Aprīļa dāsnums bibliotēkā

Aprīlis atbrāzies ar joku šaltīm un Lieldienu raibumu, putnu svilpieniem un nerātnu vēju, kas neļauj siltumam pārņemt pavasara saules alkstošos. Bibliotēkā Lieldienu zaķis atvēlis jaunu grāmatu gūzmu. Detektīvromānu kaudzītes spraiguma izbaudītājiem, košas, krāsainas bilžu grāmatas mazajiem. Uzziņu grāmatas lietu kārtību izzinošajiem, palīgus dārzā, attiecībās, izglītībā. Labs papildinājums arī grāmatām svešvalodās. Jauno grāmatu rezervācija no 15.04.2021. Steidzam lasīt!

Lasīt tālāk

10 jautājumi un atbildes par Jelgavas pilsētas bibliotēkas Novadpētniecības datubāzi

Attālinātās mācības un darbs radījis papildu interesi par Jelgavas pilsētas bibliotēkas veidotajām datubāzēm. Arvien vairāk iedzīvotāji izmanto Jelgavas reģiona bibliotēku kopkatalogu, kā arī tajā ietilpstošo Jelgavas novadpētniecības datubāzi. Mēs ar prieku palīdzam ikvienam, kam nepieciešams atbalsts informācijas meklēšanā, tāpēc šajā publikācijā atbildēsim uz 10 biežāk uzdotajiem jautājumiem par piedāvātajiem novadpētniecības materiāliem mūsu bibliotēkā.

Lasīt tālāk

EBSCO datubāze piedāvā konkursu saviem lietotājiem

Aicinām bibliotēkas lietotājus piedalīties EBSCO Nacionālās datubāzes sagatavotajā viktorīnā, kura sāksies 12.04.2021. un ilgs līdz 31.05.2021.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina pieteikties attālinātajām nodarbībām

Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvā attālinātas nodarbības 7.–12. klašu skolēniem “Virtuālie bibliotēkas resursi – atbalsts mācībām”. Nodarbības tiek piedāvātas klašu grupām. Grupu nodarbību laikā skolēni varēs apgūt informācijas meklēšanu Jelgavas reģiona bibliotēku kopkatalogā, uzzināt par datubāzēm un pilnveidot savas informācijas meklēšanas prasmes uzticamos informācijas avotos.

Lasīt tālāk

Pirms 115 gadiem Jelgavā izdots pirmais latviešu mūzikas periodikas izdevums “Mūzikas Druva”

"Mūzikas Druva" bija Latvijas teritorijā pirmais mūzikāli zinātniskais mēnešraksts, kas iespiests latīņu burtiem latviešu valodā. Tas tika izdots Jelgavā komponista, diriģenta, mūzikas pedagoga un mūzikas kritiķa Ata Kauliņa vadībā.

Priecīgas Lieldienas

Jelgavas pilsētas bibliotēka sveic Lieldienās!

Lasīt tālāk

Aprīļa grāmatu izstādes Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Aprīļa grāmatu izstādēs celsim godā zinātnes ļaudis, atzīmēsim rakstnieku jubilejas, meklēsim gudrus rakstus un gudrus padomus un uzzināsim ko jaunu par mājas mīluļiem. Un dažviet būs paslēpies arī kāds pavisam interesants fakts.

Lasīt tālāk

Ievērojamu jelgavnieku fotogrāfijas LU Akadēmiskās bibliotēkas, Rakstniecības un mūzikas muzeja datubāzē "Personu un vietu attēli"

Jelgavas pilsētas bibliotēkas datubāze "Ievērojami cilvēki Jelgavā" nepārtraukti tiek papildināta un rediģēta, taču nereti, meklējot pieejamo informāciju par personām, trūkst kvalitatīvu vēsturisku fotogrāfiju. Labi, ka ikvienam ir pieejami digitalizētie Latvijas nozīmīgāko muzeju, arhīvu un bibliotēku krājumi – tajos ir vērts ielūkoties un meklēt arī Jelgavā ievērojamu vēsturisku personību fotouzņēmumus. Kā vienu no apjomīgākām personu fotogrāfiju tiešsaistes datubāzēm iesakām "Personu un vietu attēli".

Video ceļvedis lasītājam

Cienījamie lasītāji, meklētāji, lasīt kārie un nelasītāji! Vai kādreiz esat apmulsuši, dzirdot vārdus “autorizācijas dati”, katalogā izvēlējušies grāmatu no simtiem atlasīto vai uztraukušies, kāpēc pasūtījums uzreiz pēc pasūtīšanas nav apstrādāts? Mēģinot atbildēt uz neskaidriem jautājumiem, esam izveidojuši jums praktisku video ceļvedi.

Lasīt tālāk

Izaicini sevi tiešsaistes erudīcijas spēlē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!”

Izzināt Latvijas monētas aizraujošā erudīcijas spēlē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” Latvijas iedzīvotājus aicina Kultūras informācijas sistēmu centrs un digitālo zinību resurss letonika.lv sadarbībā ar Latvijas bibliotēkām Latvijas Bankas ikgadējā, monētu mākslā nozīmīgā pasākuma – sabiedrības aptaujas “Latvijas gada monēta 2020” – ietvaros.