Zemgales prospekts 7, Jelgava, LV-3001

Sestdiena slēgts
Svētdiena slēgts

Mēneša pēdējā piektdiena – spodrības diena

Bibliotēkas pamatpakalpojumi ir bez maksas un pieejami visu vecumu reģistrētiem apmeklētājiem.

Bibliotēkas bērnu abonementā līdzņemšanai pieejami iespieddarbi bērniem no pirmsskolas vecuma līdz 6.klasei: daiļliteratūra, pasakas, enciklopēdijas, eksperimentu un daudzas citas grāmatas jaunu zināšanu gūšanai gan latviešu, gan krievu valodā. Līdzņemšanai piedāvājam arī iepriekšējo gadu bērnu žurnālus.

Te iekārtots bērnu rotaļu stūrītis ar jaukām grāmatām un galda spēlēm vismazākajiem.

Jauniešu abonementā  daiļliteratūras krājums izvietots tematiski – Latviešu autoru lugas, Fantastika/Fantāzija, Šausmu stāsti, latviešu, krievu, angļu un vācu valodās. Līdzņemšanai piedāvājam nozaru literatūras krājumu latviešu un krievu valodās.

Īpaši atdalīti un tematiski sakārtoti DVD, animācijas (multfilmu) un ģimenes filmu diski, klausāmgrāmatas un mūzikas CD.

Daiļliteratūras nodaļās ar īpašām uzlīmēm atzīmētas lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu/Jauniešu žūrija” atzinību guvušās grāmatas.

Jebkuru izdevumu, kura nav mūsu bibliotēkā, lasītājs va pasūtīt, un bibliotekāri to meklēs citos krājumos vai pasūtīs starpbibliotēku abonementa kārtā (SBA).

Lasītavā darbojas brīvpieejas bezvadu internets (Wi-Fi).

Lasītavas plauktos izlikta uzziņu literatūra, enciklopēdijas, vārdnīcas, jaunākie un populārākie laikraksti un žurnāli gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem.

Pieejama bezmaksas interneta un datora izmantošana, 1 stunda, pieraksta kārtībā (Mācību vajadzībām laiku iespējams pagarināt). Datorizdrukas, kopēšana un skenēšana ir maksas pakalpojums.

2017. gada 1.maijā Jelgavas pilsētas bibliotēka uzsāka Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekta "Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā" īstenošanu.

Tā rezultātā Jelgavas bērnu bibliotēkā „Zinītis” apmeklētājiem ir pieejama pašapkalpošanās iekārta grāmatu izsniegšanai/nodošanai un interaktīvais izglītojošo spēļu galds. Šīs tehnoloģijas palīdz mijiedarboties dažādu paaudžu pieredzei un vienai otru izglītot. Līdz ar šo tehnoloģiju ieviešanu, bibliotēkā arvien vairāk savu brīvo laiku pavada ģimenes ar bērniem un labprāt apgūst jaunās iespējas.

Bibliotēkas grāmatas pateicoties šim projektam ir aizsargātas ar drošības sistēmu.

Bibliotēkā iespējams pieteikt ekskursijas visu vecumu bērniem un jauniešiem. Pēc Jūsu vēlmēm organizējam arī tematiskas ekskursijas un literatūras apskatus.

Saziņai
Baiba Karčevska Bērnu un jauniešu bibliotēkas "Zinītis" vadītāja Baiba.Karcevska@biblioteka.jelgava.lv 63029093