Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Arhīvs

Saistošā dārzkopība (30.05.2023.)

Mazdārziņš vai lielāks piemājas dārzs – ikkatrs no tiem prasa rūpes, laiku un fizisku spēku. Tomēr zeme spēj arī nest bezgala daudz prieka – ziedus un augļus, vitamīniem bagātus dārzeņus un zaļumus ikdienas maltītei. Dārzs ir daudzu saimnieku patiesais lepnums, aicinām iepazīties ar dārzkopībai noderīgu literatūru.   

 

Muzeja stāsts (25.04.2023.)

Maijā svinam Starptautisko Muzeju nakti, kad priecājamies, cik dažādi un izzinoši muzeji ir mums tepat līdzās. Šī gada Muzeju nakts tēma – "Muzeji, ilgtspējība un labklājība". Muzeju kolekcijas vilināt vilina! Aicinām tās iepazīt!  

 

Veselība pašu rokās ( 30.03.2023)

Veselība ir dzīvesprieka un vitalitātes pamats. Aicinām meklēt atbildes par slimībām un to cēloņiem, kā arī vērtīgus, praktiskus ieteikumus veselības saglabāšanai bibliotēkas krājumā! 

 

Zaļais dzīvesveids (28.02.2023.)

Mūsdienās, kad it visas ģimenes satrauc resursu sadārdzinājums, ir īpaši svarīgi domāt par veidiem, kā dabas resursus saudzēt. Ūdens taupīšana, biogāzes izmantošana, atkritumu samazināšana un rūpīga šķirošana, varbūt pat dabai draudzīga auto iegāde –  tas viss var samazināt mūsu ekoloģiskās pēdas nospiedumu.

 

Pasakas bērniem un pieaugušajiem (31.01.2023)

Aicinām iepazīties ar literārajām pasakām – dažādu tautu autoru radošajiem literārajiem darbiem. Pasaku pasaule ļauj noticēt neparastajam un brīnumainajam,kas reizēm tik ļoti pietrūkst mūsu dzīvē. 

 

JELGAVAS PILSĒTAS BIBLIOTĒKU LASĪTĀKO GRĀMATU TOP 20 2022. GADĀ(17.01.2023)

Aicinām ielūkoties, kādas ir pērnā gada lasītākās grāmatas Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs. Vai kādu no iecienītākajām grāmatām jau esat lasījuši?

Novēlam, lai 2023. gadā izdodas atrast laiku aizrautīgai lasīšanai!

 

 

Vārda meistari -  zināmais un nezināmais par latviešu rakstniekiem (02.01.2023)

Latviešu valodā rakstītajai daiļliteratūrai ir īpaša nozīme mūsu identitātes un valodas saglabāšanā. Šajā izstādē iepazīsimies tuvāk ar latviešu rakstniekiem, ar viņu dzīves aizraujošajiem līkločiem.

 

Zīmuļu un otu pavēlnieki (29.11.2022)

Māksliniekiem piemīt īpašs talants redzēto, piedzīvoto un izjusto ietērpt krāsās un toņkārtās. Aicinām ienirt mākslas daudzpusīgajā pasaulē, iepazīstoties ar bibliotēkas plašajiem krājumiem.

 

Jūra grāmatu lappusēs (31.10.2022)

Jūra aizrauj, vilina, priecē, sajūsmina, taču dažkārt arī biedē. Tā ir spēcīga, maiga un neparedzama. Bet galvenais - jūra sauc. Aicinām iepazīt jūru un zvejniecību mūsu grāmatās!

 

Jelgavas stāsti (29.09.2022)

Jelgava kā kultūras pilsēta, senā Jelgava, Jelgavas ļaudis un vietas. Par to visu vēstī Jelgavas stāsti. Jelgavu labāk iepazīt palīdzēs bibliotēkā atrodamās grāmatas.

 

Atklāj pasauli (29.08.2022)

Kas gan var būt jaukāks, kā izzināt pasauli, bezrūpīgi ceļojot. Grāmatu izlase piedāvā tuvu un tālu ceļojumu idejas. Atliek tikai sapakot ceļasomas. Aiziet!

 

Darināsim paši (25.07.2022)

Atrast laiku tam, kas tev patīk, var vienmēr. Darināt kaut ko paša rokām ir tik skaisti un īpaši. Ir prieks par cilvēkiem, kam padodas praktiskie darbiņi. Bibliotēkā piedāvājam daudzveidīgu literatūru rokdarbu darinātājiem, nāc un izvēlies!

 

Salāti mūsu galdā (27.06.2022.)

Vasaras vidū mūsu dārzos valda krāsas! Liksim šīs krāsas uz šķīvjiem un baudīsim vasaras garšas! Krāsainu recepšu pilnas ir arī bibliotēkas grāmatas. Nāc un izvēlies!

 

Sadzīvošanas māksla (1.05.2022.)

Sadzīvot mēs mācāmies visu mūžu. Ar sevi, ar kaimiņiem, ar slimību, ar emocijām. Te varētu uzskaitīt garu sarakstu, bet kā tikt galā? Kā veidot uz sapratni balstītas attiecības? Meklē, varbūt atradīsi padomu grāmatās.

 

Mūzika un dzīve (26.04.2022.)

Mūzika dzīvo! Neatkarīgi no laikmeta un apstākļiem mūzika ir viens no veidiem, kā vairot prieku, satuvināt cilvēkus, likt smaidīt. Lasīsim, ko par mūziku un mūziķiem stāsta grāmatas.

 

Ej piedzīvojumos(01.04.2022.)

