Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Augusta bagātības

Karstuma vilnis norimis, tagad varam drusku atelpot. Nedaudz padarboties pa virtuvi, nedaudz pa dārzu, bet vakaros, ieklausoties vēja un lietus lāšu mūzikā, paņemt kādu interesantu grāmatu. Augusta piedāvājumā ir gan bestselleri, nu jau uz mākoņmaliņas sēdošās Lūsindas Railijas "Mīlestības vēstule", Kārenas Vaitas jaunākais romāns, kaudzīte ziemeļnieku detektīvu, Māra Bērziņa autobiogrāfiskais darbs par tik pretrunīgi vērtēto Vili Lāci un daudz kā cita. Ja ir vēlme palasīt angliski, krieviski vai paskatīties kādu filmu, vajag tikai izvēlēties un par garlaicību nevarēs sūdzēties.

Bērziņš, Māris. Nākotnes kalējs. Vilis Lācis. Biogrāfiskā proza. [Rīga]: Dienas Grāmata, [2021]. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".       

Romāns par latviešu rakstnieku, daudzu romānu, stāstu un lugu autoru, Latvijas PSR Tautas komisāru padomes, Latvijas PSR Ministru Padomes, PSRS Augstākās Padomes Tautību padomes priekšsēdētāju Vili Lāci. "Bērziņš ieskatās tur, kur cilvēks ir iekūlies un grimst purvā, no kura ārā vairs netiks nekad," grāmatu vērtējusi Inese Zandere.

 

 

Birze, Miervaldis.  Rozā zilonis. Humoristiska proza. Rīga: Jumava, [2021].

Pieejams: Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.       

Satīrisks stāsts par dzīvi mazpilsētā septiņdesmito gadu Latvijā. Autors mazliet ironiski pasmējies gan par jauniešu, gan kultūras darbinieku tiekšanos pēc rietumu kultūras pseidovērtībām, kā arī par pašmāju kultūras nabadzību. 
 

 

 

Bleidela, Sāra. Meita. I. Ģimenes mistērija. Dāņu detektīvromāns. [Rīga]: Jumava; Liegra, [2021]. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Fotogrāfe Ilka četrdesmit gadu vecumā jau ir kļuvusi par atraitni. Viņa klusi un pieticīgi dzīvo Kopenhāgenā līdz brīdim, kad ikdienas rutīnu satricina negaidītas ziņas: miris viņas tēvs, kurš pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem pēkšņi un neizskaidrojami aizgāja no ģimenes. Ilkai mantojumā tēvs atstājis apbedīšanas biroju Viskonsīnā. Alkstot uzzināt ko vairāk par noslēpumaino tēvu, par kuru viņa nav dzirdējusi kopš bērnības, Ilka pieņem sev neraksturīgi pārsteidzīgu lēmumu un dodas uz Viskonsīnu. 

 

 

Deja, Silvija. Nešķirami kopā. Amerikāņu erotiskais romāns. [Rīga]: Kompliments, 2021.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

Gideons Kross. Viņā iemīlēties bija tik viegli. Tas notika vienā acumirklī. Galīgi. Neatgriezeniski. Precības ar viņu bija kā sapņa piepildījums, un laulības saglabāšana ir kļuvusi par manas dzīves nozīmīgāko cīņu. Mīlestība transformējas. Mūsējā vienlaikus ir gan patvērums no vētras, gan nesaudzīgākais no viesuļiem. Divas daudz cietušas dvēseles savijušās vienā. Esam viens otram atklājuši savus slēptākos un neglītākos noslēpumus. Gideons ir kā spogulis, kurā saskatu visus savus trūkumus... un arī visu skaisto, ko citādi neredzētu. Viņš man ir devis visu. Tagad man ir jāpierāda, ka arī es varu būt viņa stiprā klints, viņa patvērums, kāds viņš ir bijis man. Abi kopā mēs spēsim atvairīt tos, kas tik neganti nopūlas nostāties starp mums. Tomēr mūsu lielākais izaicinājums, iespējams, slēpjas tieši svinīgajos solījumos, kas devuši mums spēku. Apņemšanās mīlēt bija tikai sākums. Savukārt cīņa par mīlestības saglabāšanu mūs var atbrīvot vai... izšķirt. - "Krustuguns" sāgas piektais, noslēdzošais romāns.

 

Felka, Romija. Rēgu nams. Vācu detektīvromāns. Rīga: Latvijas Mediji, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Piepalīdzot darbos savu vecāku saimniecībā Elbmāršā, izmeklētāja Frīda Paulsena atgūstas no pārdzīvojumiem. Piepeši viņu apciemo senā draudzene Džo. Kā parādījusies, tā pazūd, taču jau drīz Frīda uzzina: Džo kļuvusi par liecinieci kādas smagi sadurtas sievietes nāvei pamestā mājā, un viņu sāk turēt aizdomās par slepkavību. Uztraukusies Frīda dodas draudzeni meklēt. Viņas pēdas ved uz kādu nomaļu namu Baltijas jūras krastā, kur reiz nežēlīgi nogalināta atpūtnieku ģimene. Slepkava joprojām nav atrasts.


Gaile, Inga.  Nakts. Dzeja. Rīga: Mansards, [2021]. 

Pieejams: JPB.

Ingas Gailes septītajā dzejas krājumā atpazīstama autorei raksturīgā emocionāli jūtīgā balss, kas šoreiz daudzviet izskan kā vējā aizelsusies, bet vienlaikus droši un pārliecināti pauž noteiktu vēstījumu. Tā ietvaros netrūkst nedz skarbas ironijas un dusmu, nedz rotaļīguma un maiguma.
 

 

 

Grosa, Maija. Spēlēt dzīvi. Vakara romāns. Rīga: Latvijas Mediji, [2021]. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Restorāna vadītāja Solvita ir perfekcioniste. Visam jābūt līdz pēdējam sīkumam ideāli gan darbā, gan izskatā, gan attiecībās. Kad izrādās, ka draugs kļuvis neuzticīgs, Solvitas rūpīgi būvētā pasaule sadrūp. Atriebjoties jaunā sieviete sāk koķetēt ar lauku puisi, talantīgo mehāniķi Artūru. Nekas nopietns taču tur nevar sanākt, tikai plāksteris sirdij, jo lauki un Solvita ir nesavienojami lielumi, turklāt viņa uzreiz neiepatīkas Artūra apsviedīgajai vecmāmiņai...

