Vainagu stāsti Vilcē

21. jūnijā, plkst. 16:00, Vilcē, Skolas ielā 8 (pie bibliotēkas) VAINAGU STĀSTI. Jāņu zāļu bizes darināšana. Vainagu un kroņu vīšana. Vainagu stāsti (stāstījums par Jāņu zāļu nozīmi un pielietojumu). Izstāde Vilces bibliotēkā “Sasien vasaru buntītē”. Līgo noskaņai Saulgriežu cienasts. Pasākumu vadīs amatniece Zanda Kursīte. Aicinām ņemt līdzi savas iecienītākās Jāņu zāles. Organizē aktivitāšu centrs “Vilce” sadarbībā ar Vilces bibliotēku. Laipni aicināts ikviens interesents! Uzziņas pa tālruni: 28337039 vai 29191281.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēka ieguvusi projekta finansējumu Nordplus Pieaugušo izglītības programmā

Ziemeļvalstu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas Nordplus projektu konkursā Jelgavas pilsētas bibliotēka saņēmusi finansējumu projekta “Pieaugušo informācijpratības veicināšana – Islandes bibliotēku pieredze” (Promotion of Adult Information Literacy – Iceland libraries experience) īstenošanai. Projekta ietvaros bibliotēkas pārstāvji dosies mobilitātes braucienā uz Islandes publiskajām bibliotēkām.

Brīvlaiks bibliotēkā

Jelgavas pilsētas bibliotēka vasaras brīvlaikā (jūnijā, jūlijā un augustā) aicina bērnus no 8 līdz 12 gadu vecumam piedalīties brīvlaika aktivitātēs "Vasarraibumiņi", kas notiks katru trešdienu pulksten 12.00-15.00 Akadēmijas ielā 26. Kopā orientēsimies bibliotēkā, piedalīsimies radošajās darbnīcās, spēlēsim spēles un asināsim prātu viktorīnās. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni - 63046587. Tiekamies bibliotēkā!

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkās aicina darbā bibliotekārus

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina darbā bibliotekāru Informācijas nodaļā un Jelgavas pilsētas bibliotēkas Miezītes filiālbibliotēka aicina darbā bibliotekāru. Par prasībām pretendentiem uzzini, lasot tālāk.

Lasīt tālāk

Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija aicina – lasi un vērtē!

Jau deviņpadsmito gadu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina bērnus, jauniešus un viņu vecākus piedalīties aizraujošā projektā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Žūrijas grāmatu sarakstos iekļautas interesantas un daudzveidīgas grāmatas dažādām bērnu un jauniešu vecuma grupām: 5+, 9+, 11+, 15+, kā arī vecākiem un vecvecākiem.

Lasīt tālāk

Visai Latvijai ir ar ko lepoties! Ar Ūziņu bibliotēkas vadītāju Gunitu Kulmani!

Šogad balvu konkursa „Zemgales laiks Ziedonim” novadpētniecības nominācijā „Zemgales kedas” saņēmusi Jelgavas novada Zaļenieku pagasta Ūziņu bibliotēkas vadītāju Gunita Kulmane! Par nesavtīgu, iedvesmojošu darbu Ūziņu kultūrvides uzturēšanā un vietējās kopienas saliedēšanā.

SĀKOT AR JŪNIJU – IZMAIŅAS PILSĒTAS BIBLIOTĒKU DARBA LAIKĀ

No 1. jūnija līdz 31. augustam Jelgavas pilsētas bibliotēkas strādās pēc vasaras darba laika. Vasarā Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles – bibliotēka „Zinītis”, Pārlielupes bibliotēka un Miezītes bibliotēka – strādās pēc šāda grafika: Jelgavas pilsētas bibliotēka un bērnu bibliotēka "Zinītis": darba dienās no pulksten 10.00 līdz 18.00, sestdienās, svētdienās – slēgts. Pārlielupes un Miezītes bibliotēka: no otrdienas līdz piektdienai no pulksten 10.00 līdz 18.00 , sestdienās no pulksten 10.00 līdz 17.00, svētdien un pirmdien – slēgts.

Lasīt tālāk

Goda rakstu par mūža ieguldījumu saņem kolekcionārs Jānis Vilks!

Jelgavas pilsētas bibliotēka sveic un no sirds lepojas, ka bibliofils, kolekcionārs, bibliotēkas draugs Jānis Vilks ir saņēmis Jelgavas pilsētas augstāko apbalvojumu “Goda rakstu” par mūža ieguldījumu Latvijas un Jelgavas kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkā viesojas pieaugušo izglītošanas speciāliste no ASV

Jelgavas pilsētas bibliotēkā 18. aprīlī notika seminārs-tikšanās Jelgavas novada un pilsētas bibliotēku speciālistiem par pieaugušo izglītības labās prakses piemēriem bibliotēkās Amerikas Savienotajās Valstīs. Tā bija tikšanās ar Kolorādospringsas, Paikspīkas reģiona bibliotēkas (Pikes Peak Library District) Pieaugušo izglītošanas nodaļas vadītāju Teonu Shainidze-Krebs. Šī bibliotēka ir viena no labākajām ASV tieši darbā ar pieaugušo izglītošanu.

Muzeju nakts Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Jau tradicionāli Jelgavas pilsētas bibliotēka (Akadēmijas ielā 26) Muzeju naktī gaida ciemos ikvienu jelgavnieku un pilsētas viesi atklāt bibliotēku kā vietu visai ģimenei, pie tam apmeklētājiem tradicionāli nepieejamās vakara/nakts stundās! Jūs gaidīs varonīgas un zaļas radošās darbnīcas, papīra teātris, iespēja kopīgi spēlēt spēles un nofotografēties ar īstiem padomju laika varoņiem – dažādiem sadzīves priekšmetiem, kas nu jau savu vietu atraduši muzeju vitrīnās. Interesenti varēs izstaigāt bibliotēku arī īpašā kultūrvēsturiskā ekskursijā „Sienas, kas runā” – ielūkoties bibliotēkas telpās, kas apmeklētājiem ikdienā nav pieejamas, dzirdēt stāstus par aizgājušiem laikiem, kas zina – varbūt caur stāstiem ieraudzīt arī kādu varoni no citas pasaules – bibliotēkas spoku! Muzeju naktī bibliotēkā ir iespējams viss!