Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija

Aicinām bērnus, jauniešus un arī viņu vecākus piedalīties aizraujošā lasīšanas pasākumā! Atkal klāt vasara un laiks bērnu žūrijai. Grāmatas jau sagādātas un gaida savus lasītājus. Bērnu žūrijā, kā jau ierasts, piedalās Jelgavas bibliotēkas – “Zinītis”, “Miezīte”, Jelgavas Pārlielupes bibliotēka, un otro gadu startē arī Jelgavas pilsētas bibliotēka. Piedalās arī novadu bibliotēkas – Elejas, Staļģenes, Kalnciema, Līvbērzes, Jēkabnieku, Vilces, Ķīves, Zaļenieku un Lielvircavas bibliotēka.

Lasīt tālāk

Aizmāršīgo lasītāju dienas Jelgavas pilsētas bibliotēkās

Jelgavas pilsētas bibliotēkās katru mēnesi ir iespējams nodot bibliotēkas grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās ir iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām. Šajā mēnesī Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas pilsētas bibliotēkā un visās filiālēs - bērnu bibliotēkā "Zinītis" , Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā - būs 29. jūnijā. Tiekamies bibliotēkā - labo sajūtu vietā!

Lasīt tālāk

Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina iesaistīties Latvijas simtgades pasākuma „Reģionu dienas” aktivitātes „Dāvana Latvijai - elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”” norisē. Aktivitāti īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar plānošanas reģioniem un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Tās gaitā, iesaistot visus Latvijas iedzīvotājus, tiks apzināti Latvijas ainavu dārgumi - vietas un teritorijas laukos, ciemos un pilsētās, kuras tiek identificētas kā īpašas Latvijas un tās reģionu vērtības, neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un saglabātības pakāpes.

Oge Damgords 100

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta dāņu gleznotāja Oges Damgorda (1917–1991) jubilejas izstāde "Oge Damgords 100" (16.06-23.07.2017), un ir izdots arī izstādes katalogs. Jelgavā šis ir īpašs notikums, jo dāņu māksla Latvijā ir rādīta gaužām maz. Oges Damgorda māksla nav komerciāla. Mākslinieks gleznās paudis savas izjūtas, fantāzijas un pasaules uztveri. Krāsu palete ir koša, dzīva, piesātināta. Darbi ir dažāda formāta – agrīnie darbi, parasti, ir nelieli, bet vēlākās gleznas konsekventi kvadrāti, pārsvarā 1x1 m. Tikai daži darbi ir parakstīti un datēti. Vairākus darbus mākslinieks veltījis saviem bērniem. Tajos paraksta vietā ir kāds veltījums vai, piemēram, gleznā Lasis nav paraksta, toties norādīts zivs svars 14 kg.

Svētkos mainīts darba laiks

Līgo svētku laikā Jelgavas pilsētas bibliotēkām mainīts darba laiks. 22. jūnijā, pirmssvētku dienā, bibliotēkas strādās no 10.00 līdz 16.00. No 23. jūnija līdz 25. jūnijam visas pilsētas bibliotēkas būs slēgtas. Priecīgus svētkus!

Paradīzes dārzs

No 20. jūnija Jelgavas pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā iespējams aplūkot Anitas Baltrūnas gleznu izstādi "Paradīzes dārzs". Pati Anita saka "Gleznoju es putnus un zvērus, ar eļļas krāsām. Man ikdienā ļoti patīk vērot dzīvniekus un viņu uzvedību, apbrīnoju viņu gudrību un to kā viņi izjūt dabu." Izstādes atklāšana norisināsies 20. jūnijā pulksten 16.00. Laipni aicināts ikviens interesents!

Laba pārvaldība

Tiesībsargs sadarbībā ar atsaucīgajām Latvijas novadu pašvaldībām no pagājušā gada septembra līdz šī gada martam īstenoja informatīvo kampaņu “Īsa pamācība labā pārvaldībā” (http://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/petijumi-un-publikacijas/kampanas/isa-pamaciba). Šīs kampaņas mērķis bija vēstīt, ka labas pārvaldības princips satur ne tikai tiesiskos aspektus, bet arī labas pārvaldības kā vērtības aspektus; tā veidojama valsts pārvaldei un sabiedrībai kopā.

Bērnu bibliotēkas nosaukuma maiņa

Jelgavas pilsētas bērnu bibliotēka „Zinītis” aicina jelgavniekus un mazos lasītājus piedalīties ar savām idejām, lai bibliotēka, pārceļoties uz jaunām telpām, iegūtu jaunu un bibliotēkai piestāvošu nosaukumu. Savus komentārus un nosaukuma variantus lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi zinitis@biblioteka.jelgava.lv.

Lursoft īpašais piedāvājums studentiem

SIA Lursoft ir izstrādājis īpašu piedāvājumu studentiem, dodot iespēju divu mēnešu periodā saņemt nepieciešamo informāciju par uzņēmumiem, to fnanšu rādītajiem, saistītajām personām, nozares rādītājiem un novadu vai pilsētas uzņēmējdarbības attīstības tendencēm.

Lasīt tālāk

SIA „Līgatnes papīrs” izsludina makulatūras savākšanas konkursu bibliotēkām, muzejiem un arhīviem!

Jau trešo gadu SIA „Līgatnes papīrs” rīko īpašu makulatūras savākšanas akciju un dod iespēju bibliotēkām, muzejiem un arhīviem no visas Latvijas bez maksas nodot uzkrāto makulatūru - no aprites izņemtās grāmatas, periodikas izdevumus, izlietoto biroja papīru, avīzes, bukletus un cita veida makulatūru. Viss, kas bibliotēkām, muzejiem un arhīviem jādara – jāinformē, ka organizācijā ir uzkrājusies makulatūra, kuru vēlaties nodot otrreizējai pārstrādei. Minimālais nododamās makulatūras apjoms, lai SIA „Līgatnes papīrs” kurjers ierastos pēc makulatūras, ir 600 kg. (Rīgai un Rīgas reģionam – 100 kg.). Makulatūru var nodot tiklīdz savākts vismaz minimālais makulatūras apjoms.