Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Bibliotēkā skatāma I.Mīlbergas personālizstāde (FOTO)

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā atklāja vairāk nekā desmit gadu garumā veidoto mākslinieces Ineses Mīlbergas grafiku, zīmējumu un akvareļu izstādi "Manas mājas".

Uz izstādes atklāšanas pasākumu apsveikt autori ieradušies viņas dēli, kā arī kolēģi no Talsiem, kuri sniedza muzikālu priekšnesumu.

 

Daļa no darbiem ir mākslinieces nostalģiskas atmiņas par pagājušo, citi radušies saistībā ar ikdienā redzēto un izjusto. "Manas mājas – tās ir mājas, kurās dzīvoju es, mana ģimene, bērni. Manas mājas ir arī pilsētas – Talsi un Daugavpils ar savām ielām un ēkām, kuras attēloju savos darbos," atklāj māksliniece.

 

Inese Mīlberga dzimusi Kandavā, pirmos dzīves gadus pavadījusi Rīgā, bet šobrīd kopā ar ģimeni dzīvo Talsos, kur strādā mākslas skolotājas darbā. Viņa mācījusies Rīgas lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļā, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā, ko beigusi ar diplomdarbu pasniedzēja Alberta Goltjakova vadībā, oforta tehnikā veidojot ilustrācijas brāļu Strugacku romānam,"Gliemezis kalna nogāzē". Pēdējos gados Inese Mīlberga sarīkojusi vairākas personālizstādes Talsos, kā arī piedalījusies novada mākslinieku izstādēs.

 

Ikviens interesents aicināts apskatīt izstādi Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26, līdz pat 31.martam.

 

Galerija