Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Atklāj pasauli

Kas gan var būt jaukāks, kā izzināt pasauli, bezrūpīgi ceļojot. Grāmatu izlase piedāvā tuvu un tālu ceļojumu idejas. Atliek tikai sapakot ceļasomas. Aiziet!

Grāmatu anotācijas no  www.janisroze.lv, www.mansards.lv,   www.zvaigzne.lv, www.latvijasmediji.lv  www.jvmm.lv, www.laikagramata.lv

 

 

Deksne I.

Jelgavas parki stāsta

 

Jelgavas parki ir stāstījuši ne tikai par sevi, tie ir izveduši lasītāju cauri vēstures  notikumiem, kas ietekmējuši ne vien parku, bet arī pilsētas un valsts likteni. Diemžēl parks nevar būt tikai neitrāls vēstures vērotājs, tas tiek ierauts notikumu virpulī, iegūstot vai biežāk tomēr zaudējot daļu no sava trauslā skaistuma, jo kari, varas un īpašnieku maiņa nesaudzē nevienu un neko. Taču pilsēta aug un pilnveidojas, jaunas iniciatīvas iedarbina mūsdienu tradīcijas arī parku uzturēšanā un radīšanā. Jelgava aug kopā ar cilvēkiem un parkiem, lepodamās ar savu bagāto vēsturi un veikumu mūsdienās.

 

Atrašanās vieta

   
       
 

Iekustini Lielupi

 

Pirmais maršruts no Bauskas līdz Mežotnei ir vidēji grūts, piemērots plašai mērķauditorijai, arī ģimenēm ar bērniem. 

Otrais maršruts no Mežotnes līdz Jelgavai ir grūts posms, piemērots dabas vērotājiem, ietver palieņu pļavu ainavas.

Trešais maršruts no Jelgavas līdz Liepājas šosejas tiltam ir grūts posms, Lielupe šeit ir plata un dziļa ar gariem un taisniem ainaviskiem posmiem.

Ceturtais maršruts no Liepājas šosejas tiltam līdz Venstpils šosejas tiltam ir ļoti nomaļš upes posms, piemērots savvaļas dabas un neskartu vietu meklētājiem.

Piektais maršruts no Ventspils šosejas tilta līdz Vakarbuļļiem ir upes posms, kas visā garumā plūst cauri apdzīvotām vietām. Šajā posmā Lielupe sasniedz savu maksimālo platumu un dziļumu. Izcili ainavisks posms.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

30 dabas takas

 

Dabas takas Latvijā saradušās gandrīz kā sēnes pēc lietus. Atkarībā no vēlmēm, atvēlētā laika un fiziskās sagatavotības iespējams izvēlēties piemērotāko – īsāku vai garāku ceļu, slīpu, grubuļainu meža taku vai gludu dēļu laipu. Pavisam citu vērtību ekskursija iegūst gida pavadībā, jo tad var ieraudzīt vairāk, kā arī izzināt dabu un vēsturi.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

   
       

Rusmanis S.

Neiepazītā Latvija

 

Grāmata Ņeiepazītā Latvija”tapusi gan autora izpētes braucienu rezultātā, gan arī apkopojot savākto kultūrvēsturisko materiālu. Tā nozīmīga ar to, ka pievērš uzmanību parasti nepamanītiem faktiem, tautas celtniecības un citiem objektiem. Grāmata dod lasītājam vērtējuma pieredzi un iespēju saskatīt ko ievērības cienīgu arī ikdienā tuvumā esošajā, pierastajā un tāpēc pienācīgi nenovērtētajā. Šāda izpratne veicinātu Latvijas kultūrvides saglabāšanu un sakopšanu. (S.Rusmanis) 

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Aktīvs un atpūties

 

Izmantosim brīvās dienas un atvaļinājumu, apceļojot Latviju, izstaigājot skaistākās takas, atrodot dabas veidotas izcilas skatu pērles. Tematiskā žurnāla Padoms Rokā maija izdevums “Aktīvs un atpūties” piedāvā iedvesmojošas idejas šādai laika pavadīšanai vienatnē vai kopā ar ģimeni. Vai zini, kur Latvijā atrast peldošo ezerriekstu? Kur vari pastaigāties kopā ar lamām, kamieli, kaziņām un citiem dzīvniekiem? Kur daivot vai mācīties kāpt stāvus pa sienu? Un, ja vēlies ko ne tik izaiciņošu, kur apskatīt romantiskākos upju krastu skatus vai doties gastronomiskajā tūrē pa Latvijas šmakovkas ceļu.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Stetersa K.  

