Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Bērnu bibliotēkā “Zinītis” tikšanās ar autori Džeinu Šteinbergu

30. novembrī plkst. 12.30 Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” Svinību zālē uz tikšanos gaidīs grāmatas “Lasītāja” autore Džeina Šteinberga. Tikšanās bibliotēkā ar autori notiek Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) projekta ietvaros “Iedvesma jaunradei”.

Džeina Šteinberga ir rakstniece, žurnāliste, sabiedrisko attiecību speciāliste, reklāmas tekstu un ideju autore. 2020. gadā iznācis viņas debijas romāns "Lasītāja". Romāna darbība notiek nākotnes pasaulē, kur cilvēka smadzenes ir uzlabotas un darbojas kā jaudīgs dators. Šai tehnoloģiski attīstītajā pasaulē, grāmatu lasītāji ir profesija, elitārā kastā ieskaitīti cilvēki izlasa milzīgu daudzumu informācijas, lai no šī zināšanu blāķa izvilktu klientam noderīgāko. “Lasītāja” ir Šteinbergas pirmais lielāka formāta darbs, bet tapuši arī vairāki stāsti. Autore atzīst, ka bijusi pārsteigta, ka grāmata 2020. gadā iekļauta “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kategorijā 15+, jo, to rakstot, nebija domājusi par jauniešu auditoriju, bet apstiprinoši piebilst, ka robeža starp jaunieti un pieaugušo ir netverama.

 

Kādā no savām intervijām D. Šteinberga stāsta, ka dzīvē diezgan daudz laika pavadījusi uz skatuves kā mūziķe simfometāla grupā “Oceanpath”. Mūziķiem uz skatuves enerģijas apmaiņa ir jūtama milzīga, tā cilvēku uzlādē, savukārt, rakstnieks ir diezgan vientuļa profesija un šī enerģija apmaiņa ir jāmeklē citos ceļos, domās dalās autore. Tādēļ, lai veicinātu lasītāju un rakstnieka enerģijas apmaiņu, aicinām uz tikšanos bibliotēkā “Zinītis”, kur D. Šteinberga pastāstīs vairāk par savas grāmatas tapšanas procesu, rakstniecību un dalīsies ar citiem interesantiem stāstiem un pieredzi.

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Ieeja bez maksas.

Šī būs trešā Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītā projekta “Iedvesma jaunradei” tikšanās reize ar jauniešu romānu autori.