Marģera Martinsona fotogrāfiju izstāde „Smaržo Latvija”

No 1. augusta Jelgavas pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā būs iespējams aplūkot Marģera Martinsona fotogrāfiju izstādi „Smaržo Latvija”. Izstāde veltīta autora 1962. gadā dibinātajam fotoklubam Jelgavā, kam šogad tiek atzīmēta 55 gadu jubileja. Izstādes atklāšana norisināsies 1. augustā pulksten 15.00. Laipni aicināts ikviens interesents!

Marģers Martinsons dzimis 1939. gada 5. jūnijā Valkā. 1962. gadā beidzis Bulduru Dārzkopības tehnikumu. 1974. gadā – Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Agronomijas fakultāti. 1981. gadā kā kino-foto režisors pabeidzis Maskavas Valsts kultūras institūtu (MGIK). Darbojies žurnālistikā. 1962. gadā dibinājis fotoklubu Jelgavā, bijis tā vadītājs (1967.–1969.). 1967. gadā bijis pirmais fotokluba „Rīga” algotais vadītājs. 1976. gadā dibinājis slaidfilmu studiju "Kvants" (A. Popova radiorūpnīcas paspārnē Rīgā). No 1976.līdz 1978. gadam strādājis Rīgas kinostudijā kā dokumentālo filmu redaktors. 1978. gadā kā fotokorespondents sācis strādāt telegrāfa aģentūrā „Latinform”, kam pateicoties 1981. gadā nokļuvis Baikāla–Amūra maģistrālē triecienceltnes “Bam” latviešu vienībā, kur nostrādājis 12 gadus. Tālajā Sibīrijas Burjatijā foto-kino mākslas jomu mācījis arī citiem, pats būdams “Bam” speciālkorespondents. 1988. gadā uzņemts Latvijas Fotomākslas biedrībā (vēlāk – Latvijas Fotomākslinieku savienība). Kopš 2008. gada – aktīvs Jūrmalas fotostudijas „Aspazija” biedrs.

Ikviens interesents aicināts apskatīt izstādi Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26, darba dienās līdz pat 3. septembrim!

Tiksimies bibliotēkā - labo sajūtu vietā!