Atvērta notikumu ciklam "Latviešu grāmatai 500" veltīta tīmekļvietne

Tīmekļvietnē var iepazīties ar notikumiem un jaunumiem, kas saistīti ar grāmatniecības piecsimtgadi notikumu ciklā "Latviešu grāmatai 500". Programmu veido Latvijas Nacionālās bibliotēka (LNB) un "Latviešu grāmatai 500" partneri. "Latviešu grāmatai 500" idejas autors ir LNB direktors Andris Vilks un patrons ir Valsts prezidents Egils Levits.

www.gramatai500.lv

Apjomīgā piecu gadu programmā (2021–2025) izcelti procesi, kas reiz iekustināja latviešu rakstītā un iespiestā vārda izplatību. Notikumu cikla ietvaros tiek piedāvāti grāmatniecībai un valodas attīstībai veltīti pasākumi un notikumi – izstādes, grāmatas, lekcijas, konferences un koncerti, kas viss apkopots mājaslapā www.gramatai500.lv.

Ikviens ir aicināts iesaistīties "Latviešu grāmatai 500" norišu tapšanā, rakstot pieteikumu tīmekļvietnes sadaļā "Pieteikties". Pieteikums var būt saistīts ar grāmatniecības, literatūras, valodas vēsturi, personībām, kuru devums šajā laukā bijis nozīmīgs, kā arī ar vietām, kur risinājušies nozīmīgi notikumi. Idejas autors var būt privātpersona, domubiedru kopa vai institūcija.

Tīmekļvietnes www.gramatai500.lv tekstus rakstījuši rakstnieks Osvalds Zebris un literatūrzinātnieks, LNB vadošais pētnieks Pauls Daija, dizainu veidojušas LNB Izstāžu centra dizaineres Madara Lesīte-Volmane un Anete Krūmiņa, projektu vada LNB Komunikācijas departamenta direktore Ieva Gundare un Pētniecības un interpretācijas centra vadītāja Maija Treile.

Notikumu cikla "Latviešu grāmatai 500" programmu atbalsta LR Kultūras ministrija.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas sagatavotā informācija