 

 

Hofmans, R. Dž.  Klaunu smaidi. Amerikāņu romāns. Rīga: Kontinents, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Šajā darbā Hofmans psiholoģiski niansēti parāda, cik emocionāls pārdzīvojums ir adopcijas process ikvienam iesaistītajam. Vai ilgi lolotās cerības tiks attaisnotas Vai sava rīcība vēlāk nebūs jānožēlo, Lai uzmeklētu ceļu uz laimi, šīs grāmatas varoņiem nāksies ielūkoties tumšākajos savas dvēseles nostūros. Ko darīt, ja rīkoties pareizi nozīmē atteikties no sava sapņa.

 

 

 

Jēgerfelde, Jennija. Stendapa karaliene. Zviedru romāns jauniešiem. Rīga : Latvijas Mediji, 2021. 

Pieejams: JPB, BJB "Zinītis".

Mamma lika cilvēkiem raudāt. Viņa joprojām liek cilvēkiem raudāt, lai gan vairs nav dzīva. Reizēm, kad tētis ir dušā, es dzirdu, kā viņš raud. Man šķiet, viņš domā, ka to nevar dzirdēt. Bet var, tāpēc es nekad neraudāšu. Nekad. Un es nekad nelikšu citiem cilvēkiem raudāt. Es likšu cilvēkiem smieties. Tā ir mana misija! Sašai ir divpadsmit gadu. Kā magnija atomskaitlis. Viņas mamma mēdza teikt, ka dažiem cilvēkiem humors ir kaulos, viscaur skeletā! Sašai ir aizdomas, ka viņas kaulos humora nav, bet viņai ir plāns: kļūt par STENDAPA KARALIENI. Viņa trenēsies, līdz katrs bēdīgais kauls ķermenī kļūs jautrs. Ja vien viņa spēs likt citiem smieties, varbūt tā otra sajūta pazudīs. Tā sajūta, kas slēpjas aiz acīm, dedzina un draud ritēt pāri vaigiem. Moderna, asprātīga un reizē emocionāli dziļa grāmata, kas precīzi attēlo pusaudža domas un pārdzīvojumus. Tā būtu jāizlasa ikvienam bērnam un vecākam.

 

Klings, Marks Uve.  Diena, kad ome salauza internetu. Vācu stāsti jaunākā vecuma bērniem. Rīga: Jānis Roze, 2021. 

Pieejams: JPB, BJB "Zinītis".

Iecienītā vācu rakstnieka, dziesminieka un satīriķa Marka Uves Klinga līksmā un asprātīgā grāmatiņa ļauj iejusties situācijā, kad pasaulē uz dažām stundām pārstājis darboties internets. Ir aizdomas, ka pie šīs globālās problēmas vainojama kāda ome kādā Vācijas pilsētiņā… Tifānijai šodien bija jāpieskata ome. Un tieši ŠODIEN ome ņēma un salauza internetu. VISU INTERNETU. Visā pasaulē. Nu forši… Bez interneta nekas vairs nav tā, kā bija: Maksis nevar spaidīt savu telefonu, Luīze nevar klausīties mūziku, bet opis – skatīties televīziju. Pat mamma un tētis pārnāk no darba neierasti agri, jo viņi nevar pastrādāt. Neviens nezina, ko iesākt – kā dzīvot bez interneta? Tomēr diena galu galā izvēršas visnotaļ jauka. Par spīti tam, ka internets neiet. Vai arī tieši tāpēc?


Krēsliņa, Zane.  Ēd un baudi. Uzturs. [Ādažu novads]: [Autorizdevums], [2021].

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

"Ēd un baudi" autore ir sertificēta fitnesa un apzināta uztura trenere, kuras veidotā grāmata sastāv no Zanes pieredzes par to, kā pārtraukt gadiem ilgi ieturētas diētas, izveidojot jaunas attiecības ar ēdienu, gan vairāk nekā 50 receptēm, un praktiskiem rīkiem, kā sākt ēst dabiski, bez kaloriju skaitīšanas - balstītiem MB-EAT (Mindfulness based eating) izveidotā apzinātas ēšanas programmā.

 

 

Lafranka, Stefānija, Oh Vic. Mēness sargātājas. Parapsiholoģija. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB.

Sekojot Mēness aicinājumam, atjaunosim saikni ar savu sākotnējo dabu, būsim atvērtas un labāk iepazīsim pasauli sevī un sevi pasaulē. Nakts skaidrībā tas vēro un gaida, kad ar to izveidosim saikni. Mēness vada mūs atbilstoši četriem dzīvībai raksturīgiem cikliem: dzimšana, augšana, noriets, nāve. Sievietes būtība nes sevī šo cikliskumu, un mēs mēnesi pēc mēneša ejam spēcīgo pirmatnējās sievietes ceļu. Savienojoties ar savu ciklu, mācīsimies ieklausīties personīgajā ritmā, rūpēties par savu iekšējo ekoloģiju un atgūt spēku. Gūsim apstiprinājumu tam, kas esam patiesībā: brīvas, intuitīvas un radošas sievietes. Kļūsim par zvaigzni, nezāli vai upi! Apzināsimies lietu nepastāvību! Sajutīsim sevi piederīgu visam dzīvajam! Būsim neatkarīgas savā personīgajā valstībā, pašas būsim savas labsajūtas un Mēness sargātājas. Poētiskie zīmējumi grāmatā palīdz izprast Mēness enerģiju, fāzes un kustību pa zvaigznājiem, izmantot Mēness arhetipus, iepazīt maģiskos augus un ieviest savā dzīvē rituālus.

 

Lestlande, Anitra. Kaitēkļi un slimības. Dārzkopība. Rīga: Latvijas Mediji, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Grāmatā ir apkopotas biežāk sastopamās dārza slimības un kaitēkļi. Paskaidrojošais teksts sniedz izsmeļošu aprakstu, kas papildināts ar fotogrāfijām, kas palīdz dārzkopjiem labāk orientēties gan kaitēklim, slimībai, gan arī tam, kā “nodarījums” izskatās uz auga. Viena nodaļa sagatavota arī par augu aizsardzības līdzekļu lietošanu. Pielikumā kaitēkļu un slimību alfabētiskais rādītājs ar latīniskajiem un latviskajiem nosaukumiem un norādēm, kurā lappusē grāmatā lasīt aprakstu.

             


Lejiņš, Armīns. Raksti un dzīve. 1. sējums. Kā latvieši kino taisīja. [Rīga]: Sibīrijas bērni, fonds, 2021. 

Pieejams: JPB.  

1. sējumā apkopoti memuārtipa sacerējumi, intervijas, kritiskie raksti un teorētiskās apceres, aforismi, humoreskas, dzeja.
   

