Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Bibliotēkā “Zinītis” apskatāma kolekcionāra Jura Zborovska foto tehnikas izstāde

No 14.septembra līdz 31.oktobrim Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” apskatāma kolekcionāra Jura Zborovska foto tehnikas izstāde, kurā eksponēti fotoaparāti un eksponometri (ierīce apgaismojuma mērīšanai) no dažādām valstīm, piemēram, Vācijas, Anglijas u.c.

Izstādē apskatāmas ierīces, kas izgatavotas sākot ar 1930. gadiem. Vitrīnās izlikta arī PSRS fotokamera Smena 8 un 8M, ko var uzskatīt par leģendāru, tā pat ir iekļauta Ginesa rekodu grāmatā. Smena 8M ir atkārtoti izlaista vairāk nekā 30 gadus un šo gadu laikā tika izgatavoti vairāk kā 21 miljons eksemplāru.

 

J.Zborovska kolekciju veido sena un ne tik sena foto un kino tehnika. Šobrīd tajā ir vairāk kā 1000 dažādu foto aparātu, kino kameru, foto palielinātāju, projektoru, gaismas ierīču, fotogrāfiju attīstīšanas iekārtu un citi to aksesuāri no 19. gadsimta sākuma.

 

Kopš 2014. gada J.Zborovskis ir eksponējis 9 foto tehnikas izstādes Jelgavā, Bauskā, Dobelē, Olainē, Tukumā un citur.

 

Bibliotēkā ir redzama vien neliela daļa (76 vienības) no apjomīgās kolekcijas. Tie, kam radīsies interese, aicināti apskatīt arī mājaslapu https://zborovskakolekcija.lv/

 

Publicitātes foto no https://zborovskakolekcija.lv/