Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Adīšana

Rudenī, kad laiks paliek vēsāks, gribas ietīties siltās šallēs, kājās uzvilkt krāsainu zeķu pāri, un doties ārā, nebaidoties no vēja un lietus. Kā veidot skaistus un košus adījumus, padomus var rast bibliotēkas grāmatās.

 

Grāmatu anotācijas no www.jr.lv, www.zvaigzne.lv

 

 

 

 

200 adīšanas raksti 

 

Grāmata noderēs ikvienai kaismīgai adītājai, kas vēlas papildināt savas zināšanas un izmēģināt ko jaunu. 200 dažādi adīšanas raksti noteikti rosinās fantāziju un mudinās lasītāju uz oriģināliem adījumiem. 

 

Atrašanās vieta

  Dovcova J.

Adīšanas ABC 

 

Adīts apģērbs ieņem nozīmīgu vietu modes pasaulē, un adīšanas māksla kļūst arvien populārāka. Tā ir ne tikai patīkama nodarbošanās, bet arī iespēja īstenot savas radošās idejas, darinot lieliskus un neatkārtojamus izstrādājumus. Autore ir izveidojusi savu dizaina studiju un rada gan oriģinālus apģērbu modeļus, gan mākslinieciskus dizaina priekšmetus. Viņas modeļi ir populāri daudzu slavenību vidū. Autore darina skatuves tērpus mūzikas grupām un regulāri veido radošus materiālus žurnāliem. Grāmatā “Adīšanas ABC” izskaidroti dažādi valdziņu veidošanas, uzmešanas un noraukšanas paņēmieni; sniegti detalizēti tehnisko paņēmienu apraksti, kas papildināti ar attēliem; tiekļauta brīnišķīgu adījumu rakstu kolekcija; doti daudzveidīgu modeļu apraksti. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 Grāfa Ž.

 

Fantastiskas zeķes 

 

Laiks ķerties pie zeķu adīšanas! Šie atraktīvie topmodeļi piepildīs ikvienas mūsdienīgas sievietes vēlmes: zeķes sportošanai, glāstoši maigas zeķes, Flip-flop zeķītes, getras ar metālisku diegu vai rotājums pēdai – dažādām situācijām atbilstošs moderns piedāvājums. Izmantojot jauno papēža adīšanas tehniku, arī iesācēji ātri gūs panākumus, turklāt zeķes ļoti labi piekļausies kājai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Hamerškūga P., Vinsente Ē.

 

Adīsim ar prieku. 

 

Grāmata ikvienam, kurš vēlas apgūt adīšanas un tamborēšanas pamatus un tālāk attīstīt savu prasmi. Grāmata atklāj, kā no dažādiem adījumu aprakstiem vai izdomājot savu rakstu var uzadīt neiedomājami daudz dažādu adījumu. Grāmatā sniegti ieteikumi, padomi un iedvesmojoši apraksti dažādu rakstu izmēģināšanai un adīšanai. Jūs redzēsiet, cik daudz iespēju piedāvā adīšana! 

 

Atrašanās vieta

  Hamerškūga P., Vinsente Ē.

 

Skaisti adījumi 

 

Visiem zināms, cik daudz siltuma dod cepure. Tikai jāprot atrast tādu cepuri, kas ne tikai labi izskatās un silda, bet arī atšķiras no visām pārējām. Šajā grāmatā aprakstītas un parādītas vairākas cepures, kas atbilst šiem kritērijiem. Vienreiz uzadot cepuri, šalli vai cimdus, interese par to, visticamāk, nezudīs. Grāmatā ir sniegtas norādes getru, lakatu un zeķu, kā arī citu mazu, jauku lietiņu adīšanai. Visiem adījumu aprakstiem doti paskaidrojumi, kā arī pievienoti attēli. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Kotjurgina-Lāma N.

 

Viss par cepurēm un šallēm 

 

Grāmatā ievietoti adīto un tamborēto cepurīšu un šaļļu raksti un to tehniskie zīmējumi; aprakstīta šo izstrādājumu darināšanas gaita, doti vispārīgi ieteikumi dažādu adīšanas paņēmienu izmantošanā. Tekstu papildina krāsu fotogrāfijas. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kotjurgina-Lāma N.

 

Viss par cimdiem

 

Grāmatā ievietoti adīto cimdu raksti un to tehniskie zīmējumi; aprakstīta šo izstrādājumu darināšanas gaita, doti vispārīgi ieteikumi dažādu adīšanas paņēmienu izmantošanā. Pielikumā daudz dūraiņu rakstu paraugu. Tekstu papildina krāsu fotogrāfijas. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kotjurgina N.

Viss par zeķēm. 

 

Grāmatā ievietoti adījumu apraksti, rakstu tehniskie zīmējumi un krāsu fotogrāfijas. Ar to palīdzību jūs iemācīsieties vienkāršus un sarežģītus rakstus; aprēķināt valdziņu skaitu iecerētajam adījumam izvēlētajā rakstā; adīt cepurītes, čības, īsās un pusgarās zeķes, getras. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Liepa Dz.

Es jau adu!

 

Adījumi, pāpredzīvojuši gan popularitāti, gan aizmirstību, atkal atgriezušies kā apliecinājums radošajam garam. Šī grāmata veltīta gan jaunajām rokdarbniecēm, kuras tikai gatavojas apgūt pirmos valdziņu uzmetumus, gan arī tām, kuras vēlas pamēģināt pareizi noadīt ko sarežģītāku, ieklausoties pieredzējušu meistaru ieteikumos. 

