauli malā ir nostūmuši datori un videospēles, tomēr tas vēl nenozīmē, ka tā vairs nepastāv. Var jau būt, ka mūsu piedzīvojumu kārā DNS ir iemigusi, jo to neizmanto, taču, lai atmodinātu, atliek vien atvērt sētas durvis. Piedzīvojumi un satraukums ir pieejami visiem, kam vien piemīt zinātkāre.

 

Atrašanās vieta

 

 

Ambrouza Dž.

365 izzinošas aktivitātes, kas tev jāizmēģina

 

Uzbūvē viesnīcu kukaiņiem. Radi mākoni. Atrodi fosīliju. Atpazīsti dzīvnieku pēdas. Izpēti jūras piekrasti - un daudz ko citu!

Precīzas instrukcijas, nepieciešamo lietu saraksts un fotogrāfijas izskaidro katru aktivitāti soli pa solim.

Šī grāmata, kas pilna ar pārsteidzošām nodarbībām, piedāvā aizraujošu laika kavēkli un atklāj brīnišķīgu pasauli tev līdzās! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ziemele Dz.

Rotas bērniem

 

Grāmatā aprakstītās rotas var izmantot ne tikai kā piespraudes vai magnētiņus, bet arī kā jautras rotaļlietas. Jaunākie bērni, spēlējoties ar filca zvēriņiem, var izbaudīt krāsu bagātību un faktūras dažādību, savukārt lielākie bērni – mācīties krāsu nosaukumus un izdomāt aizraujošus stāstiņus par dzīvniekiem. Sākumskolas vecuma bērni, iespējams, jau paši var ķerties pie darba: uzzīmēt sev tīkamu piegrieztni un soli pa solim, sekojot instrukcijām, uzšūt filca rotu, ko piestiprināt pie apģērba vai skolas somas.

 

Atrašanās vieta

 

 

Vindberga I.

Raibu raibi akmentiņi

 

Vai burtu un ciparu apguvei noder tikai izdales materiāli no papīra vai kāda cita materiāla? Nebūt ne! Šim nolūkam var izmantot parastus akmentiņus.

Ilze Vindberga piedāvā aizraujošas idejas, kā kopā ar bērniem doties dabā, meklēt un atrast lielākus un mazākus oļus, nokrāsot tos un pēc tam  lietderīgi pielietot mācīšanās un rotaļu procesā.

Košā grāmata noderēs visai ģimenei, lai kopā mācītos un rotaļātos.

 

Atrašanās vieta

 

 

Pasakas par bērnu dzīvi

 

Grāmata, kura parāda Latvijas sabiedrībai, kas notiek mūsu bērnu galvās. XXI gadsimta Latvija bērnu acīm: 72 bērnu sacerētas pasakas, 5 spilgtu, mūsdienīgu latviešu mākslinieku ilustrācijas.

Vienlaikus grāmata bērniem, laikmeta dokuments un mākslas projekts, kas paplašina bērnu grāmatu ilustrācijas žanra robežas. Tajā lasāmas 72 Latvijas bērnu sacerētas pasakas un Ineses Zanderes Pasakas bez pasakām. Grāmata ir precīzs, skaudrs un jautrs vēstījums par pieaugušajiem un viņu radīto pasauli, kurā dzīvo un domā bērni. Piecas grāmatas nodaļas ir kā izstāde ar piecām sienām, kur patiesība, nākusi no bērna mutes, atspoguļojas mākslinieku Ievas Maurītes, Andra Vītoliņa, Ginta Gabrāna, Otto Zitmaņa un Katrīnas Neiburgas darbos.

Grāmata saņēmusi „Zelta ābeles” žūŗijas speciālbalvu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Joņevs J., Pētersons R.

Slepenie svētki

 

Bilžu grāmata rāda lietu pasaules slepeno dzīvi, ko neredz cilvēki. Lielajam drēbju skapim ir dzimšanas diena, bet visu dienu viņu tā arī neviens neapsveic. Taču skapis neskumst. Viņš savu dzimšanas dienu svin naktī, viņa viesi nes dāvanas un uzvedas kā trakulīgā ballītē. Vecākiem nevajadzētu rāties, ja no rīta istabā ir nekārtība – pie tās taču nav vainīgi bērni!

Izcilā ilustratora Reiņa Pētersona un nesen Eiropas literatūras balvu saņēmušā rakstnieka Jāņa Joņeva kopdarbam raksturīga labdabīga ironija un groteska, priekšmetu svinības atbilst pieaugušo dzīves rituāliem, kādus tos iztēlojas un savās rotaļās atveido bērni. 

 

Atrašanās vieta