Bibliotekāres apgūst tiešsaistes kursu “BIBLIO – digitālās prasmes un kompetences Eiropas bibliotekāriem”

Četrām Jelgavas Pilsētas bibliotēkas darbiniecēm bija iespēja apgūt apjomīgu tiešsaistes kursu “BIBLIO – digitālās prasmes un kompetences Eiropas bibliotekāriem” angļu valodā, kas norisinājās no 2021. gada oktobra līdz 2021. gada decembra sākumam. BIBLIO projekts MOOC bija pirmais šāda veida kurss digitālo prasmju pilnveidošanai, kas izstrādāts tieši bibliotēku profesionāļiem. Projektu īstenoja desmit organizāciju konsorcijs no piecām Eiropas Savienības valstīm: Beļģijas, Bulgārijas, Grieķijas, Itālijas un Latvijas.

Kursa programma sastāvēja no 26 mācību moduļiem. Soli pa solim apguvām informāciju par digitalizāciju, digitālā satura veidošanu, biznesa plāna izstrādi, SVID analīzi, viltus datu, informācijas un digitālā satura identificēšanu un novērtēšanu, datu drošību, personas datu aizsardzību, autortiesībām, mārketingu, laika plānošanu, riska menedžmentu u.c. tēmas. Kursu sekmīgi pabeidzām, iegūstot sertifikātu saskaņā ar Eiropas un valsts kvalifikācijas sistēmu.

Katrā mācību nedēļā tika piedāvāti iedvesmojoši un izzinoši tīmekļa semināri. Vienā no tīmekļa semināriem ar savu prezentāciju par bibliotēkas pieredzi lietotāju atbalstā uzstājās Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Reģionālās bibliotekārās mācību nodaļas vadītāja Viktorija Agafonova. Prezentācija izdevās pārliecinoša. Apliecinājām, ka esam lieliska, uz lasītājiem vērsta bibliotēka, kas pēta un ņem vērā lietotāju vajadzības.

Sīkāku informāciju par projektu var atrast šeit https://www.biblio-project.eu/.