Tikšanās ar Armandu Puči Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Tikšanās cikla “VIŅI raksta – vīrietis rakstnieks latviešu literatūrā” ietvaros Jelgavas pilsētas bibliotēkā 8. decembrī plkst. 14.00 viesosies sporta žurnālists, grāmatu autors un TV raidījumu vadītājs Armands Puče.

Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri – Jelgavas ģimnāzijas audzēkņi

"Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru dzīves stāsti bija daļa no Latvijas vēstures un tādi tie paliks vienmēr. Viņus vienoja Latvija, bet šķīra laiks un Latvijas ienaidnieki, viņi bija izdzēsti no tautas atmiņas, bet atgriezās tajā, ieņemot tiem pienākošos godpilno vietu kā vīriem, kuri ar ieročiem un savām asinīm izcīnīja Latvijas brīvību” - tā savā grāmatā “Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri – Jelgavas ģimnāzijas audzēkņi ” raksta Gints Putiķis - Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktores vietnieks zinātniskajā darbā.

Lasīt tālāk

Jelgavas Stefenhāgeni, 1769–1919: izstādes katalogs pieejams bibliotēkā!

Jelgavas pilsētas bibliotēkas grāmatu plauktu papildinājis un ikvienam interesentam brīvi pieejams jauns, nozīmīgs izdevums – izstādes katalogs: “Jelgavas Stefenhāgeni, 1769–1919”.

Garlībam Merķelim – 250!

Ievērojamajam vācbaltiešu rakstniekam un publicistam Garlībam Merķelim 1. novembrī apritēja 250! Apgaismības laika domātājs, rakstnieks, publicists, rakstīja vāciski, taču ar saviem darbiem „Latvieši, sevišķi Vidzemē filozofiskā gadsimta beigās" (1796), „Vidzemes senatne" (1798–1799) un „Vanems Imanta" (1802) ietekmēja Latvijas kultūras un sabiedrības dzīvi.

Mainīts Informācijas centra darba laiks

Sākot ar 01.11.2019. Informācijas centra darba laiks darba dienās būs no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju klubiņš aicina uz lekciju par ekomarķējumu un videi draudzīgiem produktiem

26. novembrī plkst. 16.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā ikviens interesents var apmeklēt pēdējo lekciju cikla “Tver dzīvi!” tikšanos, kurā ar Lasītāju klubiņa dalībniekiem un pārējiem interesentiem sarunāsies biedrības “Ekodizaina kompetences centrs” valdes locekle, eksperte un lektore Ilze Neimane.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks ideju foruma „TEDxRiga 2019” tiešraide no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ikvienu iedvesmoties labākai dzīvei un sekot līdzi ideju foruma „TEDxRiga 2019” tiešraidei, kas 22. novembrī tiks translēta no Latvijas nacionālās bibliotēkas (LNB). Šogad šis būs jau astotais „TEDxRiga” forums, kurā visas dienas garumā savās idejās dalīsies vairāk nekā 20 atzīti runātāji un mākslinieki. Šogad foruma tēma būs „Together” jeb „Kopā”.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkas aicina savus lasītājus ar ģimenēm pavadīt kopā Patriotu dienu

Gaidot Latvijas 101. dzimšanas dienu un Bermontiādes simtgadi, trīs novembra dienas pēc kārtas no plkst. 11.00 līdz 15.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas pie sevis aicina lasītājus ar savām ģimenēm, lai kopīgi pavadītu Patriotu dienu: 8. novembrī bērnu bibliotēkā Zinītis, 9. novembrī – Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā, bet 10. novembrī – Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26.

Lasīt tālāk

Rudens raibumiņos iet patiešām raibi!

Aicinām aplūkot bilžu galeriju no Rudens raibumiņu pasākuma, kas notika 23. oktobrī Jelgavas pilsētas bibliotēkā. Kā jau ierasts, skolēnu brīvlaikā mēs organizējam dažādas aktivitātes bērniem, lai dotu vairāk iespēju interesanti un saturīgi pavadīt savu brīvo laiku.

Lasīt tālāk

Bibliotēka aicina uz tikšanos ar grāmatu autoru Dzintaru Tilaku un dziesminieku Āri Ziemeli

Jelgavas pilsētas bibliotēka 3. novembrī plkst. 14.00 ar pasākumu “Cauri gadiem ar dziesmām un grāmatām” uzsāks Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto projektu “VIŅI raksta – vīrietis rakstnieks latviešu literatūrā” – tikšanās ar latviešu autoriem. Projekts tiek īstenots, lai uzturētu Jelgavas un tuvākās apkārtnes iedzīvotāju lasīšanas aktivitāti un rosinātu interesi par latviešu oriģinālliteratūru. Pirmais cikla pasākums būs ne tikai literārs, bet arī muzikāls, jo tajā tiksies divi draugi – Dzintars Tilaks – radiobalss un 14 grāmatu autors un Āris Ziemelis – komponists un dziesminieks, aptuveni 120 dziesmu autors.