1000 neaizmirstamu piedzīvojumu dabas pasaulē

 

Šīs grāmatas lappusēs “izdzīvosiet” 1000 piedzīvojumu ar apbrīnojamākajiem pasaules dzīvniekiem un augiem vietās, kur tos var redzēt. Neklātienes ceļojums elpu aizraujošās, krāšņās fotogrāfijās un iedvesmojošos aprakstos rosinās jūs atrast skaistumu, majestātiskumu un mieru, izjust sajūsmu un aizrautību. Ceram, ka šī grāmata iedvesmos saglabāt dabu – gan milzu sekvojas un graciozās vikunjas, gan Indijas pāvus un degunradžus, gan žirafes un Pikaso vaboles, gan Galapagu bruņurupučus un jūras iguānas, gan amorfofallus un lielos pandas un vēl tūkstošiem citu sugu – , lai arī nākamās paaudzes varētu ar godbijību to vērot. 

 

Atrašanās vieta

   
       

Liepiņa K.

Pamirs mana sirds mīlestībā

 

"Šī ir skaista pieredzes grāmata. Kalnā kāpēju Kristīnes un Kristapa stāsts. Izrādās, nevajag būt literatūras klasiķim, lai aprakstītu to tieši un vienlaikus ar iztēli. Viņi kāpj kalnā, pārvarot bailes no augstuma un no sevis. Ieraugot, ka ir vēl cita pasaule bez mūsu ikdienas. Tā, kurā kalns pieduras debesīm un tu pats pieduries sev. Un kurā tu saproti – esība brīžiem nav viegla, bet tā nav nedz fatāla, nedz nolemta. Jāiemācās vien pareizi elpot."

(Nora Ikstena, rakstniece)

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Krutins V.

Sniegotie dimanti

 

V. Krutina grāmata ir stāsts par kāpšanu kalnos, kas pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados tika organizēta arī Latvijas interesentiem. Pateicoties Latvijas tūrisma ekskursijas padomes aktīvistiem R. Slaviņam un M. Laiviņam, tika izveidota apmācības sistēma “Kalnu skola”, rīkotas turiādes kalnu rajonos, nodrošināta piedalīšanās kalnu tūristu sacensībās.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Šulcs B.

Velokāpiens Muztagatā

 

Grāmatas autors Bruno Šulcs ir inženieris-konstruktors, kura aizraušanās ir speciālu divriteņu konstruēšana. Ar tiem viņš kāpj augstos un ledājiem klātos kalnos un veic nobraucienus. Par saviem piedzīvojumiem Bruno Šulcs publicē rakstus plašsaziņas līdzekļos, raksta grāmatas, kā arī veido filmas. Viņš bieži viesojas skolās un interešu klubos, kur uzstājas ar priekšlasījumiem.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

   
       

Salmgriezis Ģ.

Briseles pastkartes

 

Grāmata paver citādu redzējumu par Briseli, Eiropu, tā nav nav ceļvedis pilsētas aplūkošanai tūristu skrējienos. Pandēmija pavēra logu dažādām dzīves un skatu panorāmām. Tad tapa mīlestības stāsti arī par pilsētu. Brisele - noskaņās un dažādās izjūtās. Brisele - arvien no jauna atklājama. Ne garlaicīga, ne pelēka, bet šarmanta un izsmalcināta, dārga un dzirkstoša šampanieša vērta.  

 

Atrašanās vieta

   
       

Krēsliņš Ž.

