Bibliotēka aicina uz unikālu fotogrāfiju izstādi

No 4. februāra līdz 1. martam Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas centrā iespējams aplūkot unikālu fotogrāfiju izstādi – „Bauskas bibliotēkā modē grāmatas”. Krāšņajās fotogrāfijās talantīgā fotogrāfe, stiliste un imidža dizainere Dana Rodenkirhena Bauskas Centrālās bibliotēkas darbiniekus pārvērtusi dažādos grāmatu tēlos.

Fotogrāfiju autore D.Rodenkirhena pārvērtībām rūpīgi izvēlējās 11 latviešu un ārzemju autoru grāmatas. Starp izvēlētajiem  grāmatu tēliem sastopami gan mazāk zināmi tēli, gan tādi, kas pazīstami ikvienam, piemēram, Skārleta O’Hāra, Pelnrušķīte, grāfs Monte Kristo, Nāriņa un Mērija Popinsa. Fotogrāfe iepazina bibliotēkas darbiniekus personīgi, lai piemeklētu katram darbiniekam savu tēlu ne tikai pēc vizuālās līdzības, bet arī pēc kopīgām rakstura iezīmēm.

Ideja šādai izstādei radās, kad Latvijas Bibliotekāru biedrība organizēja festivālu, kurā viena diena bija veltīta bibliotekāru modei. Akcijas mērķis bija parādīt bibliotekārus kā spilgtas, atraktīvas un modernas personības un lauzt sabiedrībā vēl aizvien valdošos stereotipus par bibliotekāru profesijas vizuālo veidolu.

Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Māra Kuļikauska stāsta, ka, gatavojoties akcijai, gribējies bibliotekāru sabiedrību pārsteigt ar kaut ko tādu, kas vēl nav bijis. Tādēļ, pārrunājot iespējas ar fotogrāfi D. Rodenkirhenu, radās ideja bibliotēkas darbiniekus pārvērst par grāmatu varoņiem.

Akcijas “Bibliotekāru mode” noslēgums norisinājās 2019. gada 17. aprīlī – Latvijas Bibliotēku festivāla otrajā dienā – Bibliotekāru modes un stila dienā, kurā Bauskas Centrālās bibliotēkas izstāde “Bauskas bibliotēkā modē grāmatas” tika izstādīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā. Kopš tā laika izstāde sākusi apceļot visu Latviju.

Izstādi papildina arī stends ar grāmatām, no kurām idejas smēlusies fotogrāfiju autore Dana Rodenkirhena.