Aktuāla informācija! Bibliotēkas ir atvērtas

Bibliotēkās var apmainīt iespieddarbus, izmantot lasītavas pakalpojumus, izmantot datorus (līdz 30 minūtēm) un saņemt citus bibliotēkas pakalpojumus. Apmeklētājiem, ierodoties bibliotēkā, jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments.

Mūsu bibliotēkai – savs pakomāts

Jelgavas Pilsētas bibliotēka 2022. gadu sākusi ar jaunu bezkontakta pakalpojuma piedāvājumu – lasītājs var saņemt pasūtīto iespieddarbu pakomātā. Tas atrodas nišā pie bibliotēkas ieejas, Akadēmijas ielā 26.

“Kas mīl...” Lūcijai Ņefedovai aizsaules skatuvē uzejot

Puteņa priekškaram plandot, nevaldāmām vētras ovācijām skanot, sava mūža skatuvi pametusi režisore Lūcija Ņefedova. Krietni pāri pusgadsimtam kā nesatricināms flagmanis Lūcija Ņefedova nesusi Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra lāpu, neļaujot teātra garam pilsētā rimt.

Lasīt tālāk

Jaunā gada dāvanas jeb janvāra jaunumi

Jaunais gads sagaidīts, sagatavotie ēdienu krājumi apēsti, eglītes atpušķotas un iznestas no mājām, varam atkal ieiet ierastajā dzīves ritmā. Cerams, ka šāds ritms saistās arī ar kādas grāmatas palasīšanu, jo esam sagatavojuši interesantu jaunumu piedāvājumu. Izvēlēties varēs dažādu žanru cienītāji, ir grāmatas par aktuālām, saistošām tēmām, romāni, dzeja, stāsti un lugas. Īpašs piedāvājums, tiem, kuriem patīk gatavot ēst. Varēsim kopā ar Lindu un Hosamu Abu Meri pagatavot kādu libāniešu ēdienu, jaunas garšas smelties no dzīvesstila blogeres Janas Medovas virtuves noslēpumiem, uzklāt ģimenes svinību galdu līdzēs Ilze Veisbārde, bet dažādu pilsētu mūziķu stāstus un ēdienu receptes iepazīt grāmatā "Skaņas. Garšas. Pilsētas". Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 20.01.2022.

Lasīt tālāk

Sīksta kā ieva upes malā

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas ilggadējo direktori Paulīni Bartkeviču simtgadē pieminot

Šonedēļ svinam 3td e-GRĀMATU bibliotēkas www.3td.lv 3 gadu jubileju

Šajā laikā tā izaugusi par nozīmīgu resursu Lavijas kultūrtelpā ar vairāk nekā 500 e-grāmatu krājumu latviešu valodā, 5 izdevniecībām un gandrīz 16 000 lasītāju.

“Latviešu Avīzēm” 200

Cik pašsaprotami skan – izlasīju avīzē. Tomēr, ja skatāmies laika nogrieznī, tad nemaz tik ilgs šī jēdziena pastāvēšanas mūžs nav. Lasīt nozīmē uztvert, saprast rakstu valodā, bet vārds avīze ir aizguvums no franču avis ‘paziņojums’, kas ieviesies latviešu valodā tikai 18. gs. beigās. Tajos laikos avīze un lasīšana bija privilēģija, kas pieejama vien bagātajiem un izglītotajiem, tāpēc Lestenes mācītāja Kārļa Vatsona ideja par avīzi latviešu zemniekiem nebūt netika uzņemta ar sajūsmu. Pagāja vairāki gadi, līdz tika saņemta atļauja drukāt avīzi latviešu valodā, ar apsolījumu neiespiest tajā neko, kas varētu ”ievest latviešus svešā ideju lokā”.

Grāmatu izstādes janvārī

Šomēnes iepazīsimies ar 20 lasītāko grāmatu izlasi, lasīsim vēsturisku personu dzīvesstāstus, izbrauksim kādu līkumu ar auto, un , kamēr ziemā laiks rit mierīgāk, padomāsim par to, kas tad ir tas laiks!

Dāvinājums bibliotēkai

Gada nogalē Jelgavas pilsētas bibliotēka saņēmusi svarīgu dāvinājumu. Svarīgu tiešā un pārnestā nozīmē. Tas ir pamatīgs, apjomīgs izdevums „Silavieši”, ko bibliotēkai dāvinājusi akadēmiķe Baiba Rivža. Viens no stāstījuma autoriem grāmatā saka : „Braucot pa Eiropu, tik skaistus priežu un egļu mežus, kādi ir Latvijā, nekur citur redzēt nevar.” „Silavieši” ir izdevums par cilvēkiem, kas rūpējas par šo mūsu skaistumu un dabas bagātību – mežu. Tas ir stāstījums par Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” personībām. Mežs – tā ir mūsu tautsaimniecības nozare, kas dod darbu tūkstošiem cilvēku un gādā, lai nākamajām paaudzēm tiktu saglabāta un vairota Latvijas lielākā dabas bagātība – mežs. Silavieši – cilvēki, kas ir nomodā par mežu.

Priecīgus svētkus!

Irbīte, neskatoties uz īso asti un kājām, ir veikla skrējēja, bet brangā sniega sega, kas šogad ieradās agrāk nekā citkārt, nav tai labvēlīga. Kaut arī laukirbes ierušināšanās sniegā pat piecu centimetru dziļumā ļauj putniņam izdzīvot, kad gaisa temperatūra sasniedz -30 grādus, tomēr bargās ziemās laukirbju skaits stipri samazinās.