Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

2013.gada lasītāko grāmatu TOP 10

Grāmatu anotācijas no www.jr.lv

 

 

 

   

Džeimsa E.L. Greja piecdesmit nokrāsas

"Greja piecdesmit nokrāsas" ir erotisks romāns, ko 2011.gadā sarakstījusi britu autore E.L.Džeimsa. Tā ir pirmā triloģijas daļa, kurā aprakstītas attiecības starp Anastasiju Stīlu, kura nupat beigusi mācības augstskolā, un bagātu, gados jaunu biznesmeni Kristjenu Greju. Romāna izdošanas tiesības nopirkušas jau 37 valstis, un tā kļuvusi par visātrāk pārdoto grāmatu mīkstajos vākos pieaugušajiem, 3 mēnešu laikā pārdodot 31 miljonu eksemplāru visā pasaulē un pārspējot pat Harija Potera sēriju. "Greja piecdesmit nokrāsas" šobrīd ir 32. visvairāk pārdotā grāmata kopš 1998.gada, kad tika uzsākta rekordu fiksēšana.

Atrašanās vieta

 

 

 

Joņevs J. Jelgava 94

Jānis Joņevs ir dzimis 1980.gadā. "Jelgava 94" ir viņa pirmā grāmata. Toreiz mūzika bija skaļāka, bandīti bija bīstamāki un mati garāki. Cilvēki sēdēja zālājos, brauca bez biļetēm, devās nezināmos virzienos, neklausīja vecākus. Brist naktī pa upi uz koncertu bija daudz svarīgāk nekā plānot finanses. Tas bija tik ļoti sen, bet beigties tā arī negrib.

Atrašanās vieta

 

 

Robertsa N. Otrā iespēja

Senā Būnsboro viesnīca ir pārcietusi kara un miera laikus, piederējusi dažādiem īpašniekiem, un ļaudis runā, ka tajā spokojas. Tagad Montgomeriju ģimene viesnīcu atjauno, un brīnumaino pārvērtību gaisotnē uzvirmo romantika un mīlestība. Neviens nenojauš, ka pēc viesnīcas restaurācijas pilsētiņā sāksies jauna dzīve...

Atrašanās vieta

 

 

Džeimsa E.L. Brīvība piecdesmit nokrāsās

Romantikas un kaisles piesātinātais stāsts ļauj vaļu lasītāja fantāzijai un izraisa atkarību gluži kā narkotikas. Šī grāmata jūs apreibinās, vajās un vienmēr paliks prātā. Pēdējais romāns aizraujošajā Piecdesmit nokrāsu triloģijā. Vai Greja un Anastasijas stāstam iespējamas laimīgas beigas? Kad Ana Stīla sastapās ar valdonīgo, neparasto uzņēmēju Kristjenu Greju, sākās jutekliska dēka, kas neatgriezeniski mainīja viņu abu dzīvi. Ana jau no paša sākuma zināja, ka nebūs viegli mīlēt šo vīrieti, un viņu attiecībās rodas sarežģījumi, kurus neviens no abiem nebija paredzējis. Anai jāiemācās pieņemt Greja izšķērdīgais dzīvesveids, saglabājot pašcieņu. Savukārt Grejs cenšas pārvarēt tieksmi visu kontrolēt, un viņam jāatbrīvojas no pagātnes šausmām, kas vēl joprojām viņu vajā. Beidzot abi ir kopā, un nu viņiem ir mīlestība, kaisle, draudzība, nauda un bezgalīgas iepējas. Taču, tiklīdz šķiet, ka iegūts viss, liktenis liek piepildīties Anas ļaunākajam murgam...

Atrašanās vieta

 

 

Robertsa N. Dzīvot vēlreiz

Gudrā meitene Elizabete dzīvo smalku, gudru ļaužu un attīstītu prātu pasaulē. Sešpadsmit gadu vecumā viņas IQ pārspēj labākās cerības, un ir skaidrs, ka spoža mediķes karjera Elizabetei ir garantēta. Tomēr reiz meitene saceļas pret savu emocionāli auksto, vēsa aprēķina un pareizas dzīves kārtības apsēsto māti. Nakts izklaide diskotēkā negaidīti izvēršas bīstamā murgā, kas ar katru dienu aizved Elizabeti arvien tālāk no ierastās, apnicīgās rutīnas un skaidru prognožu pilnās dzīve

Atrašanās vieta

 

 

 

Railija L. Orhideju nams

Džūlija Forestere, slavena pianiste, bērnībā bieži uzkavējās Vortonpārkas muižas siltumnīcā, kur viņas vectēvs audzēja eksotiskos ziedus. Pēc daudziem gadiem, cenšoties atgūties pēc ģimenes traģēdijas, Džūlija atkal atgriežas Vortonpārkā, lai atgūtu dvēseles mieru. Tagad muižā saimnieko harismātiskais Kits Krofords. Veicot muižas atjaunošanas darbus, Kits atrod vecu dienasgrāmatu, kurā aprakstītie notikumi liek Džūlijai doties pie savas vecmāmiņas, lai uzzinātu patiesību par mīlas stāstu, kas uz mūžiem ir mainījis Vortonpārkas iemītnieku likteni...

