Metodiskā diena Jelgavas pilsētas bibliotēkās

19. decembrī Jelgavas pilsētas bibliotēkās metodiskā diena. Jelgavas pilsētas bibliotēka strādās no 14.00 līdz 19.00, savukārt filiāles no 14.00 līdz 18.00. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Lasīt tālāk

Digitalizēts laikraksts “Darba Uzvara”

Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas Periodikas kolekcijā www.periodika.lv iekļauts Jelgavas laikraksts “Darba Uzvara” (1962-1981). Digitalizēti arī visi laikraksta “Zemgales Komunists” numuri (1940-1962). Padomju laikā Latvijā izdotā reģionālā prese digitalizēta ERAF projekta "Kultūras mantojuma satura digitalizācija" ietvaros. Atgādinam, ka daudzu rakstu pilntekstus iespējams lasīt tikai bibliotēkās autortiesību ierobežojumu dēļ.

Tautasdziesmu sadziedāšanās vakars

6. decembrī pulksten 18.30 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks tautasdziesmu sadziedāšanās vakars! Aicināti ir visi - dziedātpratēji, dziedātnepratēji, rūcēji, dūcēji un ikviens, kam patīk tautasdziesmas un labi pavadīts laiks!

Lasīt tālāk

AICINĀM UZ TIKŠANOS AR AKTRISI INDRU ROGU PASĀKUMU CIKLĀ "ES NĀKU NO JELGAVAS"

Jelgavas pilsētas bibliotēku atbalsta biedrība “Libro” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas bibliotēku, godinot Latvijas simtgadi un aktualizējot piederību savai dzimtajai pilsētai, organizē pasākumu ciklu “Es nāku no Jelgavas” – tikšanās ar ievērojamiem cilvēkiem, kuru personības tapšanā un izaugsmē Jelgavai ir bijusi būtiska loma. Sarunu cikla noslēdzošā tikšanās notiks 9. decembrī plkst. 14.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē ar aktrisi un režisori Indru Rogu.

Uzmanību!

3. decembrī, sakarā ar elektroenerģijas pārtraukumu, Jelgavas pilsētas bibliotēka būs atvērta no 12.00!

Simts sirdspuksti Latvijai

2018. gada 24. novembrī plkst.14:00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks dzejnieces Anitas Ķēķes dzejoļu krājuma "Simts sirdspuksti Latvijai" atvēršanas svētki. Dzejoļu krājums veltīts Latvijai dzimšanas dienā! Tajā publicēti 100 dzejoļi veltīti Latvijai. Pasākumu bagātinās dzejnieces A.Ķēķes dzejas lasījumi un muzikāli priekšnesumi. Ikviens interesents aicināts uz pasākumu!

SVĒTKOS – IZMAIŅAS PILSĒTAS BIBLIOTĒKU DARBA LAIKĀ

Valsts svētku laikā izmaiņas Jelgavas pilsētas bibliotēku darba laikos. Pirmssvētku dienā, 17. novembrī, Jelgavas pilsētas bibliotēka būs slēgta, savukārt filiāles – bērnu bibliotēka „Zinītis”, Miezītes bibliotēka un Pārlielupes bibliotēka strādās no 10 līdz 15. Valsts svētkos, 18. novembrī, un 19. novembrī visas Jelgavas pilsētas bibliotēkas būs slēgtas. Uz tikšanos atkal 20. novembrī! Priecīgus svētkus!

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ciemos!

Kā jau ierasts, Jelgavas pilsētas bibliotēka arī šī gada rudens sezonā atjaunojusi savu ekskursiju, mācību un bibliotekāro stundu piedāvājumu, un aicina ikvienu bibliotēkas tīmekļvietnē iepazīties ar piedāvājumu un atrast tieši sev noderīgo. Jāpiebilst, ka šobrīd ekskursijas, nodarbības un kursi bibliotēkā pieejami bez maksas.

Bezmaksas datorkursi bibliotēkā!

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ikvienu interesentu bez priekšzināšanām un iemaņām datora lietošanā pieteikties bezmaksas nodarbībām, kas tiks uzsāktas šā gada novembrī. Desmit nodarbību cikls notiks latviešu un krievu valodas grupās (6–8 cilvēki katrā) Jelgavas pilsētas bibliotēkas mācību klasē, divas vai trīs reizes nedēļā rīta un pēcpusdienas grupās. Nodarbības ilgums – 2,5 stundas.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks “TEDxRiga 2018” ideju foruma tiešraide no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

2. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks septītais “TEDxRiga” forums, kurā visas dienas garumā savās idejās dalīsies vairāk nekā 20 atzīti runātāji un mākslinieki. Viņu vidū stratēģiskās komunikācijas eksperts Jānis Sārts, fonda atvērtai sabiedrībai “DOTS” vadītāja Ieva Morica, improvizators un radio raidījumu vadītājs Kaspars Breidaks, IT izglītības entuziaste Elīna Ingelande, politikas zinātnieks un TV moderators Mārtiņš Daugulis, žurnāliste Nellija Ločmele un citi. Šogad sadarbībā ar LNB konference tiešraidē bezmaksas būs skatāma arī 10 Latvijas reģionālajās un sešās augstskolu bibliotēkās. Tostarp arī Jelgavas pilsētas bibliotēkā. Interesenti aicināti sekot foruma tiešraidei bibliotēkas mājīgajās telpās no plkst. 10.00 līdz plkst 17.00. Ieeja bez maksas.