Piedzīvojumi – tās ir emocijas, prieks, izziņa, pārsteigumi. Tas ir nogurums, tulznas, putekļi, izkāpšana no komforta zonas.Tās ir atmiņas, kuras neviens nespēs atņemt. Uz priekšu – ejam piedzīvojumos!

 

Kā tikt galā ar stresu (28.02.2022.)

Stress – tas ir mūsu straujā dzīves ritma neizbēgams pavadonis. Kā rīkoties, lai stress netraucētu pilnvērtīgi dzīvot, strādāt un atpūsties – par to lasām grāmatās.

 

Būt par vīrieti(31.01.2022.)

Kāda ir vīrieša būtība? Pārvērtēts materiālais stāvoklis vai ģimeniskās vērtības? Kā to visu sabalansēt, kā kļūt labākam, vīrišķīgākam, kā saprast sevi – par to grāmatās!

 

 

Jelgavas pilsētas bibliotēku lasītāko grāmatu Top 20 2021. gadā (04.01.2022.)

Kā vienmēr, gada sākumā esam apkopojuši vienuviet lasītākās grāmatas Jelgavas pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs. Lai jaunajā gadā nezūd lasītprieks!

 

 

Ko grāmata saka par grāmatu (30.21.2021.)

Grāmatu noslēpumainā pasaule - brīnumu pilna. Kā sācies grāmatas ceļs pie lasītāja, ko tā grib pavēstīt, ko es kā lasītājs vēlos saņemt – par to lai runā pašas grāmatas!

 

 

Par dāvanām domājot (01.12.2021)

Drīz jau ziemassvētki,un ko liksim zem eglītes? Vismīļākās dāvanas ir pašu darinātās, tās kurās ielikts sirds un roku siltums, tās, kuras izraisa labas emocijas. Pārsteigsim savus mīļos, idejas meklējot grāmatās.

 

 

Mākslas vērtības no pagātnes līdz mūsdienām (29.10.2021.)

Tik dažādā mākslas pasaule. Kā orientēties tajā, kā izprast un ieraudzīt vērtīgo? Grāmatas nāks palīgā un izvedīs lasītāju caur laikmetiem, stiliem un dažādiem mākslas veidiem. Nāc uz bibliotēku!

 

 

Latvijas rudens (30.09.2021.)

Latvijas rudens ir skaists! Krāsainās lapas, gājputnu kāši un baraviku uzvaras gājiens!

Nebēdāsim par vēju, lietu, aukstumu. Izbaudīsim Latvijas rudeni kopā ar labu gramatu!

 

 

Dzejnieka darbi ir viņa vārdi (01.09.2021.)

Dzeja atkal svin svētkus. Un vienlīdz lasām gan klasiķus, gan jaunos, kuri nebaidās publicēt savus darbus. Jo, kā gan lai dzeja tiek tautās! Ieskatīsimies dažos pēdējos gados izdotajos dzejoļu krājumos, varbūt atrodam to, ko meklē sirds un alkst dvēsele!

 

 

Telpaugu pasaulē (29.07.2021.)

Cik skaisti zaļo puķu dārzs uz palodzes!  Kādi jauni un neredzēti augi te raduši mājvietu! Un arī sen zināmie, mīļie, tik pierastie. Katram augam sava vieta gan mūsu mājās, gan sirdī. Kā istabas augus kopt un lolot – par to grāmatās.

 

 

Dabas aptieka (30.06.2021.)

Vasarā, kad pļavas un meži pilni ar ziediem un zālēm, ir īstais laiks pievērsties ārstniecības augu vākšanai – ticiet dabas spēkam, un redzēsiet – stiprāki kļūsim paši! Ja nezināt, kā to darīt – padomi ir grāmatās!

 

 

Apceļosim Latviju (01.06.2021.)

Vasara jau teju klāt, un tā vien aicina doties ceļā. Šoreiz pa Latvijas ceļiem- iesim, brauksim, vērosim un atklāsim.  Kur doties - idejas vari smelties grāmatās.

 

 

Dzīvo aktīvi, domā pozitīvi (29.04.2021.)

Pozitīvā domāšana un aktīvs dzīvesveids ir nešķirami. Lai šajā saspringtajā un ne tik vieglajā laikā sevi uzturētu formā, domāsim, kustēsimies un ņemsim talkā grāmatas!

 

 

Mūsu mīļuļi (01.04.2021)

“Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām…“ sacīja Mazais Princis. Šie vārdi vienmēr ir aktuāli, domājot un rūpējoties par saviem mājdzīvniekiem. Kā izprast dzīvnieku, un kā pareizi rīkoties dažādās situācijās – par to grāmatās!

 

 

Skatuves burvju pasaule (01.03.2021)

Sava burvība piemīt abām skatuves pusēm.No vienas – aktieru darbs un izrāde, no otras – skatītājs – prasīgs, ieinteresēts. Un labi, ka tā ir. Jo citādi nevar. Tuvāk šo pasauli varam iepazīt grāmatās.  

 

 

Neparastās vēstules (01.02.2021)

Vēstules... tās nes labas un ne tik labas ziņas, tās runā ar mums no tāluma, liek smaidīt, notraust pa asarai,un vienmēr ir gaidītas! Tieši tāpat kā grāmatas!

Jelgavas pilsētas bibliotēku lasītāko grāmatu TOP 20 2020.gadā (30.12.2020)

Kā vienmēr, gada sākumā esam apkopojuši vienuviet lasītākās grāmatas Jelgavas pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs. Lai jaunajā gadā nezūd lasītprieks!

