Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz Silvijas Meškones gleznu izstādi

No 19. maija līdz 30. jūnijam Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas centrā ir aplūkojama Silvijas Meškones gleznu izstāde "...uz zemes šīs". Šī ir pirmā izstāde pēc ilgāka pārtraukuma, kad bibliotēka klātienes apmeklējumiem bija slēgta.

Lasīt tālāk

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija aicina – lasi un vērtē!

Lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” šogad svin savu 20. gadskārtu un piedāvā jauno kolekciju, kurā iekļautas 28 interesantas un daudzveidīgas grāmatas dažādām bērnu un jauniešu vecuma grupām: 5+, 9+, 11+, 15+, kā arī vecākiem un vecvecākiem.

Lasīt tālāk

Buržuāziskās paliekas krāsnī iekšā!

Laikā, kad gaidām Jelgavas pilsētas bibliotēkas simto dzimšanas dienu, piedāvājam stāsta turpinājumu par mūsu bibliotēkas dzīvi cauri laikiem. Šoreiz stāsts par dzīvi pēc bibliotēkas ēkas nodegšanas 2. pasaules kara laikā un bibliotēkas atdzimšanu jau citā veidolā, kad priekšplānā izvirzījās cīņa par buržuāzisko palieku iznīdēšanu.

Iniciatīva #DomāDigitāli – ceļvedis digitālās transformācijas procesā

Šogad attālinātam darbam veltītā “Strādā jebkur!” diena ieguvusi pilnīgi jaunu formu un saturu. No 18. līdz 29. maijam notiks vērienīgs pasākumu kopums ar devīzi #DomāDigitāli, kas veltīts digitālajai transformācijai – procesam, kuru visā pasaulē strauji paātrinājusi ar Covid-19 saistītā ārkārtas stāvokļa ieviešana.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēka klātienē rīkos Jauno grāmatu dienu

21. maijā no plkst. 10 līdz 18, Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina karstākos grāmatmīļus uz Jauno grāmatu dienu bibliotēkas Lasītavā. Pēc vairāk nekā divu mēnešu pārtraukuma, kad koronavīrusa pandēmijas dēļ bibliotēkā nenotika nekādi publiski pasākumi, šī ir pirmā reize, kad bibliotēka aicina savus lasītājus uz kādu organizētu pasākumu klātienē.

Līdz 22. maijam notiek “Kilograms kultūras 2020” pavasara balsojums

Līdz 22. maijam notiek Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” pavasara balsojums. Kategorijā „Literatūra” izvirzītas piecas grāmatas, no kurām divas – A. Manfeldes „Vilcēni” un J. Joņeva „Tīģeris” ir mūsu pašu jelgavnieku sarakstītas. Visas piecas pie mums ir pieejamas lasīšanai, ar piebildi, ka T. Skrīnas dzejas krājums „Mini” ir pieejams Miezītes bibliotēkā.

Pakāpeniski tiek atvērta Jelgavas pilsētas bibliotēka. Būs ierobežojumi

Iestājoties ārkārtas situācijas atvieglojumiem, Jelgavas pilsētas bibliotēka un divas tās filiāles – Miezītes bibliotēka un Pārlielupes bibliotēka pakāpeniski vērs vaļā durvis lasītāju klātienes apmeklējumiem. 12. maijā apkalposim tos, kuriem jau iepriekš bija veiktas grāmatu rezervācijas, bet 13. maijā vērsim vaļā durvis visiem apmeklētājiem.

Lasīt tālāk

Kļuvis zināms balsojuma “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019” uzvarētājs!

Pirmo vietu balsojumā par Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Gada balvas nominācijas “Gada notikumu Latvijas bibliotēkās 2019” pieteikumiem ieguva Kultūras informācijas sistēmu centra un TietoEVRY īstenotā 3td e-grāmatu bibliotēkas pakalpojuma ieviešana visās Latvijas publiskajās bibliotēkās – par to tika nodotas 183 balsis.

Pirmssvētku darba laiks

Rīt, 30. aprīlī, pirmssvētku dienā, Jelgavas pilsētas bibliotēkas un tās filiāļu darba laiks attālinātajām konsultācijām – no plkst. 8 līdz 12. No 1. maija līdz 4. maijam bibliotēkas slēgtas!

4. maijs toreiz un tagad

4. maijs, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena, ir īpaša diena ikvienam. Daļa no mums bijuši nozīmīgā notikuma liecinieki, savukārt bērni un jaunieši par 1990. gada notikumiem uzzina savās ģimenēs, no aculiecinieku stāstiem, var lasīt grāmatās, redzēt videoierakstos un fotogrāfijās.