Jaunumi

Bibliotēkas aicina pieteikties bezmaksas veloskolas nodarbībām skolēnu brīvlaikā

No 24. līdz 28. oktobrim Pārlielupes bibliotēka un Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” aicina pieteikties bezmaksas veloskolas nodarbībām skolēnu brīvlaikā.

Grāmatu izstādes oktobrī

Oktobrī svinēsim rakstnieku jubilejas, uzzināsim ko vairāk par Jelgavu un kas visvairāk ietekmē mūsu dzīvi.

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības 2021/2022

24. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisinājās Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināls. Sacensībās piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni no visas valsts, viņu vidū 16 meitenes un 14 zēni. Viņus pavadīja klases biedri, kuri skandēja fanu saukļus un demonstrēja atbalsta plakātus.

Lasīt tālāk

Kā jelgavnieki pirmajās Saeimas vēlēšanās baudīja vēlēšanu tiesības

1922. gada 7. un 8. oktobrī Latvijā notika 1. Saeimas vēlēšanas.

Bibliotēkā skatāma Gundegas Zikmanes akvareļu izstāde

No 4. oktobra Jelgavas Pilsētas bibliotēkā skatāma Gundegas Zikmanes akvareļu izstāde “Lai arī rudens...”.

Lasīt tālāk

Bibliotēka “Zinītis” ielūdz uz tikšanos ar grāmatas “Dzirkstelīte” autori Maiju Bumbieri

30. septembrī plkst. 13.30 Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” Svinību zālē uz tikšanos gaidīs grāmatas “Dzirkstelīte” autore Maija Bumbiere. Grāmata “Dzirkstelīte” tapusi pateicoties Jauno rakstnieku konkursam, kas ir lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” sabiedriskā iniciatīva. Tikšanās bibliotēkā ar autori notiek Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) projekta ietvaros “Iedvesma jaunradei”.

Grāmatu svētki Vircavā!

Vircavas Tautas namā 8. oktobrī notiks ikgadējie Grāmatu svētki, kuros grāmatu cienītāji varēs satikt rakstniekus un grāmatu autorus – Māru Zālīti, Aivaru Eipuru, Petru Derkinsu un Juri Lorencu. Pasākumā notiks arī grāmatu izloze un priecēs amatiermākslas kolektīvu uzstāšanās.

Ģedertam Eliasam 135

“Vieglumu, vieglumu par visām lietām es gribu, tādu vieglumu, ka, ja galvā ir spēcīgi gatavs iespaids, ja galvā ir gatava glezna, un tai papriekš jābūt gatavai galvā, tad bez grūtībām īsā laikā vajag varēt to pārdot uz audekla. .. Citādi mēs nespējam nemaz sevi realizēt šajā nervozajā auto laikmetā, kad viens mirklis, viens iespaids dzen otru ar tādu nesaudzīgu drudžainu ātrumu uz priekšu, ka gandrīz apgriezties nevari un viss jau ir pagalam, pazudis un jauns tā vietā.” Ģ. Eliass vēstulē no Parīzes brālim Jurim 1922. gadā.

Lasīt tālāk

Bibliotēkā “Zinītis” apskatāma kolekcionāra Jura Zborovska foto tehnikas izstāde

No 14.septembra līdz 31.oktobrim Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” apskatāma kolekcionāra Jura Zborovska foto tehnikas izstāde, kurā eksponēti fotoaparāti un eksponometri (ierīce apgaismojuma mērīšanai) no dažādām valstīm, piemēram, Vācijas, Anglijas u.c.

Datubāzu izmēģinājums

Jelgavas Pilsētas bibliotēka līdz 18. oktobrim piedāvā izmēģināt trīs datubāzes. Piekļuve e-grāmatām un datubāzu publikācijām iespējama, pieslēdzoties no bibliotēkas datoriem. Datubāzes lasāmas angļu valodā.