 


  

Lejiņš, Armīns. Raksti un dzīve. 2. sējums. Uzdanco, tev vēstulīte! [Rīga]: Sibīrijas bērni, fonds, 2021.

Pieejams: JPB.  

2. sējums sakārtots hronoloģiski, mēģinot radīt dzīves plūsmas nepārtrauktības iespaidu.
        

 

 

 

Lindegren, Erik. vīrs bez ceļa. Zviedru dzeja. Rīga: Neputns, [2021]. 

Pieejams: BJB "Zinītis".

Grāmata izdota "Neputna" bilingvālajā samta dzejas sērijā. Sava laika nozīmīgākais un īpatnējākais zviedru dzejas krājums "vīrs bez ceļa" tapis 1939.-1940. gadā. Lai gan Lindegrēns jau bija izdevis debijas krājumu, tikai ar šo krājumu viņš atrod savu sirreālistisko rakstības veidu. Pats autors šos dzejoļus nosauca par "saspridzinātiem sonetiem". Ar klasiskā soneta formu tos vieno tikai rindu skaits - 14 (kas sadalīts septiņās divrindēs). Rakstīts bez lielajiem burtiem, atskaņām un tikpat kā bez pieturzīmēm. 

 

 

Marka, Urzula. Ne kā pie laupītājiem. Vācu stāsti. [Rīga]: Amnis, [2021?].

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".       

Šis stāstījums ir rakstīts pasakas veidā gan pieaugušiem, gan bērniem, gan jauniešiem, kurā cilvēki, kā tu un es varam sevi atpazīt daudzās situācijās. Kas šo stāstiņu lasa, tiek trāpīgi un saprotoši uzrunāts. Un palēnām rodas nojausma, ko varētu nozīmēt, būt kristietim?

 

 

 

Māstersa, Matilda. 123 supergudri fakti, kas jāzina par klimatu. Vides aizsardzība. [Rīga]: Madris, [2021]. 

Pieejams: JPB, BJB "Zinītis".   

Visaptverošākā faktu enciklopēdija par apkārtējo vidi un klimatu. Vai zināji, ka haizivis nodrošina mūsu izdzīvošanu? Tevis izdzertais ūdens, iespējams, reiz atradās šļūdonī? Govju atraugas un purkšķi izdala kaitīgo metāna gāzi? Katru minūti izzūd meža platības septiņpadsmit futbola laukumu lielumā? Tavā zobu pastā, šampūnā un džemperī atrodas plastmasa? Atklāj visu par pasauli, kurā dzīvojam, un kā mēs varam to saglabāt arī turpmākajām paaudzēm.

 

Mūrs, Gerets. Ceļojumu spēles gudriem bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, [2021]. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".   

Šī grāmata ar vairāk nekā 100 dažādiem uzdevumiem rosina aktīvi domāt. Sudoku, kakuro, futošiki mīklas, labirinti, atmiņas testi un citas prāta spēles piedāvā iespēju saturīgi izmantot brīvo laiku kā mājās, tā arī izbraukumā. 

 

 

 

 

Ozola, Māra. Ala. Latviešu fantastikas romāns jauniešiem. [Krimuldas novads]: MontMasca, [2021]. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.   

Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām "Ala" un "Cietoksnis" tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem. Kā minējuši vairāki lasītāji, tad šī ir vairāk nekā izdzīvošanas rokasgrāmata pēc apokalipses Latvijā. Grāmata rakstīta ar domu aizpildīt robu, kas ir latviešu literatūrā starp bērnu grāmatām un pieaugušo literatūru ar sarežģītāku valodu.

 


Pleps, Jānis. Konstitucionālās tiesības. Likumdošana Rīga: Latvijas Vēstnesis, 2021. 

Pieejams: JPB. 

Sniedzot izvērstu ieskatu Satversmes tiesas praksē un nozīmīgākajos Satversmes piemērošanas gadījumos, "Konstitucionālo tiesību" trešais izdevums mērķtiecīgi pielāgots praktiķu vajadzībām. Grāmata būs noderīga ikvienam, kurš vēlas papildināt zināšanas par Satversmi, Latvijas valsts iekārtu un tās konstitucionālajiem pamatiem, kā arī izkopt prasmes savu pamattiesību aizsargāšanā un izmantošanā. 

 


Railija, Lūsinda. Mīlestības vēstule. Īru romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".   

Glabāt noslēpumus var būt ļoti bīstami. Londona, 1995. gads. Deviņdesmit piecu gadu vecumā mirst sers Džeimss Herisons, viens no izcilākajiem savas paaudzes aktieriem, kurš atstāj aiz sevis ne vien skumju pārņemtu ģimeni, bet arī kādu šokējošu noslēpumu. Džoenai Hezlamai, jaunai, ambiciozai žurnālistei, tiek uzdots sagatavot rakstu par leģendārā aktiera piemiņas ceremoniju. To apmeklē britu elite – gan slavenības, gan ietekmīgi ļaudis. Pasākuma laikā Džoena nejauši iepazīstas ar vecu kundzi un drīz vien tiek ierauta ar senu noslēpumu saistītos notikumos. Atklājas, ka ir kāda Džeimsa Herisona vēstule, kuras saturs tiek glabāts slepenībā jau vairāk nekā septiņdesmit gadus. Cenšoties atklāt ar vēstuli saistīto noslēpumu, Džoena saprot, ka daudzi to nemaz nevēlas. Un šie ļaudis ir gatavi uz visu, lai vēstuli atrastu pirmie.

 

Sapkovskis, Andžējs. Elfu asinis. Poļu fantastikas romāns. Rīga : Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".   

Patiesībā tieši tagad viss pa īstam sākas. Pirmās divas “ragaņa cikla” grāmatas – “Pēdējā vēlēšanās” un “Likteņa zobens” – bija skaists un nepieciešams ievads. Tajās autors mūs vēl tikai iepazīstināja ar Rīvijas Geralta – ragaņa, nezvēru maitātāja – pasauli, kurā, par spīti tās viduslaicīgajam skarbumam, vēl pastāvēja miera ilūzija. Šajās stāstu pērlītēs izkaisītajā pagātnē vēl tikai aizmetās mezgli, kas Baltā Vilka likteni nesaraujami saistīs ar burvi Jeneferu, bardu Ugunspuķi un mazo Cintras princesi Cirilu, kura, pati to nenojaušot, kļūs par visas pasaules turpmākā likteņa atslēgu. Geraltam un Jeneferai jākļūst par Ciri aizbildņiem un aizstāvjiem, jo pasaule jau sāk slīdēt aizvien dziļākā kara neprātā, kurā katram ir savas intereses... Nu jau neizbēgams šķiet elfu pareģes Itlinas paredzējums: “Patiesi jums saku: lūk, tuvojas zobena un cirvja laiks, vilku vējputeņu laiks. Tuvojas Baltā Sala un Baltās Gaismas laiks, Neprāta un Nicinājuma laiks, Beigu laiks. Pasaule iznīks salā un atdzims līdz ar jaunu sauli. Meklējiet zīmes!...”

