Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

IFLA satelītkonference Viļņā

No 16. līdz 17. augustam Martīna Mažvīda Lietuvas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās IFLA (Starptautiskā bibliotēku asociāciju un institūciju federācija) satelītkonference par novadpētniecības jautājumiem. Konferences “Daudzveidīgu identitāšu izaicinājums. Daudznacionālisms radu rakstu pētniecībā un novadpētniecībā – izaicinājumi un iespējas bibliotēkām un citām atmiņas institūcijām” laikā bija iespēja ne tikai klausīties dažādu valstu pētnieku atziņās, bet arī piedalīties grupu diskusijās un uzdot sev interesējošos jautājumus pašiem referentiem.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkas aicina uz „Mazo pūcēnu skoliņu”

Hei, trīsgadniek! Jelgavas pilsētas bibliotēkas aicina tevi un tavus vecākus uz nodarbību ciklu „Mazo pūcēnu skoliņa”. Nodarbību cikls iekļauts lasīšanas veicināšanas programmā „Grāmatu starts”. Pirmais bibliotēkas apmeklējums ir kā liels notikums ikvienam mazulim. Ienākot plašajā grāmatu pasaulē, mazais redz, ka arī te viņam būs ko darīt, jo bibliotēkā ir grāmatas, kas paredzētas tieši viņiem, kā arī rotaļlietas un spēles omulīgā bērnu stūrīti. Priekšā lasīšana bērnam pirmsskolas vecumā ir ļoti svarīga, tā veido bērna emocionālo un fantāzijas pasauli, kas vēlāk ļaus radoši mācīties un strādāt un dzīvē daudz sasniegt, tāpēc piesakies jau tagad!

Lasīt tālāk

IFLA Polijā

No 19. līdz 25. augustam Polijas pilsēta Vroclava kļūs par visas pasaules bibliotekāru galvaspilsētu. Tajā pulcēsies vairāk kā 3000 bibliotekāri no visas pasaules. IFLAs (Starptautiskā bibliotēku asociāciju un institūciju federācija) konferencē tiks pārstāvēti visi kontinenti un daudzas jo daudzas valstis. Mēs – trīs Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārstāves – Baiba Īvāne-Kronberga, Viktorija Agafonova un Lāsma Zariņa prezentēsim savu bibliotēku ar stenda referātu “4D bibliotēka – apzinātība un klātbūtne” (“4D library - mindfulness and presence”).

Lasīt tālāk

Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt

Pavasarī visi Latvijas iedzīvotāji varēja iesaistīties Latvijas simtgades pasākuma „Reģionu dienas” aktivitātes „“Dāvana Latvijai - elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”” norisē - pieteikt savus Latvijas ainavu dārgumus. Aktivitātes pirmais posms ir noslēdzies – ir saņemti 928 pieteikumus, no kuriem tiks izvēlētas skaistākās un ainaviskākās Latvijas vietas. Lai veiktu izvēli, no 15. augusta līdz 15. oktobrim iespējams balsot par sev tīkamāko Latvijas ainavu dārgumu.

Lasīt tālāk

Pārlielupes blogam- 10!

Šī gada 15. augustā Pārlielupes bibliotēkas blogs atzīmēja 10 gadu jubileju. 2007. gadā, kad blogs tika izveidots, tas bija pirmais bibliotēkas blogs Latvijā un aizsāka jaunu informācijas nešanas vilni mazām bibliotēkām, kas nevēlas veidot savas mājaslapas. Par to kā bibliotēkai gājis ar bloga uzturēšanu un rakstīšanu, lasi Pārlielupes bibliotēkas vadītājas Venerandas atziņās.

Lasīt tālāk

Iepazīsti ievērojamus jelgavniekus „Novadnieku kalendārā”!

Jelgavas pilsētas bibliotēka ir sagatavojusi jauno – 2018. gada – ievērojamu novadnieku kalendāru. Tajā apkopotas īsas ziņas par novadam nozīmīgām personībām, kurām nākamgad apritēs apaļas 5 un 10 gadu jubilejas (50 gadi, 55, 60, 65 utt.)

Lasīt tālāk

Grāmatu svētkos tikšanās ar rakstnieci Daci Judinu

Jelgavas novada grāmatu svētkos uz sarunu par mīlestību, dzimtu ciltskokiem un "skeletiem skapī" , aicina pazīstamā rakstniece Dace Judina. Tā ir ļoti ražīga un daudzpusīga autore, kuras spalvai pieder virkne detektīvromānu ar galveno varoni Annu Elizabeti un ne tikai. Viens no jaunākajiem darbiem "Gredzens" , kas ir turpinājums "7 vakariem" un iznāk sērijā "Latvijas simtgades romāni".

Lasīt tālāk

Jaunais literārais laikraksts “Konteksts” – arī Jelgavas pilsētas bibliotēkā!

Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītavā ir pieejami jaunā latviešu literatūrai veltītā izdevuma pirmie numuri. Ikviens, kas interesējas par aktuālajiem notikumiem Latvijas literatūras telpā – esiet laipni gaidīti bibliotēkā, lai iepazītos ar “Konteksta” aprīļa, jūnija un jūlja numuriem!

Lasīt tālāk

Informācija apmeklētājiem

14. augustā remontdarbu dēļ, Informācijas centrs būs slēgts. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Lasīt tālāk

Paziņoti Jāņa Baltvilka balvas 2017. gada laureāti

Tieši dzejnieka Jāņa Baltvilka 73. dzimšanas dienā, 24. julijā, Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas žūrija paziņoja 2017. gada laureātu vārdus, kā arī pasniedza VAS "Latvijas valsts meži" balvu "Jaunaudze" par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

Lasīt tālāk