17. septembrī - Jauno grāmatu diena

Ceturtdien, 17. septembrī, Jelgavas pilsētas bibliotēkā – Jauno grāmatu diena. Kārtība jau ierastā – gaidām lasītājus ar saviem gumijas cimdiem un lasītavā varēs atrasties ne vairāk kā 4 apmeklētāji vienlaikus.

Piedāvājam ieskatu dažās jaunākajās grāmatās.

Tanitas Kerijas praktiskā bērnu psiholoģijas grāmata mūsdienīgiem 2 līdz 7 gadus vecu bērnu vecākiem "Ko domā mans bērns?". Šajā grāmatā ir aplūkotas vairāk nekā 100 ikdienas situācijas, palīdzot atšifrēt bērnu uzvedību – te atradīsiet informāciju par emociju izvirdumiem, brāļu/māsu sāncensību, miega traucējumiem, drošību internetā u.c.

Aivara Strangas grāmata "Latvijas un Padomju Krievijas Miera līgums 1920. gada 11. augustā" saistošā veidā parāda ceļu līdz miera līguma noslēgšanai, kā arī analītiski izvērtē pirms simts gadiem noslēgto līgumu, ietverot to plašākā, teju visas Eiropas kontekstā, mudinot pārdomāt arī mūsdienu politikas reālijas.

Somu autores Mia Kankimeki grāmata "Sievietes, par kurām domāju naktīs" ir aizraujošs beletristikas, zinātniskās literatūras un ceļojumu dienasgrāmatas apvienojums, ko caurvij personiskas pārdomas. "Tajās bezmiega naktīs, kad mana dzīve šķiet izsista no līdzsvara, es vācu ap sevi neredzamu vēsturisku sieviešu gvardi – sargeņģeļus, kas izgaismos ceļa turpinājumu. […] šīs sievietes ir mans plāns B – tas, kuru es lietošu, kad nekas cits neizdosies." – tā Mia Kankimeki. Šīs sievietes ir sava laika dumpinieces, kuru dzīve un uzskati neatbilda vispārpieņemtiem standartiem. Tomēr viņas visas sekoja savam aicinājumam un ceļu izvēlējās pašas.

Lailas Kelmeres "Ievads grāmatvedībā jeb grāmatvedības pamati: teorija un uzdevumi"  ir mācību un izziņas materiāls studentiem un citiem interesentiem grāmatvedības pamatu apgūšanai ar reāliem piemēriem, dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumiem, to atrisinājumiem un veidlapu paraugiem, kas palīdzēs izprast apgūstamo vielu.

Šaha lielmeistara, trenera un teorētiķa Zigurda Lankas grāmatā "Māksla uzvarēt" ir apkopota būtiska daļa no autora ilggadējās pieredzes, kas noderēs gan 2. sporta klases šahistiem, gan arī daudz vērtīga tajā varēs atrast starptautiskie meistari. Šaha lielmeistare un politiķe Dana Reizneice-Ozola savā priekšvārdā grāmatu raksturo šādi "Grāmata ir garšīga. Reti kura šaha grāmata tā aizrauj: joki, vārdu spēles, stāsti no autora pieredzes vai replikas par vēsturi un politiku padara to uztveramu, viegli lasāmu un iegaumējamu. […] Šo jūs izlasīsiet vienā elpas vilcienā."

Džoana Hari grāmata "Zudušās saiknes. Depresijas īsto iemeslu un negaidīto risinājumu atklāšana" saistošā veidā, balstoties uz savu personīgo pieredzi, tiekoties ar psihiatrijas un citu jomu speciālistiem, kā arī ar depresiju sirgstošiem cilvēkiem, trāpīgi atspoguļo psiholoģisko un sociālo depresijas pusi. "Šī pārsteidzošā grāmata mainīs jūsu dzīvi!" – tā šo starptautisko bestselleru raksturo dziedātājs, sers Eltons Džons.

Juris Zvirgzdiņš. "Tobiass un Rakstnieks". J. Zvirgzdiņa grāmatu skaits ar Tobiasa tēlu sniedzas padsmitos un šī grāmata tapusi brīdī, kad autors šim stāstam ir pielicis punktu, taču pārsteigts uzzina, ka ir ieguvis Mūža balvu Latvijas literatūrā. Rakstnieka tēli, kas sākuši dzīvot savrupu dzīvi, ir radījuši savu plānu, kā rīkoties, kad rakstnieks ir aizmirsis par satikšanos ar Tobiasu. Grāmatas ilustrāciju autore ir Anita Rupeika, kuras izstādi "Es māku tikai zīmēt" līdz septembra beigām var aplūkot bērnu un jauniešu bibliotēkā "Zinītis" Zemgales prospektā 7.

"Ko darīt, kad nav ko darīt?" – šāds jautājums pa laikam nodarbina vairumu bērnu un viņu vecāku. Džeimsa Makleina, Sāras Hallas un Lēras Braienas grāmata piedāvā savdabīgas  zāles pret garlaicību. Ko darīt, kad nav ko darīt? Sarīkot ēnu teātri, salocīt papīra lidmašīnu, kas tālu lido, iemācīties žonglēt, iemācīties izdzīvot džungļos, drukāt ar dārzeņiem, iemācīties kāršu trikus, izdot pašam savu komiksu žurnālu un vēl daudz ko citu – to visu piedāvā apgūt šī ilustrācijām bagātā grāmata.

Jūlijas Donaldsones un Lidijas Monksas grāmatiņa angļu valodā "The princess and the wizard" ir viena no daudzajām bērnu grāmatām angļu valodā, ko piedāvā mūsu bibliotēka. Šī košā grāmatiņa par burvi, kurš apvainojumā par to, ka nav uzlūgts uz princeses Elīzas dzimšanas dienu un nolaupa viņu, pārvēršot viesus akmenī, palīdzēs augt jūsu bērna angļu valodai, padarot angļu valodas stundās apgūto jēgpilnāku.

Gaidīsim Jūs mūsu bibliotēkā! Nāciet un rezervējiet sev jaunās grāmatas lasīšanai pirmais!