 

 

Svētku sajūtu meklējot (04.12.2020)

Gads atkal tuvojas noslēgumam. Un sākas no jauna! Meklēsim svētku sajūtu šajā drūmajā laikā un cerēsim  uz Ziemassvētku brīnumu. 

 

Ziemeļvalstu literatūra Jelgavas pilsētas bibliotēkas seno izdevumu krājumā (06.11.2020)

Ik gadu Jelgavas pilsētas bibliotēka novembrī iesaistās Ziemeļvalstu literatūras nedēļā, dažādās aktivitātēs aktualizējot Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Piedāvājam virtuālu ieskatu Jelgavas pilsētas bibliotēkas krājuma senākajā daļā - tajā atrodams ne viens vien latviešu valodā tulkots ziemeļvalstu autoru literārais darbs no 20. gadsimta sākuma. Ieskaties!

 

Latviskais laimes kods (03.11.2020)

 Tā lielā, īstā, laime sastāv no visa kā, pa drusciņai vien. Kas latvietim svarīgs, sirdij tuvs, mīļs, pazīstams, kas rada māju un laimes sajūtu – par to šoreiz!

 

Rokdarbi priekam un dvēselei (08.10.2020)

Rudenī, kad vakari paliek garāki, varam pievērsties rokdarbiem. Ko darināt, kā sākt? Te var noderēt bibliotēkas grāmatas, nāc un izvēlies!

 

Kad darbs stāsta par darītāju (14.09.2020)

Ir cilvēki, kuru liktenī ierakstīts atstāt savus darbus mums un nākamajām paaudzēm– spožus, pamanāmus, vēl pēc gadiem un gadsimtiem nozīmīgus. Lasām, uzzinām un lepojamies!

 

No idejas līdz panākumiem (06.08.2020)

Krīze? Bet varbūt iespēja? No kuras puses skatās.  Piedāvājam skatīties no iespēju puses. Ceļvedis – bibliotēka un grāmata!

 

Jaunie talanti literatūrā (03.07.2020)

Nebeidzamais process- literatūrā ienāk jauni vārdi, citi spoži uzliesmo un noplok, daži iekvēlojas arvien košāk, deg ilgi un priecē lasītājus vairākās paaudzēs. Lasīsim un vērtēsim mūsu jaunos.

 

Grāmatizdevēji Jelgavā. Jāņa Vilka kolekcija (02.07.2020)

Atzīmējot Jelgavas pilsētas bibliotēkas dibināšanas 100. jubileju, sadarbībā ar kolekcionāru Jāni Vilku junbilejas gada garumā piedāvājam ielūkoties Jelgavā iespiestu izdevumu daudzveidībā – sākot ar unikāliem eksemplāriem no 18. gadsimta sākuma, līdz pat 20. gadsimta pirmajai pusei.

 

Putna dziesma (04.06.2020)

Latvijas vasaras skaistākās notis izskan putnu dziesmās. Ar tām mostamies no rīta, tās pavada mūs siltā vakarā. Lai iepazītu putnus un to dziesmas, nāc uz bibliotēku vai izmanto www.letonika.lv

 

Dēkaiņa gars (23.04.2020)

Grāmatu anotācijas no www.janisroze.lvwww.zvaigzne.lvwww.delfi.lvwww.apollo.lv,

 

2. aprīlis – Starptautiskā bērnu grāmatu diena (02.04.2020)

Jau kopš 1967. gada daudzās pasaules valstīs 2.aprīlī (Hansa Kristiana Andersena dzimšanas dienā) tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu grāmatu diena.

 

 Plūcamdārziņš (06.03.2020)

 Klāt pavasaris, Tūlīt, tūlīt  ies vaļā, zaļie pirkstiņi deg nepacietībā. Čaklākajiem jau uz palodzes aug un zaļo, slinkākie vēl darbus drusku atliek. Kā un ko darīt – padomi atrodami bibliotēkas grāmatās.

 

Sports – dzīves enerģija (04.02.2020)

Fiziskās aktivitātes un sports – tās ir lietas, kas vajadzīgas katram, kas uzlādē un dod enerģiju. Dažiem ir svarīgi kaut nedaudz izkustēties, bet dažiem sports – tā ir dzīve. Te ieskats bibliotēkas grāmatās – lasīsim, vingrosim, un ņemsim piemēru.

 

 

Jelgavas pilsētas bibliotēku lasītāko grāmatu TOP 20 2019.gadā (08.01.2020)

 
Pagājis vēl viens gads, un laiks apkopot pagājušā gada lasītākās grāmatas. Mums ir čakli lasītāji – gan pieaugušie, gan bērni un jaunieši– par to ļoti priecājamies un novēlam šajā gadā būt tikpat grāmatas mīlošiem, lasošiem un zinātkāriem.

 

Un atkal Ziemassvētki nāk... (05.12.2019)

Jau atkal gaidām ziemassvētkus. Un nekas, ja nav sniega, gaidīsim to, un uzbursim svētku sajūtu savās sirdīs un mājās. Svētkiem iedvesmu varat smelties grāmatās – to mūsu plauktos ir daudz.

 

Latvija. Sākam otro simtgadi (05.11.2019)

Novembris. Atkal liekam svecīti Latvijas vainagā – nu jau simtpirmo. Arī grāmatās varam atskatīties uz jubilejas gadu – gan no vēsturiskā, gan šodienas skatupunkta.


 

Teātris un aktieri(14.10.2019)

Teātris, teātris, teātris... . Teātri Latvijā atklājuši jauno sezonu, skatītājus priecē jauniestudējumi, bet bibliotēka piedāvā ielūkoties aktiermeistarības aizkulisēs, iepazīt teātri un aktierus no dažādiem skatu punktiem.

