Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Aktīvā atpūta vasarā

Vasara ir īstais laiks dažādām aktivitātēm. Cik gan daudz ko darīt – garlaicīgi nebūs. Ja trūkst ideju – nāc pie mums uz bibliotēku un izvēlies!

 

Grāmatu anotācijas no www.la.lv, www.janisroze.lv, www.valtersunrapa.lv , www.zvaigzne.lv, www.gramata24.lv

 

 

 

400 tūrisma vietas Latvijā

 

Ceļvedī izrādītas pilis, muižas un baznīcas, dabas parki, atpūtas parki un minizoodārzi, tūristu takas un purvu laipas, dižkoki un dižakmeņi, kalni un upju ielejas, kāpas un ezeri, jūras krasti un jūrmalciemi, muzeji un kolekcijas…

Visiem objektiem sniegtas ērtākās piekļuves iespējas, izmantojot kartes vai navigācijas ierīces. Numerācija uzrādīta arī mazajiem ceļiem, uztveres ērtībai Latvija sadalīta 12 kartes apgabalos.

Lasītājam un ceļotājam turklāt atstātas lieliskas izvēles iespējas, maršrutus sadalot, apvienojot vai dažādojot. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Avotiņš V, Lukss I.

No Burtniekiem līdz jūrai

 

Nav svarīgi, vai nonāksiet Vidzemes pusē ziemā vai vasarā, ar kājām vai ar laivu, tik un tā šī grāmata būs uzticams ceļabiedrs, kas ne vien iepazīstinās jūs ar Salacu un tās apkaimi, bet arī dos ieskatu ievērojamu vietu vēsturē. Grāmatā ietverti pārgājienu un laivu braucienu maršruti. Tos papildina ģeogrāfa A.Tidriķa fotoattēli. Nenomaldīties palīdzēs Salacas un tās baseina upju kartes. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Smaļinskis J.

Ceļvedis ūdenstūristam

 

Ūdenstūrisma ceļvedī ir iekļauti 40 ūdenstūrisma maršruti ar kartēm, kas izbraucami 45 Latvijas upēs, 19 ezeros un Rīgas jūras līča piekrastē. Sniegti arī īsi dabas teritoriju apraksti tiem maršrutiem, ar kuriem ir saistīti konkrētie maršruti. Ceļvedī atrodams arī dabas vērotāja mazais noteicējs, Zaļie padomi laivotājiem, nepieciešamā inventāra saraksts un drošības noteikumi. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ceļosim zaļi!

 

Ekotūrisma pamats ir dabas resursi un cilvēka darbība. Latvijai ir savas priekšrocības: ievērojama bioloģiskā daudzveidība un neskartas dabas ainavas, kas īpaši izceļas Baltijas jūras reģionā. Mums ir visas iespējas piesaistīt apmeklētājus, attīstīt šo nozari videi draudzīgā un ilgtspējīgā gultnē un veidot jaunus vides projektus.  

 

Atrašanās vieta

 

 

Dabas takās

 

Dabas takas ir īpaši veidoti pastaigu maršruti, kuros var doties pārgājienā ar ģimeni vai draugiem. Tajos iekļauti ievērojami apskates objekti un pikniku vietas, kur atvilkt elpu un iekurt ugunskuru.

Mammadaba aicina doties piedzīvojumā dabas takās, izbaudīt reibinošās meža smaržas, mežonīgos krastus... 

 

Atrašanās vieta

 

 

Latvijas dabas parki

 

"Lauku avīzes"  kārtējā tematiskajā izdevumā apkopota plaša informācija par tūrisma un atpūtas iespējām 42 dabas parkos visā Latvijas teritorijā. Pievienotas shematiskas reģionu kartes, ilustratīvi foto materiāli. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Brencis A.

