Jaunumi

Mākslas zinātnieka Imanta Lancmaņa lekcija ”Versaļa Jelgavā. Francijas karaļa Luija XVIII uzturēšanās Kurzemē”

25. oktobrī plkst. 17.00 Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz mākslas zinātnieka Dr. h. c. art. Imanta Lancmaņa lekciju ”Versaļa Jelgavā. Francijas karaļa Luija XVIII uzturēšanās Kurzemē”.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju klubiņš aicina uz lekciju par Zero Waste jeb bezatkritumu dzīvesveidu

Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju klubiņa dalībnieki un citi interesenti tiek aicināti piedalīties lekciju ciklā dzīves kvalitātes uzlabošanai “Tver dzīvi!”. Lekciju ciklu organizē Jelgavas pilsētas bibliotēku atbalsta biedrība “Libro” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas bibliotēku.

Lasīt tālāk

Rudens raibumiņi - radošās aktivitātes bērniem rudens brīvlaikā

23. oktobrī no plkst. 12.00 līdz 14.00 Jelgavas pilsētas bibliotēka pie sevis aicina bērnus vecumā no 8 līdz 12 gadiem, lai saturīgi un interesanti pavadītu brīvlaiku!

Lasīt tālāk

Jelgavas novada grāmatu svētki – jau 19. oktobrī!

Šogad Jelgavas novada Grāmatu svētki notiks 19. oktobrī, no pulksten 11 grāmatmīļus pulcējot Bērvircavas tautas namā. Mazliet mainījies arī svētku formāts – šogad aktivitātes vērstas uz pieaugušo auditoriju, piedāvājot tikšanos ar vairākiem iemīļotu grāmatu autoriem un grāmatu tirdziņu. Tāpat darbosies grāmatu apmaiņas plaukts "Lasītājs dāvina lasītājam".

Lasīt tālāk

Bibliotekārā rituāla mierinājums: pārdomas par IFLA Pasaules bibliotēku un informācijas kongresu Atēnās

Laikā no 2019. gada 24. līdz 30. augustam Grieķijā, Atēnās, norisinājās IFLA Pasaules bibliotēku un informācijas kongress, kas ik gadu pulcē vairāk nekā 3500 bibliotekāru no visas pasaules.

Lasīt tālāk

Tikšanās ar grāmatas "Laika jautājums" autori Andritu Grīnbergu Pārlielupes bibliotēkā

Pārlielupes bibliotēka aicina uz tikšanos ar grāmatas "Laika jautājums" autori Andritu Grīnbergu, kas notiks 18. oktobrī plkst. 13.00.

Lasīt tālāk

Mūžībā aizgājusi Miezītes bibliotēkas vadītāja Jolanta Treigute (30.08.1960.-10.10.2019.)

Mēs nedzirdēsim vairs Tavus smieklus un nejutīsim Tavu darba aizrautību un mīlestību pret dabu, neredzēsim Tavas fotogrāfijas, ar kurām dalījies, ļaujoties dabas atmodai pavasarī un krāsām piepildītajam rudenim. Tu mīlēji cilvēkus, Tev vienmēr līdzās bija bērni. Aizrautīga, radoša, idejām pārpilna mūsu atmiņās paliks Jolanta.

Ceļojošā izstāde „Grāmatu lasīšana plakātos” Pārlielupes bibliotēkā

Visu oktobra mēnesi Pārlielupes bibliotēkā ir apskatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ceļojošā izstāde “Grāmatu lasīšana plakātos”. Izstādē aplūkojami reprodukcijas plakāti, kas izmantoti dažādos grāmatu lasīšanas veicināšanas pasākumos Spānijā kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem līdz pat mūsdienām. Uz planšetēm informācija ir arī latviešu valodā.

15. oktobrī mainīts darba laiks Jelgavas pilsētas bibliotēkās

Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Pārlielupes bibliotēkā, Miezītes bibliotēkā un bērnu bibliotēkā Zinītis 15. oktobrī lasītājus apkalposim no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00.

Lasīt tālāk

“Uzdošanas galvā ko rēķināt” jeb kā mācījās senāk?

Jauna izstāde un iespēja neparastai mācību stundai bibliotēkā! Oktobrī Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītavā ikvienam interesentam piedāvājam seno mācību grāmatu izstādi „Uzdošanas galvā ko rēķināt” – 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma Latvijā izmantotas mācību grāmatas dažādu mācību priekšmetu apguvei – valodas mācība, mūzika, ģeogrāfija, matemātika, vēsture...