 

Brīvais laiks – neierasti (02.09.2019)

Nesaki – nav laika! Ja esi mājās sēdētājs – celies un ej ārā, ja esi autobraucējs – pārsēdies uz velosipēda, ja esi adītājs – noliec adatas un paņem otu. Izej no komforta zonas, un redzēsi, cik daudz skaista apkārt, un cik daudz vari radīt pats. Idejām – bibliotēkas grāmatas.

 

Mēs nākam no Jelgavas (08.08.2019)

Šoreiz par mums pašiem – jelgavniekiem. Gan bijušajiem, gan esošajiem. Jelgava – vieta, kur domai lidojums, otai vēziens, spēkam uzrāviens. Lepojamies ar savējiem – par viņiem bibliotēkā vari uzzināt daudz vairāk!

 

Ceturtdiena – zivju diena (02.06.2019)

Vasarai piederas gan makšķerēšana, gan zivju ēdienu baudīšana.  Viss par un ap zivīm – bibliotēkas grāmatās. Nāc un izvēlies!

 

Vai jūti, kā pasaule smaržo? (04.05.2019)

 Vasaras sākums ir maģisks – gaisā virmo ziedu smarža, dārzi pārpilni košuma, jūtams saulgriežu tuvums ar jāņuzāļu klēpjiem. Pat grāmatas smaržo pēc vasaras  – nāc un izvēlies!

 

Skaņu pasaulē(07.05.2019)

Mūzika ir skaistākā pasaules valoda. Mūzikas radīšanas process ir nebeidzams – katram laikam un žanram ir savi iemīļotie mūziķi un skaņdarbi. Ko par to stāsta grāmatās – to uzzināsiet pie mums – bibliotēkā!

 

Vingrošana – veselībai (03.04.2019)

Vingrošana ir veids, kā varam palīdzēt sev iegūt dzīvesprieku, veselību, un sapurināt savas domas un ķermeni pēc garās ziemas. Ļausimies kustību priekam! Ja nezini, kā – nāc pēc grāmatām!

 

Biogrāfiskais romāns (05.02.2019)  

Romāns – dzīvesstāsts. Par cilvēkiem, kas atstājuši pēdas Latvijas un pasaules kultūrā, un par pavisam vienkāršiem ļaudīm. Lasīsim mēs arī, un atklāsim likteņus, notikumus, un izjūtas. Esi gaidīts bibliotēkā!

 

Visvairāk lasīto grāmatu TOP 20 Jelgavas bibliotēkās 2018. Gadā (07.01.2019)

Vai zināt, cik čakli lasītāji esam bijuši pagājušajā gadā, kāda grāmata ieņem pirmo vietu topā? Jūsu vērtējumam jelgavnieku 2018. gadā visvairāk lasītās grāmatas. 

 

Veidojam, saiņojam dāvanas paši! (06.12.2018)

Dāvana ar pievienoto vērtību – mīļu roku darināta, sirds siltuma sildīta, labām domām izauklēta. Kā varam iepriecināt savus draugus un tuviniekus – padomi bibliotēkas grāmatās.

 

Nest bagātību cauri laikiem (01.11.2018)

Latvietis ir bagāts. Ne jau naudā mērojama šī bagātība, bet tautas atmiņā, tradīcijās, vēstures notikumos. Vairāk uzzināsim, lasot bibliotēkas grāmatās!

 

Reiz senos laikos. Vēsturiskais romāns (03.10.2018)

Pastāsti, kā bija senāk -  jautājums no bērnības. Vēsturiskais romāns sniedz atbildes uz daudziem jautājumiem, bet atstāj arī vietu iztēlei, pārdomām, un arī rosina meklēt nopietnāku literatūru.

 

Dārza un telpu augi (03.08.2018)

Vai var būt kas labāks par pastaigu ziedošā dārzā?  Un acis priecājas, redzot puķu pilnus balkonus! Un istabas palodzes – vai tur neaug brīnumaini augi? Kā un ko pareizi darīt – par to grāmatās!

 

Stāsti, kas iedvesmo (04.09.2018)

Lielākā Latvijas bagātība ir cilvēki. Mums ir ko vērtēt, kam līdzināties, kur augt, ar ko lepoties! Nāciet, bibliotēkā ir vēl daudz šādu stāstu!

 

Pirts – mūsu veselībai (27.06.2018)

Smaržīgu lapu slotiņa, zāļu tējas krūze, linu dvielis, miers dvēselē, un rimts saulriets dīķa malā. Nogurums un stress lai paliek aiz muguras. Baudīsim vasaru!

 

Vecāki un bērni (06.06.2018)

 Vasaras sākumā aktuāls kļūst jautājums par bērniem – brīvais laiks, tā pavadīšana, drošība, vecāku atbildība, sabiedrības attieksme..Sasaucoties ar akciju “Svešu bērnu nav”, piedāvājam virtuālo izstādi.

 

Mājas mīluļi (02.05.2018)

Maijā par mūsu mazajiem “brāļiem” – mājdzīvniekiem. Kā lolot un mīlēt savus dzīvnieciņus, lai tie sagādātu mums vairāk prieka un mazāk raižu – padomi bibliotēkas grāmatās .

 

Dabas veltes veselībai (05.04.2018)

Kāds spēks mazā bērzu pumpurā un sulas glāzē! Cik daudz laba slēpj čiekurs! Un ziedi, saknes, lapas! Smelies veselību no dabas – kā, par to grāmatās!

