Bibliotēkas saņem dāvinājumu no Jelgavas Domes

Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš uzdāvināja pilsētas bibliotēkām vērtīgas grāmatas ar Jelgavas logo, kas izdotas 2013.gadā, kā arī plakātu „Atklāj Jelgavu", ar kura palīdzību tagad ikviens apmeklētājs varēs iepazīt pilsētas ievērojamākos objektus.

Zinātniskās bibliotēkas un Pārlielupes bibliotēkas krājums papildināts ar A.Hartmaņa darbu "Jauns un traks tu, puika, esi bijis", I.Zvejas "Sapņu komanda 1935. Laika stāsti" un izdevumu "Latvijas 100 skaistākās vietas".

Bērnu bibliotēka "Zinītis" saņēma krāšņu Margaritas Stārastes "Zelta pasaku" grāmatu. Šis dāvinājums ir īpašs, jo februāris "Zinītī" tiek pasludināts par M.Stārastes mēnesi par godu mākslinieces un rakstnieces 100 gadu jubilejai. Bērnu abonementā ir skatāma arī krāsaina un koša literārā izstāde "Mūžs kā pasaka" ar mākslinieces pasakām un ilustrācijām citu rakstnieku darbiem. Jāatzīmē, ka sākot ar 3.februāri visa mēneša garumā bērnu bibliotēkas apmeklētājiem būs iespēja balsot par savu mīļāko M.Stārastes radīto pasaku tēlu.

Latvijas skolās 1935.gadā tika iedibināta akcija "Draudzīgais aicinājums". Tās laikā katrs var atcerēties savu kādreizējo skolu un dāvināt grāmatas, mākslas priekšmetus, ziedot līdzekļus skolu fondiem - bibliotēkām."Draudzīgo aicinājumu" uzsācis bijušais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kurš savā vārda dienā uzdāvinājis bērnības skolai grāmatas un lūdzis, lai arī citi atceras savas skolas. Kopš 1994.gada šī tradīcija ir atjaunota.

Bibliotēkas izsaka pateicību par šiem vērtīgajiem dāvinājumiem gan sava, gan lasītāju vārdā!