 

Atrašanās vieta

  Lodinska H.

150 adīti un tamborēti motīvi 

 

Daudzveidīga un neparasta kolekcija. Izmantojiet šo lielisko grāmatu un veidojiet interesantus aksesuārus no adītiem un tamborētiem motīviem! Hetere Lodinska piedāvā dažādus motīvus, izveidojot šo daudzveidīgo un neparasto motīvu kolekciju. Katrā grāmatas nodaļā motīvi ir sakārtoti pēc formas - gan adīti, gan tamborēti. 150 motīvu ir gana daudz, lai katrs varētu sev izvēlēties noderīgāko. Lieliskas idejas motīvu izmantošanai un savienošanai var atrast gatavo projektu nodaļā. Tur ir vērtīgi padomi, kā savienot adītos un tamborētos motīvus; noderīgas idejas, kā no motīviem veidot šalles, somas un segas; praktiski padomi, kā plānot un realizēt pašiem savas idejas. Grāmatā ir sniegti arī tehnisko paņēmienu apraksti, kas palīdzēs katram uzspodrināt savas adīšanas un tamborēšanas prasmes. Motīviem pievienotas viegli saprotamas adīšanas vai tamborēšanas instrukcijas un tehniskie zīmējumi. Ļaujieties radīšanas priekam! 

 

Atrašanās vieta

 

   Parija-Džonsa M.

 

Adījuma raksti 

 

Vairāk nekā 250 tradicionālu un modernu rakstu paraugu kopā ar uzskatāmiem tehniskajiem zīmējumiem. Grāmatā iekļauti vairāk nekā 250 rakstu paraugu, sākot ar vienkāršiem labisko un kreilisko valdziņu rakstiem un beidzot ar sarežģītiem ornamentāliem adījumiem. Adījumi attēloti krāsu fotogrāfijās un uzskatāmos tehniskajos zīmējumos. Nodaļā par rotājumiem ietverti rakstu paraugi ar vizuļiem un pērlītēm. Valdziņu apzīmējumi skaidroti ne tikai pieredzējušiem meistariem, bet arī iesācējiem saprotamā valodā. 

 

Atrašanās vieta

 

  Petmora F., Hefendena V.

Lielā adīšanas grāmata 

 

Grāmatā padomus atradīs visi – gan tie, kuru aizraušanās ar adīšanu tikai sākas, gan arī tie, kuri jau ir ieguvuši pieredzi. Katrs tehniskais paņēmiens ir aprakstīts un atainots krāsainās fotogrāfijās soli pa solim. Rakstu galerijā apkopoti vairāk nekā 120 dažādi raksti, tie parādīti attēlos, sniegti adīšanas apraksti un tehniskie zīmējumi. Grāmatā ievietota plaša informācija par dziju un nepieciešamajiem piederumiem, lai adīšanas process būtu patīkams un aizraujošs. Modeļu sadaļā ietvertas idejas lielisku bērnu un pieaugušo apģērbu un aksesuāru, kā arī interjerā noderīgu priekšmetu darināšanai. Grāmata būs noderīgs ceļvedis katram adītājam, lai iemācītos kaut ko jaunu, rosinātu eksperimentēt un pilnveidot meistarību. 

 

Atrašanās vieta

 

   Šelvaha L.

 

Adīšanas pamati 

 

"Valdziņš pie valdziņa, doma pie domas, atziņa pie atziņas, līdz tapa šī grāmata," saka autore. Izdevumā "Adīšanas pamati" sniegti padomi, kā uzmest valdziņus, izadīt vienkāršus un sarežģītus adījuma rakstus, lasīt tehnisko zīmējumu, rotāt adītu izstrādājumu. Bagātīgi ilustrētajā grāmatā daudz noderīga atradīs gan iesācējas, gan pieredzējušas adītājas. Tehniskie zīmējumi, darba stadiju fotogrāfijas, adījumu modeļi un izstrādājumu piegrieztnes rosinās ikvienu papildināt savu garderobi ar unikāliem, pašu rokām gatavotiem tērpiem. Izdevums būs vērtīga dāvana ikvienam, kam adīšana kļuvusi par radošu un interesantu brīvā laika pavadīšanas veidu. Tas noderēs arī skolēniem un būs bagātīgs ierosmes avots skolotājiem un vecākiem. 

 

Atrašanās vieta

 

  Veba M.

Adīšana 

 

Grāmatā “Adīšana” apkopoti vairāk nekā 300 jau tradicionālu un visiem zināmu, kā arī jaunu un mūsdienīgu adījuma rakstu. Te ierosmi radošam darbam atradīs gan pieredzējusi adītāja, gan arī iesācēja. Viegli izprotamie skaidrojumi, uzskatāmie tehniskie zīmējumi un lieliskās fotogrāfijas noderēs, lai pašu spēkiem taptu ne viens vien unikāls adījums. Šo izdevumu var izmantot, lai mācītos adīt dažādus labisko un kreilisko valdziņu rakstus, joslu rakstus, pīņu rakstus, mežģīņrakstus, bumbulīšu rakstus, krustoto valdziņu rakstus. Atcerieties! Jau kopš renesanses laikiem pazīstamā rokdarbu tehnika – adīšana – ir aktuāla un moderna arī 21. gadsimtā!

 

Atrašanās vieta