Baltā galdauta svētki

Jelgavas pilsēta, Jelgavas pilsētas bibliotēka, Jelgavas Amatu vidusskola un mākslas studija "Mansards" ielūdz jelgavniekus un pilsētas viesus uz Baltā galdauta svētkiem 2017. gada 4. maijā pulksten 13.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas pagalmā, Akadēmijas ielā 26. Pasākumā piedalīsies Zane Jančevska un Andris Daņiļenko ar programmu "Mēs esam te, Latvija!". Svētku laikā būs iespējams nobaudīt Jelgavas Amatu vidusskolas gatavotās uzkodas, aplūkot mākslas studijas "Mansards" audzēkņu tēlniecības darbu izstādi "Zelta rokas" un mākslas darbu izstādi "Jelgavas ainava". Raitis Junkers, mākslas studijas vadītājs, pasākumu iemūžinās gleznā.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēku darba laiks svētkos

Jelgavas pilsētas bibliotēkām svētkos mainīts darba laiks. 30. aprīlī Jelgavas pilsētas bibliotēka strādās no 10-16. 1. maijā, Darba svētkos, visas Jelgavas pilsētas bibliotēkas būs slēgtas. 3. maijā, dienu pirms Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas, Jelgavas pilsētas bibliotēka apmeklētājiem būs pieejama no 10-17, bet filiāles – bērnu bibliotēka „Zinītis”, Miezītes bibliotēka un Pārlielupes bibliotēka, no 10-16. 4. un 5. maijā Jelgavas pilsētas bibliotēkas apmeklētājiem nebūs pieejamas.

Lasīt tālāk

Aizmāršīgo lasītāju dienas Jelgavas pilsētas bibliotēkās

Jelgavas pilsētas bibliotēkās katru mēnesi ir iespējams nodot bibliotēkas grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Jelgavas pilsētas bibliotēkā Aizmāršīgo lasītāju diena ir katra mēneša pēdējā ceturtdiena (diena pirms Spodrības dienas), savukārt filiāles: bērnu bibliotēka "Zinītis", Pārlielupes bibliotēka un Miezītes bibliotēka, šādu iespēju piedāvā katra mēneša pēdējā sestdienā. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās ir iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām. Marta mēnesī Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas pilsētas bibliotēkā ir 27. aprīlī, bet filiālēs 29. aprīlī. Tiekamies bibliotēkā - labo sajūtu vietā!

Dāvinājums Jelgavas pilsētas bibliotēkai

Jelgavas pilsētas bibliotēka ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības starpniecību saņēmusi dāvinājumu no biedrības “Laikmets”, Madonas novada mecenāta un SPI Group enciklopēdiju Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A comprehensive guide to cultivars and species jeb Anglijas Karaliskās dārzkopības biedrības skuju koku enciklopēdiju. Autors: Āris Auders, rakstnieks, fotogrāfs, dārznieks un līdzautors: Dereks Spaisers, Anglijas Skujkoku biedrības prezidents. Grāmatas izdevējs ir Anglijas Karaliskā dārzkopības biedrība.

9.maijs - Eiropas diena

2017.gada 9. maijā, atzīmējot Eiropas dienu, ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts kārtot Eiropas eksāmenu. Pagājušajā gadā Eiropas eksāmenu kārtoja 12 000 dalībnieki un visaktīvākie bija 7.-9.klases skolēni. Iegūtie rezultāti liecina, ka pamatskolas skolēnu zināšanas par Eiropas Savienību ir labākas nekā vidusskolēnu un pieaugušo – gandrīz ceturtā daļa 5.-9.klašu dalībnieku ieguva maksimālo punktu skaitu un nopelnīja vērtīgas balvas. Tāpēc šogad tiek īpaši aicināti sarosīties vidusskolēni un pieaugušie, piedalīties Eiropas eksāmenā, apliecināt savas zināšanas un saņemt balvas!

Apbalvojums bibliotēkai

Šī gada aprīlī Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar elektronisko resursu piegādātājiem – SIA Tilde, SIA LURSOFT IT un SIA Leta rīkoja ekspreskonkursu Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku bibliotekāriem par radošāko ideju datubāzu resursu izmantošanas veicināšanā – IZMANTO RESURSUS RADOŠI! Vērtēšanas komisija apbalvošanai izvirzīja 4 bibliotēkas, KISC speciālo balvu saņēma Valmieras bibliotēka un Jelgavas pilsētas bibliotēka.

Pavasara ģimenes diena bibliotēkā

Jelgavas pilsētas bibliotēkā 23. aprīlī no pulksten 12 līdz 15 notiks pavasara ģimenes diena. Apmeklētāji aicināti piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, minēt mīklas, aplūkot kas notiek putnu ligzdās. Pulksten 13 tikšanās ar Jelgavas pilsētas bibliotēkas galerijā izvietoto gleznu autori Veroniku Uršuļsku un pulksten 14 iepazīsim, atklāsim un sapņosim - parunāsim par ceļojumiem. Tiekamies bibliotēkā - labo sajūtu vietā!

Lasīt tālāk

Grāmata ar pievienoto vērtību jeb Autogrāfs bibliotēkas grāmatā

Bibliotēku nedēļā Jelgavas pilsētas bibliotēkas 2.stāvā atklātas divas īpašu grāmatu izstādes – izdevumi ar autoru ierakstiem. Tādu bibliotēkas krājumā ir vairāki simti. Daudzu autoru vairs nav mūsu vidū, taču viņu ieraksti joprojām dzīvo grāmatās, un, tos uzlūkojot, atdzīvojas laiks un cilvēks.

Piedalies spēlē “Saliec pāri Jelgavā” un laimē balvu

Jelgavas reģionālā tūrisma centra izveidotās mājas lapas www.visit.jelgava.lv apmeklētāji aicināti iepazīt Jelgavas pilsētu interaktīvā spēlē “Saliec pāri Jelgavā”, iegūt mēneša ātrākā spēlētāja titulu un laimēt balviņu Jelgavas apmeklējumam.

Lieldienu brīvdienas Jelgavas pilsētas bibliotēkās

Jelgavas pilsētas bibliotēkās Lieldienu laikā mainīts darba laiks. 13. aprīlī, pirmssvētku dienā, Jelgavas pilsētas bibliotēkas darba laiks būs no pulksten 10 līdz 17, savukārt filiāles strādās no 10 līdz 15. 14. aprīlī pilsētas bibliotēkas būs slēgtas. 15. aprīlī Jelgavas pilsētas bibliotēka apmeklētājiem būs slēgta, bet grāmatas no pulksten 10 līdz 15 varēs nodot un saņemt bibliotēkas filiālēs, savukārt no 16. aprīļa līdz 17. aprīlim bibliotēkas būs slēgtas. Priecīgus svētkus!