Jelgavas pilsētas bibliotēka būs slēgta

No 11. oktobra līdz 25. oktobrim Jelgavas pilsētas bibliotēka būs slēgta sakarā ar ēkā notiekošajiem remontdarbiem. Aicinām lasītājus apmeklēt pilsētas bibliotēkas filiāles - Pārlielupes bibliotēku Loka maģistrālē 17 (tālrunis 63011829), Miezītes bibliotēku Dobeles šosejā 100 (tālrunis 630 83151), bērnu bibliotēku "Zinītis" Lielajā ielā 15 (tālrunis 63029093).

Lasītāju klubiņa tikšanās

31. oktobrī plkst. 16.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks lasītāju klubiņa sanākšana. Šoreiz tēma – Tuvi, tāli ceļi. Tie vedīs uz Ameriku, Meksiku, Bavāriju, Austriju, un - varbūt vēl kaut kur... Laipni aicināti visi interesenti!

Lasīt tālāk

Foto konkurss bērnu bibliotēkā "Zinītis"

Foto konkurss skolēniem "Book Face" Jelgavas bērnu bibliotēkā notiks no 16.oktobra līdz 28.oktobrim. Šajā laikā aicinām apmeklēt bibliotēku, izvēlēties grāmatu aiz kuras paslēpties, izlasīt to un, tad iesūtīt bildes ar mazu aprakstu par grāmatu vai ieteikumu to izlasīt uz e-pastu: zinitis@biblioteka.jelgava.lv vai nofotografēties uz vietas bibliotēkā. Bildes publicēsim bibliotēkas lapā sociālajos tīklos (draugiem.lv un facebook.com). No 30.oktobra līdz 3.novembrim sociālajos tīklos notiks balsošana. 6.novembrī paziņosim uzvarētājus, kas saņems pārsteiguma balvas!

Lasīt tālāk

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka izsludina konkursu Voldemāra Caunes balvai "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem", kuru piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas. Konkursu uz Balvu organizē Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka. Konkurss tiek organizēts kopš 2007.gada.

Vācu valodas dienas

No 17. līdz 19. oktobrim Latvijā pirmo reizi norisināsies Vācu valodas dienas. Virkne notikumu un pasākumu visā Latvijā pulcēs cilvēkus, kas vēlas aktīvi iesaistīties un parādīt savu interesi par vācu valodu.

Lasīt tālāk

Aicinām skolēnus piedalīties radošo darbu konkursā „Kas manu tautu dara stipru”

2017. gada 26. septembrī – Eiropas Valodu dienas 16. gadadienā Latviešu valodas aģentūra izsludina jau tradicionālo skolēnu radošo darbu konkursu. Šī gada tēma „Kas manu tautu dara stipru” aicina skolēnus atklāt Latvijas spēka un lepnuma avotus.

Lasīt tālāk

Latvijas-Lietuvas pārrobežu projekta “Pašapkalpošanās bibliotēkas dažādām paaudzēm” (LLI-110) partneri tiekas Liepājā

2017. gada 5. oktobrī Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas (turpmāk – Liepājas CZB) Reģionālajā mācību centrā notika Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekta LLI-110 “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” vadības grupas sanāksme, kurā piedalījās partneri no Latvijas – Liepājas CZB, Jelgavas pilsētas bibliotēkas un pārrobežu partneris no Lietuvas – Šauļu pilsētas publiskā bibliotēka.

Lasīt tālāk

Pasaules literatūra un kulinārais mantojums: virtuālā izstāde „Literārais pusdienlaiks”

Šonedēļ no 9. līdz 15. oktobrim tiek atzīmēta UNESCO nedēļa „Kultūras mantojums lietojumā”, īpaši aicinot izcelt kulinārās tradīcijas. Mums, latviešiem, ir bagātas ēdienu un ēšanas tradīcijas, taču mēs allaž esam vēlējušies pabarot ne tikai miesu, bet arī garu. Un ar ko gan citu, ja ne ar labām grāmatām?

Lasīt tālāk

Arī nākamgad LETONIKA mūsu lasītājiem būs pieejama ārpus bibliotēkas

Kultūras informācijas sistēmu centrs, turpinot sadarbību ar SIA Tilde, 2018. gadā nodrošina neierobežotu LETONIKA.LV (www.letonika.lv) datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

Lasīt tālāk

Pieejams pētījums par sieviešu uzņēmējdarbību ASV!

Mūsu bibliotēkas kopkatalogā ar autores Maijas Ozolas laipnu atļauju ir pieejama pētījuma „Dialogs par sieviešu uzņēmējdarbību Amerikas Savienoto Valstu plašsaziņas līdzekļos” elektroniskā versija. Pētījuma uzmanības lokā ir sieviešu uzņēmēju atspoguļojums Amerikas Savienoto Valstu medijos un tas, kā mediju ziņas ietekmē sabiedrības viedokli par konkrēto jautājumu. Grāmatas pirmajā daļā ir izklāstīti teorētiskie koncepti par sociālo konstuktīvismu, sieviešu uzņēmējdabību un ASV mediju sistēmu. Grāmatas otrajā daļā autore iepazīstina ar pētījuma metodoloģiju un instrumentāriju, un trešajā, noslēguma daļā, apraksta iegūtos rezultātus, analizē tos un izvirza secinājumus.