Svētkos mainīts darba laiks

Līgo svētku laikā Jelgavas pilsētas bibliotēkām mainīts darba laiks. 22. jūnijā, pirmssvētku dienā, bibliotēkas strādās no 10.00 līdz 16.00. No 23. jūnija līdz 24. jūnijam visas pilsētas bibliotēkas būs slēgtas. Priecīgus svētkus!

GARAMANTAS.LV JELGAVĀ

Trešdien, 27. jūnijā, plkst. 10.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks LU LFMI Latviešu folkloras krātuves digitālā arhīva garamantas.lv izbraukuma seminārs. Tajā garamantas.lv redaktore Elīna Gailīte izstāstīs par Jelgavas apkārtnes folkloras kolekcijām un ierādīs veiksmīgāku digitālā arhīva lietošanu.

Sadarbība ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku

Jelgavas pilsētas bibliotēka uzsākusi sadarbību ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku un piedāvā iespēju ikvienam, kuram nepieciešama pielāgota literatūra (audio formātā vai palielinātā drukā), saņemt to Jelgavas pilsētas bibliotēkā (Akadēmijas ielā 26). Pašlaik bibliotēkā pieejama audio formāta grāmatu kopa, kas atkarībā no pieprasījuma tiks mainīta. Piedāvājums attiecas gan uz personām ar redzes problēmām, gan citādām lasīšanas grūtībām. Lai izmantotu šo pakalpojumu, jāuzrāda invalīda apliecība vai ārsta izziņa, ka nepieciešama informācija audioformātā un/vai palielinātā drukā.

Jaunumi bibliotēkā

Jelgavas pilsētas bibliotēka saņēmusi dāvinājumu no Jelgavas Valsts ģimnāzijas - grāmatu “Mēs no Jelgavas Valsts ģimnāzijas” - izdevumu par kuru ļoti priecāsies gan ģimnāzijas absolventi, gan daudzi jelgavnieki. Bibliotēka iegādājusies vērtīgu akadēmisko rakstu krājumu “Latvija un latvieši”, kas iznācis Latvijas 100 gades zīmē.

Tautasdziesmu sadziedāšanās vakars

14. jūnijā pulksten 19.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks tautasdziesmu sadziedāšanās vakars „Ar tēvzemi sirdī”! Aicināti ir visi - dziedātpratēji, dziedātnepratēji, rūcēji, dūcēji un ikviens, kam patīk tautasdziesmas un labi pavadīts laiks!

Dāvinājums bibliotēkai

Jelgavas pilsētas bibliotēka ir saņēmusi dāvinājumu no LLU profesora Jura Skujāna – grāmatu “Juris Skujāns”. Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcija (LBB JSS) dāvina Jelgavas pilsētas bibliotēkai vairākas brīnišķīgas un interesantas grāmatas – Meik Wiking. The Little Book of Lykke, Meik Wiking. The Little Book of Hygge, Linnea Dunne. Lagom, Bertil Marklund. The Nordik Guide to Living 10 Years Longer, Lynda Balslew. The Little Book of Fika.

Lasīt tālāk

Sākot ar jūniju – izmaiņas pilsētas bibliotēku darba laikā

No 1. jūnija līdz 31. augustam Jelgavas pilsētas bibliotēkas strādās pēc vasaras darba laika. Vasarā Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles – bibliotēka „Zinītis”, Pārlielupes bibliotēka un Miezītes bibliotēka – strādās pēc šāda grafika: Jelgavas pilsētas bibliotēka un bērnu bibliotēka "Zinītis": darba dienās no pulksten10.00 līdz 18.00, sestdienās, svētdienās – slēgts. Pārlielupes un Miezītes bibliotēka: no otrdienas līdz piektdienai no pulksten 10.00 līdz 18.00 , sestdienās no pulksten 10.00 līdz 17.00, svētdien un pirmdien – slēgts.

Lasīt tālāk

LBB Zemgales nodaļas reģionālais seminārs "Inovācijas un radošums sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā"

9.maijā Jelgavas pilsētas bibliotēkā notika ilgi gaidītā bibliotekāru satikšanās Latvijas Bibliotekāru biedrības Zemgales nodaļas reģionālajā seminārā "Inovācijas un radošums sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā."

Muzeju nakts bibliotēkā

Šogad Muzeju naktī Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvās daudzveidīgas aktivitātes lieliem un maziem – radošās darbnīcas, viktorīnu, spēles un grāmatu izstādes. Jāatzīmē, ka Latvijas simtgades gadā Muzeju nakts tēma ir „Šūpulis”, jo tieši šūpulis nodrošina katras tautas un nācijas pastāvēšanu.

Aicinām pastāstīt par Jelgavu līdz 8. maijam

Tiek pagarināts projekta “Pastāsti Jelgavai” audiostāstu iesniegšnas termiņš. Bibliotēka gaida skolēnu tuvinieku stāstus līdz 2018. gada 8. maijam.