 

Rakstu rakstiem izrakstīju (05.03.2018)

Savs raksts izšūtai villainei, savs – cimdu pārim, savs raksts dejas solim un tautas dziesmas melodijai. Rakstu raksti vijas cauri Latvijai. Meklēsim tos arī bibliotēkas grāmatās.

 

Par mīlestību grāmatu lappusēs (07.02.2018)

Februārī par mīlestību. Par nopietnu, dziļu un pārdomātu, par kaislīgu un vieglprātīgu, par smeldzīgu un aizkustinošu, par paliekošu un gaistošu. Grāmatu lappuses glabā daudz mīlasstāstu – te ir tikai daļa no tiem.

 

2017. gadā izdoto grāmatu Top 20 Jelgavas pilsētas bibliotēkā (05.01.2018)

 2017. gads ir bijis bagāts ar grāmatām. Arī lasītāji ir bijuši čakli! Izvērtējot gada rezultātus, katrā nominācijā esam ielikuši piecas visvairāk lasītās grāmatas!

 

Ziemas baltumā veroties (11.12.2017)

Gads atkal apmetis loku. Pamazām tuvojas ziemsvētku sajūtas, tas nekas, ka ārā sniega nav daudz. Izbaudīsim svētku gaidīšanu ar labu grāmatu rokās, un cerēsim ka uz svētkiem zeme ietērpsies baltā villainē.

 

Latviešu vēsturiskais romāns (07.11.2017)

Latvija veidojas no cilvēkiem, atmiņām, stāstiem. Latvija ir ne tikai 1918. gadā dibinātā valsts, tā ir daudz senāka, cauri laikiem izlolota, cilvēku sirdīs un prātos izauklēta. Un ir autori, kas šos stāstus prot pavēstīt citiem – kā, - to lasīsim paši.

 

Pasaules literatūra un kulinārais mantojums: virtuālā izstāde „Literārais pusdienlaiks” (09.10.2017)

Šonedēļ no 9. līdz 15. oktobrim tiek atzīmēta UNESCO nedēļa „Kultūras mantojums lietojumā”, īpaši aicinot izcelt kulinārās tradīcijas. Mums, latviešiem,  ir bagātas ēdienu un ēšanas tradīcijas, taču mēs allaž esam vēlējušies pabarot ne tikai miesu, bet arī garu. Un ar ko gan citu, ja ne ar labām grāmatām?

 

Šoreiz par spokiem (05.10.2017)

Rudens ar tumšajiem vakariem, brāzmainu vēju un vientuļu laternu... Kas tur tālāk, tumsā?  Atceramies to sajūtu, kā tika stāstīti spoku stāsti...

Tie ir arī pie mums, bibliotēkā!

 

Vēltījums Metāla svētkiem Jelgavā: grāmata un metāls (08.09.2017)


Tēva diena (05.09.2017)

Tētis mazajam cilvēkbērnam ir tikpat svarīgs kā mamma. Ilgu laiku tēva loma netika novērtēta, bet pamazām tēva dienas atzīmēšana ienāk arī mūsu ģimenēs. Kā būt labākam tētim – lasiet grāmatās.

 

Dabas aptieciņa(15.07.2017)

Vasarā, kad pļavas un meži pilni ar ziediem un zālēm, ir īstais laiks pievērsties ārstniecības augu vākšanai – ticiet dabas spēkam, un redzēsiet – stiprāki kļūsim paši! Ja nezināt, kā to darīt – padomi ir grāmatās!

 

No dārza uz galda (12.06.2017)

Visgardākie dārzeņi un ogas izaug manā paša dārzā! Šim apgalvojumam nevar nepiekrist. Kā un ko audzēt un kā pasniegt galdā – tas katras saimnieces ziņā. Tomēr, ja vajadzīgs padoms – nāciet uz bibliotēku!


Ceļvedis pa bērnības zemi(16.05.2017)

Ko darīt, lai bērns augtu laimīgs un apmierināts? Kā pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku lai interesanti būtu gan bērnam, gan pieaugušajam? Ja trūkst ideju – nāc uz bibliotēku!

 

Putni atnes pavasari(21.04.2017)

Beidzot... pēdējās sniega pārslas izkusušas, putnu treļli pieskandina debesis, un saule atmirdz tik spoži... Īstais laiks uzzināt, kuram putnam tā skaistā dziesma, kuram košākās spalvas – un to vari darīt pie mums – bibliotēkā.

 

Virtuālā pasaule grāmatu lappusēs (26.03.2017)

Internets un tehnoloģijas – lietas, bez kurām mūsdienās neiztikt. Izvērtēt sev vajadzīgo reizēm nav tik vienkārši. Kā ar to tiek galā grāmatu varoņi - lasiet paši. Jūsu vērtējumam - jaunas un ne tik jaunas grāmatas.

 

Neformāli par biznesu (06.03.2017)

Lai bizness būtu veiksmīgs, nepietiek tikai ar skaitļu virtenēm papīros. Daudz kas atkarīgs no cilvēkiem, domāšanas veida, spējas pasniegt savu ideju, un citām lietām. Varbūt kādā grāmatā atradīsi noderīgu padomu – nāc un izvēlies!

 

Kino pasaule (15.02.2017)

Kino – tā ir viena no visvairāk iecienītajām mākslām mūsdienās. Tas nav tikai pārsteidzošs aktieru tēlojums. To veido cilvēki aiz kadra, notikumi, un pati dzīve. Ielūkosimies kino pasaulē arī mēs.

