Pils parka metamorfozes

Lai cik spēcīga arī nebūtu cilvēku vēlme aizturēt vasaru, gadalaiku ritums pagaidām ir nepiekāpīgs. Pilsētu sāk iekrāsot rudens, ik nakti ievilkdams košas švīkas parku un dārzu zaļumā. Arī Jelgavas Pils parks un Pasta sala gatavi atklāt pilsētniekiem un viesiem rudens burvību. Vai tā bijis vienmēr? Ieskatīsimies vēsturē!

Aizvadītas ikgadējās Dzejas dienas

Vakar, 16. septembrī, saulei mijoties ar lietavām, tika aizvadītas tradicionālās Dzejas dienas, kuras šogad ienāca pilsētā ar vadmotīvu “Dzejas vilnī”.

Rudens grāmatu raža 2

Mainīgais un neprognozējamais septembris turpinās. Brīžiem saulīte vēl atgādina neseno vasaru, tomēr gaisā jau jūtama rudens dvesma. Bet, kā jau ierasts, bibliotēkā tuvojas jaunumu diena. Šoreiz lasīsim latviešu autoru A. Berķa un A. Pučes jaunos romānus, D. Devero, S. Montefjore un A. Mariņina palīdzēs īsināt arvien tumšākos vakarus. Atmiņu krājums "Zaļumballes" kādu aizvedīs atpakaļ jaunībā, norvēģu psihiatra F. Skorderuda darbs palīdzēs labāk sevi iepazīt un pieņemt, bet pieturoties pie sen zināmas patiesības, ka "cāļus skaita rudenī" Latvijas statistikas pārvalde 2020. gada dzīvi apkopojusi statistikas gadagrāmatā. Būs arī diezgan daudz grāmatu krievu valodā. Grāmatas pieejamas rezervēšanai no 16.09.2021.

Lasīt tālāk

EBSCO datubāze piedāvā video pamācību latviešu valodā

EBSCO kompānija ir izveidojusi jaunu video pamācību latviešu valodā. Video sniedz pārskatu par EBSCOhost datubāzes saskarnes funkcijām un var būt palīgs datubāzes pilnvērtīgai izmantošanai. Aicinām noskatīties šo nelielo, taču vērtīgo video materiālu!

Dzejas dienu ieskaņas pasākums ar jelgavnieci Daci Micāni-Zālīti

Dzejas dienu laikā Latvijā un Jelgavā Jelgavas pilsētas bibliotēka ielūdz grāmatu draugus uz poētisku kopbrīdi ar jelgavnieci Daci Micāni-Zālīti. Pasākums notiks 15. septembrī plkst. 17.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē Akadēmijas ielā 26, Jelgavā. Pasākumā būs klausāmi dzejas lasījumi no rakstnieces jaunākās grāmatas “Zalktenes divas saules”, sirsnīgas sarunas un jelgavnieces Latvītes Cirses kokļu mūzika.

Dzejas dienas 2021

Jau tradicionāli septembrī, kad gaisā viegli jūtama rudens elpa un dabā krāsojās lapu zelts, ar plašu un vērienīgu programmu Jelgavas bibliotēka aicina uz Dzejas dienām. Šogad Dzejas dienas ienāks pilsētā ar vadmotīvu “Dzejas vilnī” un norisināsies 16. septembrī.

Grāmatu izstādes septembrī

Septembrī pazudīsim krāsainās lapās kopā ar dzejas grāmatām, mācīsimies valodas un meklēsim gudrus padomus!

Lasīt tālāk

Konference “Ilgtspējīgas attīstības mērķu lokalizēšana Baltijas valstu muzejos un bibliotēkās”

2021. gada 23.–24. septembrī tiešsaistē notiks konference Igaunijas, Latvijas un Lietuvas muzeju un bibliotēku darbiniekiem “Ilgtspējīgas attīstības mērķu lokalizēšana Baltijas valstu muzejos un bibliotēkās”. Pasākuma mērķis ir stiprināt muzeju un bibliotēku lomu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanā. Konference piedāvās vietēja un starptautiska mēroga nozaru ekspertu priekšlasījumus un praktiskas darbnīcas, kurās varēs gūt zināšanas, izmēģināt noderīgus rīkus un tīkloties ar Baltijas valstu kolēģiem.

Rudenīgā jaunumu raža

Klāt septembris, esam jau pieraduši pie rudenīgajiem laikapstākļiem. Lietus līst arvien biežāk, tāpēc aicinām palutināt sevi ar kādu labu lasāmvielu. Jaunumu dienas piedāvājumā šis tas no vēstures, varēsim uzdziedāt kopā ar grupu "bet bet", pameklēt dienas moto G. Rača grāmatā "365", iedziļināties Helēnas Oras autobiogrāfiskajā darbā "Panika". Ir arī aizrobežu un latviešu autoru romāni un diezgan daudz grāmatu mazajiem lasītājiem.

No 1. septembra atsākam iekasēt kavējuma naudu

Ja gadījies, ka mājas plauktā aizkavējies kāds bibliotēkas iespieddarbs, tad to var paspēt nodot bez kavējuma naudas līdz pirmajam septembrim.