Jaunumi

Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” aicina uz 70. dzimšanas dienas svinībām “Ienāc Alises brīnumzemē”

Jūlijs ir Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” (Zemgales prospekts 7) 70. jubilejas mēnesis, tādēļ bibliotēka šajā mēnesī būs pārtapusi par Alises brīnumzemi pēc Luisa Kerola grāmatas motīviem. Bibliotēkas apmeklētāji 1.jūlijā no plkst. 10 līdz 18 tiek aicināti visas dienas garumā svinēt dzimšanas dienu kopā ar bibliotēkas kolektīvu un īpašajiem viesiem, lai piedzīvot brīnumiem un pārsteigumiem bagātu dienu.

Lasīt tālāk

Skolēni mācību grāmatas var nodot Jelgavas pilsētas publiskajās bibliotēkās

Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu skolēni, kas skolu bibliotēkās, noslēdzoties mācību gadam, nav nodevuši mācību grāmatas, to vasaras brīvlaikā var izdarīt Jelgavas pilsētas publiskajās bibliotēkās.

Lūstīgu līgošanu!

Lai līksma un skanīga gada garākā diena un īsākā nakts!

Kad Jelgavu daudzināja ar Jāņu tirgiem

1642. gadā Kurzemes hercogistē pie varas nāk Hercogs Jēkabs, kas drīz arī nosaka, ka saimnieciskais gads Kurzemē beidzas 12. (24.) jūnijā. Līdz apmēram 19. gs. otrajai pusei šis datums pazīstams ar Jāņu gadatirgus nosaukumu. Jelgavā tad tika riktēta lielā andelēšanās.

Lasīt tālāk

"Sīkas puķes, lielas puķes. Ziedēj visu vasariņu"

Līgo svētku nedēļā Jelgavas Pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā aplūkojama bibliotēkas darbinieku veidoto ziedu kompozīciju izstāde "Sīkas puķes, lielas puķes. Ziedēj visu vasariņu".

Lasīt tālāk

Bibliotēkas darba laiks pirmssvētku un svētku dienās

Bibliotēkas kolektīvs saviem apmeklētājiem novēl līksmu līgošanu! Gaidīsim Jūs atkal pēc svētkiem!

Žanim Unāmam 120

Literāts, literatūrzinātnieks, žurnālists, kultūrvēsturnieks, bibliotekārs, mūsu novadnieks Žanis Unāms nāk no Sesavas, ģimnāziju beidzis Jelgavā. Jau skolas laikā izrāda dzīvu interesi par latviešu vēstures un sadzīves jautājumiem. Unāms sāk rakstīt Jelgavas presē, Jelgavas laikrakstos “Zemgalietis” un “Jaunais Zemgalietis”, vēlāk darbojas galvaspilsētas avīžniecībā.

Novadniekam, rakstniekam, žurnālistam Laimonim Puram 100

“Ēna un gaisma – divi pretmeti, kas satopas un cīnās Laimoņa Pura daiļradē, divas rakstnieka visiemīļotākās metaforas,” tā Laimoni Puru raksturo Anda Plēsuma grāmatā “Gājums pretī gaismai“. No šodienas raugoties, šķiet rakstnieks vēsturiskās tetraloģijas par seno zemgaļu cīņām pēdējās grāmatas nosaukumā “Sūrābele pilskalnā” iekodējis savas dzīves metaforu. Garā mūža nogale rakstniekam bijusi ļoti sūra, pavadīta slimībās, bēdās un trūkumā.

Lasīt tālāk

Vasara klāt jeb jūnija jaunumi

Šogad vasara mainīga un nepastāvīga. Brīžiem saule, brīžiem lietus, bet te pēkšņi vējš iemet sejā nopļautās zāles smaržu. Laiks aktīvai rosībai dārzos, stādot, ravējot, pļaujot, bet varbūt atpūtas brīžos var ielūkoties arī kādā interesantā lasāmvielā. Jūnija jaunumos esam sarūpējuši aizraujošus romānus, stāstu krājumus, dzeju. Atradīsies šis tas vēstures cienītājiem, kāda kulinārijas, dārzkopības, psiholoģijas grāmata. Papildināts arī jaunajiem lasītājiem paredzēto grāmatu, mūzikas ierakstu plauktiņš. Piedāvājumā arī nedaudz bērnu literatūras ukraiņu valodā. Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 16.06.2022.

Literatūras izstādes jūnijā

Jūnijā svinēsim rakstnieku jubilejas, ausim kājas piedzīvojumiem, līgosim un izmēģināsim jaunas, atspirdzinošas receptes!