 

Vīrieši lasa (13.01.2017)

Ar mērķi veicināt lasīšanu vīriešu – tēvu, lielo brāļu un vectētiņu vidū, arī šajā gadā Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” laikā tiek organizēta Tēvu akcija, aicinot vīriešus izlasīt četras grāmatas no vecāku žūrijas un divas grāmatas no bērnu un jauniešu grāmatu kolekcijas.

Atbastot šo akciju, Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvā virtuālo pastaigu pa skaisto izstādi “Vīrieši lasa”.

 

2016. gada lasītāko grāmatu Top 20 (06.01.2017)

Jaunais gads ir sācies ar jaunām iespējām un jaunu grāmatu piedāvājumu, bet palūkojoties atpakaļ, vēlamies piedāvāt 2016.gada lasītāko grāmatu topu.Šogad plaši pārstāvēta latviešu oriģinālliteratūra, kā arī dažāda žanra daiļliteratūra – detektīvi un romantiska satura darbi. Ja šie darbi vēl nav lasīti, nāciet uz bibliotēku, jautājiet bibliotekāram un pavadiet laiku interesantu un aizraujošu grāmatu sabiedrībā.

 

Latviešu spēka zīmes (11.11.2016)

Tās ir cimdos ieadītas, sveču gaismiņās izliktas, dabā ieraugāmas, mājvietu sargājošas. Redzi, sajūti, un lepojies – tās ir mūsu spēka zīmes! Arī bibliotēkā ir spēka zīmes – nāc un meklē - atradīsi!

 

Mēs paši – tik dažādie (09.10.2016)

Mēs esam dažādi – kāds atvērts pret pasauli, cits noslēdzies sevī,  vēl kāds meklē savu ceļu. Lai palīdzētu saprast un izzināt sevi, varam ieskatīties grāmatās.

 

 Un vārdi atnāk paši... (08.09.2016)

...un saliekas pantos. Citam skarbi un asi, citam maigi. Un nešķiro, vai esi jauns vai vecs, vai varbūt pieredzējis dzejnieks, vai iesācējs. Atnāk un prasās, lai palaiž ārā, cilvēkos. Dzejas dienas ir klāt.

 

Liekam vasaru burciņā (02.08.2016)

Vasara ir ogu, augļu un dārzeņu bagātības laiks. Lai sajustu vasaras garšu arī aukstajā laikā, liekam vasaru burciņās. Kas gan var būt labāks par smaržīga ievārījuma karoti pie zāļu tējas... Nāciet, bibliotēkā recepšu ir daudz.

 

Aktīvā atpūta vasarā (01.07.2016)

Vasara ir īstais laiks dažādām aktivitātēm. Cik gan daudz ko darīt – garlaicīgi nebūs. Ja trūkst ideju – nāc pie mums uz bibliotēku un izvēlies!

 

Latvija ir mūžīga. Tāpat kā ūdentiņš un akmentiņš.(B.Martuževa)

Maijs – mēnesis, kad atzīmējam Latvijas valstiskuma atjaunošanu. Kas mēs būtu bez Latvijas? Kas Latvija būtu bez mums? Latvijas lielākā bagātība ir tās ļaudis- stipri, gudri, patriotiski.

 

Esi vesels – esi laimīgs (08.04.2016)

Veselība un laime – katra cilvēka lielākās vēlēšanās. Te daudz ko varam darīt paši - smelsimies prieku no visa, kas mums apkārt. Iedvesmai varam ielūkoties grāmatās.

 

Uz pavasari (17.03.2016)

Jau mostas vizbules, jau ieskanas pa kādam putnu trellim, jau saulīte dāsnāk parādās pie debess. Dabas atmodas svētki ir sākušies. Sagaidām pavasari kopā ar grāmatām!

 


2015. gada lasītāko grāmatu top 20

Jaunais gads ir sācies ar jaunām iespējām un jaunu grāmatu piedāvājumu, bet palūkojoties atpakaļ, vēlamies piedāvāt 2015.gada lasītāko grāmatu topu. Šeit ir gan biogrāfiski romāni, gan grāmatas par psiholoģiju, bet visvairāk dažāda žanra daiļliteratūra – detektīvi un romantiska satura darbi. Ja šie darbi vēl nav lasīti, nāciet uz bibliotēku, jautājiet bibliotekāram un pavadiet laiku interesantu un aizraujošu grāmatu sabiedrībā.

 

Sievietes Lasa (04.03.2016)

JZB bibliotekāres saviem lietotājiem ir sagatavojušas izstādi „Sieviete mākslā un literatūrā”.  Grāmatu klāsts izstādē ir ļoti plašs, interesenti varēs atrast saviļņojošus mīlas romānus, aizraujošus piedzīvojumu stāstus un kriminālromānus, kā arī ievērojamu cilvēku biogrāfijas un memuārus.

 

E–prasmes darbam un ikdienai (03.02.2016)

E-prasmju nedēļa pilsētā piedāvā dažādus pasākumus, katrs var izvēlēties sev saistošu nodarbību. Iepazīt datoru pasauli un pilnveidot savas prasmes – to varat arī pie mums – bibliotēkā.

 

Ziemas vilinājums ( 25.11.2015)

Ziemassvētku smarža ar piparkūkām un mandarīniem, baltas sniega kupenas, krāsaini cepuru bumbuļi, sārtvaidži bērni kalna galā, vēja aukas aiz loga, un karsta tēja. Izbaudīsim ziemu! Kā – idejas arī pie mums – bibliotēkā.


 

Krāsains. Visapkārt... (12.10.2015)

Rudenī meklēsim krāsas, nevis pelēko. Meklēsim dabā, cilvēkos, sevī. Padarīsim krāsaināku šo laiku, lasot grāmatas, ko piedāvā bibliotēkas.