 

Senā Rīga. 10. Pētījumi pilsētas arheoloģijā un vēsturē. Rīga: Zinātne, [2020]. 

Pieejams: JPB.

Krājumā ievietotie raksti apkopo jaunāko pētījumu rezultātus par Rīgas arheoloģijas un vēstures dažādām jomām laikā no pilsētas pirmsākumiem 12. gs. beigās līdz pat 20. gs. vidum. Pētījumus papildina viens vācu arheologa raksts par Lībekas pilsētas veidošanos un senāko apbūvi, kurā atrodami Rīgas pirmajām vācu celtnēm analogi konstruktīvi risinājumi. 

 

 

 

Serbs, Antals. Ceļinieks un mēnessgaisma. Ungāru romāns. Rīga: Jumava, 2021.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".   

Kad gan vēl, ja ne kāzu ceļojumā, vīrietis varētu attapties, ka nedrīkst atteikties no jaunības ideāliem un nevar tā vienkārši noliekt galvu laulības jūgā. Antala Serba romānā ceļinieks, mēnesgaismas transā būdams, aizbēg no jaunās sievas, lai piepildītu un turpinātu dzīvot to jaunību, kas nu ir neatgūstami zaudēta. Aizbēgušais vīrs meklē atbildi uz jautājumu, vai ar dvēseles laika mašīnu ir iespējams atgriezties pagātnē, vai tagadni ir iespējams uzlabot ar pusceļā palikušās dzīves epizodēm, un vai cilvēks reiz varēs atbrīvoties no sava “es” ieslodzījuma un nu par maldiem uzskatītām pieauguša cilvēka važām.
        

Stēna, Kamilla. Mirušo dvēseļu ciems. Zviedru detektīvromāns. Rīga: Jumava, [2021].

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.   

Ir 1959. gada augusts. Pēc dīvaina izsaukuma pa telefonu divi policisti ir ceļā uz nomaļām raktuvēm Silvertjernā, kas atrodas kādā Norlandes mežā. Kad viņi to sasniedz, tur ir kluss kā kapā, šķiet, ka zeme būtu aprijusi visus iedzīvotājus. Tomēr pēkšņi policisti atklāj ko briesmīgu — asinīm noplūdušu sievietes līķi tirgus laukumā pie kauna staba. Nelaimīgā ir nomētāta ar akmeņiem līdz nāvei. Pēc brīža tālumā atskan zīdaiņa raudas. 2019. gads. Alise Lindštedta tikko Stokholmā pabeigusi kino augstskolu un plāno uzņemt dokumentālo filmu par Silvertjernu. Ar nelielu uzņemšanas grupu viņa dodas uz pamesto vietu. Viņa vēlas izpētīt, kāpēc drīz vien pēc raktuvju slēgšanas nenoskaidrotos apstākļos 1959. gadā ir pazuduši visi Vidusnorlandes kalnraču ciemata Silvertjernas 900 iedzīvotāji. Pats ciemats kopš tā laika ir palicis tikpat kā neskarts. Taču šī vieta tik viegli neatklāj savus noslēpumus. Atgadās dīvainas lietas, un drīz vien iet bojā pirmais uzņemšanas grupas dalībnieks. 

 

Stumbre, Lelde.  Perfekcioniste. Latviešu romāns. Rīga: Latvijas Mediji, [2021]. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.   

Rolanda ir perfekcioniste – sieviete, kas nevainojami pilda dzīves uzticētās lomas. Viņa ir gan sieva, gan māte, draudzene, priekšniece, uzņēmēja, izmēģinājuma dēļ – pat laukstrādniece.Tomēr neviena no tām neaizkustina Rolandas dvēseli, neatsaucas tajā. Viss, ko Rolanda dara, ir tikai pienākums, kaut arī apkārtējie to neredz. Bet kur ir īstā Rolanda? Ko vēlas viņa? Vai tiešām tikai to, lai neviens viņu netraucē?

 

 

Šetijs, Džejs. Domā kā mūks. Psiholoģija. Rīga: Helios, 2021. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.   

Šajā iedvesmojošajā un spēcinošajā grāmatā autors parāda, kā varam novērst dažādus šķēršļus, izmantojot potenciālu un spēku. Apvienojot seno gudrību un Dž. Šetija bagāto pieredzi, “Domā kā mūks” atklāj, kā pārvarēt sliktās domas un ieradumus un rast mieru un mērķi, kas slēpjas visos. Viņš pārveido abstraktas nodarbības par padomiem un vingrinājumiem, kurus visi varam izmantot, lai mazinātu stresu un uzlabotu attiecības. Dž. Šetijs pierāda, ka ikviens var un ikvienam vajadzētu domāt kā mūkam.

 


Tamužs, Viesturs. No rakstāmgalda līdz Kilimandžāro virsotnei. ceļojuma apraksts.  [Priekuļu novads]: Sava grāmata, [2021].

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".       

Bez iepriekšējas sagatavošanās, bez pieredzes un bez treniņiem mēģināt uzkāpt Kilimandžāro virsotnē nav pārdomāta rīcība, tomēr cilvēki itin bieži dara neprātīgas lietas. Es ceru, ka piedzīvojumu meklētāji, kuri vēl tikai plāno pirmo reizi doties uz sniegotajām virsotnēm, šajā grāmatā atradīs noderīgus padomus.  

 

 

 

Vaita, Kārena. Pēdējā nakts Londonā. Amerikāņu romāns. Rīga: Kontinents, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.    

Londona, 1939. gads. Skaistā un ambiciozā Eva Hārlova kopā ar labāko draudzeni Žannu Dibozu, mīļi sauktu par Dārgumiņu, grasās iekarot savu vietu modes pasaulē. Viņas abas ir kā māsas – gatavas viena otras labā darīt itin visu. Kad Eva iemīlas pievilcīgajā aristokrātā Greiemā, viņai šķiet, ka dzīve kļuvusi par sapni. Tomēr kara nestās šausmas un pašas glabātais noslēpums izjauc iecerēto idilli, atstājot vien sapņa driskas… Londona, 2019. gads. Amerikāņu žurnāliste Medija Vornere dodas uz Londonu intervēt Dārgumiņu, reiz slavenu modeli. Iepazīstot eleganto kundzi arvien tuvāk, Medija saprot, ka viņa glabā kādu sāpīgu noslēpumu. Kādēļ viņa pazaudējusi saikni ar savu seno draudzeni Evu? Kas ir pievilcīgais svešinieks Dārgumiņa glabātajās fotogrāfijās? Medija sāk šķetināt pagātnes pavedienus, kas atklās aizkustinošu stāstu par draudzību, kurai nācies piedzīvot vissmagākos likteņa triecienus….

