Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

15. oktobrī – Jauno grāmatu diena

Ceturtdien, 15. oktobrī, Jelgavas pilsētas bibliotēkā – Jauno grāmatu diena. Apmeklētājus aicinām ievērot to, ka lasītavā vienlaikus varēs atrasties ne vairāk kā 4 lasītāji, turklāt ir jālieto individuālās aizsardzības līdzekļi – sejas maskas un gumijas cimdi. Uzkavēšanās laiks lasītavā – 15 minūtes. Piedāvājam ielūkoties dažos no interesantākajiem izdevumiem. Šoreiz mums ir izdevies sarūpēt arī daudz grāmatu krievu valodā.

Karīna Račko. Netīrā

Bestselleru autores K. Račko jaunajā romānā "Netīrā" slavena modele un influencere Flēra Jirgensone ir nolēmusi Ziemassvētku brīvdienas pavadīt vienatnē savrupā lauku viesu namā. Jaunā sieviete slēpj rētas uz plaukstu locītavām un nesekmīgi pūlas atgūties no traumatiskām, zemiskuma un liekulības pilnām attiecībām. Lai arī Matiass atsakās pārgulēt ar Flēru, viņi pamazām satuvinās, un izrādās, ka abu sāpīgajā pagātnē ir vairāk kopīga, nekā sākotnēji šķiet. Viņi labi zina – nekas nespēj sakropļot tik nežēlīgi kā netīras jūtu spēles…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zigmunds Freibergs. Pasākumu vadīšanas māksla. Kā to apgūt un lietot jebkurā ar uzstāšanos saistītā jomā

Z. Freibergs ir pieredzējis un Latvijā populārs pasākumu vadītājs, kā arī Izglītības un attīstības centra “EGO” pasniedzējs, kurš jau 4 gadus māca pasākumu vadīšanu kultūras darbiniekiem, bibliotekāriem, pedagogiem un citiem interesentiem. Apkopojis 16 gadu laikā apgūtās teorētiskās un praktiskās zināšanas, viņš ir uzrakstījis savu pirmo grāmatu – pirmo mācību līdzekli latviešu valodā par pasākumu vadīšanas principiem. Šī ir neaizvietojama rokasgrāmata esošajiem un topošajiem kāzu, jubileju, korporatīvo un citu veidu pasākumu plānotājiem un vadītājiem, jo palīdzēs organizēt oriģinālus, gaumīgus un aizraujošus pasākumus, izveidot to scenārijus, plānus, saturisko un vizuālo noformējumu. Grāmata noderēs ikvienam, kas ikdienā komunicē ar lielākām auditorijām: prezentē, pasniedz, vada sapulces un tamlīdzīgi. Ar tajā sniegtajām zināšanām, izpratni un padomiem varēs īstenot oriģinālas un neaizmirstamas uzstāšanās.

 

 

 

 

 

 

 

 

Latvijas mediji. Sākam dārzu

Grāmata ir veidota pēc "Latvijas avīzes" tematisko avīžu materiāliem un kalpo kā palīgs, lai izprastu dārza iekārtojuma pamatprincipus, stilus, vides arhitektūras risinājumus. Harmonija dārzā, plānojums atbilstoši saimnieku temperamentam un virknei citu nosacījumu. Oriģināls skatījums uz dārzu kā cilvēka psiholoģijai un temperamentam pieskaņotu vides telpu. Idejas garšaugu, tauriņu, ārstniecības augu un citiem dārziem. Iespēja iepazīt daudzveidīgo dārza augu pasauli no konkrētiem paraugiem.

 


 

 

 

 

 

 

 

Ilma Nereta. Marija Semerova. Ziemcietes. Viegli kopjamas un krāšņas

Gaumīgi iekārtotas puķudobes ir katra dārzkopja sapnis, tāpēc īpaši ērtas kopšanai un skaistas aplūkošanai būs ziemcietes! Pareizi aprūpētas, tās priecē audzētāju daudzu gadu garumā un ir skaistākās katra savā laikā. Šī grāmata palīdzēs lasītājam izvēlēties, kā pareizi ierīkot skaistu dārzu un puķudobi, kā atlasīt puķu sortimentu pavasarim, vasarai un rudenim, kā saskaņot ziedošu ziemciešu un viengadīgo puķu krāsas un palīdzēs iepazīt ziemzaļos augus. Grāmatā pieejams arī plašs šķirņu katalogs.

