Aicinājums piedalīties Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtajai jubilejai veltītā starptautiskā konferencē

Šogad Jelgavas pilsētas bibliotēka (JPB) svin savu simtgadi. 1920. gada 10. jūnijā Jelgavā tika atvērta pirmā pašvaldības dibinātā un uzturētā bibliotēka – Jelgavas pilsētas bibliotēka. Pieminot šo nozīmīgo jubileju un aktualizējot bibliotēku lomu vietējās kopienas dzīvē, JPB organizē jubilejas konferenci “Bibliotēkas pāri laikiem un robežām” un svinīgo koncertu, kas notiks Jelgavas Valsts ģimnāzijas Aktu zālē 2020. gada 13. maijā.

Konferences vadmotīvs izvēlēts, akcentējot laikagriežu nozīmi ikvienas organizācijas pastāvēšanā un attīstības plānošanā. Ne tikai atskatīsimies uz Jelgavas pilsētas bibliotēkas robežzīmēm jeb pagrieziena punktiem cauri laikiem, bet arī ielūkosimies nākotnē.

Esam aicinājuši konferencē ar priekšlasījumu uzstāties pārstāvi no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, kā arī ar savu pieredzi dalīties mūsu draugus un sadarbības partnerus no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas bibliotēkām – ar kuriem mūs vieno, nevis šķir, kopīgas robežas, bet vēl vairāk – kopīgi mērķi un misija, realizējot ikvienai sabiedrībai nozīmīgās bibliotēku funkcijas.

Konferenci apmeklēt aicinām ikvienu interesentu, līdz 20. aprīlim reģistrējoties elektroniski (ej.uz/av5p). Konferences programmas projekts atrodams ŠEIT.

Kontaktpersona: Baiba Īvāne, JPB Informācijas nodaļas vadītāja, tālr.: 26367743, e-pasts: baiba.ivane@biblioteka.jelgava.lv