 

Zakriževska-Belogrudova, Maija. Stresa anatomija. Psiholoģija. Rīga: RISEBA, biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola, 2021. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.    

Mūsdienu neprognozējamā pārmaiņu laikā ir būtiski mainījusies katra cilvēka darba un privātā dzīve, tieši ietekmējot psihisko un fizisko veselību. Stresa izraisošie faktori un simptomi ir ļoti individuāli, ilgstošs un hronisks stress var atstāt paliekošas sekas veselībai, darbaspējām un dzīves kvalitātei kopumā. Monogrāfijā ir sniegts apkopojošs pārskats par stresu un piedāvāti daudzi noderīgi praktiskie padomi un uzdevumi, kas var palīdzēt individuāli vai organizācijām apzināties stresa faktorus, simptomus un izprast stresa pārvarēšanas iespējas, nodrošinot psihoemocionālo labklājību mikro un makro līmenī. Grāmata paredzēta organizāciju vadītājiem, darbiniekiem, jauniem darbiniekiem, studentiem, augstskolu absolventiem, kuri uzsāk savas darba gaitas, un ikvienam interesentam, kurš meklē idejas un atbalstu stresa pārvarēšanai un iedvesmu ikdienas dzīves līdzsvara uzlabošanai. 
       
Zālamana sakāmvārdi. Reliģija. Rīga : Zinātne, 2021. 

Pieejams: BJB "Zinītis".    

Grāmata ir īss un aplam skaidrs ievads cilvēka nebeidzamajam dialogam ar Radītāju. Tas ir viens no interesantākajiem senebreju literatūras pieminekļiem valodas, sižetu un vēstījuma ziņā. Aktuāls tas ir arī mūsdienās tik svarīgajos aspektos kā ideju vēsture un starpkultūru kontakti. Proti, mūsdienu senebreju literatūras pētnieki lēš, ka šajā darbā, kas pats datējams ar aptuveni 8. gs. p.m.ē., diezgan droši konstatējami senēģiptiešu gudrības literatūras paraugi, proti, plaši citētas tā saucamās Amenemopes pamācības.   

 

 

 

Zujāne, Biruta. Mana aritmētikas grāmatiņa. Izglītība, mācīšanās traucējumi. [Rīga]: Dramaturgu asociācija, Biedrība, [2021]. 

Pieejams: Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".   

Autore apraksta paņēmienu "saskaitīšana", kam pamatā ir divi vienādi cipari. Mērķauditorija ir īpašie bērni un visi tie, kas palīdz bērnam mācīties, bet grāmatiņa var noderēt arī pirmsskolas vecuma bērniem. Autorei ir vēlme iedvesmot vecākus, lai kopā ar bērnu mācītos un apgūtu skaitīšanas prasmes. Grāmatiņas galvenais varonis ir bērns. Viņš mācās saskaitīt, zīmē, spēlē improvizētas klavieres, smejas, kad "6 govis danco polku, 4 mušas sēž uz ragiem", vingro, dod vārdus cilvēciņiem un iet ar tiem pastaigā gar jūru, pa pļavu. Grāmatiņa ir Draugs, ar kuru var būt kopā katru dienu. 

 

Baddiel, David. Future Friend. Angļu fantastiskā proza jaunatnei. London: HarperCollins Children`s Books, 2021.
Pieejams: BJB "Zinītis". 

 

 

   

  

Barnhill, Kelly.  The Witch`s Boy. Amerikāņu fantastiskā proza jaunatnei. London: Piccadilly Press, 2020. 
Pieejams: JPB, BJB "Zinītis".       

 

 

 

Coble, Kaela.  Friends and Liars. Amerikāņu detektīvromāns. London: Corvus, 2018. 
Pieejams: BJB "Zinītis".    

 

 

 

Yoon, Nicola. Instructions for Dancing. Amerikāņu romāns. London: Penguin Books, 2021. 
Pieejams: BJB "Zinītis".     

 

 

 

Leonard, M. G. The Highland Falcon Thief. Angļu bērnu detektīvromāns. [London]: Macmillan Children`s Books, 2020. 
Pieejams: BJB "Zinītis". 

 

 

 

Longo, Jennifer.  What I Carry. Amerikāņu romāns. New York: Random House, 2020. 
Pieejams: BJB "Zinītis". 

 

 

 

Puri, Pooja. A Dinosaur Ate My Sister. Angļu bērnu stāsti. London: Macmillan Children`s Books, 2021.

Pieejams: BJB "Zinītis". 

 

 

 

Sapkowski, Andrzej. The Witcher. Poļu fantastiskā proza. London: Gollancz, 2020. 

Pieejams: BJB "Zinītis". 

 

 

 

Smale, Holly. Far from Perfect. Angļu proza jaunatnei. London: HarperCollins Children`s Books, 2020. 
Pieejams: BJB "Zinītis".         

 

 

 

Smale, Holly. Happy Girl Lucky. Angļu proza jaunatnei. London: HarperCollins Children`s Books, 2019. 

Pieejams: BJB "Zinītis".   

 

 

 

Smyth, Ciara. The Falling in Love Montage. Īru proza jaunatnei. London: Andersen Press, 2020. 

Pieejams: BJB "Zinītis".   

 

 

 

Tate, Kassandra. The Famoux. Amerikāņu fantastika. Dublin: Penguin Books, 2021. 
Pieejams: BJB "Zinītis".    

 

 

 

Thomas, Angie. Concrete Rose. Amerikāņu romāns. London: Walker Books, 2021. 

Pieejams: BJB "Zinītis".   

 

 

 

White, Oli. The Takeover. Angļu proza jaunatnei. London: Hodder, 2017. 
Pieejams: BJB "Zinītis".          
      

 

 

 

Александрова, Наталья. Прятки с тенью. Krievu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. 