 

Svinēt dzīvi (27.07.2015)

Cilvēks nevar bez svētkiem. Reizēm vajag pārkāpt ikdienai, rūpēm, un ļauties svētku svinēšanai tā patiesi – no visas sirds. Ieskatam - idejas no bibliotēkas grāmatām

 

Latviskais mantojums (15.06.2015)

Mēs esam bagāti. Latviešu tautas mantojums ir milzīgs, pat neaptverams. Cienīsim, novērtēsim, un mācīsim saviem bērniem mīlēt tradīcijas. Ieskatam -  neliela daļa no bibliotēkas krājumiem.

 

Latvijas vasaras burvība (01.06.2015)

Latvijas vasarai piemīt maģiska burvība, ne tikai līgo vakarā, bet cauri visai vasarai vijas svinamās dienas un tradīcijas, garšas un ceļojumi, piedzīvojumi un jaunas atklāsmes.  Piedāvājam vasarīgas grāmatas no bibliotēkas krājumiem.

 

Mātes mīlestības zelts (06.05.2015)

Maija otrajā svētdienā atzīmējam mātes dienu. Sūtīsim sveicienus, dāvināsim ziedus un teiksim paldies mammai - vistuvākajam cilvēkam.

 

Veselīgam dzīvesveidam(10.04.2015)

Pavasarī, kad mostas daba, arī cilvēkiem gribas atbrīvoties no ziemas noguruma, sajust enerģiju un dzīvesprieku. Te var palīdzēt gan fiziskas aktivitātes, gan pareizs un sabalansēts uzturs. Izstādē šoreiz par to, ko ēdīsim, lai justos labi.

 

2.aprīlis - Starptautiskā bērnu grāmatu diena (02.04.2015)

Kopš 1967. gada, 2. aprīlis (Hansa Kristiana Andersena dzimšanas diena) ir arī Starptautiskā bērnu grāmatu diena. Lasīšana ir milzīga vērtība, kas padara cilvēku bagātu, - tā norāda gan Latvijā pazīstami cilvēki, gan latviešu valodas un literatūras skolotāji. Sagaidot Starptautisko bērnu grāmatu dienu, Jelgavas Zinātniskā  bibliotēka piedāvā aplūkot virtuālo galeriju “Bērni lasa…”.

 

 

Likteņa Krustcelēs (25.02.2015)

25. marts. Datums, kurā pārvilka svītru cerībām, izšķīra ģimenes, atņēma mājas, izpostīja dzīves. Sāpju ceļā aizbrauca tūkstoši...  Tādi datumi mūsu tautai ir vairāki, kad prāts nespēj aptvert un sirds negrib saprast. Nolieksim galvas izsūtīto priekšā...

 

2014. gada lasītāko grāmatu TOP 20 (06.01.2015)


Cepu Cepu... (29.01.2015)

Kā gribas kaut ko garšīgu... Varbūt saldu cepumiņu, vai kūciņu? Bet varbūt sāļo torti...? Nedomā gari, izcep, uzvāri smaržīgu zāļu tēju vai kafiju un aicini draugus.

Receptes atradīsi bibliotēkas krājumos.

 

Novembris - Latvijas mēnesis (30.10.2014)

Kas ir Latvija? Vienam tās ir pilsētas ar sarkaniem jumtiem, cits nosauks attālu Latgales ciemu, vēl kāds minēs likteņupi Daugavu, vai mazu ezeriņu. Kādam no mums skanīgāks par literāro valodu būs dialektā izrunāts teikums.  Latvija ir bagāta ar visu kopīgo un atšķirīgo. Nelielu daļu no šīs bagātības piedāvājam lasīt bibliotēkas grāmatās.

 

 

Ziemassvētku laiks (03.12.2014)

Ziemassvētki – brīnuma gaidīšanas laiks, kad krītoša sniegpārsla ienes mieru dvēselē un daba izdzīvo vistumšāko nakti, lai atkal dotu ceļu gaismai. Kā sagaidīt un pavadīt svētkus, idejas var rast grāmatās.

 

Rudens – kāzu laiks (07.10.2014)

Rudens latviešu tradīcijās ir kāzu laiks. No iepriekšējām paaudzēm līdz mūsdienām ļaudis ir centušies kāzas padarīt par neaizmirstamu notikumu, kā – to varat lasīt grāmatās.

 

Septembris – skolas laiks (08.09.2014)

Atkal klāt septembris – un auj kājas uz pirmo klasi mazs cilvēkbērns, spurains tīnis steidz satikt draugus, nopietni aizsoļo gandrīz pieaudzis students, ar ziedu klēpi klases priekšā stāv skolotājs. Lai veicas visiem kāpt zināšanu kalnā.

 

Zemgale. Informācija Jūsu atpūtai (06.08.2014)

Šoreiz iepazīsim savas mājas – Zemgali. Tepat ir tik daudz nezināmā un interesantā. Arī vasara vēl nav galā, varam vēl paspēt iet un skatīties, un novērtēt to, kas ir mums līdzās.

 

Skaista mana tēva sēta (30.06.2014)

Skaists un sakopts pagalms vienmēr ir bijis saimnieku gods un lepnums. Gan lauku viensētas plašumos, gan arī nelielā pilsētas pagalmiņā ir iespējams radīt īpašu noskaņu.

Skatīsimies, un varbūt kāda ideja būs noderīga arī Jums.

 

Latvijas vasaras burvība (28.05.2014)

Latvijas vasarai piemīt maģiska burvība, ne tikai līgo vakarā, bet cauri visai vasarai vijas svinamās dienas un tradīcijas, garšas un ceļojumi, piedzīvojumi un jaunas atklāsmes.  Piedāvājam vasarīgas grāmatas no bibliotēkas krājumiem.

