Jelgavas bibliotēka saņem «Latvijas gada bibliotēkas» balvu

Jelgavas pilsētas bibliotēka saņēmusi Latvijas Bibliotēku biedrības (LBB) nomināciju “Gada bibliotēka 2017”.

Bibliotēku nedēļa 2018

2018. gada Bibliotēku nedēļa notiek laikā no 23.–29. aprīlim, un tas parasti ir laiks, kad bibliotēkas ar dažāda veida norisēm un citām aktivitātēm pastiprināti pievērš uzmanību sev, savam darbam un bibliotēku nozīmei sabiedrībā. Arī Jelgavas pilsētas bibliotēku darbinieki, domājot par šī gada Bibliotēku nedēļas tēmu “Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība”, ir apskatījuši savas darba gaitas sākot no pašiem sākumiem, un par viņu piedzīvojumiem iespējams izlasīt ziņas turpinājumā.

Lasīt tālāk

Aicinām uz sarunu „Padomju stils pret padomju stilu. Uzdrīkstēšanās mākslas valodā”

Jelgavas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Tautas Frontes muzeja nodaļu aicina uz sarunu, veltītu Jelgavas pilsētas bibliotēkas atjaunotajai Krišjāņa Barona zālei un mākslinieka Andreja Zvejnieka sienu gleznojumiem.

Izsludināta reģistrācija konferencei “4CanGurus 2018” un plakātu konkurss

Latvijas Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcija (LBB JSS) jau ceturto reizi pulcēs bibliotēku un informācijas zinātnes jaunos speciālistus no visas Latvijas! Šoreiz par norises vietu izvēlēta Jelgavas pilsētas bibliotēka – vienmēr pretimnākoša jaunajiem speciālistiem un radošām idejām.

Lasīt tālāk

Jauno grāmatu diena Jelgavas pilsētas bibliotēkā

19. aprīlī no 10.00-18.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks kārtējā Jauno grāmatu diena, kuras notiek katra mēneša trešajā ceturtdienā. Bibliotēkas apmeklētājus priecēs daudzas jaunas interesantas, rosinošas, izzinošas un izklaidējošas grāmatas, filmas, klausāmgrāmatas un spēles gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Lasīt tālāk

Skolēn, nāc un “PAstāsti Jelgavai”!

Jelgavas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Jelgavas izglītības pārvaldi aicina skolēnus piedalīties projektā “PaSTĀSTI Jelgavai”. Projekta laikā skolēniem jāintervē vecvecāki vai kāds cits radinieks, kas jau ilgus gadus dzīvo Jelgavā un gatavs dalīties savās atmiņās. Saruna jāveido kā stāsts par kādu konkrētu vietu vai ielu Jelgavā, ar kuru saistās īpašas atmiņas, kāds saistošs, nozīmīgs dzīves notikums. Varbūt šī vieta gadu gaitā ir pavisam mainījusies? Iespējams, stāsts var veidoties kā dialogs par Jelgavas vietām, jo katrai paaudzei taču ir savs redzējums?

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkām mainīts darba laiks

Maija svētku laikā Jelgavas pilsētas bibliotēkām izmaiņas darba laikā. 21. aprīlī (pārcelts 30. aprīlis) Jelgavas pilsētas bibliotēka strādās no 10:00 līdz 17:00, savukārt filiāles no 10:00 līdz 15:00. No 30. aprīļa līdz 1. maijam Jelgavas pilsētas bibliotēkas būs slēgtas. 3. maijā, pirmssvētku dienā, Jelgavas pilsētas bibliotēka strādās no 10:00 līdz 17:00, bet filiāles – bērnu bibliotēka “Zinītis”, Miezītes bibliotēka un Pārlielupes bibliotēka – no 10:00 līdz 16:00. 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Jelgavas pilsētas bibliotēkas būs slēgtas. Priecīgus svētkus!

Lasīt tālāk

Latvijas Nacionālā bibliotēka ieguvusi Starptautisko izcilības balvu!

2018. gada 10. aprīlī Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) Londonas Grāmatu tirgū (London Book Fair) ieguvusi Starptautisko izcilības balvu nominācijā Library of the Year Award 2018 (“Gada bibliotēka 2018”)! Šāda nominācija ir jaunums, tā Londonas Grāmatu tirgū pasniegta pirmoreiz.

Lasīt tālāk

Informatīvi izglītojoša meistarklase komiksu veidošanā

Šī gada 11.aprīlī Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-110 „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” ietvaros Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks informatīvi izglītojoša meistarklase “Svešvalodu apgūšana ar komiksu palīdzību” (Informative educational workshop “Making Comics strips”) Jelgavas un Ozolnieku publisko bibliotēku darbiniekiem. Semināru organizē Šauļu pilsētas pašvaldības publiskās bibliotēka.

Lasīt tālāk

Jelgavas reģiona lasīšanas čempions ir noskaidrots

23.marts bija diena, kad Jelgavas kultūras nama Mazajā zālē notika lasīšanas veicināšanas pasākums „Lasi klusi, lasi skaļi!”, kura ietvaros norisinājās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību Jelgavas reģiona fināls un BJVŽ noslēguma pasākums. 370 sacensību dalībnieku konkurencē 9 skolās, vietu finālā izcīnīja 6 skolu 12 skolēni no Jelgavas 4.sākumskolas, 4.vidusskolas, Ozolnieku vidusskolas, Aizupes pamatskolas, Staļģenes vidusskolas un Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas.