Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Bibliotēka aicina uz fotogrāfiju izstādi "Jelgava. Bibliotēka. Mēs"

No 3. līdz 28. augustam Jelgavas pilsētas bibliotēkas informācijas centrā būs skatāma Jura Zēberga (AFIAP) fotogrāfiju izstāde "Jelgava. Bibliotēka. Mēs". Šoreiz izstāde būs īpaša ar to, ka fotogrāfijās redzami Jelgavas pilsētas bibliotēkas un tās filiāļu darbinieki.

6. augustā plkst. 16.00 notiks izstādes atklāšana, kurā būs iespējams tikties ar autoru un modeļiem.

 

"Ideja par izstādes tapšanu dzima pagājušā gada aprīlī, kad Latvijas Nacionālā bibliotēka organizēja Bibliotēku festivālu, kura ietvaros tika sarīkota Bibliotekāru modes un stila diena ar bibliotekāru modes šovu. Akcijas mērķis bija parādīt bibliotekārus kā spilgtas, atraktīvas un modernas personības un lauzt sabiedrībā valdošos stereotipus par mūsu profesijas vizuālo veidolu. Tā radās doma atraktīvi parādīt arī mūsu bibliotekārus un šajā ziņā ar savām idejām mums palīdzēja fotomākslinieks J. Zēbergs, kurš caur fotoobjektīvu notvēra katra bibliotēkas darbinieka raksturu un tēlu" – stāsta Jelgavas pilsētas direktore Lāsma Zariņa.

 

Fotoizstāde tapusi par godu Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtgadei Jelgavas pilsētas Kultūras padomes atbalstītā projekta "Bibliotekārs caur fotoobjektīvu" ietvaros. Melnbaltajās fotogrāfijās sudrabotajos koka rāmjos redzamie bibliotekāri attēloti mazliet neierastā ampluā, taču vērīgākie lasītāji noteikti atpazīs biežāk redzētos bibliotēkas darbiniekus.