Atver durvis pasakai

Bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” no 18.12.2021. līdz 17.01.2022. būs skatāma Agijas Stakas pasaku dekorāciju, skiču un grāmatu izstāde “Atver durvis pasakai”. Tiks nodrošināta arī iespēja fotografēties pasaku dekorācijās, ievērojot visas valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības.

Latvijā pazīstamā un dzīvespriecīgā māksliniece, bērnu grāmatu ilustratore un rakstniece Agija Staka zīmējumus grāmatām rada no 1991. gada. Kopš tā laika, sadarbībā ar dažādiem apgādiem, ilustrētas gandrīz 200 grāmatas – gan latviešu un cittautu pasakas, gan autoru darbi, gan Agijas Stakas pašas sarakstīta un ilustrēta pasaka “Āpsēns Pēcis negrib mazgāties”. Grāmatu ilustrēšana, pastkaršu un grāmatzīmju veidošana ir mākslinieces sirdslieta, tāpat kā meditatīvie zīmējumi. Māksliniece regulāri rīko savu grāmatu ilustrāciju izstādes un tiekas ar lasītājiem un 2021. gadā bijusi arī Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”.

Māksliniece par mūsu pilsētu un bibliotēku saka tā: “Un pat ja Jelgava mani nesagaidītu un nepavadītu stacijā ar manis zīmētajam mājiņām. Pat ja jaunie mākslinieki no “Jundas" nebūtu pieklājīgi, sirsnīgi un čakli kopā zīmētāji, ja Jelgavai nebūtu izcilas puķu dobes un ļoti sakopta pilsēta, arī tad man ļoti patiktu. Jelgavas jaunā bērnu bibliotēka “Zinītis” ir skaistākā un modernākā bibliotēka, kurā esmu bijusi. Ar speciālu kluso istabu, ar galda spēlēm, ko izsniedz kā grāmatas uz mājām. Ar silto grīdu mazajiem un elektronisku zīmējamo galdu (gan jau tam bij ar kāds smalks nosaukums). Ar grāmatu liftu un iespēju pašam bērnam piereģistrēt izdevumus, ar pīkstuļvārtiem un legosienu – man tas viss bija kas jauns. Vareni! Paldies burvīgajām bibliotekārēm par uzaicinājumu uzstāties! Nav melots – Jelgava pilsēta izaugsmei!”.

Izstādes apmeklētājiem, tai skaitā bērniem no 12 gadiem, jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts kopā ar personu apliecinošu dokumentu, izstādes norises vietā jāievēro divu metru distance (izņemot vienas mājsaimniecības pārstāvjus), kā arī jālieto sejas maska. Bērniem līdz 11 gadiem sertifikāts nav jāuzrāda.

Agijas Stakas ilustrētās grāmatas, kuras pieejamas Jelgavas bibliotēkās atrodi šeit!