 

 

 

 

 

 

 

 

Simona Deivisa. Montesori mazulis

Austrāliešu izcelsmes Montesori pasniedzējas Simonas Deivisas rokasgrāmata vecākiem "Montesori mazulis" sniedz praktiskus padomus kā, izmantojot unikālas pedagoģijas metodes izveidotājas, doktores Marijas Montesori izstrādātos principus un filozofiju, veidot pozitīvas, veiksmīgas attiecības ar mazuli; kā veicināt mazuļa interesi par pasauli un mācīt atbildību; kā iekārtojams mājoklis, lai tas būtu bērnam drošs, attīstošs un radītu vēlmi darboties pašam. Lasītājs gūst izpratni par mazuļu vajadzībām, viņu apkārtējās vides izjūtu un uzvedību. Autore aicina vērot bērnus, pamanīt viņu dažādās personības un intereses, būt palīgiem bērnu attīstības ceļā. Grāmatas noslēgumā autore ir apkopojusi dažādu ģimeņu personīgās pieredzes stāstus, kas izmanto Montesori idejas, aktivitātes savu bērnu audzināšanā. Grāmatā var atrast papildus literatūras klāstu par Montesori pedagoģiju, filozofiju, bērnu audzināšanu, kā arī dažādus praktiskus ieteikumus.

 

 

 

 

Daina Kraukle. Dienvidlatgalē austās segas

Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs rīkoja ekspedīciju, kuras laikā tika izvaicātas audējas par izmantotajiem darbarīkiem, materiāliem, audumu tehnikām u.c. Iespēja tikties ar audējām ir nenovērtējama, jo ļauj ieraudzīt un dziļāk saprast gan vidi, gan darba paņēmienus, gan pašu mājamatnieču dvēseli. Grāmatā apkopotais ļaus audēju nākamajām paaudzēm smelties iedvesmu un radīt jaunus interesantus darbus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мона Кастен. Спаси нас – krievu val.

Они из разных миров. И все же они предназначены друг для друга. Руби и Джеймс думали, что преодолели все препятствия на пути к счастью, но это не так. Теперь они вынуждены защищать свои отношения от друзей и родных. Кажется, что катастрофа неизбежна, им никогда уже не быть вместе, но спасение приходит от мамы Джеймса. Она оставляет подсказку… Подсказку, разгадать которую под силу только ему.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лорет Энн Уайт. Самые темные дороги – krievu val.

Ребекка Норд не первый год занимается расследованием убийств, и мало что может выбить ее из колеи. Но последнее дело… Ее собственный отец погиб при очень странных обстоятельствах. Все это выглядит как самоубийство, но на деле оказывается жуткой, изощренной инсценировкой. Чтобы собрать улики, Ребекка отправляется в глухой городок за тысячи километров от столицы. Там ее ждут снежные пещеры, неожиданная встреча с давним возлюбленным и связанные с ним кровавые, запутанные детали их общего прошлого.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пэм Дженофф. История сироты – krievu val.

Шестнадцатилетняя Ноа вынуждена бежать из оккупированной немцами Голландии: девушку с позором выгнали из дома, когда узнали, что у нее был роман с нацистским солдатом. Беременная изгнанница отправляется в Германию, рожает и оставляет ребенка в женском приюте и устраивается работать уборщицей на железнодорожной станции. Однажды Ноа обнаруживает там вагон, направляющийся в концентрационный лагерь и полный… еврейских младенцев. Измученная тоской по собственному малышу, девушка спасает одного ребенка и скрывается в лесу.

 

От верной смерти беглецов спасает бродячий цирк, которым управляет отважный герр Нойхофф. Он соглашается приютить Ноа и ее «братика», но при одном условии: девушка должна стать воздушной гимнасткой! Этим непростым и опасным искусством Ноа придется овладеть под руководством поначалу недоброжелательно настроенной цирковой артистки Астрид. Но постепенно девушки сближаются и узнают страшные секреты друг друга. Вместе им предстоит пережить множество невзгод, приспособиться к тяготам бродячей жизни и защитить друг друга от несправедливости, царящей вокруг…

 

 

Т. Кристиан Миллер, Кен Армстронг. Невероятное : история преступления, в которое никто не поверит – krievu val.

 

Kнига, по которой снят сериал Netflix. 

Утром Мари Адлер позвонила в полицию, чтобы заявить об изнасиловании. Она несколько раз рассказала о происшествии, но ни следователи, ни близкие ей не поверили. Тогда Мари решила, что проще будет отозвать заявление – с этого момента ее жизнь превратилась в кошмар. Эта мощнейшая драма рассказывает историю одной ошибки, которая породила целую серию преступлений, разрушив жизни нескольких женщин. Основываясь на следственных материалах и интервью с участниками дела, авторам книги удалось проследить корни скептицизма, с которым сталкиваются многие жертвы изнасилований, и выявить предубеждения, заставляющие детективов свернуть с верного пути.