Aktīvais tūrisms

 

Grāmatā ir izskaidrota aktīvā tūrisma būtība, specifika un loma mūsdienu sabiedrībā. Tajā tiek aplūkoti galvenie aktīvā tūrisma veidi (kājnieku, kalnu kājnieku, slēpošana, ūdenstūrisms un velotūrisms) un to organizēšanas pamati. Īpaša nodaļa veltīta aktīvā tūrisma pamatinventāram (teltis, guļammaisi, apģērbs un mugursomas) un to pielietošanai atsevišķos tūrisma veidos. Grāmatā tiek akcentēta arī tūrista drošība pārgājienā un sniegti ieteikumi draudu novēršanai. Grāmatu kā izziņu materiālu var izmantot ikviens cilvēks, kurš vēlas sagatavoties tūrisma maršrutam, iegādāties atbilstīgu inventāru un to pareizi lietot. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Rokasgrāmata piedzīvojumiem dabā

 

Vai esi kādreiz sapņojis par to, ka gluži kā īsts dēkainis varētu soļot pa mežu, novērot dzīvniekus un nakšņot zem klajas debess? Ja jā, tad šī ir īstā grāmata. Tā palīdzēs tev gan prasmīgi izplānot un sagatavot ceļojumu dabā, gan arī sniegs daudz padomu un noderīgas informācijas. Pie tam tas viss uzskatāmi parādīts attēlos.Vislabāk jau tagad apskaties, kas nepieciešams tavam ekipējumam, un iemācies, kā ar karti un kompasu droši orientēties apvidū. Turklāt uzzināsi, kā būvēt patvērumu, atrast pārtiku dabā un bez sērkociņiem iekurt uguni.

Vai esi kaut ko dzirdējis par slēpņošanu? Šajā piedzīvojumu rokasgrāmatā atradīsi visu svarīgāko par aizraujošu “dārgumu” meklēšanu ar GPS. Tad vēl uzzināsi lieliskas spēles dabā, kā sazināties ar slepenām zīmēm un kā izmēģināt laimi zelta skalošanā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Martins S.

Piedzīvojumu grāmata zēnam

 

Vienalga, vai esi zinātkārs zēns vai pieaudzis puika, kas mēģina atcerēties bērnības piedzīvojumus, tu esi paņēmis rokā īsto grāmatu. Var jau būt, ka aizmirsto jautrības un dēku pasauli malā ir nostūmuši datori un videospēles, tomēr tas vēl nenozīmē, ka tā vairs nepastāv. Var jau būt, ka mūsu piedzīvojumu kārā DNS ir iemigusi, jo to neizmanto, taču, lai atmodinātu, atliek vien atvērt sētas durvis. Piedzīvojumi un satraukums ir pieejami visiem, kam vien piemīt zinātkāre. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Makmanners H.

Ceļotāja rokasgrāmata

 

Kabatas rokasgrāmata ar daudziem ieteikumiem noderēs jaunajam ceļotājam, dodoties pārgājienā, ceļojumā vai pavadot brīvdienas kopā ar ģimeni brīvā dabā. Praktiskos paņēmienus var izmēģināt, arī rotaļājoties piemājas dārzā.

 

Atrašanās vieta

 

 

Lielā spēļu grāmata

 

Šī brīnišķīgā grāmata ir kā biļete uz izklaides parku, kura garantē saturīgu un jautru brīvā laika pavadīšanu. Tajā apkopotas 500 spēles gan lieliem, gan maziem, gan pāriem, gan komandām. Grāmata būs noderīga pasākumu un ballīšu organizētājiem, kā arī tiem, kas vēlas sagādāt patīkamu nodarbošanos sev un citiem. Šeit aprakstītajām izpriecām nav nepieciešams tērēt lielus naudas līdzekļus – galvenais, kas vajadzīgs, ir jūsu laiks un labs noskaņojums. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Spēles ceļiem tuviem un tāliem

 

Brīvdienas, svaigs gaiss, izbraucieni dabā un daudz, daudz piedzīvojumu! Tuvāki vai tālāki ceļojumi allaž ir lieliski, taču pārbraucienos tiek pavadīts daudz laika. Grāmatā apkopotas spēles katru ceļā pavadīto stundu padarīs par aizraujošu un izziņas pilnu izklaidi, palīdzot trenēt bērna loģisko domāšanu, atjautību un iztēli. Spēles ir tik dažādas, ka ikvienam būs interesanti! Noslēpumaini stāsti, skaitļu minēšana, atjautības spēles, pārsteigumi un sacensības bagātinās ceļā pavadīto laiku ar brīnišķīgiem mirkļiem kopā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Sondersa K.

