Dzīve BEZ sāpēm - Izglītojošs un muzikāli literārs bezmaksas pasākums

Jaundibinātā "Latvijas Galvassāpju pacientu biedrība" oktobrī uzsāk realizēt pirmo vērienīgo aktivitāti - izglītojošo un muzikāli literāro bezmaksas pasākumu "Dzīve BEZ sāpēm", kas, sadarbībā ar vietējām bibliotēkām, noritēs vienpadsmit Latvijas pilsētās. Bezmaksas pasākumā Jelgavas pilsētas bibliotēkā 19. oktobrī pulksten 17.30 tiek laipni gaidīti visi interesenti, it sevišķi tie, kuri regulāri cieš no galvassāpēm.

"Mūsu mazā bibliotēka" pasākums

Pateicoties Jelgavas bērnu bibliotēka "Zinītis" aktīvai dalībai lasīšanas veicināšanas programmā „Mūsu mazā bibliotēka” starp 200 dalībniekiem Jelgava ir viena no pilsētām, kurai ir tas gods uzņemt ārvalstu ilustratoru un bērniem organizēt tikšanos. 22.oktobrī plkst. 16:00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas K.Barona zālē notiks pasākums PII „Ķipari” un „Kamolītis” programmā iesaistītajiem bērniem. Latvijā viesosies Petera Svetina grāmatas "Brīnumu gredzens" ilustrators Damjans Stepančičs un tulkotāja Māra Gredzena.

Lasi klusi, lasi skaļi

2018.gada 24.oktobrī plkst. 10:00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks inovāciju seminārs, kas veltīts dažādām lasīšanas veicināšanas programmām, tai skaitā Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībām. Laipni lūgti bibliotekāri un pedagogi, kas ir ieinteresēti veicināt bērnu un jauniešu lasītprieku! Dalību seminārā pieteikt rakstiski līdz 23.oktobrim, rakstot uz epastu baiba.karcevska@biblioteka.jelgava.lv.

Lasīt tālāk

Aicinām Jelgavas pilsētas un novada ģimenes pieteikties Ģimeņu sacensībām - “Bibliomāni”

25. novembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka organizē Ģimeņu sacensības “Bibliomāni”. Aicinām pieteikties Jelgavas pilsētas un novada ģimenes, kuras ir gatavas pieņemt izaicinājumu un pārbaudīt savas prasmes, veiksmi un zināšanas dabaszinātņu un svešvalodu jomā, izpildot dažādus uzdevumus, vai vienkārši apgūt jaunas lietas un aktīvi pavadīt kopā brīvo laiku.

Lasīt tālāk

Kulinārijas konkurss-erudīcijas spēle „Literatūras garša”

No šī gada 15. oktobra līdz 4. novembrim aicinām Latvijas iedzīvotājus doties uz sev tuvāko bibliotēku un piedalīties latviešu kulinārajam mantojumam veltītā kulinārijas konkursā-erudīcijas spēlē “Literatūras garša” – meklēt latviešu rakstnieku darbos minētus ēdienus, kā arī mēģināt tos pagatavot pašiem. Pasākumu rīko Kultūras informācijas sistēmu centrs un zinību resurss letonika.lv Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvarā sadarbībā ar izdevniecību “Zvaigzne ABC”, Gastronomijas institūtu un UNESCO Latvija Nacionālo komisiju.

Jauna izstāde Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Līdz 4. novembrim Jelgavas pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā iespējams aplūkot Nijoles VILUTIENĖS un Eugenijus NALEVAIKA akvareļu izstādi ATMIŅA.

Mūsu mazā bibliotēka

Jelgavas bērnu bibliotēka „Zinītis” kopā ar PII „Ķipari” un „Kamolītis” iesaistījušies lasītveicināšanas programmā 4-8 gadus veciem bērniem "Mūsu mazā bibliotēka". "Mūsu mazā bibliotēka" noris no 2018. gada maija līdz 2019. gada maijam.

Lasīt tālāk

Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības projekta partneri tiekas Francijā

Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta "Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā" partneri no Šauļiem, Liepājas un Jelgavas bibliotēkām pieredzes apmaiņas braucienā Rueil-Malmaison (Francija) Mediatēkā.

Jelgavas bibliotekāri „Saulē”

18. septembrī Jelgavas pilsētas bibliotēkas kolēģi, kopā ar Liepājas kolēģiem, devās uz Lietuvu, Šauļu pilsētas pašvaldības publiskās bibliotēkas filiāli „Saule”. Brauciena mērķis bija piedalīties Jelgavas pilsētas bibliotēkas Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekta „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” (projekta identifikācijas Nr. LLI-110) pārrobežu pieredzes apmaiņas meistarklasē (Cross-border experience exchange workshop).

Lasīt tālāk

AICINĀM UZ TIKŠANOS AR RAKSTNIEKU ILMĀRU ŠLĀPINU PASĀKUMU CIKLĀ "ES NĀKU NO JELGAVAS"

Jelgavas pilsētas bibliotēku atbalsta biedrība “Libro” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas bibliotēku, godinot Latvijas simtgadi un aktualizējot piederību savai dzimtajai pilsētai, organizē pasākumu ciklu “Es nāku no Jelgavas” – tikšanās ar ievērojamiem cilvēkiem, kuru personības tapšanā un izaugsmē Jelgavai ir bijusi būtiska loma.