 Pieejams: JPB.
В XVIII веке во Франции знатная авантюристка Жанна де Ламотт провернула дерзкую аферу – украла бриллиантовое ожерелье необычайной ценности и красоты, принадлежавшее королеве Марии-Антуанетте. По легенде, инсценировав свою смерть, де Ламотт поселилась в России, где и прожила до конца своих дней, однако уникальное ожерелье так и не было найдено. И вот уже более двух сот лет за ним охотятся сотни людей со всего мира.В эту авантюру оказалась втянута и Жанна Окунева, обнаружившая в своем доме тайник, а вскоре подвергшаяся нападению грабителей. Впрочем, ожерелья в тайнике не оказалось – лишь старая тетрадь с пожелтевшими от времени страницами, исписанными выцветшими лиловыми чернилами. А что, если тетрадь и есть ключ к бесценному сокровищу?

 

Александрова, Наталья. Шумерская погремушка. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.

 Ксении сразу не понравилась ее потенциальная работодательница Изольда Михайловна: та, даже не проверив рекомендации няни, не поговорив с ней, сразу же отправила незнакомую девушку гулять с родным внуком. И через несколько минут Ксению грубо подставили, а ребенка украли прямо посреди белого дня… При этом подменили его погремушку на старинный предмет в виде головы быка. Как выяснилось, это священная реликвия шумеров. Без нее нельзя вызвать бога Энлиля, но для ритуала еще нужен наследник Шумерского царства….

 

Блэй, Микаэла. Мрачные тайны. Zviedru detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
Телерепортер криминальной хроники Эллен Тамм решает на временно отдохнуть от работы и уезжает из шумного Стокгольма в дом своих родителей, в Эрелу. Однако и в семейном гнезде она не находит покоя: ее преследуют болезненные воспоминания, связанные с этим местом. Произошедшее в окрестностях загадочное убийство заставляет Эллен отвлечься от собственных проблем, иона рьяно берется за расследование. О жертве, Лив Линд, почти ничего не известно, очевидно лишь то, что она не пользовалась расположением местных и полиция не заинтересована в поиске убийцы. Эллен приходится в одиночку восстанавливать картину жизни убитой женщины. И чем сильнее она погружается в прошлое Лив, тем отчетливее проступает страшная правда о настоящем. Идиллия маленького городка оказывается иллюзией, скрывающей мрачные тайны его жителей….

 

Болдаччи, Дэвид. Знаки. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.
Уилл Роби – лучший ликвидатор на службе правительства. Сравниться с безупречным мастером убийств не может никто. Кроме… женщины по имени Джессика Рил. Когда-то они работали вместе. А теперь Рил вдруг повернула оружие против своего агентства, отстреливая его сверхсекретных сотрудников. Ни у кого нет сомнений – остановить эту машину смерти может только Роби. Он готов к изматывающей дуэли. Но предстоит задача и потруднее: понять истинные мотивы мятежницы по оставленным ею запутанным знакам. Расшифровать их тоже может только он.

 

Бурден, Франсуаза. Райское место. Franču romāns. Москва: Эксмо; Inspiria, 2021. 

Pieejams: JPB.
У Лоренцо есть мечта. И благодаря наследству, что он получил от почившего дедушки, у него также появилась возможность ее осуществить. Он ветеринар и намерен построить для диких животных уникальный заповедник – какого еще не было в Европе. Но часть его семьи против, они считают эту затею утопией. В довершение всего женщина, которую Лоренцо считал любовью всей своей жизни, пусть и решает поддержать его предприятие, но заявляет – скоро она станет женой другого. Что ж, Лоренцо всегда был сильным. Образцом для подражания для родных и знакомых. Он знает, что со всем справится, даже если иногда ему будет очень больно.

 

Гарза, Эмбер. Когда я стала тобой. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021.

Pieejams: JPB.
Обычный звонок из больницы с просьбой подтвердить предстоящий прием у педиатра разделил жизнь Келли Медины на до и после : ведь ее сын Аарон давно вырос и уехал в колледж год назад. Оказывается, в городе живет женщина с точно таким же именем – только на двадцать лет моложе и с маленьким ребенком на руках. И теперь все мысли Келли заняты лишь ею – кто она, откуда и как выглядит ее малыш, у которого все детство еще впереди? После случайной встречи со своей тезкой у Келли, которая чувствовала себя так одиноко в последнее время, наконец появляется новая цель – помочь молодой матери-одиночке. Но дружба быстро превращается в навязчивую идею, и когда одна Келли вдруг исчезает, лишь другая знает почему….

 

Дженова, Лайза. Каждая сыгранная нота. Москва: Иностранка, 2021. 

Pieejams: JPB.
Встретившись однажды, они не могли пройти мимо друг друга. Молодые, красивые, талантливые и мечтающие о славе. Но два ярких дарования — не слишком ли много для одной семьи? Он становится знаменитым концертирующим пианистом, она же не известна никому, кроме своих учеников, и не интересна ни мужу, ни бывшим коллегам-джазменам, ни даже самой себе… На этой грустной ноте можно было бы закончить историю — да и что в ней особенного? В мире искусства часто разбиваются сердца и рушатся семьи; после шквала взаимных обид и обвинений распался и этот союз. Ричарда ждут на лучших концертных площадках мира, как вдруг… его амбициозные планы рушатся, а устоявшаяся обеспеченная жизнь начинает рассыпаться как карточный домик. Он узнает о том, что неизлечимо болен, пытается смириться с этой мыслью, и тут в момент острого отчаяния на пороге появляется бывшая жена. Что изменит эта встреча, если изменить уже ничего нельзя?

 

Евдокимова, Юлия. Убийство со вкусом кьянти. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо ; Хлеб-соль, 2021. 

Pieejams: JPB.
Новый рецепт детективной истории: кулинарная тайна. «Аппетитная» книга, в которой итальянские блюда и старинное преступление сочетаются с романтикой и полицейским расследованием. Что скрывает обрывок рецепта, найденного в архиве, и почему убийство в тосканских холмах так похоже на преступление пятисотлетней давности? Что ждет русскую девушку в гостях у итальянского жениха, найденного в интернете? И кто же милее сердцу героини – комиссар полиции или хозяин замка, увитого плющом? Старые города хранят старые тайны, но иногда помогают им выйти наружу! Вместе с героиней книги вы не просто разгадаете тайну убийства, но увидите самые красивые места Тосканы, узнаете историю традиционных блюд и сможете приготовить их у себя дома.

