"Zemgales Balss" redaktoram Eduardam Rudzītim – 140

“Pieņemta Lauksaimniecības akadēmijas satversme, akadēmija, kā zināms atradīsies Jelgavā – Viestura pilī. Lielupē iesalis lielāks koku daudzums. Lauku elektrifikācija iet plašumā. Lekcija par pensiju likumu Jelgavā. Divas māsas uzdzīvotājas.” Tā pirms 85 gadiem Jelgavā ziņoja “Zemgales Balss”. Ilgus gadus tās redaktors bija Eduards Rudzītis, kuram 3. decembrī apritētu 140.

Grāmatu izstādes decembrī

Decembrī atzīmēsim rakstnieku jubilejas, smelsimies grāmatu lappusēs idejas Ziemassvētku gaidīšanai un svinēšanai.

Lasīt tālāk

Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina – "Nosūti Ziemassvētku sveicienu ukraiņu karavīram!"

Jelgavas pilsētas bibliotēkas aicina savus lasītājus līdz 29. decembrim sarūpēt Ziemassvētku sveicienu ukraiņu karavīriem.

Lasīt tālāk

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā decembrī papīra izgriezumu izstāde un meistarklase

No 1. decembra līdz 31.decembrim Jelgavas Pilsētas bibliotēkā skatāma Lietuvas mākslinieces Odetas Tumēnaites Braženienes papīra izgriezumu izstāde “Vēlējumi no Lietuvas”. Kā arī 8. decembrī plkst. 17 iespēja tikties ar mākslinieci klātienē uz grāmatas "Izgriezumu nodarbības" prezentāciju un papīra izgriezumu meistarklasi.

Tautasdziesmu sadziedāšanās vakars ar Māru Kūriņu

13. decembrī pulksten 17.30 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks tautasdziesmu sadziedāšanās vakars kopā ar Māru Kūriņu! Aicināti ir visi - dziedātpratēji, dziedātnepratēji, rūcēji, dūcēji un ikviens, kam patīk tautasdziesmas un labi pavadīts laiks! Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 63046587.

Kā smaržo jauna grāmata

2025. gadā Latvija svinēs pirmās latviešu grāmatas 500. jubileju. Mūsu dienās arvien aktuālāks kļūst jautājums par drukātā vārda spēku. Vai iespiests grāmatā tas kļūst stiprāks? Varbūt tieši pretēji – iespiests vispirms lapā, tad vākos, tad plauktā – tas kļūst tāls un neaizsniedzams? Jelgavas Pilsētas bibliotēkas rosināti, atbildes uz jautājumiem devās meklēt Jelgavas 4. vidusskolas 11. b klase.

Lasīt tālāk

Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas pilsētas bibliotēkās

Jelgavas pilsētas bibliotēkās katru mēnesi ir iespējams nodot bibliotēkas grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās ir iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām. Šajā mēnesī Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un visās filiālēs - bērnu bibliotēkā "Zinītis" , Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā - būs 24. novembrī. Tiekamies bibliotēkā - labo sajūtu vietā!

Lasīt tālāk

Sveicam Latvijas 104. dzimšanas dienā!

Jelgavas Pilsētas bibliotēkas kolektīvs sveic visus Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienā.

Izstāde “Pieminot 1919” Miezītes bibliotēkā

No 15. novembra līdz 10.decembrim Miezītes bibliotēkā var apskatīt izstādi “Pieminot 1919”.

Bērnu bibliotēkā “Zinītis” tikšanās ar autori Džeinu Šteinbergu

30. novembrī plkst. 12.30 Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” Svinību zālē uz tikšanos gaidīs grāmatas “Lasītāja” autore Džeina Šteinberga. Tikšanās bibliotēkā ar autori notiek Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) projekta ietvaros “Iedvesma jaunradei”.