Bērnu un jauniešu grāmatu manuskriptu konkurss

Izdevniecība "Latvijas Mediji" izsludina bērnu un jauniešu grāmatu manuskriptu konkursu. Tā ietvaros gaidīti gan pieredzējušu, gan iepriekš neizdotu autoru darbi, kā arī grāmatu ilustrācijas visdažādākajos žanros. Veidosim un papildināsim, iespējams, nozīmīgāko – bērnu un jauniešu – grāmatu sektoru kopā!

Lasīt tālāk

Grāmatu lasīšanas maratons "Grāmatons" ir sācies!

Lasi, izpildi radošos uzdevumus un laimē vērtīgas balvas! Izdevniecība “Latvijas Mediji” aicina bērnus un jauniešus vecumā no 3 līdz 17 gadiem, kā arī viņu vecākus un citus ģimenes locekļus, ģimenes draugus iesaistīties grāmatu lasīšanas maratonā “Grāmatons”, izaicinājuma ietvaros lasot grāmatas latviešu valodā un pildot radošus uzdevumus.

Lasīt tālāk

IN MEMORIAM. JĀNIS VILKS (1938.21.11.–2021.04.07.)

2021. gada 4. jūlijs atnesa skumju ziņu – mūžībā aizgājis grāmatu kolekcionārs, bibliotēkas draugs, Jelgavas apbalvojuma "Goda raksts" par mūža ieguldījumu Latvijas un Jelgavas kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā saņēmējs, savas zemes patriots Jānis Vilks.

Grāmatas svelmainai vasarai

Vasaras vidus atnācis ar varenu karstumu. Termometra stabiņš pakāpies pāri 30 grādu atzīmei, gaiss virmo, ūdeņi aicināt aicina. Atpūšoties ēnā, pie ventilatora vai guļot pludmalē, neaizmirstiet paņemt labu lasāmvielu. Aicināt aicina jaunie J. Nesbē , A. Mariņinas un M. Grietēnas detektīvi, savus lasītājus gaida krāsainās un interesantās bērnu grāmatiņas, bet varbūt interesanti šķiet dažādi romāni krievu un angļu valodās. Piedāvājums dažādām gaumēm, atliek tikai izvēlēties!

Lasīt tālāk

Kļavu lapu cepuru veidošanas meistarklase

Pašā vasaras viducī, kad daba zied un laikapstākļi mūs lutina, piedāvājam apgūt jaunas iemaņas pirkstiņu veiklībā.

Jānim Grestem 145

“Es esmu pamatīgi ķerts – bez cerībām uz labošanos.” Tā par sevi teicis pirms 145 gadiem (05.07.1876.) dzimušais skolotājs, kolekcionārs, dabaszinātnieks un stāstnieks Jānis Greste, atzīstot, ka visu mūžu nav spējis atteikties no vākšanas indeves – ar ko saskāries, no tā arī vācis pa gabaliņam vien un izmantojis pedagoģiskos nolūkos.

Grāmatas atvaļinājumu laikam

Vasara un atvaļinājumi pašā plaukumā. Lai negarlaikotos pludmalē vai atvilktu elpu pēc dārza darbiem, esam sarūpējuši jaunas grāmatas. Laba humora deva garantēta, ja lasīsiet S. Filipsas romānu "Kad zvaigznes apvienojas" un V. Zismana "Ceļvedis orķestra pasaulē un tās pažobelēs", spraigiem notikumiem sekosiet K. Grebes, D. Judinas un citos detektīvromānos. Mūsu vēstures tumšās dienas, bet gaišos cilvēkus atradīsiet grāmatās "Mēs tiksimies mūžībā" un "Svešam kļūt" . Protams, arī grāmatas bērniem, zinātniskā literatūra un vispārizglītojoša rakstura darbi ir jaunumu klāstā. Tveicīgiem vakariem un baltajām naktīm Imanta Ziedoņa dzejas un Valda Atāla dziesmas, bet varbūt jestri Vidzemes danči un ne tikai. Lai bauda lasīt!

Rakstniece Marina Kosteņecka tiksies ar lasītājiem Jelgavā

30. jūnijā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Jelgavas pilsētas bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku. Pasākums notiks Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā Zinītis, Zemgales prospektā 7, Jelgavā. Ar rakstnieci sarunāsies LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone. Tikšanos varēs apmeklēt pret Covid-19 vakcinētas un vīrusu pārslimojušas personas.

Asteroīds Blumbahs

30. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā Asteroīdu diena. Asteroīdi ir mazās planētas, kas riņķo ap Sauli, galvenokārt starp Marsa un Jupitera orbītām. 1,5 km diametra asteroīdam 2008 OZ1 = Nr. 352646 piešķirts vārds “Blumbahs” par godu Fricim Blumbaham, astronomam un metrologam, Latvijas Zinātņu akadēmijas pirmajam goda loceklim.

Grāmatu izstādes jūlijā

Jūlijs – vasaras vidus. Ir laiks atpūsties ar labu grāmatu, svinēt dārza svētkus, atcerēties rakstniekus jubilārus un pie viena ievākt arī kādu ārstniecības augu tējai. Lai raiti lasās!