Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija aicina – lasi un vērtē!

Lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” šogad svin savu 20. gadskārtu un piedāvā jauno kolekciju, kurā iekļautas 28 interesantas un daudzveidīgas grāmatas dažādām bērnu un jauniešu vecuma grupām: 5+, 9+, 11+, 15+, kā arī vecākiem un vecvecākiem.

Tās ir izdevniecību „Jāņa Rozes apgāds”, „Zvaigzne ABC”, „Liels un mazs”, „Latvijas Mediji”, „Pētergailis”, „Dienas Grāmata”, „Aminori” un “Lietusdārzs” izdotas grāmatas. Nelielajā kolekcijā pārstāvēti 14 oriģinālliteratūras darbi un 14 tulkojumi no dažādām valodām – lietuviešu, igauņu, zviedru, somu, krievu, franču un katalāņu.

Projektā piedalās un savus aktīvos un ieinteresētos grāmatu draugus gaida visas četras Jelgavas pilsētas bibliotēkas. Aicinām ielūkoties žūrijas piedāvāto grāmatu sarakstā un ķerties pie lasīšanas!

Par programmu

"Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" Latvijā veiksmīgi darbojas jau no 2001. gada. Tā ir Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, kas tiek īstenota ikvienā Latvijas novadā un kopš 2007. gada tā ir pieejama arī ārpus Latvijas robežām. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni un jaunieši, un no 2012. gada – arī pieaugušie, tādējādi, rādot priekšzīmi bērniem. Savukārt par žūrijas ekspertiem ir kļuvuši daudzi vecāki, vecvecāki un skolotāji.

Kopš pirmsākumiem, kad programmā piedalījās ap 100 dalībnieku, tā ir piesaistījusi lasītāju tūkstošus. 2018. gadā programmā bija jau ap 20 000 lasītāju no 630 Latvijas bibliotēkām un skolām, kā arī 57 latviešu diasporas centriem citās pasaules valstīs.

Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību.