Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Brīvdienu ceļojums

Ir īstais laiks doties kādā tuvākā vai tālākā vasaras brīvdienu izbraucienā! Lai Jūs smeltos labas idejas saviem piedzīvojumiem, esam sagatavojuši īpašu virtuālo izstādi. Laimīgu ceļu!  

Grāmatu anotācijas no www.avotsabc.lv, www.janisroze.lv, www.zvaigzne.lv, www.latvijasmediji.lv, www.kartes.lv

 

Latvija, Lietuva, Igaunija  

 

Ceļvedī apkopota plaša informācija par vairāk nekā 1000 apskates objektiem Baltijas valstīs, kā arī par naktsmītnēm, maltītes ieturēšanas vietām, aktīvās atpūtas un izklaides iespējām, pasākumiem un festivāliem, tūrisma informācijas centriem un citām ceļotājiem nepieciešamām lietām, tāpat sniegti dažādi noderīgi praktiski padomi. Savukārt tiem Latvijas ceļotājiem, kuri, viesojoties kaimiņvalstī, vēlēsies pateikt igauņu vai lietuviešu valodā kaut vai dažas pieklājības frāzes, noderēs latviešu-lietuviešu un latviešu-igauņu sarunvārdnīca. Apskates objektu aprakstus papildina lieliskas un kvalitatīvas fotogrāfijas un ilustrācijas, bet orientēties palīdz pilsētu plāni un reģionu kartes. Ceļvedī dots arī alfabētiskais rādītājs, kas palīdzēs tā lietotājam ātri atrast nepieciešamo informāciju par vietu vai objektu, kuru viņš grasās apmeklēt.  

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Ceļojumi Igaunijā pie ūdeņiem
 

Jūra, līči, salas, ezeri, upes, ūdenskritumi.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē, Aukštaitijā un Vitebskas apgabalā

 

Brošūras izdošanas mērķis ir kopēja Baltijas Ezeru Zemes un reģiona „Bella Dvina” tūrisma objektu datu bāze, kas palīdzēs ceļotājam sava maršruta veidošanā un šo reģionu apceļošanā.
Šogad, ceļotāju ērtībai, informācija brošūrā tiek apkopota katra novada/rajona ietvaros, izvirzot katra novada/rajona TOP objektus jeb tos, kas ir vispopulārākie tūrisma objekti šajā teritorijā un kuri tūristiem noteikti ir jāapskata. Pēc TOP objektu apraksta informācija ir apkopota pa sadaļām, kas ietver informāciju par kultūrvēsturiskajiem objektiem, muzejiem, muižām un pilīm, baznīcām, dabas resursiem, gastronomisko tūrismu, kā arī par aktīvas atpūtas (zirgu izjādes, piedzīvojumu un ūdens tūrisms), ziemas un veselības tūrisma piedāvājumiem katra novada/rajona ietvaros Latgalē, Aukštaitijā un Vitebskas apgabalā.

 

Atrašanās vieta

   
       

Lūse A. 

Pārgājienu idejas  

 

Žurnālā atradīsi vairāk nekā 20 idejas ceļošanai kultūras un tūrisma maršrutā Baltu ceļš, kas papildinātas ar interesantiem vēstures faktiem, vienkāršām, ātri pagatavojamām seno ēdienu receptēm. Noderīgas idejas žurnālā atradīs arī militārā mantojuma cienītāji, jo Ukrainas kara kontekstā šī valsts vēstures daļa ir kļuvusi īpaši nozīmīga!  

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Pārgājienu takas

 

Katrai takai ir koordinātas, norādes par ērtībām un piemērotību dažādu paaudžu un spēju gājējiem. Var izvēlēties sev piemērotāku maršrutu gar jūru, upēm, ezeriem, cauri purviem un ciemiem, gar mežiem, stāvkrastiem, ūdeskritumiem un pilskalniem.  

 

Atrašanās vieta

 

   
       

TOP 10 ceļojumu maršruti pa Lietuvu

 

Ceļvedī ir ietverti 10 ceļojuma maršruti pa Lietuvu, kas iepazīstina ar interesantām mūsu kaimiņvalsts pilsētām, unikāliem dabas objektiem un skaistām, kultūrvēsturiskām vietām. Maršrutu aprakstus papildina arī nelielas kartes. Ikvienam no mums, dodoties ceļojumā, motivācija un intereses mēdz būt atšķirīgas, tāpēc arī šajā ceļvedī apkopotie 10 maršruti ir atšķirīgi. Katrs no piedāvātajiem maršrutiem iepazīstina ar dažādiem Lietuvas pievilcības aspektiem un rakstura šķautnēm, tāpēc šis ceļvedis būs lielisks palīgs kaimiņvalsts daudzveidības atklāšanā. Maršrutos ietilpst Viļņas un Kauņas apkārtne, Palanga, Klaipēda un Kuršu kāpas, Nemunas ieleja, Augštaitijas un Žemaitijas ezeri un Dienvidlietuvas kūrortpilsētas.  

