15. jūnijā apmeklētājiem durvis vērs bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis"

Jelgavas pilsētas bibliotēkas filiāle bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis" klātienes apmeklējumiem tiks atvērta 15. jūnijā. Kopš 1978. gada bibliotēka atradās pilsētas centrā Lielajā ielā 15, bet nu tā pārcelta uz jaunām telpām Zemgales prospektā 7.

Bibliotēka "Zinītis" ir izvietota ēkas vēsturiskajā daļā, kas celta 1888. gadā par grāmatizdevēja Gustava Ādolfa Reiera Jelgavas pilsētai testamentā atstāto mantojumu. Šķiet būtiski, ka kultūras pilsētas Jelgavas vēsture tiek turpināta, nodrošinot mūsdienīgu, aicinošu un atbalstošu vidi jaunatnei –  bērnu un jauniešu bibliotēku un jaunrades namu "Junda", kas iemieso garīgās vērtības un vairo radošumu.

Mīļi gaidīsim bibliotēkā "Zinītis" mūsu lasītkāros bērnus un jauniešus, kuru mums visu šo laiku tik ļoti pietrūka. Pie mums ir patiešām jauki un mājīgi. Jelgavā ir radīta lieliska vieta, kur lasīt, atvilkt elpu un iegūt jaunas zināšanas. Ieeja bibliotēkā ir no Zemgales prospekta puses. Bibliotēka ir pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem un jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem, jo ēkas pagalma pusē iebūvēts lifts. Vasarās bibliotēka būs atvērta darba dienās no plkst. 9 līdz 17.