 

Кейн, Рейчел. Мрачный залив. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB. 
Они охотятся за убийцей-невидимкой – настолько скрытным и неуловимым, что лишь череда жутких преступлений доказывает его существование…Машина, найденная в заброшенном пруду. Тела двух девочек, лежащие на заднем сиденье. Загадочное отсутствие их матери, исчезнувшей без следа. Несчастный случай – или убийство? Разгадка этой тайны может дорого обойтись Гвен Проктор и ее подруге, офицеру полиции Кеции Клермонт…На первый взгляд в жизни Гвен все наладилось. Ее двое детей и любимый мужчина рядом, а все кошмары и ужасы остались в далеком прошлом. Но именно темное прошлое Гвен не дает покоя кому-то невидимому… и неудержимому. Тому, кто хочет добраться до нее – и поставить перед жутким выбором….

 

Колган, Дженни. Берег счастливых встреч. Angļu romāns. Москва: Иностранка; Азбука-Аттикус, 2021.

Pieejams: JPB.
Променяв карьеру в сумрачном Лондоне на трудные, но веселые будни родного шотландского острова, Флора Маккензи и не подозревала о том, какие сюрпризы преподнесет ей жизнь. Во-первых, она встретилась с родными и нашла новых друзей, во-вторых, стала хозяйкой очаровательного ресторанчика на берегу, в-третьих... ее босс Джоэл, в которого она влюблена, вслед за ней приехал на остров. Эта встреча обещает многое, но счастье легко достается лишь в сказках и порой так непросто сделать шаг ему навстречу...

 

Омер, Майк. Глазами жертвы. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: ЭКСМО, 2021. 

Pieejams: JPB.
В этом романе многолетний кошмар Зои Бентли наконец-то закончится. Он — убийца-маньяк, одержимый ею. Она — профайлер ФБР, идущая по его следу. Она может думать, как убийца.Потому что когда-то была его жертвой... УБИЙЦА, ПЬЮЩИЙ КРОВЬ СВОИХ ЖЕРТВ? Профайлер ФБР Зои Бентли и ее напарник, агент Тейтум Грей, повидали в жизни всякое. И все же при виде тела этой мертвой девушки даже их пробирала дрожь. ВАМПИР? ВРЯД ЛИ. НО И НЕ ЧЕЛОВЕК... Почерк убийства схож с жуткими расправами Рода Гловера — маньяка, за которым они гоняются уже не первый месяц. Зои уверена — это его рук дело. Какие же персональные демоны, из каких самых темных глубин подсознания, могут заставить совершать подобные ужасы? Ответ на этот вопрос — ключ ко всему. ОДНАКО МНОГОЕ ВЫГЛЯДИТ СТРАННО. Убийство произошло в доме, а не на улице. Жертве зачем-то несколько раз вводили в руку иглу. После смерти кто-то надел ей на шею цепочку с кулоном и укрыл одеялом. И, главное: на месте убийства обнаружены следы двух разных пар мужских ботинок….

 

Сигурдардоттир, Ирса. Расплата. Islandiešu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Когда-то ученики одной рейкъявикской школы сделали послание в будущее, написав о том, что, по их мнению, случится через десять лет. Его положили в капсулу времени и зарыли в землю. Спустя десять лет капсула была извлечена, а послание прочитано. И выяснилось, что один из учеников предсказал смерть шестерых человек, указав их инициалы. На всякий случай его записку передали в полицию. Но насколько серьезными можно считать такие угрозы?Оказалось, что очень серьезными. Извлечение капсулы совпало с началом серии жестоких убийств. Инициалы жертв в точности повторяли инициалы из послания...

 

Солнцева, Наталья. Обольстить Минотавра. Krievu detektīvromāns. Москва: АСТ; Жанровая литература, 2021. 

Pieejams: JPB.
Стареющая хищница Феодора едет на Крит и неожиданно встречает молодого красавца Корнеева, сына известного московского богача. У нее завязывается роман с мажором, который легко попадает в расставленные сети. Одевшись минойской принцессой Ариадной, она встречает его на критских развалинах и дарит золотой клубок. Могла ли она предположить, к чему приведет ее изощренное кокетство? И чем обернется скорый неравный брак? Тем временем к сыщику Всеславу Смирнову обращается его старый друг Эдуард, с просьбой найти свою пропавшую жену Нану. В самом начале поисков выяснилось, что убит двоюродный брат Эдуарда, Олег. Он был диггером и бредил расположенными под Москвой древними подземельями. Но никакой лабиринт не сравнится с темными закоулками человеческой души, где вызревают зловещие замыслы и жестокие преступления.

 

Солнцева, Наталья. Свидание в позе лотоса. Krievu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
Привидение поселилось в восточном салоне "Лотос"! Слух о нем всколыхнул мирок скучающих обеспеченных дам. Пошли сплетни, что опасную инсценировку с мнимым привидением придумала сама хозяйка для привлечения клиентов. И ее замысел удался! Заведение стало более чем популярно.Но вскоре одна из сотрудниц салона бесследно исчезает, а придуманный призрак присылает владелице салона предупреждение о новом несчастье – лотос с оторванным лепестком.Хозяйка напугана. Помощница частного детектива Смирнова, Ева посещает это модное заведение. Ей хочется разобраться в этой трагической и загадочной истории и бросить вызов призраку. Хватит ли сил...

 

Тертон, Стюарт. Дьявол и темная вода. Angļu detektīvromāns. Санкт-Петербург: Азбука; Азбука-Аттикус, 2021. 

Pieejams: JPB.
Итак, добро пожаловать в 1634 год. Галеоны Ост-Индской компании везут мускатный орех и черный перец, специи и шелка из Батавии в Амстердам. Путь с островов Тихого океана в Европу ведет вокруг Африки и занимает восемь месяцев. До Амстердама добирались не все: свою долю взимали свирепые шторма и грозные пираты. И вот из Батавии готовится отплыть «Саардам». Среди пассажиров — генерал-губернатор Ян Хаан с семейством и любовницей; знаменитый «алхимический детектив» Сэмюэль Пипс, закованный в кандалы по неизвестному обвинению; его напарник лейтенант Арент Хейс. Знаки судьбы с самого начала складываются зловеще. На пристани прокаженный возглашает: «Груз “Саардама” отмечен печатью греха, и всех, осмелившихся подняться на борт, ждет ужасная погибель», — и вспыхивает ярким пламенем. Когда на грот-мачте поднимают парус, все видят на белом полотнище нарисованное углем хвостатое око — символ демона, известного по имени Старый Том. И хотя в отплывшем из Батавии конвое было семь кораблей, в ночном океане периодически загорается восьмой фонарь. А когда на борту случается убийство, функции детектива, вместо заключенного в каморке Сэма по прозванию Воробей, вынужден взять на себя Арент по прозванию Медведь….

 

Хессе, Моника.  Их повели налево. Amerikāņu romāns. Москва: Эксмо, 2021.

