Ceļojuma piezīmes - Šveice, Francija, Vācija, Norvēģija

Līdz 19. jūnijam Jelgavas pilsētas bibliotēkas galerijā iespējams aplūkot Raita Junkera personālizstādi "Ceļojumu piezīmes - Šveice, Francija, Vācija, Norvēģija". Izstādes atklāšana norisināsies 16. maijā pulksten 15. Laipni aicināts ikviens interesents!

„Izstādē “Ceļojumu piezīmes” apkopotas darbu studijas no Vācijas – Berlīnes, Hamburgas, Bergedorfas, no Šveices – Bernes, Nionas, Ženēvas ezera, Francijas – Parīzes un Nicas, Norvēģijas galvaspilsētas Oslo. Izstādē skatāmi darbi no ceļojumiem, kuri tapuši pēdējo desmit gadu laikā.

Katrā vietā, reizē un laikā tverti man interesējoši vides motīvi. Strādājot dabā, bieži rodas jaunas idejas gan motīvu izvēlē, gan piemērotu materiālu apzināšanā. Ceļojumos galvenokārt strādāju pastelī un tušas zīmulī. Plenēros radītos darbos ielieku tā brīža emocijas, noskaņojumu, krāsu izjūtas, apgaismojuma daudzveidību, līniju spēles un ritmus. Darbojoties plenēros, man interesantākais ir ieraudzīt ko neparastu, atrast katrā vietā to raksturīgāko, spēt ātri visas sajūtas uzlikt uz papīra, kartona vai audekla. Jo vairāk izzinu dabu, arhitektūru, cilvēkus, jo radošāk rodas jaunas idejas, atklājas interesantas vietas, motīvi, ierosmes jaunu uzdevumu risināšanai. Strādājot dabā, negaidīti atklāju neparastu redzes leņķi – skatījumam uz apkārt notiekošo. Zīmējot, gleznojot dabā es sadzirdu tās dzīvo elpu visā daudzveidībā, gan līnijās, laukumos, krāsās, skaņās, smaržās. Ceļojumu plenēri iedvesmo un rosina, dod spēku radošam darbam turpmāk. Ar gūto prieku un iedvesmu no apkārtējā  - varu vēlāk dalīties ar izstādes skatītājiem.”