Tautasdziesmas DNS manī

17. februārī pulksten 18.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks Jelgavas Latviešu biedrības teātra izrāde "Tautasdziesmas DNS manī". Pasākumu atbalsta: Atbalsta Jelgavas dome, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūra". Laipni aicināts ikviens interesents!

No klasikas līdz tango

21. februārī plkst. 17.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā uzstāsies Jelgavas mūzikas vidusskolas akordeonistes Darja Grišina un Anta Puķīte ar skolotāju Ludmilu Furmanovu un Jeļena Jasjuļaņeca ar skolotāju Mariju Vasiļjevu koncertā ''No klasikas līdz tango"'. Programmā F.Mendelsona Bartoldi, H.Brēmes, F.Anželisa, A.Pjacollas u. c. komponistu skaņdarbi solo un ansamblim. Laipni aicināts ikviens interesents!

Tautasdziesmu sadziedāšanās vakars

28. februārī pulksten 18.30 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks tautasdziesmu sadziedāšanās vakars! Aicināti ir visi - dziedātpratēji, dziedātnepratēji, rūcēji, dūcēji un ikviens, kam patīk tautasdziesmas un labi pavadīts laiks!

Lasīt tālāk

Puķu un dārzeņu sēklu bibliotēka Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Daiļliteratūras abonementā, 1. stāvā, atvērta puķu un dārzeņu sēklu bibliotēka. Turpmāk varēs ieteikt citiem ne tikai interesantu, saistošu lasāmvielu, bet padalīties arī savā dārzā izaudzētu garšīgu dārzeņu vai skaistu puķu sēklām. Viss ir ļoti vienkārši: atnesiet sēklas, ielieciet tās speciāli sagatavotās aploksnēs, pievienojiet informāciju, paņemiet un izmēģiniet citu piedāvātās. Ja kādas neskaidrības, jautājiet bibliotekāram!

Lasīt tālāk

Jauni dzeju krājumi Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Pilsētas bibliotēka saņēmusi dāvinājumu – 4 dzejoļu grāmatas – "Maldugunis", "Trauslums", "Latvijas oļi" un "Tik baltu kā sniegs".

Lasīt tālāk

Izsludināts meklēšanā: „Pie mums Jelgavā”

Šodien ikviens jelgavnieks var ieskatīties “Brīvā laika ceļvedī”, lai atrastu informāciju par kultūras un sporta pasākumiem pilsētā. Līdzīgs izdevums pagājušā gadsimta 80. gados bija pilsētas kultūras nodaļas brošūra “Pie mums Jelgavā”. Izdevums iznāca reizi mēnesī, un tajā bija atrodama pilnīga informācija par gaidāmajiem koncertiem, izstādēm, teātra un kino izrādēm, kā arī sporta un citiem pasākumiem. Jelgavas pilsētas bibliotēkas novadpētniecības kolekcijā diemžēl ir saglabājušies tikai daži no šiem izdevumiem. Mēs ļoti priecātos, ja bibliotēkas un ikviena interesenta rīcībā būtu iespējami pilnīga šo izdevumu kolekcija, tāpēc būtu ļoti pateicīgi – ja jūsu krājumā ir šī izdevuma numuri un Jums tie nav vajadzīgi – uzdāviniet tos bibliotēkai! Mēs par tiem parūpēsimies!

Jāņa Joņeva romāns “Jelgava 94” bibliotēkā

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina apmeklēt bibliotēku un apskatīt 3 lielformāta banerus – projektu „Pa J. Joņeva romāna „Jelgava 94” pēdām. Bibliotēka. Filmēšana. Citādais skaistums”. Bibliotēkas novadpētniecības darba ietvaros ir izveidoti trīs lielformāta baneri. Katrā no tiem akcentēta kāda konkrēta jelgavnieka J. Joņeva romāna “Jelgava 94” šķautne vai izraisītais efekts. Pirmais baneris „Pa J. Joņeva romāna „Jelgava 94” pēdām. Bibliotēka” ilustrē to, kāda saistība ir romānam ar konkrētu vietu – Jelgavas pilsētas bibliotēku un tās apkārtni. Romāna darbība bibliotēkas durvju priekšā nesākas nejauši – vietas izvēle ir kā atslēga un īpašs mākslinieciskais paņēmies, kas iedarbina stāsta mehānismu, un vienlaikus tā ir pavisam konkrēta un īpaša vieta gan pašam autoram Jānim Joņevam, kas skolas laikā bibliotēkā pavadīja daļu sava brīvā laika, gan arī šodienas jelgavniekiem. Piedāvājam ekskursiju laikā pa bibliotēku un tās apkārtni pakavēties pie šī banera, izstaigājot gan reālās vietas, kurās sākās romāna darbība, gan pieminot Jelgavas sarežģīto likteni cauri laikiem.

Lasīt tālāk

Ojāra Spārīša priekšlasījums par nacionālo identitāti Jelgavas pilsētas bibliotēkā

14. februārī pulksten 17.00 aicinām uz mākslas doktora, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta, mākslas vēsturnieka Ojāra Spārīša priekšlasījumu “Nacionālās identitātes daudzveidības, piederības apziņas un nacionālo kultūras formu saglabāšanās perspektīva”.

Lasīt tālāk

Bērnus un jauniešus aicina piedalīties konkursā “Riti raiti, valodiņa!”

Godinot Starptautisko Dzimtās valodas dienu, kuru visā pasaulē atzīmē 21.februārī, Jelgavas pilsēta aicina bērnus un jauniešus piedalīties daiļlasītāju konkursā «Riti raiti, valodiņa» bērniem, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda. Pieteikumi jāiesūta līdz š.g. 13. februārim. Jau astoto gadu daiļlasītāju konkursu “Riti raiti, valodiņa!” organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar JPPI “Jelgavas izglītības pārvalde” un Jelgavas pilsētas bibliotēku.

Pieturies pie debesīm

2019. gada 3. februārī pulksten 14.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā ar mūziķa, dzejnieka, gleznotāja Valda Atāla koncertu notiks autora 2 grāmatu prezentācija – dzejas un atziņu krājuma “Uz domu stāvās kraujas” un autobriogrāfiskā prozas darba “Elles debesis”. Kopā ar autoru pasākumā piedalīsies multiinstrumentāliste Ilze Grunte. Laipni aicināts ikviens interesents!