Ģimenes diena Pārlielupes bibliotēkā

31. augustā no pulksten 12.00 Pārlielupes bibliotēka aicina gan mazus, gan lielus uz ģimenes dienu “Atvadas no vasaras brīvlaika”. Apmeklētājus sagaida radošās darbnīcas, pasakas, maskas, smilšu spēles, atjautības spēles un stafetes. Laipni aicināts ikviens interesents! Lai apskatītu pasākuma programmu, lasiet tālāk.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkas aicina uz „Mazo pūcēnu skoliņu”

Hei, trīsgadniek! Jelgavas pilsētas bibliotēkas aicina tevi un tavus vecākus uz nodarbību ciklu „Mazo pūcēnu skoliņa”. Nodarbību cikls iekļauts lasīšanas veicināšanas programmā „Grāmatu starts”. Pirmais bibliotēkas apmeklējums ir kā liels notikums ikvienam mazulim. Ienākot plašajā grāmatu pasaulē, mazais redz, ka arī te viņam būs ko darīt, jo bibliotēkā ir grāmatas, kas paredzētas tieši viņiem, kā arī rotaļlietas un spēles omulīgā bērnu stūrīti. Priekšā lasīšana bērnam pirmsskolas vecumā ir ļoti svarīga, tā veido bērna emocionālo un fantāzijas pasauli, kas vēlāk ļaus radoši mācīties un strādāt un dzīvē daudz sasniegt, tāpēc piesakies jau tagad!

Ceļā uz Latvijas Holivudu

no 01.08. - 31.08.2018 Pārlielupes bibliotēkā apskatāma rakstniecības un mūzikas muzeja ceļojošā izstāde "Ceļā uz Latvijas Holivudu". Izstāde veltīta latviešu aktierkino sākotnei (divdesmit gadu ilgs laika posms pirms Otrā pasaules kara)

UZPLAUKUMS

Līdz 31. augustam Jelgavas pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā iespējams aplūkot Pētera Grūbes fotogrāfiju izstādi "UZPLAUKUMS". PĒTERIS GRŪBE (1947) 40 savas dzīves gadus pavadījis Jelgavas novadā, kur pagājušā gadsimta 90. gados bijis arī Kalnciema pašvaldības vadītājs un Jelgavas rajona padomes deputāts. Tagad P. Grūbe ir kļuvis par Jaunjelgavas iemītnieku un patriotu, un tieši šī fotogēniskā Sēlijas mazpilsēta pie Daugavas ir atraisījusi viņa aizrautīgo pievēršanos fotomākslai. Vai tā būtu agra ausmas stunda vecpilsētā vai vēls saulriets virs Daugavas, ikdiena vai svētku brīži – Pēteris allaž redzams ar fotoaparātu ielās un parkos, upmalā, mežā vai pļavā.

Mūžībā aizgājis mākslinieks Andrejs Zvejnieks

4.augusta rītā mūžības ceļos devies Jelgavas mākslinieks Andrejs Zvejnieks. Viens no viņa izcilākajiem un sabiedrībai brīvi piejamiem darbiem ir sienu gleznojumi Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē, kuras interjers šogad restaurēts.

Tautasdziesmu sadziedāšanās vakars

9. augustā pulksten 18.30 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks tautasdziesmu sadziedāšanās vakars! Aicināti ir visi - dziedātpratēji, dziedātnepratēji, rūcēji, dūcēji un ikviens, kam patīk tautasdziesmas un labi pavadīts laiks!

Stāstu sega Latvijai

“Stāstu sega Latvijai ” atceļojusi uz Jelgavu un laikā no 13. augusta līdz 5. septembrim apskatāma Jelgavas pilsētas bibliotēkas K.Barona zālē. Izstādes atklāšanas pasākums notiks 16.augustā 18.00 un tajā piedalīsies tenors Jānis Kurševs, soprāns Zane Rožkalne un Endijs Rožkalns pie ģitāras. Laipni aicināts ikviens interesents!

Lasīt tālāk

Īsteni cilvēcīgais garīgums Pārlielupes bibliotēkas sienu gleznojumos

Mēs lepojamies un esam priecīgi, ka Pārlielupes bibliotēkā ir ienests filosofisks un pārdomu pilns ritms ar Māra Subača sienu zīmējumiem. Bibliotēka ieguvusi vēl vienu pievienoto vērtību, likdama apstāties, domāt, pārdomāt, ieklausīties sevī. Māris Subačs ir viens no tiem, pašlaik retajiem latviešu māksliniekiem, kura darbi atpazīstami jau pa gabalu. Viņš tāds mums ir viens.

Ilgas Reiznieces meistarklase Krišjāņa Barona zālē

Šo ceturtdien, 12. jūlijā, no plkst. 12.00 līdz 13.00 mūsu bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks meistarklase Karlīnas Īvānes Vijoles studijas „Vijolīte” audzēkņiem, kurā jaunie vijolnieki kopā ar Ilgu Reiznieci iepazīs folkloru caur vijoli un kopīgi mācīsies dančus. Aicināts arī ikviens interesents! Ieeja brīva.

Izstāde "Dziesmu vara", bibliofila Jāņa Vilka kolekcija

Jelgavas pilsētas bibliotēkā no 3.07.2018 līdz 3.08.2018 aplūkojami unikāli Dziesmu svētku izdevumi, dziesmu grāmatas, notis un citi ar svētkiem saistīti drukātie materiāli, sākot no I Vispārīgajiem latviešu Dziesmu svētkiem 1873. gadā un beidzot ar 1960. gadu. Gaidīsim ikvienu interesentu!