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Banziņa A.  

Ceļojumi Latvijā pie dzīvniekiem   

 

Katram bērnam dzīvnieku iepazīšana un apskatīšana sagādā prieku, un tikšanās ar tiem jau līdzinās piedzīvojumam. Iepazīsties ar unikālām vietām Latvijā, kur var apciemot visdažādākos zvērus, paglaudīt tos un izbaudīt laiku kopā ar ģimeni.   

 

Atrašanās vieta


   
       

45 tūrisma pērles Latvijā  

 

Tūrisma profesionāļi tos dēvētu par ceļojumu galamērķiem. Bet, domāju, piekritīsiet, ka vārds “galamērķis” tomēr īsti nerosina doties ceļā. Tāpēc metām malā latvisko pieticību un šo Tematisko Avīzi izvēlējāmies nosaukt pienācīgi – “45 tūrisma pērles Latvijā”. Dažas no tām jau aizmirdzējušas tāltālu pasaulē, atpazīstamu darot visu Latviju, citas tiek spodrinātas un atjaunotas, bet kāda gadsimtu griežos apbružāto kādreizējo spozmi pagaidām vēl nav pilnībā atguvusi, taču tāpēc ne mazāk interesanta. Lai diena, ko veltīsiet šiem ceļojumiem, būtu pēc iespējas piepildītāka un daudzveidīgāka, sarūpēta arī informācija, ko vēl iespējams apskatīt katras “pērles” tuvienē.  

 

Atrašanās vieta


   
       

30 dabas takas  

 

Dabas takas Latvijā saradušās gandrīz kā sēnes pēc lietus. Atkarībā no vēlmēm, atvēlētā laika un fiziskās sagatavotības iespējams izvēlēties piemērotāko – īsāku vai garāku ceļu, slīpu, grubuļainu meža taku vai gludu dēļu laipu. Pavisam citu vērtību ekskursija iegūst gida pavadībā, jo tad var ieraudzīt vairāk, kā arī izzināt dabu un vēsturi.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Laivošanas maršruti

 

Pirmā aktīvā tūrisma karte Latvijā, kas izdota uz īpaši izturīga sintētiskās šķiedras materiāla Tyvek®. Tas ir ūdensizturīgs, nebalo saulē un nav saplēšams, tāpēc nodrošinās kartes lietošanas ilgmūžību. 

Aktīvā tūrisma karte “Laivošanas maršruti” aicina iepazīt Latvijas upes. Īstā maršruta izvēlei palīdzēs par tiem sniegtā informācija: ieteicamais laivošanas posms, garums un sezona. Vērtējot ainaviskumu un posmu piemērotību aktīvai laivošanai, izdevuma autori ir izvēlējušies 13 maršrutus, par kuriem sniegta plašāka informācija, kas papildināta ar detālu karti.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Ceļojam no Alsungas līdz Rāznai  

 

Tātad klāt ceļojumu laiks! Tematiskajā Avīzē – viss par Latviju – no Alsungas līdz Rāznai: unikālie Daugavas loki, pārsteidzošās Randu pļavas, dabas takas un purvi, muzeji, gadsimtu elpa un pilsdrupas Subatē un Piltenē un vēl daudz kas cits, kas noteikti jāapskata jau šovasar!  

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Plaudis A.  

Ceļvedis pa teiksmu pilīm  

 

Grāmatā apkopoti vēsturiski materiāli par 48 Latvijas pilīm, īpaša uzmanība pievērsta leģendām, nostāstiem, spoku stāstiem apvītajai Latvijas piļu un muižu pagātnei  

 

Atrašanās vieta

 

   
       

400 tūrisma vietas Latvijā  

 

Saturā ļoti bagātīgs tūrisma ceļvedis "400 tūrisma vietas Latvijā. 101 maršruts Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē". Tajā negaros maršrutos Latvija izrādīta krustu šķērsu, aplūkojot visdažādākos apskates objektus, katra gaumei, interesēm, iespējām. Izdevums bagātīgi ilustrēts. 