Ekvadora un Kolumbija pāris mēnešos  Žiga ceļojumi

 

Žiga ceļojumi turpinās, šoreiz aizvedot uz Ekvadoru un Kolumbiju. "Jūsu priekšā mana ceturtā grāmata. Ar tās palīdzību mēs atgriezīsimies kontinentā, kur tas viss sākās - Dienvidamerikā. Ja manā pirmajā grāmatā avrēja gūt virspusēju ieskatu vairākās valstīs, tad šajā jau konkrētāk varēsim paciemoties divās no man mīļākajām valstīm - Ekvadorā un Kolumbijā. Grāmatas stils nemainīgs, budžeta klases brauciens, bez liekām ērtībām, bez dārgiem starpniekiem, bez glamūra. Palikšana lētos hosteļos, vietējā transporta izmantošana un šaubīgu vietu apmeklēšana. Jā, tas ir tas, kas man patīk, un kas dod ne tikai adrenalīnu, bet arī fantastiskas atmiņas, ko nu esmu iepakojis grāmatā. Un esmu sapratis, ka šo stilu nemainītu, pat ja man piederētu tūkstoši."  

 

Atrašanās vieta

   
       

Krēsliņš Ž.

Meksika pāris mēnešos  

 

Šoreiz grāmatā ir aprakstīta viena valsts - Meksika. Ceļojums šoreiz mazliet neierastāks, jo tajā autors nedodas viens ,bet ar ģimeni. Grāmatā joprojām netrūkst ne pierastā humora, nedz arī interesantu un nestandarta situāciju. Bet pāri visam - patiesa mīlestība pret šo skaisto zemi, tradīcijām, dabu un cilvēkiem.

 

Atrašanās vieta

 

 

   
       

Lorencs J.

Ceļi un cilvēki  

 

Šī grāmata iepazīstinās ar rakstniekiem Polu Boulzu, Radjerdu Kiplingu un Lorensu Darelu, fiziķiem Nilsu Boru un Ļevu Landau, kinorežisori Lēniju Rīfenštāli, sapņotāju par tālām pasaulēm Konstantīnu Ciolkovski . Tā aizvedīs uz Maroku, Indiju, Dāniju, Vāciju, Ēģipti un Sudānu. Uz vietām, kur šie cilvēki dzīvoja, radīja un mīlēja.  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Pasaules salas latviešu klaidoņu acīm

 

Šīs grāmatas autori sniedz savu priekšstatu, redzējumu un izjūtas par kādu no pasaules salām. No viņu snieguma mūsu iztēlē paveras gan salu ainavas, gan arī priekškars uz pašu salinieku dzīves ikdienu. Tikai no šiem dažiem stāstiem vien jau ir noprotams, cik liela ir salu daudzveidība un cik tās ir atšķirīgas viena no otras. Gluži kā cilvēki, katra no tām ir unikāla. Tāpat arī katrs cilvēks redz un izjūt salu savādāk. Dažādu zinātņu nozaru speciālisti tās var klasificēt pēc atšķirīgiem kritērijiem. Tomēr, šķiet, ka ārpus ģeogrāfu, ģeoloģu, arheologu, biologu vai vēl citu zinātņu nozaru pārstāvju klasifikācijām ir vēl kādas citas salas, kuru kritērijs ir ļoti cilvēcisks. Tās ir mīlestības saliņas. Mans novēlējums ir katram lasītājam atrast savu mīlestības saliņu gan tiešā, gan arī pārnestā nozīmē. Ivars Strautnieks (gramata24.lv)  

 

Atrašanās vieta

   
       

Zariņa L.

Es izvēlos iet  

 

"Santjago ceļš ir par iešanu, par mirkli starp nebūtību un naktsmājām, par karsto Spānijas sauli un kedām, par cilvēces lāstu, kad dvēsele jāatklāj caur fizisku izturību. Nekādas svētulīgas pļāpāšanas. Stāsts par nobrāzumiem, bet vēstījums — par dvēseli.
Ligijas Zariņas grāmata iedrošina doties jebkurā ceļā un uz savas ādas izjust, ka dzīves grūtības dali kopā ar Visaugstāko."  

 

(Laima Kota, rakstniece)

 

Atrašanās vieta

   
       

500 ceļojumi visai dzīvei  

 

Tās ir 500 interesantas vietas, negaidīti notikumi un dēkas visos kontinentos - no ziemeļblāzmas vērošanas iglā Somijā līdz klejošanai pa mūžzaļo sekvoju mežiem Kalifornijā, no jūras brauciena uz Galapagu salām līdz karaoke dziedāšanai Japānā.  

Lai izveidotu šo sarakstu ar 500 aizraujošajiem galamērķiem, grāmatas sastādītāji ir daudz ceļojuši, izpētījuši vistālākos planētas nostūrus. Viņu vidū ir pieredzējuši tūrisma ceļvežu autori, bezbailīgi ceļotāji un par ceļojumiem rakstoši žurnālisti no visas pasaules.

