Bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” ģimenes diena “Rudens raibumiņi” tiks aizvadīta moderno tehnoloģiju gaisotnē

ATCELTS!!! 17. oktobrī no pulksten 11.00 līdz 14.00 bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis" Zemgales prospektā 7 aicina lielus un mazus uz ģimenes dienu "Rudens raibumiņi", kas šoruden no jau ierastās “Raibumiņu” mājvietas – Jelgavas pilsētas bibliotēkas – pārcēlusies uz “Zinīša” jaunajām telpām, turklāt šoreiz tā tiks aizvadīta moderno tehnoloģiju gaisotnē.

Bērnu un jauniešu bibliotēkas "Zinītis" vadītāja Dace Labdzere atklāj, ka bibliotēka ir sagatavojusi ļoti interesantu programmu, kas patiks gan vecākiem, gan bērniem un jauniešiem. Ikvienam būs iespēja 3D vidē planšetē vai viedtālruņa ekrānā atdzīvināt paša izkrāsotu zīmējumu, izmantojot populāro quivervision.com lietotni. Varēs arī darboties ar bibliotēkas Lego robotu, kā arī kopā ar vecākiem vai draugiem spēlēt datorspēles ar spēļu konsoli. Darbosies radošā meistarotava "Akmens, šķēres, papīrīts", kā arī ikviens tiks aicināts ļauties rudens krāsu plūdiem, radot savas glezniņas. Pasākuma viesi varēs arī tuvāk iepazīt jaunās "Zinīša" ēkas vēsturi Apaļajā zālē, bet drosmīgākos gaidīsim uz simultānseansu ar millennium gada Latvijas čempionu dambretē Vladislavu Vesperi.

Ģimenes diena tiks organizēta saskaņā ar Sanitāro protokolu. Bibliotēka uzraudzīs apmeklētāju plūsmu un piedāvās iespēju mazgāt un dezinficēt rokas. Bibliotēka arī aicina būt atbildīgiem par savu un līdzcilvēku veselību, ievērot 2 metru distanci vienam no otra.

Bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis" ir viena no retajām bibliotēkām Latvijā, kas radīta tieši bērnu un jauniešu auditorijai. Šogad tā piedzīvoja vienu no nozīmīgākajiem notikumiem savā pastāvēšanas vēsturē – pārcelšanos uz jaunām telpām rekonstruētā vēsturiskā ēkā Zemgales prospektā 7.

Rekonstrukcijas darbi ilga vairāk nekā divus gadus, radot mūsdienīgu un modernu vidi, kuru var izmantot jebkurš jelgavnieks un pilsētas viesis. 1888. gadā celtā ēka Palīdzības ielas un Zemgales prospekta stūrī sākotnēji tika izmantota kā patversme tirgotāju un amatnieku atraitnēm un tika celta par Jelgavas grāmatizdevēja Gustava Ādolfa Reiera testamentā novēlētiem līdzekļiem.

"Zinīša" vadītāja D. Labdzere piebilst, ka bibliotēkas un jaunrades nama "Junda" blakuspastāvēšana vienā ēkā ir lielisks ieguvums pilsētniekiem, jo ikviens "Jundas" apmeklētājs brīvo laiku pirms, pēc un starp nodarbībām var droši pavadīt bibliotēkas telpās, izmantojot tās kā satikšanās vietu, kur var ne tikai lasīt, bet arī klausīties mūziku, spēlēt spēles, klusumā pildīt mājasdarbus, parunāties ar draugiem, uzlādēt savu tālruni, vai arī nedarīt neko un atpūsties.

Bibliotēkas "Zinītis" darbalaiks pirmdienās un trešdienās ir no pulksten 10.00 līdz 18.00, otrdienās un ceturtdienās no pulksten 10.00 līdz 20.00, bet sestdienās no pulksten 9.00 līdz 14.00. Svētdienās bibliotēka ir slēgta.