Visiem objektiem sniegtas ērtākās piekļuves iespējas, izmantojot kartes vai navigācijas ierīces. Numerācija uzrādīta arī mazajiem ceļiem, uztveres ērtībai Latvija sadalīta 12 kartes apgabalos.

Lasītājam un ceļotājam turklāt atstātas lieliskas izvēles iespējas, maršrutus sadalot, apvienojot vai dažādojot.

Atrašanās vieta

 

   
       

Apceļo Pierīgu!  

 

Idejas ceļojumiem un atpūtai Mārupes, Olaines, Babītes, Ķekavas, Ozolnieku un Jelgavas novadosc: ceļojuma maršrutu piemērus veidojis Andris Klepers.  

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Dabas vērtības Zemgalē  

 

Izdevums gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viņu ciemiņiem ļaus apzināties, cik krāšņa un daudzveidīga ir Zemgales daba, rosinās to kopt un saudzēt. Grāmata kalpos arī par savdabīgu ceļvedi un padomdevēju tūristiem.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Venēcija un Veneto

 

Šajā ceļvedī redzams tas, par ko citos tikai stāstīts. Salokāma lielformāta karte ar transporta shēmām un noderīgu informāciju. Brīnišķīgas fotogrāfijas, ilustrācijas un kartes. Četras lieliskas dienas Venēcijā un Veneto. Slavenāko objektu plāni un šķērsgriezumi. Skats no putna lidojuma uz Venēciju un vēsturiskajām Veneto pilsētām. Plašs viesnīcu, restorānu, veikalu un izklaides vietu saraksts. Venēcijas un Veneto piedāvājums gardēžiem - vietējie vīni un tradicionālie ēdieni  

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Brisele  

 

Šajā izdevumā ir ietverta informācija par vairāk nekā 400 ievērojamiem objektiem, veikaliem, restorāniem, viesnīcām un izklaides vietām. Tajā ir vairāk nekā 600 fotogrāfijas, ilustrācijas un kartes. Ceļvedī arī atradīsiet slavenāko objektu šķērsgriezumus un plānus, kā arī maršrutus tematiskām ekskursijām un jaukām pastaigām.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Prāga

 

Ceļvedis būs veiksmīgs palīgs ekskursijai. Tajā ir slavenākās Prāgas vietas, restorāni, kafejnīcas un veikali, kā arī ērti lietojama karte.   

 

Atrašanās vieta

 

   

     

Stokholma  

Zviedrijas galvaspilsētas Stokholmas centrs ceļvedī iedalīts četros rajonos – Vecpilsēta, pilsēta, Blasieholmena un Šepsholmena, kā arī Jūrgordena.  

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Šeinemanis J.  

Berlīne

 

Vienalga, vai ceļojat pirmajā klasē vai ar ierobežotu budžetu, šis ceļvedis būs jūsu labākais sabiedrotais Berlīnē. Top 10 saraksti - no 10 interesantākajām jaunajām ēkām līdz 10 populārākajiem festivāliem, krodziņiem, muzejiem, viesnīcām, tirgiem - sniedz praktiskas uzziņas, kas nepieciešamas ikvienam ceļotājam. 

 

Atrašanās vieta


   
       

Sorensena A. 

Barselona  

 

Vidusjūras piekrastes pērle Barselona ir ļoti populārs tūrisma galamērķis. Tā ir dāsni apveltīta ar dabas jaukumiem: smilšaino liedagu apskalo silti, kristāldzidri ūdeņi, bet ziemeļos slejas augsti kalni. Pilsētā tūristus gaida arī pievilcīgās vecpilsētas ieliņas, rosmes pilni laukumi, interesanti muzeji, krāšņi arhitektūras brīnumi un burvīgi, zaļojoši parki.  

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Parīze  

 

Ceļvedis palīdzēs baudīt atpūtu Parīzē un piedāvās daudz noderīgu padomu. Grāmatā ir sniegts pilsētas ģeogrāfiskais apskats, ieskats vēsturē, aprakstītas pilsētas ievērojamākās vietas, galvenie tūrisma objekti un to visu papildina kartes, fotogrāfijas un detalizētas ilustrācijas. Kā arī sniegta informācija par viesnīcām, restorāniem, izklaides vietām un daudzi citi praktiski padomi tūristiem.

 

Atrašanās vieta