Pieejams: JPB.
Германия, 1945 год. Солдаты, освободившие концлагерь Гросс-Розен, сообщают пленникам, что война закончилась, но восемнадцатилетняя Зофья Ледерман не верит в это. Ее жизнь полностью разрушена: три года назад она и ее младший брат Абек были единственными членами их семьи, которых отправили подальше от газовых камер. Всех остальных – ее родителей, бабушку и тетю – повели на верную смерть.Теперь Зофья хочет отыскать брата и попытаться начать новую жизнь. Но так ли это просто для человека, пережившего столько потерь?

 

Хилл, Сьюзен. Чистые сердцем. Angļu detektīvromāns. Москва: Эксмо; Inspiria, 2021. 

Pieejams: JPB.
Старинный английский городок Лаффертон вновь переживает потрясение. Пропал маленький мальчик – его похитили прямо у дверей собственного дома. Жители города в замешательстве, родители с трудом справляются с ужасом и шоком. Дело передают Старшему инспектору Полиции Саймону Серрэйлеру.

 

 

 

Хилл, Эдвин. Пропавшие. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: Inspiria; Эксмо, 2021.

Pieejams: JPB.

Эстер забыла о своем детективном хобби. Хватит с нее загадок и преступлений. Забота о четырехлетней Кейт - достаточная ответственность в мире, полном ужасов. Однако, когда полночное сообщение вызывает ее на отдаленный остров, Эстер бросает все и отправляется в дорогу, в надежде найти там свою старую подругу. И сразу же оказывается втянута в расследование убийства, как то связанное с тем, что на острове пропадают дети. Теперь для Эстер главное - не терять головы и Кейт...

 

Чеширко, Евгений. Люди и нелюди. Krievu romāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
Гостеприимные призраки, одинокие монстры, деликатные привидения, упыри-вегетарианцы, грустные вурдалаки… — обаятельные чудовища и не только в новой мистической книге Евгения Чеширко. «Лучше понять себя можно, посмотрев на себя со стороны, глазами других людей или… не людей. Действительно ли страшные монстры так ужасны, как рисует их наше воображение? И так ли безобидны люди? А может, всё наоборот?».


Filmas

Баптист. Первый сезон. Detektīvseriāls. Великобритания: Czar, 2019. 1 DVD (6 часов). 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

 

 

 

Безжалостное солнце. Полный первый сезон. Detektīvseriāls. Великобритания: Euston Films; BBC, 2018. 1 DVD (5 часов 55 минут).

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

 

 

 

В гостях у сказки. Filmas bērniem. Россия : Союзмультфильм, [20--]. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
В содержании: певый диск: Там, на неведомых дорожках, Снежная сказка, Внимание! В городе волшебник, Айболит - 66, Приключения желтого чемоданчика; второй диск: Рыжий, честный, влюбленный, Приключения Буратино, Красные башмачки, Город Мастеров, В тридевятом царстве; третий диск: Соловей, Самый сильный, Весенняя сказка, Аленький цветочек, Обыкновенное чудо; четвёртый диск: Снежная королева, Снегурочка, После дождичка в четверг, Осенний подарок фей, Андрей и злой чародей; пятый диск: Умные вещи, Сказка, рассказанная ночью, Про Красную шапочку, Приключения в городе, которого нет, Как Иванушка - дурачок за чудом ходил; шестой диск: Сказки старого волшебника, Осенние колокола, Не покидай..., На златом крыльце сидели, Летающий корабль.


Великолепные Медичи. Третий сезон. Vēsturisks seriāls. Великобритания, Италия: Big Light productions ; Netflix, 2019. 2 DVD (7 часов 15 минут ). 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka.

 

 

Второй шанс. Полный первый сезон. Fantastikas seriāls. США: 20th Century Fox Television, 2016. 2 DVD (7 часов 31 минута). 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

 

 

Город на холме.  Первый сезон. Detektīvseriāls. США: Pearl Street Films, 2019. 2 DVD (9 часов 20 минут). 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

 

 

 

Дождь. Полный первый сезон. Fantastikas seriāls. США: Miso Film, 2018. 2 DVD (5 часов 55 минут). 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

 

 

 

Другие. Trilleris. США: [Cruise/Wagner Productions], 2001. 1 DVD (100 минут).

Pieejams: JPB.

 

 

 

Испанская принцесса. Второй сезон. Vēsturisks seriāls. США: Playground Entertainment ; Starz, 2020. 2 DVD (7 часов 30 минут ). 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

 

 

Испытание невиновностью. Mini detektīvseriāls. США: Amazon, 2018. 1 DVD (3 часа). 

 Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

 

 

 

Кровь и нефть. Полный первый сезон. Detektīvseriāls. США: ABC Studios, 2015. 2 DVD (6 часов 50 минут). 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

 

 

 

Любовники. Полный первый сезон. Seriāls. США: Showtime, 2014. 2 DVD (8 часов 50 минут ). 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

 

 

 

Медичи. Vēsturisks seriāls. Москва: ООО "Ди-Ви Стоп"; Itālija: NETFLIX; "Big light productions", 2016.  1 DVD (7 st. 21 min.). 1 сезон. Диск 1: 1. Первородный грех 2. Купол и жилище 3. Мор 4. Судный день ; Диск 2: 5. Искушение 6. Господство 7. Чистилище 8. Прозрение.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka.

 

Медичи. Великолепные Медичи. Полный второй сезон. Vēsturisks seriāls. Великобритания, Италия: Big Light productions; Netflix, 2018. 2 DVD (7 часов 21 минута). 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka.

 

 

Охотники на троллей. Полный второй сезон. Animācijas seriāls. США: Neflix, 2017. 1 DVD (5 часов ). 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

 

 

 

Перевал. Первый сезон. Detektīvseriāls. Германия, Австрия: Wiedemann & Berg Filmproduktion, 2018. Россия : ДиВи Стор, 2018. 1 DVD (7 часов 20 мин). 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka.

 

 

Самый громкий голос. Politisks seriāls. США: Showtime, 2019. 1 DVD (6 часов 30 минут ). 

Pieejams: JPB.

 

 

 

Сестра Рэтчед. Первый сезон. Detektīvseriāls. США: Netflix Studios, 2020. 2 DVD (7 часов 30 минут). 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

 

 

 

Телохранитель. Полный первый сезон. Detektīvseriāls. Великобритания: BBC, 2018. 1 DVD (5 часов 55 минут). 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

 

 

 

Убийства по алфавиту. Detektīvs. США: Prime Video, 2017. 1 DVD (3 часа).

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.