Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Bibliotēka saņem grāmatu par celiakija slimību

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka saņēma dāvinājumu no Latvijas celiakijas pacientu biedrības „Dzīve bez glutēna” – 2013.gadā izdoto Annas Kašinas grāmatu „Planētas Celiaks noslēpums” latviešu un krievu valodā.

Tas ir ilustrētais izdevums, kurā aizraujoši stāstīts par bērnu cīņu pret drakonoīdu Glutu, kas tiecas saindēt ar glutēnu visus bērnus, kas to nepanes. Vēstījums dod priekšstatu par ķermenī notiekošajiem procesiem saistībā ar glutēna lietošanu uzturā, par izmaiņām ēdienkartē, kā arī saistošā, viegli uztveramā formā palīdz pieņemt diagnozi un sadzīvot ar to.

„Grāmata sākotnēji tika domāta bērniem ar diagnozi celiakija, taču stāsts ir sanācis tik aizraujošs, ka to labprāt lasa visi bērni,” jauno izdevumu raksturo Latvijas celiakijas pacientu biedrības „Dzīve bez glutēna” valdes priekšsēdētāja vietniece Jekaterīna Kosmačeva.

Latvijas celiakijas pacientu biedrību „Dzīve bez glutēna” 2011.gada sākumā nodibināja trīs ģimenes, kurās ir mazi bērni ar diagnozi celiakija. Viens no biedrības mērķiem ir sniegt informatīvu un sociālu atbalstu ar celiakiju slimiem cilvēkiem un viņu ģimenes locekļiem. Viņi palīdz slimo bērnu vecākiem bezglutēna ēdināšanas organizēšanā izglītības iestādēs, kā arī izplata zināšanas par celiakiju un bezglutēna diētu sabiedrībā.

Iespieddarbs „Planētas Celiaks noslēpums” lasītājiem pieejams Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un tās filiālēs – bibliotēkā „Pārlielupe”, „Zinītis” un Miezītes bibliotēkā.