Bibliotēku nedēļā aicina iepazīt citādu bibliotēku!

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ikvienu interesentu uz kultūrvēsturisku ekskursiju–ceļojumu laikā pa bibliotēkas ēku un apkārtni "Sienas, kas runā", kurā uzzināsiet, kas namā dzīvojis pirms grāmatām, ko par ēku stāsta tās arhitektūra, kāda saistība bibliotēkai ar Jāņa Joņeva romānu „Jelgava 94” un kaķiem, ar ko nozīmīga un interesanta ir bibliotēkas Krišjāņa Barona zāle un daudz ko citu. Iepazīsieties ar bibliotēkas ēku kā vietējas nozīmes arhitektūras pieminekli – vienu no retajām pilsētas ēkām, kas saglabājusies gandrīz neskarta pēc 1944. gada pilsētas bombardēšanas un dedzināšanas.

Jelgavas pilsētas bibliotēka ir UNESCO «Stāstu bibliotēku» tīkla dalībniece un aicina ikvienu apmeklēt bibliotēku ne tikai, lai iepazītos ar neskaitāmajiem grāmatu lapaspusēs glabātajiem noslēpumiem, ne tikai, lai mierā un klusumā pavadītu laiku lasot, studējot vai strādājot mūsu lasītavās, bet arī iepazītu pašas bibliotēkas ēkas ne mazāk saistošo stāstu.

Katru gadu pavasarī Latvijā norisinās Bibliotēku nedēļa. Šogad tā notiek laikā no 22. līdz 28. aprīlim, un nedēļas moto ir  “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām”. Bibliotēkas ar dažāda veida norisēm šajā laikā pastiprināti pievērš uzmanību sev, savam darbam un bibliotēku nozīmei sabiedrībā.

Bibliotēkām ir neatsverama nozīme informācijas piekļuvē un dažādu mērķgrupu prasmju attīstībā. Dodot iespēju piekļūt informācijai, zināšanām un kultūrai, atbalstot mācīšanos, radošumu un inovācijas, bibliotēkas iedrošina un iedvesmo sabiedrību.

Ekskursija norisināsies 25. aprīlī plkst. 18.00 un 28. aprīlī plkst. 11.00. Interesentus aicinām iepriekš pieteikties pa tālruni 26367743 vai e-pastā info@biblioteka.jelgava.lv

Ekskursiju vadīs JPB Informācijas nodaļas vadītāja, mg.sc.soc Baiba Īvāne-Kronberga, plānotais ilgums – 1 stunda.

Uz tikšanos bibliotēkā!