Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Uz tālo mērķi ar laiku un neatlaidīgu gribu bruņojies

Pirms 165 gadiem dzimis Jelgavas grāmatizdevējs, valodnieks, žurnālists, skolotājs un tulkotājs Jēkabs Dravnieks (arī Draviņš-Dravnieks).

Lasīt tālāk

Jelgavas novads ielūdz uz Grāmatu svētkiem 2023

Šogad Jelgavas novada Grāmatu svētki notiks 7. oktobrī, no pulksten 12 pulcējot grāmatmīļus Platones pagasta Lielvircavas kultūras namā.

Lasīt tālāk

Viršu mēneša jaunumi (septembris, 2023)

Klāt rudens. Saule gan vēl lutina kā vasarā, bet gaisā jūtama cita gadalaika dvesma. Vakaros ātrāk satumst un var vairāk laika veltīt, lai palasītu kaut ko interesantu. Bibliotēka, kā jau ierasts, piedāvā saistošu lasāmvielu dažādām interesēm un dvēseles noskaņojumam. Nāc, izvēlies un pavadi laiku aizraujošajā grāmatu pasaulē! Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 21.09.2023.

Lasīt tālāk

“Par kultūridejām jaunākā latvju beletristikā”, kas iedarbināja “jauno strāvu”

“Atskats uz literatūras ražojumiem, kas laisti klajā nupat vai tikai nesen, nevar nekad būt gluži pilnīgs un cieši galīgi noslēgts. Mēs nekad nespējam tik gaiši jau apredzēt un pārskatīt laikmetu, kurā viss vēl tikko attīstas, pārmainas un pamazītēm novietojas; mēs nekādi nevaram izzināt un novērot, kādējādi nodibināsies vai varbūt atkal pārvērtīsies rakstnieks tuvējā nākotnē,” J. Jansons-Brauns “Domas par jaunlaiku literatūru”.

Lasīt tālāk

Aizvadītas ikgadējās Dzejas dienas

14. septembrī aizvadītas ikgadējās Dzejas dienas ar vadmotīvu “Dzeja elpo savādāk”. Jau astoto gadu Dzejas dienas uzsāka un pilsētu pieskandināja Dzejritenis, bet vakarā Jelgavas Pilsētas bibliotēkā bija klausāma Antas Eņģeles un Marko Ojala koncertprogramma.

Lasīt tālāk

Bibliotēkas aicina pieteikties nodarbību ciklam “Mazo pūcēnu skoliņa”

Jelgavas Pilsētas bibliotēka un filiālbibliotēkas Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka un bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” aicina trīsgadniekus un viņu vecākus līdz 25. septembrim pieteikties uz nodarbību ciklu “Mazo pūcēnu skoliņa”, kas iekļauts lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts”.

Lasīt tālāk

Kopadīšanas pasākums “Patīk adīt” Miezītes bibliotēkā

Miezītes bibliotēka aicina adīšanas entuziastus pievienoties kopADĪŠANAI #patīkadīt. Tikšanās plānotas katra mēneša 2. sestdienā plkst. 11, pirmā tikšanās 16. septembrī. Kopadīšanas tikšanās reizēs dalībnieces dalās ar idejām un dažādiem meistarstiķiem. Laipni aicināti pulciņā gan tie, kuri ir aizrautīgi adītāji, gan tie, kas šo prasmi vēl tikai vēlas apgūt. Vietu skaits ierobežots. Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālruni 63083151 vai Miezītes bibliotēkā.

Lasīt tālāk

Grāmatu izstādes septembrī

Septembrī atzīmēsim rakstnieku jubilejas, iepazīsim politiķus, stiprināsim imunitāti un pētīsim citas interesantas tēmas bibliotēkas sarūpētajās grāmatu izstādēs.

Lasīt tālāk

Pasniegt jūrai roku

Aizejošā vasara, mājot atvadas, ar sarūkošo saules roku aizslauka arī atpūtniekus no zeltainā liedaga. Jūras krasts paliek arvien tukšāks, pievilinot tik drēgnā ūdens baudītājus un pārdomu pastaigātājus. Jūras varenums, miers un nemiers, viļņu rimti nerimstošā gaita, ūdens toņu spēles vilina, valdzina, sajūsmina, kārdina, iedvesmo. Vai tā būs mūžam?

Lasīt tālāk

Jelgavas bibliotēkas ielūdz uz Dzejas dienām 2023!

14. septembrī Jelgavas Pilsētas bibliotēka un filiāles aicina jelgavniekus svinēt tradicionālās Dzejas dienas pievienojoties “Dzejritenim” – kopīgā velobraucienā pa pilsētu, pieturot pie pilsētas bibliotēkām, lai vērotu radošus priekšnesumus un klausītos dzejas lasījumos. Šogad pilsētā Dzejas dienu vadmotīvs – "Dzeja elpo savādāk".

Lasīt tālāk