 

Maijs – Imanta Ziedoņa mēnesis (09.05.2014)

Maijā, kad daba sāk ziedēt un plaukt, atzīmējam Imanta Ziedoņa mēnesi. Ziedonis – viens no visu laiku mīlētākajiem latviešu dzejniekiem, ir atstājis bagātu devumu – gan dzejoļi un dziesmu vārdi, gan publicistika ir plaši pieejama arī bibliotēkā.

 

Rokdarbi priekam un dvēselei (11.04.2014)

Kaut gan ir pavasaris un liekas, ka rokdarbu darināšanas laiks ir pagājis, bet kura gan sieviete nevēlas savu pavasara garderobi papildināt ar kādu jaunu aksesuāru, vai arī  gūt kādu jaunu ideju svētkiem . Bibliotēkas krājumos ir daudz vērtīgu grāmatu, kurās var smelties iedvesmu, aizgūt idejas un pēc tam tās realizēt dzīvē.Izstādē piedāvājam iepazīties ar nelielu daļu no bibliotēkās atrodamās literatūras.

 

Izvēlamies veselību (04.04.2014)

Veselīgs dzīvesveids iegūst arvien lielāku popularitāti mūsu sabiedrībā. Daudz derīgu padomu var atrast grāmatās. Virtuālajā izstādē piedāvājam iepazīties ar nelielu daļu no bibliotēkās atrodamās literatūras. 

 

27.marts – Starptautiskā teātra diena (26.03.2014)
Teātris – tā ir īpaša pasaule, mīlēta un apbrīnota, kritizēta un pelta, cienīta un slavēta. Šoreiz ieskats grāmatās par teātri, aktieriem un spēlēšanu.

 

Leģions – Latvijas vēstures sāpīgā lappuse (25.02.2014)

Tagad viņu ir palicis maz – vīri ar sirmām galvām, kuri cīnījās par Latviju. Vēsture to interpretē dažādi – bet viņus vienoja dzimtenes mīlestība. Ir izdots daudz grāmatu - lasīsim un vērtēsim paši.

 

Gads olimpiskajā zīmē (22.01.2014)

Nav ilgi līdz brīdim, kad tiks atklātas XXII ziemas olimpiskās spēles Sočos. Turēsim īkšķus par savējiem, elpu aizturējuši gaidīsim, ka mūsējie, labākie, vislabākie, izcīnīs medaļas. Ticēsim, ka mums ir ar ko lepoties!

 

2013.gada lasītāko grāmatu TOP 10 ( 06.01.2014)

 

Latvijai - 95 (08.11.2013)

Novembris ir Latvijas mēnesis. Brīvības cīņās un smagos pārbaudījumos dzima Latvijas valsts. Ko par to dienu notikumiem stāsta grāmatas, varat uzzināt pie mums –  bibliotēkā.

 

Rudens Latviešu gadskārtā (21.10.2013)

Rudens ir bagāts gadalaiks – gan ar ražu, gan tradīcijām, svinamajām un piemiņas dienām. Rudenī pieminam savus mīļos un tuvos, kas nāk mūs apciemot no veļu valstības, atzīmējam Miķeļus un Mārtiņdienu, un sākam gatavoties adventes laikam.

 

Latvijas Tautas Frontei - 25 (03.10.2013)

Šogad aprit 25 gadi kopš Latvijas Tautas frontes dibināšanas. Viss iesākās ar drosmi un lielu vēlēšanos būt brīviem, sauli cilvēku prātos un sirdīs, ar nesalaužamu ticību jaunajam laikmetam. 

Tautas fronte Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novadā informācija par rakstiemJelgavas laikrakstos

ATMODA – Latvijas Tautas frontes laikraksts Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā

 

Adīšana (01.10.2013)

Rudenī, kad laiks paliek vēsāks, gribas ietīties siltās šallēs, kājās uzvilkt krāsainu zeķu pāri, un doties ārā, nebaidoties no vēja un lietus. Kā veidot skaistus un košus adījumus, padomus var rast bibliotēkas grāmatās.

 

Vaļasprieks - fotografēšana (01.08.2013) 

Fotografēt – tas ir vienkārši un aizraujoši. Labi fotografēt var iemācīties katrs, ja tikai ir vēlēšanās. Padomus, kā to labāk darīt, varat atrast arī pie mums – bibliotēkā.

 

Ēdienkartē - vasara (06.06.2013)

Noplūktsmaržīgu dilli, grilēt pašu ķertas zivis, mieloties ar sulīgām ogām, rīkotpiknikus un dārza svētkus – tas viss piederas vasarai. Ja vēlies jaunas idejas, kā un ko gatavot –nāc uz bibliotēku!

 

Vasara - ceļojumu laiks (15.05.2013)

Klāt ir atvaļinājumu laiks, un līdz ar to arī ceļojumu sezona. Kādu no mums iedvesmos dzimtās puses ceļi un ainavas, citi vēlēsies apskatīt tuvākas vai tālākas kaimiņvalstis, bet vēl kāds būs nodomājis šovasar baudīt eksotisku ceļojumu. Idejas ceļojumam var smelties arī bibliotēkas grāmatās.


Aprīlis - Spodrības mēnesis (10.04.2013)

Aprīlī rīkojam talkas, lai sakoptu tuvāku un tālāku apkārtni, bet – varbūt varam nemest mežā un dabā visu lieko, padomāt pirms darīt, un ieraudzīt, cik mūsu zeme skaista!