Ar Dzejnieka kurpēm kājās Jelgavā iesoļo Dzejas dienas

Ar plašu un aizraujošu programmu 12. septembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina visus uz Dzejas dienām, kuru moto šogad ir „Dzejnieka kurpēs”!

Dzejnieka kurpēs var uzkāpt uz riteņa un izbraukāt visu pilsētu, var drosmīgi uzstāties publikas priekšā ar savas dzejas lasījumu, var mierīgi pasēdēt maliņā un izbaudīt dzejnieku lasījumus vai ritmiski piesist ar kāju, klausoties mūziku. Aicinām izvēlēties savu dzejas baudīšanas formu un apmeklēt Dzejas dienām veltītos pasākumus.

Dzejas dienas ieskandināsim ar nu jau tradicionālo Dzejriteni. Ņem savu riteni, izpušķo to atbilstoši Dzejas dienu moto, paņem līdzi savu kaimiņu, draugu vai skolas biedru un pievienojies Dzejriteņa braucienam cauri visai pilsētai dažādās Jelgavas vietās:

10.00   Jelgavas pilsētas bibliotēkas pagalmā, Akadēmijas ielā 26

11.00   pie Miezītes bibliotēkas, Dobeles šosejā 100

11.50   pie kafejnīcas „Silva”, Driksas ielā 9

12.50   pie Pārlielupes bibliotēkas, Loka maģistrālē 17

Katrā pieturvietā notiks Dzejas dienām veltīti skolu jauniešu priekšnesumi. Pēdējā pieturā, pie Pārlielupes bibliotēkas, visi kopā atklātā balsojumā noteiksim amizantāko riteni, kura vadītājs saņems garšīgu pārsteiguma balvu no pasākuma atbalstītāja – kafejnīcas „Silva”.

Prieks iekāpt dzejnieka kurpēs turpināsies Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē, 3. stāvā.

16.00   Dzejas slams – jauno dzejnieku sacensība, kur trijās kārtās pēc izslēgšanas metodes skatītāju priekšā uzstāsies labākie jaunie dzejnieki. Galvenā balva – 100 EUR no Jelgavas pilsētas bibliotēkas.  Pirmo triju vietu ieguvēji saņems arī vērtīgas veicināšanas balvas no pasākuma atbalstītāja SIA „Lonas Latvija”. Dzejas slamu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska. Kā pieteikties konkursam? Lasi Dzejas dienu nolikumu!

18.00  Dzejas dienu kulminācija – dzejnieku Andras Manfeldes, Eduarda Aivara, Ingas Pizānes un Daces Micānes-Zālītes dzejas lasījumi. Muzikālo noskaņu radīs saksofonists Ingmārs Kalniņš.

19.30 bibliotēkas lasītavā Dzejas dienu piepildīs Rasmas Urtānes dzejas lasījumi.

20.00 Dzejnieka kurpēs iekāps dziedātāja Ieva Akurātere un dziesminiece Ilze Grunte.

Ieeja visos pasākumos - bez maksas!

Seko līdzi jaunākajai informācijai Dzejas dienām veltītajā Facebook lapā!

Nāc, iekāp dzejnieka kurpēs un ieraugi dzeju ar jaunām acīm!

Publicitātes vajadzībām pasākumu laikā var tikt filmēts un fotografēts.