 

Atrašanās vieta

   
       

Vagrants H.

Ielu muzikanta dienasgrāmata

 

Reizēm, iestrēgstot ikdienas rutīnā, mēdz piemeklēt sajūta, ka varētu vienkārši piecirst kāju, pateikt: "Eh!" un aizlidot. Harijam tas ir izdevies, un ne vienu reizi vien — sekot ceļam, brīvībai, domubiedru un dvēseles brāļu un māsu kopībai šeit un plašajā Eiropā. Ielu muzikanta ceļojumos piedzīvotais ne vienmēr ir garda medusmaize, gadās arī pa kādai rūgtai garozai. Bet kur gan bez tām? Uzdrošinos teikt, ka pēc pāris šo piezīmju izlasīšanas arī jūs steigsieties atrast kādu kartona plāksni, uzskrīpāt uz tās PL un doties ceļā. Kaut vai tikai domās. Un tieši tur jau arī viss sākas! — (Toms Treibergs)

 

 

Atrašanās vieta

 

   
       

Rokasgrāmata piedzīvojumiem brīvā dabā

 

Vai esi kādreiz sapņojis par to, ka gluži kā īsts dēkainis varētu soļot pa mežu, novērot dzīvniekus un nakšņot zem klajas debess? Ja jā, tad šī ir īstā grāmata. Tā palīdzēs tev gan prasmīgi izplānot un sagatavot ceļojumu dabā, gan arī sniegs daudz padomu un noderīgas informācijas. Pie tam tas viss uzskatāmi parādīts attēlos.

Vislabāk jau tagad apskaties, kas nepieciešams tavam ekipējumam, un iemācies, kā ar karti un kompasu droši orientēties apvidū. Turklāt uzzināsi, kā būvēt patvērumu, atrast pārtiku dabā un bez sērkociņiem iekurt uguni.

Vai esi kaut ko dzirdējis par slēpņošanu? Šajā piedzīvojumu rokasgrāmatā atradīsi visu svarīgāko par aizraujošu “dārgumu” meklēšanu ar GPS. Tad vēl uzzināsi lieliskas spēles dabā, kā sazināties ar slepenām zīmēm un kā izmēģināt laimi zelta skalošanā.

 

Atrašanās vieta

   

Pērse L.

Ar stopiem apkārt pasaulei. Ziemeļamerikas kokteilis

 

Pirmā grāmata "Ziemeļamerikas kokteilis" no grāmatu sērijas "Ar stopiem apkārt pasaulei" atspoguļo Laines un Artura ceļojuma sākumu, dodoties ar stopiem no Kanādas līdz pat Panamai, lai tālāk turpinātu piedzīvojumus Dienvidamerikā. Grāmata parāda jauniešu ilgā ceļa sākumu - atklājumus, ieteikumus, dēkas un pašas pasaules spožumu.

 

 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

   

Riņķe L.

Paradīzē jeb Kā uzzināt, vai pasaule ir apaļa

 

"Šis stāsts, mana otrā ceļojumu grāmata, ir par dienām un nedienām Jaunzēlandē, par tās burvīgo dabu un unikālo dzīvesveidu, ko iepazinām Vaihekes salā, kā arī par to, kā tomēr šķīrās mans un Janča ceļš - viņš pirmais šķērsoja ASV, atgriezās mājās un pārliecinājās par to, ka pasaule ir apaļa. Šeit varat lasīt arī par maniem ceļojumiem Samoa, Kalifornijā, paciemošanos mājās un atgriešanos Turcijā, par negaidīto vienas dienas vizīti Ķīnā, manu lēmumu atgriezties Jaunzēlandē un uz vismaz vēl vienu gadu tur palikt, lai turpinātu ķert savus sapņus. Bet visvairāk grāmatā ir atspoguļots mans ceļš uz sekošanu savai sirdsbalsij, ļaušanos dabai un notikumiem diktēt tālākos soļus, sapņu piepildīšanu, neatteikšanos no meklējumiem un ideāla darba atrašanu. Vēl un vēl. Tieši tik atklāti, kaili un patiesi kā pirmajā grāmatā." (Autore)    

 

Atrašanās vieta