K. Barona zāles atklāšanas svētki

Jelgavas pilsētas bibliotēka ielūdz ikvienu jelgavnieku un pilsētas viesi uz K. Barona zāles atklāšanas koncertu 21. janvārī pulksten 14:00. Koncertā piedalīsies Ilze Derkusova un 3. sākumskolas 3.-4. klašu ansamblis. Laipni aicināts ikviens interesents!

Lasīt tālāk

Esi pirmais, kas uzzina par jaunāko bibliotēkās!

Sākot ar 2018. gadu Jelgavas pilsētas bibliotēka saviem apmeklētājiem piedāvā jaunu pakalpojumu – elektroniskajā pastkastītē saņemt informāciju par bibliotēkā pieejamajām jaunākajām grāmatām, kā arī aktuālajiem pasākumiem, koncertiem, kursiem, kas ik mēnesi norisinās pilsētas bibliotēkās. Ikvienanam bibliotēkas apmeklētājam jaunajā gadā tiks piedāvāta iespēja pierakstīties uz jaunumu saņemšanu. Esiet pirmie, kas uzzina par jaunāko bibliotēkās!

Lasīt tālāk

Jauna akcija Jelgavas pilsētas bibliotēkās „100 grāmatas”

Vai jelgavnieki ir lasītāji? Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvā vislabāko veidu, kā svinēt Latvijas simtgadi – izlasot 100 latviešu autoru grāmatas! Vai jelgavnieki ir gatavi izaicinājumam? Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles – Pārlielupes bibliotēka, Miezītes bibliotēka un bērnu bibliotēka „Zinītis” – aicina visus Jelgavas, Jelgavas novada un Latvijas iedzīvotājus iesaistīties bibliotēkas rīkotā akcijā „100 grāmatas par godu Latvijas simtgadei”.

Lasīt tālāk

Pagarināta izstāde „Eriks Ādamsons un Jelgava”!

Aicinām ikvienu interesentu, skolēnus, studentus un Jelgavas viesus! Pēc vairāku lasītāju lūguma un ar kolekcionāra Jāņa Vilka laipnu atļauju līdz 31. janvārim pagarināta unikālā izstāde „Eriks Ādamsons un Jelgava” pilsētas bibliotēkas lasītavā, Akadēmijas ielā 26 ! Jelgavas novada Zaļenieku „Eglītēs” un pēc 1935. gada Jelgavā, Pavasara ielas namā, dzīvojusi E. Ādamsona māsa Lilija Ādamsone-Vilka ar ģimeni. Arī šobrīd Jelgavas dzimtas mājā turpinās un virmo Ādamsonu-Vilku dzimta, viņu radošais gars.

Lasīt tālāk

Aizmāršīgo lasītāju dienas Jelgavas pilsētas bibliotēkās

Jelgavas pilsētas bibliotēkās katru mēnesi ir iespējams nodot bibliotēkas grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās ir iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām. Šajā mēnesī Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas pilsētas bibliotēkā un visās filiālēs - bērnu bibliotēkā "Zinītis" , Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā - būs 25. janvārī. Tiekamies bibliotēkā - labo sajūtu vietā!

Lūgums palīdzēt pētniekam

Latvijas Universitātes pētnieks Oskars Gruziņš mutvārdu vēstures intervijām meklē cilvēkus: kuri dzimuši 1942.-1949. gadā; kuru mātes ir Latvijas iedzīvotājas, bet tēvi – vācu vai padomju armijas karavīri, kuri nedzīvoja Latvijā pirms kara. Intervijas tiks izmantotas pētījumā "Karā dzimušie bērni Latvijā". Ja Jūs pazīstat kādu vai esat atbilstos cilvēks, lūdzu zvanīt (28254186) vai rakstīt: oskars.gruzins@lu.lv

Letonika.lv jaunumi

Jaunajam gadam iestājoties, ir mainītas letonika.lv attālinātās piekļuves paroles. Iepriekš izsniegtie dati vairs nav derīgi. Ikvienam lasītājam, kas vēlas sev izvēlētā laikā un vietā piekļūt šim vērtīgajam resursam, jādodas uz Jelgavas pilsētas bibliotēkām pēc 2018. gada piekļuves datiem. Letonika.lv ir digitāls zinību resurss – ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā, uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju. Šogad svinēsim valsts simtgadi, tādēļ ikvienam no mums dota iepēja meklēt letonika.lv Latvijas kultūras un dabas vērtības, baudīt putnu dziesmas vai izjust sendienu Latvijas noskaņas, pētot senas fotogrāfijas. Pieejas datus letonika.lv izmantošanai ārpus bibliotēkas jautājiet bibliotēkā!

Dāvana bibliotēkai un Latvijai – Jelgava Harija Krūzes fotogrāfijās

Jelgavas pilsētas bibliotēka gada izskaņā ir saņēmusi nenovērtējamu dāvinājumu – Harija Krūzes fototgrāfijās iemūžinātu 21. gadsimta sākuma Jelgavu. Dzejnieks Harijs Krūze nodevis bibliotēkas glabāšanā un ikviena interesenta rīcībā savu fotogrāfiju digitālās versijas – 592 attēlus ar mūsdienu Jelgavu. Kolekcija ir unikāla laikmeta liecība, mūsu atmiņu glabātāja, tilts no šodienas uz rītdienu. Jelgavas seja bez izskaistinājumiem un noklusējumiem.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēku darba laiks svētkos

Jelgavas pilsētas bibliotēkām Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas laikā mainīts darba laiks. Jelgavas pilsētas bibliotēka no 23. decembra līdz 26. decembrim būs slēgta. Bibliotēkas filiāles - bērnu bibliotēka „Zinītis”, Pārlielupes bibliotēka un Miezītes bibliotēka pirmssvētku dienā, 23. decembrī, strādās no pulksten 10:00-15:00, bet Ziemassvētku laikā no 24. decembra līdz 26. decembrim bibliotēkas būs slēgtas.

Jauna erudīcijas spēle bibliotēkās

Jelgavas novada bibliotēkas saņēmušas dāvinājumā spēli "Tavs izaugsmes ceļojums". Spēli vienlaikus var spēlēt vairāki dalībnieki vai komandas. Metamais kauliņš parāda , cik ātri var virzīties uz priekšu un uz kādiem jautājumiem jāatbild. Jautājumi sagrupēti 3 tēmās - Ekonomika, Cilvēks un Daba un vēsture. Spēlei ir 3 līmeņi - Jelgavas novads, Latvija un Eiropa. Par pareizi atbildētu jautājumu tiek saņemti punkti. Uzvarētājs ir tas, kuram punktu skaits vislielākais. Spēle izstrādāta un izdota Jelgavas novadā Eiropas Komisijas programmas DEAR (Development Education and Awareness Raising) projekta "IESAISTIES!" ietvaros. Spēle "Tavs izaugsmes ceļojums" ir pieejama arī Ozolnieku novada Centrālajā bibliotēkā un Jelgavas pilsētas bibliotēkā. Nāc un izmēģini!