Atrašanās vieta

 

 

Ziedonis I., Ziedonis R. Leišmalīte

Izstaigāt visu Latviju – tāda savulaik bijusi izcilā latviešu dzejas patriarha Imanta Ziedoņa iecere. Daļa no tās tika īstenota nu jau leģendārajā grāmatā "Kurzemīte", kura piedzīvojusi gan atkārtotus izdevumus, gan teātra iestudējumus un savā veidā kā nemiera gars un dumpja kurinātāja iezvanīja Trešo Atmodu. Tomēr izrādās, ka tas bijis tikai sākums krietni lielākam projektam – krustu šķērsu izstaigāt arī pārējos Latvijas novadus. Tagad – kopā ar dēlu, rakstnieku Rimantu Ziedoni – pienākusi kārta Augšzemei jeb Leišmalītei.

Atrašanās vieta

 

 

 

Lagzdiņa I. Izslāpums. Olga Dreģe

Aktrise Olga Dreģe – kurš gan nepazīst šo vārdu un kuram gan neienāk prātā kāda viņas loma. Vēsturniece Dagnija Tūtere, protams, visupirms. Grāmatas autore, aktrises draudzene kopš Dailes teātra studijas laikiem, ar cieņu, pietāti un mīlestību atklāj aktrises dāsno, sīksto, talantīgo personību, kuplās Dreģu dzimtas fonu, radošo laboratoriju gan pašas, gan Olgas Dreģes, gan citu aktrisei tuvu cilvēku atmiņu prizmā.

Atrašanās vieta

 

 

Kota L. Mana turku kafija

Kad Laima Muktupāvela tapa par Laimu Kotu, viņa no eiropeiskajiem ziemeļiem pārcēlās dzīvot uz austrumniecisko Turciju. Austrumu siltums viņā ir izkausējis rietumnieciski leduscieto feministi. Turku ikdienišķajā tradīcijā dominē nepieciešamība rēķināties un rūpēties par saviem tuvākajiem, kas ikdienā izpaužas kā vecāko godināšana. Dzīves laime ir saskanīgā ģimenes dzīvē - tā domā turcietes. Dzīves laime ir labs darbs, mīloša sieva un godam izaudzināti bērni - tā domā turki.

Atrašanās vieta

 

 

Ārnstede S. Nepakļāvīgā

Brīva uzskatos un rīcībā, nepieradināma un nepakļāvīga, Beatrise Lēvenstrema īgnā tēvoča paspārnē tikai eksistē, nevis dzīvo. Viņai jāatskaitās par katru soli, katru nepakļāvīgu domu – un tādu Beatrisei ir daudz. Laikā, kad vidusmēra vīrietis no sievietes gaida vienīgi pakļaušanos un padevību, Beatrise ir kā spilgts, eksotisks zieds, mežonīga, brīnišķa un valdzinoša savā naivajā nesamierināmībā ar ierasto kārtību. Šarmantā rudmate pati neapzinās, ka gaida īsto vīrieti, kas spēs novērtēt un pieņemt viņas oriģinalitāti. Vakars Stokholmas Operā un nejaušā satikšanās ar Setu Hammerstolu, pilsētas iekārojamāko vecpuisi, skandalozu uzņēmēju un pleiboju, maina Beatrises rāmo dzīvi pašos pamatos: viņa ir sastapusi radniecīgu dvēseli! Agrāk nepazītas jūtas bauda arī Sets, taču abu mīlētāju straujais raksturs un neiedomājamā spītība ir slikti sabiedrotie ceļā uz mierīgu un laimīgu dzīvi klusā ģimenes ligzdiņā. It kā ar to nebūtu gana, Beatrisei un Setam nākas izbaudīt arī dažādu pārpratumu rūgtos augļus, tuvinieku nodevības radītās ciešanas un pat atrasties nāves ēnā...Dvēselei – romantika, prātam – trakais notikumu virpulis, ķermenim – piesātināti draiskā erotika. Šai grāmatā ir viss, pēc kā ilgojas īsta sieviete!

Atrašanās vieta