Jāšanas skola

 

Ja tu mīli zirgus, vai vienmēr esi vēlējies iemācīties jāt, tad šī grāmata ir domāta tieši tev. Jāšana ir izprieca un aizraujoša nodarbe vienlaikus. Atklāj brīniššķigo zirgu pasauli! 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Meterniha K..

Nūjošana

 

Grāmata noderēs katram, kurš nolēmis pievērsties šim sporta veidam, kas ietver sevī iedarbīgu treniņprogrammu stresa samazināšanai, imūnsistēmas stiprināšanai un tauku sadedzināšanai. Bagātīgi ilustrētajā grāmatā ietverti daudzpusīgi padomi par

*nūjošanas tehniku;

*nūjošanas aprīkojumu;

*veselīgu dzīvesveidu.

Kļūsti aktīvs, izvēloties nūjošanu - veselā miesā vesels gars! 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Litti B.H.

Spēlējot apgūstam golfu

 

Grāmatas autors krājis pieredzi golfa laukumos visā pasaulē, ar spēli saistīto problemātiku izklāsta dzīvā valodā, gandrīz vai rotaļīgi izskaidrojot sarežģītā materiāla saturu. Ilustrācijas papildina jebkuru ar spēli saistīto jomu no profesionālā skatījums. Grāmata, kuru lasot gandarījumu gūs kā iesācēji, tā ilggadēji golfa spēlētāji. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Žilko J.

Orientierista ABC

 

Grāmatā iztirzāti orientēšanās sporta pamati: karšu lasīšana, kompasa izmantošana, attāluma noteikšana kartē un apvidū u. c. Analizēti orientēšanās sporta tehnikas un taktikas jautājumi. Īsumā izskaidroti sacensību noteikumi un to organizācijas principi. Grāmatu var izmantot skolēni, kuri skolā sporta stundās apgūst orientēšanās sportu, studenti, kā mācību līdzekli skolotāji un mācību iestāžu pasniedzēji, kā arī visi, kas vēlas nodarboties ar orientēšanās sportu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Čelmerss A.

Skrituļslidas

 

Skrituļslidošana ir viens no sporta veidiem, kas pasaulē ļoti strauji attīstās.Piebiedrojies cilvēkiem, kam braukšana ar skrituļslidām ir prieka un sajūsmas avots. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Dambenieks D.

Frisbijs skolā

 

Frisbija pirmssākumi meklējami ASV, kad 1947. gadā garlaikoti konditoru skolas audzēkņi sāka mētāt katlu vākus. Pēc tam jau tika izgatavoti pirmie plastikāta šķīvji – un frisbijs kā aizraujoša spēle sāka savu ceļojumu pasaulē.  

 

Atrašanās vieta

 

Rodena K.

Pikniks un citi svētki brīvā dabā

 

Maltīte zaļumos vienmēr garšo nedaudz labāk: ieturot vienkāršas brokastis dārzā zem koka, visus pārņem pēkšņs prieks; dažu tikko tīklā noķertu zivju un gliemežu grilēšana pludmalē izvēršas par īstiem svētkiem, un pat vienkāršas sviestmaizes garšo pavisam citādāk, ja tās notiesā saulainā upes krastā.

Iedvesmu grāmatas rakstīšanai Klaudija Rodena guvusi, izmantojot ēst gatavošanas tradīcijas brīvā dabā visā pasaulē. Grāmata atklās vienkārši pagatavojamus un garšīgus ēdienus un rosinās iztēli ar nostāstiem par tālām un tuvām zemēm, un viss šis materiāls izklāstīts eleganti un saistoši.

 

Atrašanās vieta