Ceļojošā izstāde „Grāmatu lasīšana plakātos” Pārlielupes bibliotēkā

Visu oktobra mēnesi Pārlielupes bibliotēkā ir apskatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ceļojošā izstāde “Grāmatu lasīšana plakātos”. Izstādē aplūkojami reprodukcijas plakāti, kas izmantoti dažādos grāmatu lasīšanas veicināšanas pasākumos Spānijā kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem līdz pat mūsdienām. Uz planšetēm informācija ir arī latviešu valodā.

Izstādi var iedalīt četrās lielās grupās: bērnu un jauniešu grāmatu izdošanas un lasīšanas veicināšana, Grāmatu dienas popularizēšana, Grāmatu lasīšanas veicināšanas plāna ieviešana un Madrides Grāmatu gadatirgus organizēšana. Lai izstādes plašo piedāvājumu varētu ērti aplūkot, tā sadalīta 4 ciklos, katrai tēmai veltot vienu nedēļu:

1. Grāmatu dienas popularizēšana 01.10.– 07.10.

2. Grāmatu gadatirgus organizēšana 08.10.– 14.10.

3. Bērnu un jauniešu grāmatas 15.10.– 21.10.

4. Grāmatu lasīšanas veicināšana 22.10.– 31.10.

Plakātu paraugi ņemti no Spānijas Izglītības, kultūras un sporta ministrijas pakļautībā esošās Grāmatu lasīšanas observatorijas krājumiem. Tajos var redzēt plakātu dizaina un ilustrāciju attīstību, ko radījuši tādi mākslinieki kā Hanibals Tehada, Lopess Vaskess, Frančesks Vila i Rufas, Mingote, Manuels Martiness Muņoss, El Roto, Pepe Karrio, Oskars Marinē, Rafaels Selda u. c.

Izstāde "Grāmatu lasīšana plakātos" ir Spānijas vēstnieka Pedro Migela Himenesa Načera dāvinājums Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.