Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Kad katrā šūnā pulsē “jā” latviešu valodai. Kārli Mīlenbahu godinot

Likt pamatus, likt kopā, likt paliekošam laikam, laiks noliek visu pie vietas, jo laiks ir radniecīgs vārdam likt. Tā teicis Kārlis Mīlenbahs Latviešu valodas vārdnīcā. Neskaitāmu laiku viņš arī pavadījis, liekot vārdu pie vārda, lai izveidotu šo unikālo krātuvi.

Lasīt tālāk

Datubāze Letonika – atbalsts izziņas procesā

Jelgavas Pilsētas bibliotēka un tās filiāles turpina saviem lasītājiem piedāvāt attālināto piekļuvi letonika.lv datubāzei.

Lasīt tālāk

Tautasdziesmu sadziedāšanās vakars ar Māru un Ilzi

7. februārī pulksten 17.30 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks tautasdziesmu sadziedāšanās vakars kopā ar Māru Kūriņu! Aicināti ir visi – dziedātpratēji, dziedātnepratēji, rūcēji, dūcēji un ikviens, kam patīk tautasdziesmas un labi pavadīts laiks! Nāc un stiprini sevi caur dziesmu! Tālrunis uzziņai 63046587.

Lasīt tālāk

Jaunumi uz žurnālu galda

Jaunais gads iesācies ar lieliskiem jaunumiem uz mūsu lasītavas žurnālu galda! Mūsu lasītājiem esam abonējuši vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu žurnālu un avīžu. Izvēle šogad ir patiešām plaša – gan nopietna lasāmviela par svarīgāko dažādās Latvijas tautsaimniecības nozarēs, biznesā un kultūrā, gan arī izklaide, rokdarbi, hobiji, populārzinātniski žurnāli. Starp jau redzētajiem un populārajiem, tādiem kā “Privātā dzīve”, “Ieva” un “Zemgales ziņas”, esam sarūpējuši gandrīz 40 jaunus izdevumus, kuru pagājušā gadā mums nebija – tajā skaitā vairākus arī angļu, vācu un citās valodās tiem, kuriem ar latviešu valodā pieejamajiem nepietiek. Nāciet un iepazīstiet tos! P.s. Un atcerieties – kolīdz parādās jaunākais izdevumus, iepriekšējo var ņemt uz mājām!

Lasīt tālāk

Ziemas mēneša jaunumi (janvāris, 2023)

Jauno gadu esam sagaidījuši. Laiks aiz loga savāds, nemaz pēc ziemas neizskatās, kaut gan senie latvieši janvāri dēvēja par sala vai ziemas mēnesi. Ieskatoties kalendārā, redzams, ka laiks parādīt, ko tad bibliotēkas atkal interesantu sagādājušas. Šoreiz sasparojieties visi tie, kuriem vakaros tīk paspēlēt spēles. Varēsiet pārbaudīt erudīciju Latvijas vēsturē, patrenēt savu attapību un izdomu. Varbūt bērni vēlas ar spēles palīdzību iemācīities lasīt, vai apgūt angļu valodu? Piedāvājumā dažādas spēles. Ja neder šīs, varbūt vērts ielūkoties e-katalogā un paskatīties, kas vēl ir bibliotēku krājumos. Šomēnes īpašu piedāvājumu esam sagatavojuši jauniešiem. Interesantas, saistošas grāmatas angļu valodā dažādām gaumēm. Atliek tikai izvēlēties! Pārējais, kā jau ierasts – katrs atradīs kaut ko interesantu, jo ir grāmatas dažādām gaumēm un dvēseles noskaņojumam. Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 19.01.2023.

Lasīt tālāk

Kalendārā sagūstītais laiks

No 9. līdz 30. janvārim Jelgavas Pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā un lasītavā skatāma izstāde "Kalendārā sagūstītais laiks" (kalendāri no Ģ. Eliasa JVMM krājuma). Mūsdienu cilvēka dzīve nav iedomājama bez kalendāra. Patlaban tos varam izvēlēties, pielāgojot jebkurai dzīves lomai. Grāmatveža kalendārs, mednieka kalendārs, skolotāja kalendārs. Raibu raibi vāki un nosaukumi. Laiks kalendārā kā fantastikas filmā sapresēts nākotnes vai pagātnes iepakojumā. Jaunie 2023. gada laika reģi jau ieņēmuši savas vietas uz galdiem, nagliņām, datoros, pulksteņos, bet iepriekšējie iegūluši arhīvu, muzeju un bibliotēku plauktos. Jelgavas Pilsētas bibliotēka sadarbībā Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju piedāvā ieskatīties kalendāru pirmsākumos un daudzveidībā, īpaši mūsu pilsētā izdotajos un iespiestajos.

Lasīt tālāk

Noskaidrotas 2022. gada lasītākās grāmatas Jelgavas bibliotēkās

2023. gada ieskaņā piedāvājam aplūkot, kāds ir bijis lasītāko grāmatu TOP 20 Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un filiālēs – Pārlielupes bibliotēkā, Miezītes bibliotēkā un bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” – aizvadītajā gadā.

Lasīt tālāk

“Bauru” bērns grib lidot

Pirms 270 gadiem dzimis viens no pirmajiem akadēmiski izglītotajiem latviešiem, mehāniķis un konstruktors, unikāla personība Latvijas aviācijas vēsturē Ernests Johans Bīnemanis (vāc. Ernst Johann Bienemann) (16.01.1753. Vilces pag. Blankenfeldes muižā).

Lasīt tālāk

Uz skatuves jau viss ir ticamāks nekā dzīvē

Pirms 120 gadiem 5. janvārī Mežmuižas rentnieka ģimenē tagadējā Vilces pagastā dzimis dramaturgs Mārtiņš Zīverts. Mācījies Berķenes skolā, pēc Pirmā pasaules kara mācības turpinājis Jelgavas Hercoga Pētera ģimnāzijā. Strādājis Jelgavas laikrakstā “Jaunais Zemgalietis" (līdz 1934) un sācis rakstīt lugas, kļūdams par vienu no ražīgākajiem un izcilākajiem latviešu drāmas meistariem. Lugas M. Zīverts raksta visu mūžu, piedzīvo neskaitāmus savu lugu uzvedumus gan klātienē, gan neklātienē.

Lasīt tālāk

Grāmatu izstādes janvārī

Janvārī atzīmēsim rakstnieku jubilejas, lasīsim detektīvromānus, attīstīsim savu uzņēmēja gēnu un lasīsim, pētīsim citas interesantas tēmas bibliotēkas grāmatu izstādēs.

Lasīt tālāk