Bibliotēkas atguvušas 1389 iespieddarbus

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un tās filiālbibliotēkās – bērnu bibliotēkā „Zinītis", Pārlielupes un Miezītes bibliotēkā – noslēdzās Aizmāršīgo lasītāju dienas. Divu mēnešu laikā bez kavējuma naudas parādus nokārtojuši 627 lasītāji, kuri nodeva laikā neatnestās 1389 grāmatas.

Vislielāko grāmatu skaitu atguvusi Zinātniskā bibliotēka – 201 lasītājam "aizķērušies" 503 izdevumi. Miezītes bibliotēkā 218 lasītāji atnesuši 326 iespieddarbus. Aktivitāte bija manāma arī bērnu bibliotēkā "Zinītis", kur parādus nokārtojuši 112 cilvēki, atnesot laikā nenodotās 342 grāmatas. Savukārt bibliotēka "Pārlielupe" no 96 lasītājiem atguvusi 218 iespieddarbus.

Visilgāk mājās paturēto izdevumu atnesa kāds Zinātniskās bibliotēkas apmeklētājs, kas grāmatu lasīšanai bija paņēmis 1999.gadā. Tika atgūti arī iespieddarbi, kurus lasītāji saņēma 2008.gadā, tomēr vairums bija pēdējo gadu izsniegumi.

Iespēju bez kavējuma naudas nodot laikā neatnestās grāmatas atzinīgi novērtēja ne tikai "aizmāršīgie lasītāji", bet arī bibliotekāri, jo šādā veidā vairāk nekā tūkstotis vērtīgu grāmatu, kuras vairākus mēnešus un pat gadus nebija pieejamas kādam citam lasītājam, atgriezās bibliotēkās.

Paldies tiem, kuri pārskatīja savus grāmatu plauktus un palīdzēja Jelgavas bibliotēkām atgūt krājumu, dodot iespēju arī citiem lasītājiem saņemt šos iespieddarbus!

Bibliotēku kontaktinformācija:

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka: tālrunis 63046587, e-pasts: abo@jzb.jelgava.lv