Ņem žurnālu, lasi mājās!

Jelgavas pilsētas bibliotēkā savus lasītājus gaida 51 žurnāls latviešu valodā un 13 žurnāli krievu valodā. Praktiski padomi, intervijas, sensācijas, pētnieciskās slejas, bagātīga informācija un izklaide žurnālos, kas pašlaik brīvi pieejami lasīšanai mājās, arī jaunākie numuri.

Lasīt tālāk

No 12. janvāra Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles atsāk grāmatu izsniegšanu

Informējam, ka no 12. janvāra Jelgavas pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs – Miezītes bibliotēkā, Pārlielupes bibliotēkā un bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” – atkal būs iespējams saņemt grāmatas.

Janvāra grāmatu sainītis

Kā krāšņu dāvanu ziema iesaiņojusi pilsētu. Dīvainā situācija un sniega sega gausinājusi dienas ritmu, bet bibliotēkas durvis ir vērušās un jaunas grāmatas ir atceļojušas. Par kādu no jaunajām grāmatām teikts, ka "ēdiens tāpat kā grāmata ir solījums – darīt labu", tāpēc izvēlamies grāmatas un no solījumiem darīt labu pārejam pie darbiem. Lai laba lasīšana!

Projekta "Zenit sāsti" noslēgums tiešraidē

Ceturtdien, 21. janvārī, no plkst. 15.00 tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būs skatāms projekta "Zenit stāsti" noslēguma pasākums. Projekta vadītāji un koordinatori atskatīsies uz tā norisi Daugavpils, Liepājas un Jelgavas reģionos un gūtajiem rezultātiem. Vienlaikus klausītāji virtuāli varēs satikt skolēnus, skolotājus un ģimenes, kas atsaucās dalībai "Zenit stāstos", lai dalītos stāstos par savu radu dzīvi Latvijā 20. gadsimta 60.-80. gados, un dzirdēt šos stāstus vēlreiz. Tiešraides pasākumā piedalīsies arī antropoloģe Anna Elizabete Griķe, apkopotā veidā sniedzot redzējumu par to, kādas aktuālākās tendences ir bijušas katrā reģionā minētajā laikposmā.

Lasīt tālāk

Stāsts par mums (angļu valodā)

Mēs mīlam savu bibliotēku, un te ir klausāms un skatāms stāsts par mums. Par bibliotēku, lasītājiem, bibliotekāriem, vidi un to, ko darām.

Lasīt tālāk

Norisinājies otrais projekta “ZENIT stāsti” tiešsaistes stāstu vakars

Trešdien, 13.01., norisinājās projekta “ZENIT stāsti” otrais tiešsaistes stāstu vakars, kurā ar saviem stāstiem un pārdomām par projekta ieguvumiem dalījās Jelgavas 5. vidusskolas 10. klases skolēni. Jaunieši intervēja savus radiniekus par dzīvi Jelgavā un Latvijā pirms 50 gadiem, uzzinot par tā laika sadzīvi, iecienītākajām vietām pilsētā, kā arī par to, kā mainījusies dzīve cauri laikiem.

Latviešu tautas mīklas

Mīklu minēšanas tradīcijām ir sena izcelsme, bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” piedāvā minēt latviešu tautas mīklas ar krustvārdu mīklas palīdzību. To minēšanai nepieciešami vismaz divi dalībnieki – Zinītis un minētājs.

Grāmatu mīkla

Jelgavas pilsētas bibliotēka izklaidei piedāvā nelielu krustvārdu mīklu, ko var risināt gan lieli, gan mazi. Palīgos vari ņemt JPB elektronisko katalogu un datubāzes. Lai veicas!

Lasīt tālāk

Pulkstenim pa pēdām aicinām lasīt e-grāmatas

Bibliotēkas un lasīšana ir nesaraujami jēdzieni, tāpēc šajā laikā, kad bibliotēkas slēgtas, aicinām lasīt 3td e-grāmatu bibliotēkā www.3td.lv savā viedtālrunī, planšetē vai datorā. Lai lasītu e-grāmatas ir jābūt reģistrētam lasītājam kādā no bibliotēkām.

Lasīt tālāk

Piedāvājam saņemt e-pastā skenētus iespieddarbu fragmentus

Lai sniegtu atbalstu iedzīvotājiem laikā, kad bibliotēkas klātienē nav pieejamas, piedāvājam e-pastā saņemt skenētus materiālus no grāmatām, laikrakstiem un citiem iespieddarbiem. Pakalpojums ir pieejams tikai reģistrētiem lasītājiem un ir bez maksas. Ja neesat reģistrējušies, tad to var izdarīt tiešsaistē šeit: https://ej.uz/registrejiesJPB