Marta vidū jau atkal startēs Mazo pūcēnu skoliņa

Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles – Miezīte, Pārlielupe un Zinītis līdz 10. martam gaida mazo trīsgadnieku pieteikumus „Mazo pūcēnu skoliņai”. Nodarbību cikls ir iekļauts Latvijas Nacionālās bibliotēkas iniciētajā lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts” un ir guvis lielu atzinību mūsu mazo lasītāju vidū.

Lasīt tālāk

„Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis. Mans kāpums”: publicētas Dr. Pauļa Rēveļa atmiņas par Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa atjaunošanu

Tieši pirms desmit gadiem, 2010. gadā, tika atklāts atjaunotais Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis, taču ceļš uz tā atdzimšanu ir bijis daudz garāks. Atmodas laiks, padomju laikā aizliegto simbolu reabilitēšana, Jelgavas pakāpeniska atdzimšana – tā ir mūsu nesenā vēsture, kuru daudzi vēl atceras.

Lasīt tālāk

Aicinājums piedalīties Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtajai jubilejai veltītā starptautiskā konferencē

Šogad Jelgavas pilsētas bibliotēka (JPB) svin savu simtgadi. 1920. gada 10. jūnijā Jelgavā tika atvērta pirmā pašvaldības dibinātā un uzturētā bibliotēka – Jelgavas pilsētas bibliotēka. Pieminot šo nozīmīgo jubileju un aktualizējot bibliotēku lomu vietējās kopienas dzīvē, JPB organizē jubilejas konferenci “Bibliotēkas pāri laikiem un robežām” un svinīgo koncertu, kas notiks Jelgavas Valsts ģimnāzijas Aktu zālē 2020. gada 13. maijā.

Lasīt tālāk

Miezītes bibliotēka aicina uz cimdu izstādi

No 8. februāra līdz 21. martam Miezītes bibliotēkā, Dobeles šosejā 100A, būs vērojama Cimdu izstāde. Apmeklētāji varēs aplūkot tautiskos cimdus, kas ir adīti dažādās tehnikās un ir atbraukuši arī no Rīgas un Dobeles, turklāt kolekciju papildinās arī vēsturiskie cimdi no Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja. Izstādes atklāšana notiks 8. februārī plkst. 12.00.

Lasīt tālāk

Bibliotēka aicina uz unikālu fotogrāfiju izstādi

No 4. februāra līdz 1. martam Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas centrā iespējams aplūkot unikālu fotogrāfiju izstādi – „Bauskas bibliotēkā modē grāmatas”. Krāšņajās fotogrāfijās talantīgā fotogrāfe, stiliste un imidža dizainere Dana Rodenkirhena Bauskas Centrālās bibliotēkas darbiniekus pārvērtusi dažādos grāmatu tēlos.

Lasīt tālāk

Jauna izstāde “Grāmatizdevēji Jelgavā. J. Vilka kolekcija”

Jelgavas pilsētas bibliotēka no šā gada februāra līdz pat gada beigām piedāvā aplūkot dažādus Jelgavā iespiestus izdevumus, sākot ar unikāliem eksemplāriem no 18. gadsimta sākuma, līdz pat 20. gadsimta pirmajai pusei.

Nāc ēnot bibliotēkā!

No 31. janvāra līdz 3. februārim skolēni vēl var pagūt pieteikties ikgadējai Junior Achievement Latvia karjeras izglītības programmai Ēnu diena. Savas ēnas gaida arī Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles!

Tikšanās prieks Pārlielupes bibliotēkā

Noskan fotoaparāta slēdzis un tas ir kā jauns, pārsteiguma pilns tikšanās prieka mirklis ar dabas ainavām, ziediem un jūru. Pārlielupes bibliotēka aicina uz "Tikšanās prieku" - lasītājas Ilonas Austrumas fotogrāfiju izstādi no 3. līdz 29. februārim!

Februāris Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Jaunā gada pirmais mēnesis drīz jau būs aizskrējis vēja spārniem. Piedāvājam ielūkoties februāra afišā! Nākammēnes mūsu bibliotēkā būs redzamas vairākas lieliskas izstādes. Kā pirmo sagaidīsim iespieddarbu izstādi mūsu lasītavā, kur varēs aplūkot kolekcionāra Jāņa Vilka piedāvātos retumus. Informācijas centrā būs ļoti neparasta fotogrāfiju izstāde, kurā iemūžināti Bauskas centrālās bibliotēkas darbinieki slavenu grāmatu varoņu tēlos.

Lasīt tālāk

"Literatūre" izaicina izlasīt 20 grāmatas!

Raidījumu cikla “Literatūre” tūroperatori Marta Selecka un Gustavs Terzens aicina ikvienu doties kopīgā lasīšanas tūrē – izlasīt 20 latviešu autoru grāmatas līdz 2020. gada beigām. Par šīm grāmatām un to autoriem skaties raidījumā “Literatūre” ik ceturtdienu plkst. 20.00 LTV1 kanālā vai raidījumu ierakstus www.lsm.lv jebkurā sev ērtā laikā. Grāmatas atrodamas mūsu bibliotēkā speciālā “Literatūres” plauktā. Ja pieņem izaicinājumu, pastāsti par to citiem, lietojot mirkļbirku #RaidījumsLiteratūre.